تعمیرات و خدمات فنی

بررسی کامل علت گرم نکردن ماکروفر

“ماکروویو را روشن می کنید و تنظیمات را انجام می دهید. بعد از دقایقی سراغ غذا رفته و می بینید هنوز غذا سرد است” چقدر با این صحنه مواجه شده اید؟ پیدا کردن علت گرم نکردن ماکروفر اولین قدم در رفع این مشکل است. برق ساختمان وصل است و سیم برق و کلید و پریز هم ایراد ندارد. در این صورت برای بررسی دستگاه باید آن را بزا کنید. اگر تجربه ای در تعمیر لوازم برقی ندارید با یک تعمیرکار تماس بگیرید. سرویس نصب و تعمیر ماکروفر برای همین روزهاست. هوم سرویز خدمات تخصصی تعمیرات لوازم منزل را در محل ارائه می دهد.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

پیدا کردن علت گرم نکردن ماکروفر

ماکروفر از دستگاه های پرکاربرد در منازل و حتی آشپزخانه ادارات است. خراب شدن این وسیله موجب مشکلات زیادی می شود و برخی از افراد تمایل دارند ایراد دستگاه را خودشان برطرف کنند. لازم به ذکر است که ماکروفر با ولتاژ بالای برق کار می کند و می توان خطراتی را به همراه داشته باشد. تعمیر ماکروفر نیاز به تخصص دارد. در صورتی که دوره های آموزشی تعمیرات ماکروفر را نگذرانده اید و در این زمینه تجربه ای ندارید هرگز اقدام به باز کردن دستگاه و تعمیر آن نکنید. هر گونه بی احتیاطی خسارات جبران ناپذیری به همراه دارد. برای پیدا کردن علت خرابی ماکروفر و رفع ایراد دستگاه از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید. دلایل مختلفی برای گرم نشدن ماکروفر وجود دارد. در ادامه به مهم ترین این موارد پرداخته شده است.

۸ مرحله ساده برای تمیز کردن مایکروویو

دلیل گرم نشدن ماکروفرپیدا کردن دلیل گرم نشدن ماکروفر
  • علت گرم نکردن ماکروفر : اشکال در دیود

اگر اجاق مایکروویو شما گرم نمی شود ، ممکن است دیود یا یکسو کننده ولتاژ دچار مشکل باشد. دیود یکی از مهم ترین قطعات در ماکروفر و همه دستگاه های برقی است. در ماکروفرها از دیود با ولتاژ بالا استفاده شده که می تواند ولتاز برق را دو برابر کند. به این ترتیب مگنترون قدرت کافی برای حرارت دادن و گرم کردن دستگاه خواهد داشت. هر گونه آسیب به دیود موجب می شود تا ماکروفر گرم نکند. در اغلب مواردی که تعمیرکار دستگاه را بررسی می کند با دیود سوخته روبرو می شود. با تعویض دیود سوخته، ماکروفر مثل قبل می تواند مواد غذایی را گرم کند.

هشدار: انواع دستگاه مایکروویو و ماکروفر می تواند برق زیادی را در خازن با ولتاژ بالا ذخیره کند! احتمال وقوع شوک الکتریکی موقع تعویض قطعات، حتی در صورت خاموش بودن دستگاه وجود دارد. 

تعمیرکار با قطع برق و تخلیه خازن ولتاژ بالا می تواند قطعات داخلی را بررسی کند. تست دیود برای تشخیص سالم بودن آن ضروری است. تکنیسین با تجربه خیلی زود ایراد را پیدا کرده و در صورت نیاز دیود را تعویض می کند. هرگز برای کاهش هزینه تعمیر ماکروفر اقدام به باز کردن دستگاه نکنید.

هزینه تعمیر ماکروفر در هوم سرویز

تعمیرات ماکروفر ارزانعلت گرم نکردن ماکروفر قدیمی چیست؟
  • دلیل گرم نشدن دستگاه: ایراد در سوئیچ درب

شاید رایج ترین علت گرم نکردن ماکروفر مربوط به ایراد درب دستگاه باشد. وقتی اجاق درست عمل نمی کند احتمال اشکال در عملکرد درب ها هست. به طور معمول ۳ یا ۴ سوئیچ وظیفه درست باز و بسته شدن درب را بر عهده دارند. این سوئیچ ها طوری برنامه ریزی شده اند که موقع باز بودن درب ها، برق دستگاه به طور اتومات قطع می شود و موقع بسته بودن، دستگاه شروع به گرم شدن می کند. هر گونه ایراد در این سوئیچ ها موجب می شود که دستگاه شروع به کار نکند. تنها راه برطرف کردن مشکل، تعویض سوئیچ مشکل دار است. برای پیدا کردن قطعه معیوب تعمیرکار با مولتی متر، سوئیچ ها را یک به یک بررسی می کند. قطعه ای که دارای اتصال نیست باید با قطعه سالم جایگزین شود.

اگر همه سوئیچ ها سالم بود می بایست قلاب درب که محرک سوئیچ هاست را به درستی تنظیم کرد. به هم خوردن تنظیم قلاب موجب می شود سوئیچ ها عمل نکنند. این قطعات حساس هستند و تنها در صورت سالم بودن همه سوئیچ ها دستگاه شروع به کار خواهد کرد.

  • علت گرم نکردن ماکروفر : سوختن لامپ مگنترون

مگنترون در واقع یکی از بخش های مدار ولتاژ بالا است که در تولید گرمای ماکروفر دخالت دارد. این قطعه با تولید فرکانس متناوب و قدرت بالای DC، حرارت مورد نیاز دستگاه را تولید می کند. لامپ مگنترون از لوازم مصرفی است و در صورت سوختن قابل تعمیر نیست. با تعویض مگنترون دستگاه به خوبی روز اول کار خواهد کرد. برای دسترسی به این قطعه لازم است تا دستگاه را باز کنید. با جدا کردن سیم های مگنترون، قطعه را خارج کرده و از قطعه ای با همین مشخصات به عنوان جایگزین استفاده کنید. قبل از تعویض مگنترون حتما تست سلامت را انجام دهید. اگر این قطعه سالم است ایراد را در جای دیگری جستجو کنید.

تعمیرات ماکروفر  توسط تکنیسین ماهر انجام می شود. برای تماس با بهترین تعمیرکاران در تهران از طریق اپلیکیشن هوم سرویز اقدام کنید. با نصب اپ رایگان هوم سرویز به صدها سرویس فنی دسترسی دارید و با صدها تعمیرکار متخصص آشنا می شوید. برای تعمیر لوازم خانگی بهترین ها را انتخاب کنید.

منبع: microwave/no-heat

خدمات نصب و تعمیر ماکروفر در منزل

علت گرم نکردن مایکروویوعلت گرم نکردن ماکروفر

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر مایکروویو هم ارائه میده؟

خدمات نصب و تعمیر مایکروویو در تهران

اگر دوره گارانتی دستگاه تمام شده نگران نباشید. تعمیرات ماکروفر پس از دوره گارانتی، بخشی از سرویس های تعمیراتی هوم سرویز است. این سرویس به صورت درب منزل و در همه  مناطق تهران ارائه می شود. پس از ثبت سفارش، تعمیرکار متخصص به محل اعزام می شود. پس از بررسی دستگاه و عیب یابی، هزینه تعمیر مایکروویو به صورت شفاف اطلاع رسانی می شود. در صورت رضایت مشتری، همیار قطعات مورد نیاز را خریداری می کند. در صورت تهیه اقلام و قطعات تعویضی توسط همیار حتما فاکتور خرید ارائه خواهد شد. این سرویس شامل گارانتی است و سعی شده تا از قطعات گارانتی دار برای تعمیرات استفاده شود. کلیه عملیات تعمیر و تعویض قطعه در محل انجام می شود! هنگام ثبت سفارش، حتما بازه زمانی مورد نظر برای مراجعه همیار را انتخاب کنید.

ثبت سفارش رایگان نصب و تعمیر مایکروویو از طریق اپلیکیشن هوم سرویز امکان پذیر است

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر مایکروویو تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا