اکو قلب در منزل

اکو قلب در منزل

از 1196 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت اکو قلب در منزل در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت نوار قلب در محل

500,000 تومان

قیمت اکوی قلب در محل

توافقی

قیمت ویزیت پزشک قلب + اکو + نوار قلب

2,700,000 تومان

متوسط قیمت2,300,000 تومانکمینه قیمت2,300,000 تومانبیشینه قیمت3,000,000 تومان

آنچه درباره اکو قلب در منزل خواهید خواند

 • اکوی قلب در منزل
 • اکو قلب در منزل مناسب چه افرادی است؟
 • اکو قلب در منزل چگونه انجام می‌شود؟
 • انواع روش های انجام اکوی قلب
 • اکو قلب چه چیزهایی را نشان می دهد؟
 • اکو قلب شبانه روزی چه مزایایی دارد؟
 • گرفتن اکو قلب در منزل با هوم سرویز
 • قیمت اکو قلب در منزل به چه مواردی وابسته است؟
 • قبل از گرفتن اکو قلب در منزل چه نکاتی باید رعایت شوند؟
 • انجام کلیه خدمات اکو قلب در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

اکوی قلب در منزل

اکو قلب در منزل یک تست نسبتا پیچیده است که جهت بررسی وضعیت سرخرگ ها، دیوارها و بررسی نارسایی دریچه قلب انجام می شود. به این ترتیب پزشک با انجام این تست میزان سلامت قلب و نحوه پمپاژ قلب را بررسی می کند. در مواقعی که فرد با درد شدید قفسه سینه یا تنگی نفس مواجه می شود انجام اکو قلب تجویز می شود. برای گرفتن اکو قلب در منزل افراد با تجهیزات در محل حضور پیدا کرده و این خدمات را در محل ارائه می دهند.

همانطور که گفته شد اکو قلب در منزل برای تشخیص مشکلات قلبی تجویز می شوند. همانطور که می دانید اگر نشانه هایی که در قلب یا عروق قلبی پدیدار می شوند، سریعا توسط پزشک تشخیص داده شوند، می توانند جان بیمار را نجات دهند. اگر متوجه کمترین درد در ناحیه قفسه سینه خود شده اید، یا احساس ناراحتی در سمت چپ بدن خود مانند دست چپ یا پشت خود می کنید، باید سریعا در پی جستجوی علت این ناراحتی ها باشید. گاهی انتقال بیماران سالمند یا کم توان برای انجام تست اکو قلب کار راحتی نیست. چه بهتر که بتوانید از خدمات اکوی قلب در منزل بهره مند شوید. در ادامه به معرفی انواع اکو قلب شبانه روزی و عوامل موثر بر هزینه اکوی قلب در منزل می پردازیم.

اکو قلب در منزل مناسب چه افرادی است؟

کهولت سن از مواردی است که استفاده از خدمات اکو قلب در منزل را قوت می بخشد. به طور معمول افرادی که دارای بیماری های زمینه ای مربوط به قلب هستند به طور مداوم در موعدهای زمانی مشخص، باید اکوی قلب را انجام دهند تا پزشک معالج آنها ااطلاعات کاملی از وضعیت سلامتی آنها داشته باشد.

گرفتن اکوی قلب در منزل برای تمام بیماران قلبی ضروری است. زیرا که بیماران قلبی بهتر است تا حد امکان جابجا نشوند و خدمات را سریعا و بدون معطلی انجام دهند. در ادامه به معرفی افرادی می پردازیم که بیشتر نیاز به انجام اکو قلب در منزل دارند می پردازیم.

 • بیماران دارای نارسایی دریچه قلب
 • افراد کهنسال که دچار حمله های شدید شده اند
 • افراد دارای بیماران زمینه ای که دچار تنگی نفس و درد در ناحیه قفسه سینه شده اند
 • بیماران دارای فشار خون بالا
 • کودکان دارای بیماری قلبی که نیاز به خدمات فوری دارند

اکو قلب در منزل چگونه انجام می‌شود؟

اکوی قلب روش پیچیده تری نسبت به نوار قلب است. انجام اکوی قلب در منزل به زمان بیشتری نیاز دارد. در این تست قلب، دیواره های قلب، دریچه های قلب و سرخک رگ ها به خوبی بررسی می شوند.

دستگاه اکوکاردیوگرافی قلب با استفاده از بازتاب امواج صوتی که بر روی قفسه سینه وارد می شود تصویر قلب و عروق را برای پزشک به نمایش در می آورد. انجام اکو قلب در خانه نیاز به مهارت و دانش در این زمینه دارد و توسط افراد غیر متخصص امکان پذیر نیست. اکو قلب در خانه از خدمات تخصصی است که متخصصین با تجهیزات پیشرفته و به همراه متخصص قلب و عروق در محل حاضر می شوند. اکو کردن بیمار در خانه پروسه ای پر زحمت است. به این ترتیب هر ساعتی از شبانه روز که فرد امکان جابجا شدن ندارد اقدامات تشخیصی در محل انجام می شود و در صورت نیاز اقدامات لازم برای انتقال به بیمارستان ها فراهم می شود. برای گرفتن اکو قلب فرد بیمار به پهلو یا پشت قرار می گیرد و با استفاده از دستگاه اکوکاردیوگرافی دریچه ها و دیوارهای قلب بررسی می شوند.

قابل به ذکر است که انجام این خدمات در خانه هیچ خطری برای بیمار به همراه نخواهد داشت و همچنین با انجام این خدمات فوری، موجب بالا رفتن کیفیت وضعیت تشخیص بیماری شده و نقش موثری در ارائه درمان های لازم را دارند.

انواع روش های انجام اکوی قلب

· اکو قلب از عرض سینه

این نوع اکو مرسوم ترین و بی خطر ترین نوع کاردیوگرافی می باشد. برای انجام اکو قلب یک دستگاه روی قفسه سینه قرار می گیرد. بدین صورت که بر روی سینه بیمار ژل زده می شود. امواج فراصوت به وسیله دستگاه به سمت قلب فرستاده و دریافت می شوند. اکو قلب در منزل با نام اکوکاردیوگرام نامیده می شود از این دسته هستند و نتایج از طریق مانیتور قابل بررسی است. مدت زمان مورد نیاز برای انجام اکو قلب در منزل حدودا 40 دقیقه است.

· اکو قلب از راه مری

اکوکاردیوگرام از مری در صورت نیاز به تصاویر واضح تر از قلب و دریچه های قلب توسط پزشک انجام می شود. یک لوله منعطف به درون مری فرد بیمار فرستاده می شود. بدین ترتیب تصاویر واضح تر از قلب و عروق آنها دریافت می شود.

پزشک به این وسیله می تواند تمام مشکلات قلبی را به طور دقیق بررسی کند. بهتر است تا 6 ساعت قبل از انجام اکو قلب از راه مری مایعات و مواد غذایی مصرف نشود. همچنین در صورت وجود هر گونه مشکل در بلع و بیماری های مانند سرطان این موارد با پزشک مطرح شود. در هنگام انجام اکو قلب در منزل تمام علائم حیاتی مانند فشار خون و ضربان قلب روی مانیتور نمایش داده می شود. مدت زمان انجام اکو قلب از مری حدود 30 دقیقه است.

· اکو قلب داپلر

سیگنال های داپلر در اکوی داپلر سرعت سلول های خونی در قلب و عروق خونی را نشان می دهد. در این نوع اکو مشکلاتی به نمایش داده می شود که ممکن است در سونوگرافی قلب ساده نشان داده نشود.

· اکوکاردیوگرام استرس

اکوی استرس از فرد در حال انجام تحرکات ورزشی گرفته می شود. چون بعضی مشکلات مربوط به قلب، در نتایج ضعف شریان های عضله قلب پدید می آیند و فقط این مشکلات در زمان انجام تحرکات نمایش داده می شوند.

اکو قلب چه چیزهایی را نشان می دهد؟

اکو قلب یک نوع تست دقیق قلبی است که در منزل نیز توسط دستگاه اکوکاردیوگراف انجام می شود. موارد زیر در اکو قلب انجام می شود. این خدمات کاملا بدون درد انجام می شود و دارای دقت بالا است.

 • ایرادات و نارسایی ماهیچه های قلبی
 • تنگی یا افتادگی دریچه قلب
 • نارسایی های مادرزادی
 • لختگی خون در قلب
 • بزرگ شدن حجم قلب و افزایش ضخامت دیواره های بطن قلب
 • تشخیص سکته قلبی
 • گرفتگی عروق قلبی و ...

اکو قلب شبانه روزی چه مزایایی دارد؟

اکوی قلب شبانه روزی در منزل دارای مزایای زیادی است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

· اکوی قلب فوری بدون معطلی

برای افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند. اکو قلب در منزل بهترین راهکار برای بررسی وضعیت کارکرد قلب است. به این ترتیب نیازی نیست به مکان های شلوغ مراجعه کرده و مدت زمانی را معطل شوند. به این ترتیب با استفاده از اکو قلب شبانه روزی می توانید از این خدمات در کمترین زمان ممکن بهره مند شوید.

· انجام اکو قلب در فضایی بدون استرس

برای افرادی که دچار مشکلات حرکتی هستند همیشه انتقال به مرکز اکو قلب شبانه روزی مخصوصا در شب ها مشکلی است که ممکن است اطرافیان با آن مواجه شوند. خطر انتقال این بیماران از یک سمت و سختی انجام اینکار از سمت دیگر موجب می شود که افراد توجه بیشتری به انجام اکوی قلب در منزل نشان دهند.

· نیازی به جابجایی بیمار و ریسک کردن نیست!

بیماران قلبی را جابجا نکنید. گاهی جابجا کردن از روی نداشتن اطلاعات و همچنین تکان های اضافی به بیمار خطرآفرین خواهند بود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در صورت لازم یا مراکز پزشکی تماس بگیرید یا از خدمات اکو قلب در منزل هوم سرویز کمک بگیرید.

· اکوی قلب شبانه روزی موجب صرفه جویی در هزینه می شود

برای افرادی که باید از این خدمات به صورت مداوم استفاده کنند، اکو قلب در منزل موجب صرفه جویی در وقت و هزینه آنها خواهد شد. زیرا هزینه هر بار انتقال بیمار به مرکز اکو قلب شبانه روزی و زمانی که برای این کار باید در نظر گرفت حداقل به یک روز کامل کاری تبدیل می شود. در صورتی که در محل در کمتر از یک ساعت این خدمات ارائه می شود.

گرفتن اکو قلب در منزل با هوم سرویز

همانطور که گفته شد اکو قلب در منزل راهکاری بدون خطر، بدون درد و البته بسیار موثر تشخیصی است که برای بیماران قلبی تجویز می شود. با استفاده از خدمات آزمایش اکو قلب در منزل هوم سرویز، مجرب ترین پرسنل به همراه پزشک متخصص و همراه با تجهیزات کاملا پیشرفته در محل حاضر خواهند شد.

· کادر پزشکی و پرستاری متخصص و مجرب

همانطور که گفته شد انجام اکو قلب در خانه باید توسط متخصص قلب انجام شود. از این رو این خدمات در محل با اعزام پزشک انجام خواهد شد. در صورت مشاهده هر گونه مشکل حاد تمام اقدامات لازم برای انتقال بیمار به بیمارستان انجام می گیرد.

· دریافت خدمات در کمترین زمان ممکن

در مقابل بیماری های قلبی، زمان تعیین کننده روند درمان است. به بیان دیگر عجله در دریافت خدمات ممکن است جلوی وقوع فاجعه را بگیرد. به همین دلیل با انجام خدمات اکوی قلب در خانه شما قادر خواهید بود که از وضعیت بیماری در کمترین زمان ممکن مطلع شوید بدون آنکه نیاز به انتقال بیماری و صرف وقت و هزینه های بیشتر باشد.

· امکان استفاده از بیمه های تکمیلی و پایه

از دیگر مزایای استفاده از خدمات درمانی هوم سرویز امکان استفاده از بیمه های تکمیلی و پایه در هنگام استفاده از این خدمات است. به این ترتیب با ثبت درخواست متخصصین با شما تماس گرفته می توانید شرایط خودتان را مطرح کنید و از سقف بیمه خود استفاده کنید.

قیمت اکو قلب در منزل به چه مواردی وابسته است؟

همانطور که توضیح داده شد اکوکاردیوگرافی به چندین روش انجام می شود. در نتیجه هزینه اکو قلب در منزل نیز تغییر می کند. همچنین گاهی بر اثر صلاح دید پزشک چندین روش برای اکوی قلب در منزل پیشنهاد می شود که قیمت اکو قلب در منزل را بالا می برد. هزینه اکوی قلب از راه مری به علت استفاده از تجهیزات بیشتر نسبت به روش های دیگر بیشتر می رود. هزینه اکوی قلب معمولی مناسب تر از روش های دیگر است.

هزینه اکو استرس نیز به علت انجام در دو نوبت و نیاز به تردمیل نسبت به هزینه اکوکاردیوگرافی قفسه سینه بیشتر است. همچنین نوع بیمه پایه و تکمیلی نیز هزینه اکوی قلب معمولی را تغییر می دهد. برای اطلاع از هزینه اکوی قلب در خانه تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.

قبل از گرفتن اکو قلب در منزل چه نکاتی باید رعایت شوند؟

گرفتن اکو قلب در منزل مستلزم رعایت مواردی است تا نتیجه درست و موثری دریافت شود. در ادامه تعدادی از این موارد را مطرح خواهیم نمود.

 • قبل از اکو قلب در منزل از انجام فعالیت های شدید بدنی که موجب افزایش ضربان قلب می شود خودداری کنید. البته بعد از انجام اکوی قلب و اطمینان از سالم بودن قلب ممانعتی برای انجام حرکات شدید وجود ندارد.
 • برای نتیجه گیری بهتر، بهتر است موهای زائد قفسه سینه تمیز شوند.
 • قبل از انجام اکو از مصرف غذاهای سنگین و چرب خودداری کنید.
 • در صورت استفاده از داروهای خاص باید به پزشک اطلاعات لازم را بدهید تا این داروها اختلالاتی در نتیجه اکو نداشته باشند.

انجام کلیه خدمات اکو قلب در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

برای استفاده از خدمات درمانی اکو قلب و نوارقلب در منزل و سونوگرافی در منزل تنها کافیست به صورت رایگان در هوم سرویز ثبت درخواست کنید. با درج شماره تماس و آدرس متخصصین ما با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس اکو قلب در منزل و همچنین ارایه خدمات انجام اکوی قلب در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات آزمایش ارائه می دهد که شامل انجام سونوگرافی معمولی و داپلر در محل, تست آنتی‌بادی واکسن کرونا جهت ارزیابی اثربخشی واکسن, تست شنوایی در خانه, انواع تست کرونا در منزل و محل کار, بینایی سنجی در منزل, آزمایشات چکاپ سالمندان در منزل, آزمایش خون در منزل با نسخه پزشک , رادیولوژی پرتابل در منزل , آزمایش اعتیاد خون , آزمایش غربالگری بارداری در منزل, آزمایش ایدز در خانه, فصد خون در منزل, آزمایش قند خون در منزل, نوار قلب در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس اکو قلب در منزل

انجام اکوی قلب در منزل

انجام اکوی قلب در خانه تحت پوشش بیمه

اکوکاردیوگرافی از راه مری

اکوکاردیوگرافی استرس

اکو قلب در منزل با داروی دوبوتامین (دوبوتامین استرس)

اکوکاردیوگرافی سه ‌بعدی

اکوکاردیوگرافی جنینی و ...

نظرات کاربران

profile picture
آرسام سلیمانی
7 ماه پیش |همیار نبض اول

پدرم تحت درمان ایشان قرار گرفتند. با حوصله و مهارت کافی موارد را بررسی کردند.

اقاییی که برای اکو تشریف اوردند با دقت و حرفه ایی بودند

شرایط انجام اکوی قلب در خانه

خدمات نوار قلب و اکو در محل شامل حضور متخصص به همراه تجهیزات مورد نیاز در محل مشتری و انجام خدمات نوار قلب یا اکو قلب می شود.

اکوی قلب نسبت به نوار قلب، آزمایش دقیق تری بوده و تصویر دقیق تری از وضعیت قلب و نمای دقیقی از دیواره‌های قلبی، دریچه‌ها و ابتدای سرخرگهای بزرگ را نشان می دهد. اکوی قلب یک روش پیچیده تر و تخصصی تر از نوار قلب است.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

قبل از انجام نوار یا اکوی قلب، همیاران را در جریان داروهای مصرفی بیمار قرار دهید.

پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس نوار قلب یا اکو قلب در منزل به صورت دوره ای یا مدت زمان بیشتر از یک هفته، قرارداد رسمی با همیار منعقد نمایید.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

injection
تزریقات در محل
قیمت از 270,000 الی 400,000 تومان
audiologists
شنوایی سنجی در محل
قیمت از 690,000 الی 1,900,000 تومان
send-medicine
ارسال دارو در محل
قیمت از 460,000 الی 460,000 تومان
catheterization
سونداژ در منزل
قیمت از 300,000 الی 450,000 تومان