پزشکی و پرستاری

خدمات فیزیوتراپی در محل شامل چه چیزهایی می شود؟

در دنیای پیشرفته امروز و مخصوصا در دوران کرونا، یکی از تحولات بزرگی که ایجاد شده است، دریافت خدمات در منزل است. امروز دیگر نیازی نیست برای خرید از سوپرمارکت، سفارش غذا، خدمات خشکشویی و حتی خدمات پزشکی به بیرون از منزل بروید و به راحتی می توانید با گوشی موبایل خودتان خدمات موردنظر را سفارش داده و در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید. خدمات فیزیوتراپی در محل هم یکی از این خدمات است که امروزه به صورت حضوری در منزل شما انجام می شود و می تواند کمک بسیار زیادی به سالمندان کند. شما می توانید بدون خارج شدن از منزل خودتان، فیزیوتراپی در محل دریافت کنید و با یک پزشک متخصص تمرینات و حرکات اصلاحی لازم را انجام دهید. اما خدمات فیزیوتراپی در محل شامل چه چیزهایی می شود؟ در ادامه می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم و بگوییم که مزایای دریافت خدمات فیزیوتراپی در محل چیست؟ اگر خودتان نیاز به خدمات فیزیوتراپی دارید یا از اعضای خانواده تان کسی است که نیاز به این خدمات دارد، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

فیزیوتراپی چیست؟

قبل از اینکه به سراغ بحث اصلی برویم، بد نیست کمی با رشته فیزیوتراپی آشنا شوید و بدانید که اصلا در این خدمات، چه کاری قرار است انجام شود و چه نتیجه ای دریافت می کنید. فیزیوتراپی از دو کلمه فیزیک و تراپی تشکیل شده است و به معنی درمان فیزیک یا درمان بدن است. در تعریف جهانی فیزیوتراپی گفته می شود که این رشته به معنای بازگردانی عملکرد طبیعی عضلات به طور اختصاصی برای هر شخص است.

وقتی افراد دچار شکستگی، در رفتگی یا حتی ناتوانی حرکتی می شوند، علم فیزیوتراپی با استفاده از حرکات اصلاحی و انواع درمانی که در این رشته وجود دارد، سعی می کند شخص موردنظر را درمان کرده و کمک کند که آن شخص مانند روز اول به زندگی بازگردد و بتواند توانایی حرکتی خودش را به دست بیاورد. پس به صورت خلاصه می توان گفت که در خدمات فیزیوتراپی در محل، قرار است به شما کمک شود توانایی حرکتی خودتان را به دست بیاورید.

فیزیوتراپی
خدمات فیزیوتراپی در محل

فیزیوتراپی در منزل چگونه است؟

خدمات فیزیوتراپی در محل به این صورت انجام می شود که شما سفارش خودتان و زمان مناسب برای مراجعه فیزیوتراپ به منزل را ثبت می کنید. حتی می توانید تعیین کنید که فیزیوتراپ شما خانم باشد یا آقا و پس از بررسی سفارش شما، فیزیوتراپ مناسب و مخصوص شما به منزل مراجعه می کند.

بعد از مراجعه فیزیوتراپ در جلسه اول، بازدید و بررسی وضعیت انجام می شود تا دکتر با وضعیت شما آشنایی بیشتری پیدا کند و بتواند تشخیص دهد که عوامل مواثر در ایجاد مشکل برای شما چه بوده است. سپس حرکات مناسب اصطلاحی و تمرینات خانگی به شما داده می شود و با خود دکتر این کارها را انجام می دهید تا بتوانید آنها را به خوبی یاد بگیرید و بدون دکتر هم تمرین کنید.

البته در جلساتی که نیاز به دستگاه های فیزیوتراپی باشد، در صورت امکان این دستگاه ها به منزل شما آورده می شود تا نیاز به مراجعه حضوری به کلینیک نداشته باشید و بتوانید به راحتی فیزیوتراپی در منزل را دریافت کنید.

خدمات فیزیوتراپی
خدمات فیزیوتراپی شامل چه چیزهایی می شود؟

خدمات فیزیوتراپی در محل شامل چه چیزهایی است؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چه مواردی شامل فیزیوتراپی در محل می شود و می توانید از این خدمات برای آنها استفاده کنید. در ادامه چند مورد از خدماتی که می توانید آنها را دریافت کنید، بررسی خواهیم کرد.

۱- فیزیوتراپی زانو در منزل:

زانو یکی از مهمترین اعضای بدن است و می تواند دچار مشکلات زیادی شود. ممکن است به خاطر پیچ خوردن پا، افتادن از ارتفاع، ضربه خوردن، بازی کردن، دویدن و… دچار مشکل در ناحیه زانو شوید. مشکلات رایجی که برای زانو وجود دارند، شامل پارگی رباط صلیبی، مشکل در مفصل زانو، آرتروز زانو و… هستند و برای تمامی این مشکلات، شما می توانید از خدمات فیزیوتراپی در محل استفاده کنید.

۲- فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل:

سکته مغزی مشکلی است که ممکن است در اثر گرفتگی رگ های مغزی یا پاره شدن آنها ایجاد شود. در این زمان ممکن است که فرد توان حرکتی خود را از دست بدهد و نتواند به خوبی با پا یا دست خود کار کند. معمولا پس از این مشکل، فردی که دچار سکته مغزی شده است، نیاز به فیزیوتراپی خواهد تا بتواند توانایی حرکتی خودش را بازیابی کند. برای این کار شما می توانید از خدمات فیزیوتراپی در محل استفاده کنید و نیازی نیست که بیمار خود را به زحمت بیندازید و به کلینیک فیزیوتراپی ببرید.

۳- فیزیوتراپی گردن در منزل:

گردن یکی از اعضای خیلی حساس در بدن است و به خاطر اینکه مستقیم به ستون فقرات متصل است، ممکن است دچار مشکلاتی شود و ما را اذیت کند. مشکلاتی که برای گردن ایجاد می شود شامل گردن درد، آرتروز گردن، ساییدگی، کاهش فاصله و فتق دیسک بین مهره ای هستند. برای حل این مشکلات و درمان تمامی آنها، نیاز به فیزیوتراپی است که شما می توانید این خدمات را در منزل خودتان دریافت کنید و بدون مراجعه به کلینیک، فیزیوتراپی در محل داشته باشید.

۴- فیزیوتراپی مشکلات فلج اعضای بدن در منزل:

افرادی که دارای مشکل فلج هستند، معمولا در تمامی اعضای بدن این مشکل را دارند و به همین خاطر نوع فیزیوتراپی این افراد متفاوت است. در این نوع فیزیوتراپی، تمرکز روی بهبود تمام اعضای بدن است و سعی می شود که فرد تمریناتی برای تمامی اعضای بدن انجام دهد تا بتواند مجددا توانایی حرکتی خودش را به دست بیاورد.برای بهبود چنین مشکلی شما می توانید از خدمات فیزیوتراپی در محل استفاده کنید تا به زحمت نیفتید و به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه نکنید.

۵- فیزیوتراپی پارکینسون در محل:

پارکینسون یک اختلال حرکتی است که بیشتر در افراد سالمند به وجود می آید. این اختلال معمولا می تواند با حرکات درست فیزیوتراپی به راحتی درمان شود و توانایی حرکتی شخص بازخواهد گشت. برای درمان پارکینسون، شما می توانید از خدمات فیزیوتراپی در محل استفاده کنید تا شخص موردنظر را به زحمت نیندازید و بتوانید به راحتی او را در منزل تحت درمان قرار دهید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات فیزیوتراپی در محل هم ارائه میده؟

۶- فیزیوتراپی حمله قلبی در محل:

پس از حمله قلبی، معمولا شخصی که دچار این مشکل شده است، فشار خون بالا و ضربان قلب بالایی دارد. به همین خاطر نیاز به چند جلسه فیزیوتراپی دارد تا بتواند به حالت اول خود بازگردد و مشکل ضربان قلب بالا و فشار خون را برطرف کند. برای این موضوع شما می توانید از خدمات فیزیوتراپی در محل استفاده کنید تا بتوانید مشکل حمله قلبی را حل کنید.

۷- فیزیوتراپی انسداد ریه در منزل:

انسداد ریه یکی ازم مشکلات خطرناکی است که می تواند در تنفس شخص مشکل ایجاد کند و این کار را با اختلال مواجه کند. فیزیوتراپی ریه کمک می کند که انسداد ریه کاملا برطرف شده و اسپاسم عضلانی ریه از بین برود تا شخص بتواند مجددا مانند قبل تنفس داشته باشد و این مشکل را از بین ببرد.

۸- فیزیوتراپی آسم در منزل:

آسم یک بیماری تنفسی است که می تواند به صورت موقتی، مجاری هوا را تنگ کند و در تنفس شخص اختلال ایجاد کند. برای درمان آسم شما می توانید از تمرینات فیزیوتراپی در منزل استفاده کنید تا بتوانید مشکل تنفسی را برطرف کرده و به حالت قبل خود بازگردید.

۹- فیزیوتراپی بعد از عمل جراحی در منزل:

معمولا پس از عمل های شدید و دوران نقاهت طولانی، فرد به سختی می تواند به حالت قبلی خود برگردد و توانایی حرکتی خود را کمی از دست می دهد. در چنین زمانی شما نیاز به انجام تمرینات فیزیوتراپی خواهید داشت تا بتوانید مجددا توانایی خود را به دست آورده و به حالت قبلی برگردید. برای این کار می توانید از خدمات فیزیوتراپی در محل استفاده کنید.

فیزیوتراپی بعد از عمل
فیزیوتراپی بعد از عمل جراحی در منزل

فیزیوتراپی در منزل تهران چه مزایایی دارد؟

در ادامه می خواهیم چند مورد از مزایای فیزیوتراپی در منزل را به صورت مختصر بررسی کنیم:

·  عدم نیاز به خارج شدن از منزل: در منزل خودتان این خدمات را دریافت خواهید کرد و نیازی نیست به کلینیک مراجعه کنید.

·  استراحت بعد از تمرینات: بعد از تمرینات اگر در کلینیک باشید، باید به خانه برگردید که این کار کمی شما را کسل می کند، اما در فیزیوتراپی در محل شما می توانید در خانه خودتان باشید و استراحت کنید.

·  تمرین مطابق با شرایط شما: در منزل فیزیوتراپیست با توجه به امکانات و شرایط خانه شما، تمریناتی را ارائه می دهد که به راحتی بتوانید آنها را انجام دهید.

·  زمان دلخواه شما: معمولا در کلینیک شما باید به کلینیک مراجعه کنید و با زمان آنها هماهنگ شوید، اما در فیزیوتراپی در محل، خودتان می توانید زمان دلخواه را تعیین کنید تا در آن زمان پزشک متخصص به منزل شما مراجعه کند و مراحل درمان را انجام دهد.

کاردرمانی
خدمات کاردرمانی در منزل

شما می توانید با استفاده از خدمات کاردرمانی در منزل هوم سرویز ناتوانی عزیزان خود را بهبود دهید و سلامتی را به آنها برگردانید.

در این مقاله در مورد خدمات فیزیوتراپی در محل صحبت کردیم و گفتیم که فیزیوتراپی چیست و چه نتایجی برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین در ادامه گفتیم که فیزیوتراپی در منزل شامل چه خدماتی می شود و در آخر هم چند مورد از مزیت های فیزیوتراپی در محل را گفتیم تا بتوانید با این خدمات بیشتر آشنا شوید.

انجام جلسه فیزیوتراپی در محل با هوم سرویز

شما می توانید با استفاده از خدمات فیزیوتراپی در محل تیم هوم سرویز، خیلی راحت متخصصان فیزیوتراپی را به خانه خود بیاورید و سریعتر توان حرکتی خودتان یا عزیزانتان را بهبود ببخشید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی فیزیوتراپی در محل تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا