نظافت و پذیراییهوم سرویز

نگهداری از گیاهان آپارتمانی

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

زندگی در شهرهای بزرگ مشکلات خودش را دارد.انواع آلودگی های صوتی وآلودگی هوا بر جسم و جان شهروندان سنگینی می کند. نگهداری از گیاهان آپارتمانی یک راه سالم و خوشایند برای مبارزه با آلودگی هوا می باشد که روح و روان را نیز شاداب و تازه نگه می دارد. اغلب شرکت های بزرگ و فعال، به این مهم توجه نموده و با گیاهان به فضای عمومی و اتاق های اداری رنگ و بوی تازه ای می دهند. مراقبت از گل و گیاه در واقع مراقبت از سلامتی روح و جسم انسان است.

نکات نگهداری صحیح از گیاهان آپارتمانی

گیاهان برای رشد به  آب مناسب، خاک مناسب و هوای مناسب نیاز دارند. برای آبیاری گیاهان از آب بدون کلر استفاده کنید. آب های لوله ها دارای کلر زیادی است و می تواند موجب اختلال در رشد گیاه شود، همیشه آب را در ظرفی نگهداری کنید تا کلر اضافی آن بخار شود. بهترین آب برای گیاهان، آب ولرم و بدون کلر است.

خاک های ققیر نمی توانند موجب رشد گیاهان شوند. برای نگهداری از گیاهان باید خاک مناسب و دارای املاح کافی در اختیار گیاه قرار گیرد. همه خاک ها برای همه گیاهان مناسب نیست. هر گیاه با توجه به شرایط رشد و نموی که دارد، نیاز به خاک مخصوصی دارد. بهترین خاک برای رشد گیاهان خاکی است که همه نیازهای گیاه را تامین کند. با استفاده از کودهای شیمیایی و حیوانی می توان خاک را تقویت کرد و املاح مورد نیاز را در اختیار گیاه قرار داد.

مراقبت از گل ها و گیاهان

استفاده از کودهای طبیعی و فضولات پرندگان به طور مستقیم می تواند موجب آسیب به گیاه شود. فضولات پرندگان حاوی انواع قارچ و بیماری هاست. همیشه قبل از استفاده از کودهای حیوانی، با انواع قارچ کش ها، فضولات را ضد عفونی کنید.

کودهای شیمیایی هر کدام فرمول خاص و دستور مصرف متفاوتی دارند. برخی از کودهای شیمیایی مایع و برخی دیگر کودهای جامد هستند. استفاده بیش از حد از کودهای شیمیایی موجب آسیب به ریشه گیاه شده و رشد گیاه را مختل می کند. برای استفاده از کودهای شیمیایی حتما به توجه به دستورالعمل روی قوطی، مقدار مناسب کود را استفاده کنید.

زهکشی مناسب خاک گلدان برای گیاهان آپارتمانی بسیار حیاتی است. قبل از کاشت و نگهداری از گیاهان آپارتمانی، زهکش مناسب را در انتهای گلدان در نظر بگیرید. حتما یک تکه زغال را در خاک گلدان قرار دهید این کار مانع از آلودگی خاک گلدان خواهد شد.

مشکلات نگهداری از گیاهان آپارتمانی

گل ها و گیاهان آپارتمانی

  • تغییرات فصل موجب تغییر دمای محیط می شود این امر می تواند موجب پژمردگی و آسیب به گیاهان آپارتمانی شود. ریزش برگ های پاییزی طبیعی است ولی گیاهان همیشه سبز و آپارتمانی نباید به یکباره برگ های خود را از دست بدهند.
  • زرد شدن گیاه، نشان دهنده وجود مشکل در مراقبت از گیاه است. برگ های زرد گل ها و گیاهان می تواند علامت بیماری و رسیدگی نامناسب از گیاه باشد. برای بهبود رشد گیاهان از افراد با تجربه کمک بگیرید.
  • آفت های گیاهان یکی از بدترین مشکلات در روند رشد گل ها و گیاهان هستند. استفاده از آفت کش های طبیعی و شیمیایی با دوز مناسب می تواند بدترین آفت ها و شته ها را نابود کند. شته ها با مکیدن شیره گیاهان موجب آسیب جدی به گیاهان می شوند. سم پاشی دوره ای بهترین راه برای دفع آفات نباتی است که توسط افراد حرفه ای انجام می شود.
  • ضعیف شدن گیاه می تواند از خاک نامناسب باشد. کپک زدن خاک نشانه خوبی نیست و باید هر چه زودتر این مشکل را برطرف کرد. در پاره ای از موارد نیاز به تعویض خاک گلدان و جایگزینی خاک مناسب می باشد.
  • برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی باید به طور سالانه، گلدان را عوض کرد. ضعیف بودن گیاه در اثر گلدان کوچک، شایع ترین مشکلی است که برای گیاهان به وجود می آید. بهتر است گلدان یک سایز از گلدان فعلی بزرگتر باشد، تعویض گلدان  با یک گلدان بسیار بزرگ کار صحیحی نیست و موجب رشد بی رویه ریشه گیاه و ضعیف شدن گیاه می شود.

معرفی سرویس جدید هوم سرویز: نگهداری از گیاهان

برای نگهداری از گیاهان و مراقبت از گل های باغچه ای و آپارتمانی می توانید از سرویس جدید هوم سرویز استفاده کنید. همیاران باغبان هوم سرویز آماده خدمت رسانی به هم وطنان تهرانی در همه مناطق هستند. خدمات ما برای مراقبت از گل و گیاه شامل: تعویض گلدان، هرس گیاه، قلمه زنی، سم پاشی دوره ای گل ها و گیاهان به همراه درختچه های باغچه ای، تعویض خاک باغچه و کوددهی است. برای هر گونه مشاوره و طراحی فضای سبز و خرید گلدان و گل های فصل می توانید با همیاران هوم سرویز تماس بگیرید. طراحی فضای سبز با توجه به بودجه و نیاز مشتری انجام می شود. ایجاد فضای سبز با گل های زیبا و طبیعی برای شرکت ها و سازمان های اداری با قیمت های توافقی میسر می باشد.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی مراقبت گل و گیاه تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا