نظافت و پذیرایی

تفاوت طریقه شستن فرش در خانه و قالیشویی

نحوه صحیح شستن فرش در ماندگاری و دوام قالی موثر است. به خصوص در مورد فرش های نفیس و دستباف دقت بیشتری لازم است. به طور کلی نحوه شستشوی فرش در قالیشویی با منزل تفاوت دارد ولی سوال اینجاست که کدام روش، آسیب کمتری به فرش می زند؟ در این مطلب به بررسی طریقه شستشوی سنتی و خدمات قالیشویی می پردازیم. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نحوه صحیح شستن فرش

بسیاری از افراد در استفاده از سرویس های قالیشویی تردید دارند. شایعات زیادی در مورد نحوه شستشوی فرش ها در کارگاه های قالیشویی وجود دارد. برخی از افراد روش های سنتی و شستشو با پودر و آب را ترجیح می دهند. سوالات زیادی در مورد آبکشی و کُر فرش ها وجود دارد. به طور کلی خیلی ها نمی دانند چرا باید فرش ها را به سرویس های قالیشویی بدهند در حالیکه امکان نظافت و شستن در خانه هم وجود دارد! تصمیم گیری گاهی خیلی مشکل می شود به خصوص وقتی مبلغ زیادی بابت خرید فرش پرداخته باشید. بعضی ها هم برای صرفه جویی در هزینه ها، خودشان اقدام به شستشوی قالی می کنند که در نهایت خسارات بیشتری به وجود می آید. در ادامه با مزایا و معایب شستشوی فرش در قالیشویی و منزل آشنا می شوید.

قیمت قالیشویی سال ۹۹ (به روز شده)

شستن فرش دستبافروش های سنتی برای شستشوی قالی در منزل

شستن فرش ها در خانه

آیا تصور می کنید با شستن قالی و قالیچه در حیاط و پارکینگ منزل، صرفه جویی کرده اید؟ اگر بدانید چه آسیبی به فرش ها وارد می شود هرگز اینکار را انجام نمی دهید. اصلی ترین دلیل خراب شدن فرش ها استفاده از شیوه های نامناسب برای شستشو و نظافت است. این صدمات به طرق مختلف به قالی وارد می شود از جمله:

  • نحوه استفاده از مواد شوینده و شامپو فرش ها

تقریبا هر فردی می داند که استفاده از شوینده های نامناسب به الیاف فرش آسیب می زند. اما شاید کمتر کسی در مورد نحوه استفاده از مواد شوینده، اطلاعاتی داشته باشد. اغلب افراد با خرید بهترین شامپو فرش و مواد شوینده، تصور می کنند مشکلی پیش نمی آید. واقعیت اینست که نحوه استفاده مهم تر از خود ماده شوینده است. برای مثال ریختن بیش از حد شامپو فرش، باقی ماندن مواد شوینده در زمان زیادتر روی قالی، آبکشی ناقص و باقی ماندن شوینده ها در تار و پود فرش ها از موارد آسیب رسان هستند که در شستشو به روش های سنتی زیاد دیده می شود.

  • آسیب ناشی از شستن فرش ها با آب فراوان

در روش های خانگی برای شستن فرش ها از آب زیادی استفاده می شود. جذب آب موجب تغییر در رنگ، سنگین شدن فرش و همچنین عدم امکان حرکت فرش می شود. به این ترتیب موقع خشک کردن قالی به دلیل سنگینی زیاد امکان پاره شدن آن وجود دارد.

  • خشک نشدن کامل فرش ها

ییک از مهم ترین مواردی که موجب آسیب فرش می شود باقی ماندن رطوبت در تار و پود قالی است. در روش های سنتی شستن فرش ، آب زیادی جذب الیاف قالی می شود که تا مدت ها باقی می ماند. با پهن کردن فرش های شسته شده در زیر آفتاب، امکان از بین رفتن رنگ قالی وجود دارد و در هوای اتاق هم نمی تواتن فرش ها را به طور عمیق خشک کرد. باقی ماندن رطوبت در فرش موجب رشد قارچ و کپک در قالی شده، علاوه بر ایجاد آلرژی به فرش، موجب خراب شدن فرش ها می شود.

ترفندهای جالب برای پاک کردن لکه فرش

شستن فرش در قالیشوییطریقه صحیح شستشوی فرش ها با دستگاه

نحوه شستن فرش در قالیشویی

شستشوی فرش به صورت حرفه ای در کارگاه های قالیشویی انجام می شود. در این واحدها از دستگاه مکانیزه و نیمه مکانیزه برای نظافت فرش ها استفاده می شود. مراحل شستشو با آنچه که در روش های سنتی و خانگی انجام می شود، بسیار متفاوت است. به طور خلاصه یک قالیشویی خوب کارها را به این ترتیب انجام می دهد:

بهترین قالیشویی تهران در محله شما

میدونستی که هوم سرویز، خدمات قالیشویی هم ارائه میده؟
  • غبارگیری فرش

قبل از شستشو ابتدا گرد و خاک داخل الیاف قالی با دستگاه، تمیز می شود! این دستگاه شبیه به یک جاروبرقی قوی است و همه غبارهای عمقی فرش را تمیز می کند. پس از آن نوبت به مرحله پاکسازی با مواد شوینده است.

  • شستن فرش با شوینده مناسب

متخصصین فرش با توجه به جنس الیاف از مواد مناسب برای تمیز کردن و شستشو استفاده می کنند. عملیات شستن قالی توسط دستگاه انجام یم شود. برای اینکه هیچگونه آسیبی به فرش نرسد یک نیروی متخصص و با تجربه تنظیمات دمای آب، فشار آب، میزان مواد شوینده و …. را تنظیم می کند. در صورت نیاز عملیات لکه بری پیش از شستشو انجام می شود. پس از آن، فرش وارد قسمت آبکشی شده و با آب پر فشار، تمیز می شود.

  • آبگیری فرش در قالیشویی

در نهایت فرش های شسته شده داخل دستگاه خشک کن قرار گرفته و به صورت مکانیزه خشک می شود. جالب است بدانید که فرش ها به صورت لول شده در خشک کن قرار داده شده و با چرخش در سرعت بالا، کامل خشک می شود. سپس فرش در گرمخانه های مسقف مخصوص از داربست آویزان شده و توسط دستگاه هیتر خشک می شود. 

در صورت نیاز به تعمیر فرش، مرحله نهایی شامل رفو، ریشه زنی و … انجام می شود.

خدمات قالیشویی مکانیزه با دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک

شستن فرش با دستگاهشستن فرش در بهترین قالیشویی تهران

تعرفه خدمات قالیشویی هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
شستشوی فرش ماشینی(متر مربع)11500-
شستشوی فرش دستباف(متر مربع)
15000-
اعلاء شویی فرش ماشینی(متر مربع)16000
اعلاء شویی فرش دستباف(متر مربع)2500033500
شستشو فرش گل ابریشم دستبافت متری
60000
شستشوی موکت جدا از زمین
7000
خشکشویی فرش ماشینی در محل(متر مربع)16000-
خشکشویی فرش دستباف در محل(متر مربع)22000-
خشکشویی موکت در محل(متراژ کمتر از 50 متر)400000-
قیمت خشکشویی موکت در محل(متراژ بیشتر از 50 متر)- متر مربع8000
خشکشویی موکت در محل پله هر عدد
20000
اعلاء شویی موکت جدا از زمین(متر مربع)
توافقی
قیمت شستشوی قالیچه و کناره
توافقی
قیمت رفوگری و ترمیم(متر مربع)
توافقی
قیمت لکه برداری(متر مربع)
توافقی
خشکشویی چمن مصنوعی زیر ۵۰ متر متری
8000
خشکشویی تاتامی هر قطعه زیر ۵۰ عدد هر عدد
6000
سرویس حمل فرش25000

سرویس قالیشویی در تهران

شستن فرش های دستباف در خانه موجب آسیب جدی به تار و پود قالی شده و صدمات جبران ناپذیری به آن می زند. بهترین قالیشویی تخصصی تهران در خدمت خانواده هاست. در هر کجای تهران که زندگی می کنید با ما تماس بگیرید. خدمات قالیشویی در همه مناطق تهران و به صورت دائمی ارائه می شود. پس از ثبت سفارش، هماهنگی برای تحویل گرفتن فرش ها انجام می شود. سفارش های ترمیم قالی و رفوگری، ریشه زنی، لکه بری عمیق فرش ها، سفید شویی و شستشوی فرش های نفیس پذیرفته می شود. در همه سفارش ها از شامپو و شوینده های استاندارد، مناسب با جنس و ضخامت فرش استفاده می شود. ثبت سفارش از طریق اپ هوم سرویز کاملا رایگان است و شامل تضمین کیفیت خدمات می شود.

جهت جلوگیری از انتقال بیماری های ویروسی، همه فرش ها ضد عفونی شده تحویل داده می شود.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس قالیشویی از اپلیکیش هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی قالیشویی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا