لوله کشی و تاسیسات

بهترین روش اجرای لوله کشی فاضلاب ساختمان کدام است؟

نحوه اجرای لوله کشی فاضلاب

برای آب رسانی به ساختمان و همچنین خارج شدن آب های آلوده ساختمانی نیاز به سیستم لوله کشی آب و فاضلاب است. اجرای لوله کشی فاضلاب در مقایسه با لوله کشی آب دارای بخش های متفاوت تری است. هرگونه اهمال و سهل انگاری در این سیستم موجب می شود تا ساکنین با مشکلات زیادی مواجه شوند. سیستم های فاضلاب وظیفه انتقال آب های خاکستری و آلوده را دارند. معیوب بودن این سیستم و باقی ماندن این آلودگی ها خطرات جدی به همراه دارد. در ساختمان های قدیمی به علت فرسودگی لوله ها امکان اشکال در سیستم فاضلابی بیشتر است اما برخی از ساختمان های نوساز نیز به دلیل عدم اجرای صحیح لوله کشی فاضلاب، با این مشکل روبرو هستند.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

سیستم لوله کشی فاضلاب

لوله کشی فاضلاب به دو شیوه اجرا می شود قبل از آشنایی با این روش ها بهتر است با سیستم لوله کشی فاضلاب آشنا شویم. این لوله کشی ها پیچیده تر و دارای تنوع بیشتری از لوله کشی آب است. اجرای صحیح لوله کشی در این بخش ها روی کارکرد نهایی سیستم فاضلاب تاثیر می گذارد.سیستم فاضلاب ساختمانی شامل این بخش هاست:

الف- لوله آب فاضلاب: طراحی این سیستم در ساختمان های مسکونی همیشه از بالا به پایین است.

ب- لوله های ونت یا هواکش: نصب غلط ونت موجب تهویه نامطبوع و اشکال در خروج مواد زائد سیستم فاضلابی می شود.

ج- لوله کشی سیفون: شکل گلوگاهی سیفون ها در جلوگیری از خشکی لوله های فاضلاب موثر است. این سیفون ها مانع ورود حشرات و انتشار بوی نامطبوع در ساختمان می شود.

اصول لوله کشی فاضلاب ساختمان

روش اجرای لوله کشی فاضلاب

اجرای لوله کشی فاضلاب ساختمان

طراحی لوله کشی فاضلاب در کارایی ان تاثیر زیادی دارد. شیب مناسب لوله ها، قطر لوله ها و …. همگی در سرعت خروج مواد زائد موثر است. لوله کشی فاضلاب توالت و سرویس بهداشتی به همراه لوله کشی فاضلاب در آشپزخانه و هر قسمتی که لوله کشی آب وجود دارد، به دو شکل متفاوت اجرا می شود. 

  • الف-اجرای لوله های فاضلاب کف خواب
  • اجرای لوله های فاضلاب زیر سقفی

سیستم لوله کشی ساختمان و تعمیرات لوله کشی ساختمان

اجرای لوله کشی فاضلاب کف خواب

این شیوه همان روش سنتی برای اجرای لوله کشی فاضلاب است. در گذشته همه ساختمان های مسکونی به طریق کف خواب،لوله گذاری می شدند. در لوله کشی فاضلاب به شیوه سنتی بع از اینکه لوله های سیفون و هواکش به لوله فاضلاب متصل شده، با مصالح ساختمانی مناسب نظیر سیمان روی لوله ها پوشانده می شوند. 

اجرای لوله کشی فاضلاب زیر سقفی

در این شیوه لوله های فاضلاب در کف ساختمان خوابانده نمی شوند بلکه به صورت زیر سقفی اجرا می شود. لوله های چدنی و پوشیفت به صورت ترکیبی برای اجرای لوله های فاضلاب زیر سقفی به کار می رود. این شیوه در گذشته مرسوم نبوده است.

 در صورت اجرای صحیح لوله کشی فاضلاب، هر دو روش کارایی خوبی دارند. به طور کلی یک لوله کشی فاضلاب مناسب دارای این شرایط است:

میدونستی که هوم سرویز، خدمات لوله کشی آب و فاضلاب هم ارائه میده؟
  • عدم انتشار بوی فاضلاب در ساختمان
  • سرعت حرکت مواد فاضلابی
  • دسترسی راحت به لوله های فاضلاب جهت بررس و تعمیرات

خدمات لوله کشی تهران و تشخیص ترکیدگی لوله

هزینه اجرای لوله کشی فاضلاب

اجرای لوله کشی فاضلاب کف خواب بهتر است یا لوله کشی زیر سقفی؟

هر کدام از این لوله کشی ها مزایای خود را دارد برای اینکه تصمیم گیری بهتری داشته باشید تفاوت های دو روش شرح داده شده را از نظر کارایی و هزینه ها بررسی می کنیم.

  •  دفع مواد زئد

از نظر سرعت حرکت مواد فاضلابی در درون لوله ها تفاوتی بین لوله کشی فاضلاب سنتی و سقفی وجود ندارد. در صورت اجرای صحیح و شیب مناسب، هر دو شیوه کارامد هستند! اما استفاده از لوله های بی کیفیت می تواند نتیجه کار را تحت تاثیر قرار دهد.

  • آسیب به لوله ها

در لوله کشی زیر سقفی لوله ها از زیر سقف رد شده و هیچ فشاری به لوله ها فاضلاب وارد نمی شود. در صورتی که در لوله کشی های کف خواب، لوله ها در کف ساختمان کار شده و در تماس با آن است. به این ترتیب امکان آسیب و شکستگی در لوله های کف خواب بیشتر از زیر سقفی است.

  • سرعت اجرای لوله کشی فاضلاب

به لحاظ سرعت اجرای لوله گذاری، معمولا روش سنتی سریع تر انجام می شود! در لوله های زیر سقفی باید بررسی دقیق تری انجام شود و از اتصالات و نصب داکت ها و …. نیز استفاده می شود.

  • هزینه اجرای لوله کشی فاضلاب

هزینه اجرای لوله کشی فاضلاب زیر سقفی در مقایسه با روش سنتی بیشتر است. این به دلیل سختی کار، تخصصی بودن لوله کشی، داکت کشی بین دیواره های ساختمان و …. بوده که هزینه ها را افزایش می دهد.

  • هزینه تعمیرات لوله کشی فاضلاب

اما لوله کشی فاضلاب زیر سقفی یک امتیاز بزرگ دارد و آن سهولت دسترسی به لوله ها و انشعابات جهت تعمیرات یا تعویض لوله های فاضلابی است. در این صورت نیازی به کندن و خرابکاری نیست و خیلی راحت تر و کم هزینه تر می توان مشکل را برطرف کرد. در برخی اوقات هزینه تعمیرات لوله کشی فاضلاب زیر سقفی حتی کمتر از نصف لوله های کف خواب است.

تعویض سیستم لوله کشی فرسوده توسط لوله کش ماهر

اجرای لوله کشی فاضلاب سقفیلوله کشی فاضلاب خانگی

تعرفه خدمات لوله کشی آب و فاضلاب هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
لوله کشی کمتر از 10 متر
1500002300000
لوله کشی آب و شوفاژ 5 لایه(متر طول)
1200018000
لوله کشی آب سبز(متر طول)
1000014000
لوله کشی فاضلاب(متر طول)
100014000
لوله کشی آب با سایز 1/2
1000012000
لوله کشی آب با سایز 25
1200017000
لوله کشی آب با سایز یک اینچ(موتورخانه ای)
1400018000
تخریب محیط مورد نظر جهت لوله کشی
توافقی

خدمات لوله کشی آب و فاضلاب در تهران

امکان آسیب به لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان همشه وجود دارد. نم و نشتی آب از دیوار و سقف یک هشدار جدی برای وجود ایراد در لوله کشی است. قبل از اینکه خسارات بیشتری وارد شود با سرویس لوله کشی هوم سرویز تماس بگیرید. ثبت سفارش از طریق اپ این سامانه کاملا رایگان است. با اولین تماس و ثبت سفارش، هماهنگی جهت بازدید از محل انجام می شود. همیار لوله کش بعد از بررسی وضعیت لوله کشی و میزان خسارت، هزینه های تعمیرات و تعویض لوله ها را به صورت شفاف اطلاع رسانی می کند. در صورت رضایت مشتری، عملیات اجرای لوله کشی بلافاصله انجام می شود. پس از پایان کار، محل تمیز تحویل داده می شود و هزینه ها طبق توافق دریافت می شود. همیاران هوم سرویز در پایان کار تقاضای دستمزد بیشتری ندارند و همه حساب و کتاب ها از قبل مشخص می شود.

جهت رضایت مشتری این سرویس به صورت گارانتی صد در صد ارائه می شود.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس لوله کشی آب و فاضلاب از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی لوله کشی آب و فاضلاب تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا