نظافت

بزرگترین اشتباه موقع شستشوی فرش در خانه چیست؟

همه ما موقع خرید فرش به طرح، رنگ و نقش آن دقت زیادی می کنیم. دلمان می خواهد بهترین و زیباترین فرش فروشگاه را با خود به خانه بیاوریم. فرش برای ایرانی جماعت نمادی از فرهنگ این سرزمین است. حتی در دکوراسیون مدرن نیز حداقل یک فرش استفاده می شود. با همه اینها موقع شستشوی فرش در منزل اصلا به فکر بافت و الیاف فرش نیستیم و گاهی ناخواسته اشتباهاتی را مرتکب می شویم که فرش را از ریخت و قیافه می اندازد. قالیشویی کلی دنگ و فنگ دارد اینطور نیست که هر وقت دلمان خواست با آب و پودر به جان این فرش های گرانقیمت بیفتیم. با رعایت برخی نکات می توان طول عمر فرش را افزایش داد در مورد فرش های دستباف که حساسیت بیشتری هم وجود دارد.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

شستشوی فرش در خانه

جارو کردن یکی از ساده ترین راه ها برای تمیز نگاه داشتن قالی و قالیچه است. به محض اینکه مایع و یا هر چیز دیگری روی فرش ریخت باید بلافاصله قسمت مورد نظر را تمیز کنید. به این ترتیب روی قالی لکه نمی افتد. با همه این کارها حداقل سالی یکبار لازم است تا فرش را به طور کامل شستشو دهید. هنوز هم خانه های حیاط دار را در گوشه و کنار تهران می توان دید. این حیاط های بزرگ فضای خوبی برای شستن قالی و قالیچه است. البته پارکینگ های آپارتمان ها هم می تواند برای شستشوی فرش ها جای مناسبی باشد به شرط اینکه بدانید چگونه فرش را بشویید. در این مطلب از اشتباهاتی که حین شستن فرش در منزل رخ می دهد می گوییم.

بهترین قالیشویی تهران در محله شما

شستشوی فرش در منزلشستشوی فرش در خانه

  • آب داغ برای شستشوی فرش

اگر مکان مناسبی ندارید هرگز اقدام به شستن فرش در منزل نکنید. یک فضای باز با کف صاف و هموار لازم دارید. بهتر است یک شیب ملایم در سطح وجود داشته باشد تا آب اضافی از فرش خارج شود. فرش باید به طور کامل و بدون لول شدن یا پیچ خوردگی، روی زمین پهن شود. استفاده از آب خیلی داغ یکی از بزرگترین اشتباه است. آب داغ موجب می شود تا بافت فرش آسیب ببیند و رنگ ها با هم مخلوط شوند. از بین رفتن رنگ فرش یک آسیب جدی است که به سختی بتوان آن را ترمیم کرد. به خصوص موقع شستن فرش دستباف خطر تداخل نگی بیشتر وجود دارد. معمولا در این فرش ها از رنگ های طبیعی و گیاهی استفاده شده که در مقابل آب داغ بسیار حساس هستند.

بهترین قالیشویی شرق تهران

  • شستشوی فرش در خانه با شوینده نامناسب

معمولا برای شستن فرش ها از پودر استفاده می شود. برخی محلول های آماده هم در بازار وجود دارد که تقریبا همین کار را انجام می دهند. قبل از اینکه شوینده را روی کل فرش بریزید حتما آن را تست کنید.  یک بخش کوچک از پشت فرش و یا گوشه ای که در دید نیست را انتخاب کرده و کمی از مواد شوینده را روی آن امتحان کنید. بعد از چند ساعت اگر تغییری در بافت و رنگ فرش دیده نشد پس شوینده مناسب است. اگر روی فرش پر از لکه های بد ترکیب است نباید از مواد سفید کننده برای حذف لکه ها استفاده کنید. مواد سفید کننده می توانند به بافت فرش آسیب بزنند.

قالیشویی غرب تهران با خدمات ویژه

شستشوی فرش دستباف در منزلخدمات شستشوی فرش در خانه

  • سایش بیش از حد فرش

نیازی نیست با فرچه یا هر وسیله دیگری روی فرش را بسابید تا تمیز شود. با این کار به تار و پود قالی صدمه می زنید و احتمال پارگی فرش هم وجود دارد. مهم نحوه شستن فرش و شوینده مناسب است سایش زیاد تاثیری در تمیزی فرش ندارد. به جای این کار بهتر است از قبل غبار داخل تار و پود را با جارو برقی تمیز کنید. خاک گیری و غبار روبی فرش ساده ترین راه برای تمیز کردن آن است. بعد از اینکار خواهید دید که با یک تی و پودر و آب، فرش کاملا تمیز می شود.

  • شستشوی فرش در خانه : خشک کردن فرش

یکی از بزرگترین اشتباهات عدم توجه به نحوه خشک کردن فرش است. رطوبت باقی مانده در الیاف قالی دشمن صد در صد آن است. وقتی شلنگ آب را روی قالی می گیرید لا به لای بافت فرش نیز کاملا خیس و مرطوب می شود. خشک شدن رویه فرش کافی نیست بلکه باید همه رطوبت فرش از بین برود. در محیط خانه به سختی می توانید قالی را کامل خشک کنید.

  • کمک نگرفتن از شرکت قالیشویی

شرکت های قالیشویی از شیوه های استاندارد برای شستشوی فرش در خانه استفاده می کنند. معمولا دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته برای این کار استفاده می شود. متصدی دستگاه با توجه به جنس الیاف قالی، درجه حرارت آب و میزان شستشو را تنظیم می کند. پس از شستشو با دستگاه عملیات خشک کردن فرش تحت شرایط مناسب و گردش هوا انجام می شود. به این ترتیب هرگز آسیبی به الیاف قالی نخواهد رسید. رنگ ها بدون تغییر و ثابت باقی می مانند و همه لکه ها و کثیفی ها نیز از روی فرش برطرف می شود. اگر اصرار دارید فرش با ارزش و گرانقیمت را در خانه شستشو دهید!احتمالا اشتباه بزرگی مرتکب می شوید و باید خود را برای هر حادثه ناخوشایندی نیز آماده کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات قالیشویی هم ارائه میده؟

قیمت قالیشویی و خدمات قالیشویی در تهران چقدر است؟

تمیز کردن فرش در منزلشستشوی فرش در خانه ارزان

تعرفه خدمات قالیشویی هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
شستشوی فرش ماشینی(متر مربع)11500-
شستشوی فرش دستباف(متر مربع)
15000-
اعلاء شویی فرش ماشینی(متر مربع)16000
اعلاء شویی فرش دستباف(متر مربع)2500033500
شستشو فرش گل ابریشم دستبافت متری
60000
شستشوی موکت جدا از زمین
7000
خشکشویی فرش ماشینی در محل(متر مربع)16000-
خشکشویی فرش دستباف در محل(متر مربع)22000-
خشکشویی موکت در محل(متراژ کمتر از 50 متر)400000-
قیمت خشکشویی موکت در محل(متراژ بیشتر از 50 متر)- متر مربع8000
خشکشویی موکت در محل پله هر عدد
20000
اعلاء شویی موکت جدا از زمین(متر مربع)
توافقی
قیمت شستشوی قالیچه و کناره
توافقی
قیمت رفوگری و ترمیم(متر مربع)
توافقی
قیمت لکه برداری(متر مربع)
توافقی
خشکشویی چمن مصنوعی زیر ۵۰ متر متری
8000
خشکشویی تاتامی هر قطعه زیر ۵۰ عدد هر عدد
6000
سرویس حمل فرش25000

سرویس قالیشویی در تهران

اگر به دنبال قالیشویی قیمت مناسب در تهران هستید با ما تماس بگیرید. بهترین شرکت های قالیشویی در کشور با ما همکاری دارند. پس از ثبت سفارش رایگان در اپلیکیشن هوم سرویز، هماهنگی برای ارتباط با شرکت قالیشویی انجام می شود. همیار اعزامی در محل فرش را بررسی کرده و فاکتور صادر می کند. اگر فرش نیاز به تعمیر و ترمیم ریشه دارد از قبل اطلاع دهید. شستشوی فرش با دستگاه و به صورت تخصصی تحت نظارت اساتید فرش ایران انجام می شود. هزینه خدمات قالیشویی طبق تعرفه مصوب در جدول بالا آورده شده. این سرویس شامل گارانتی و تضمین کیفیت خدمات است. در صورتی که سهوا خسارتی به فرش وارد شود، هوم سرویز همه خسارات احتمالی را تقبل می کند. 

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس قالیشویی از اپلیکیش هوم سرویز استفاده کنید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی قالیشویی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا