شنوایی سنجی در منزل

شنوایی سنجی در منزل

از 1198 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت شنوایی سنجی در منزل در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت شنوایی سنجی در محل

950,000 تومان

متوسط قیمت800,000 تومانکمینه قیمت800,000 تومانبیشینه قیمت800,000 تومان

آنچه درباره شنوایی سنجی در منزل خواهید خواند

 • شنوایی سنجی در منزل
 • آزمایش شنوایی سنجی در منزل در چه مواردی پیشنهاد می شود؟
 • تست شنوایی سنجی در منزل چگونه انجام می شود؟
 • مزایای خدمات شنوایی سنجی در منزل
 • تست شنوایی سنجی در منزل شامل چه مراحلی است؟
 • سنجش شنوایی در منزل هوم سرویز شامل چه مواردی است؟
 • هزینه شنوایی سنجی در منزل شامل چه مواردی می شود؟
 • خدمات تست شنوایی سنجی در منزل را به متخصصین همراه هوم سرویز بسپارید

شنوایی سنجی در منزل

ممکن است افراد به هر دلیلی نتوانند در کلینیک شنوایی سنجی حضور پیدا کنند. برای کمک به این افراد و بالا بردن سطح کیفیت زندگی افراد سالمند و کم توان حرکتی، خدمات شنوایی سنجی در منزل روی کار آمد. برای انجام این کار، متخصصین تمامی امکانات مورد نیاز برای تست شنوایی را به منزل بیمار انتقال می دهند. سنجش شنوایی در منزل برای افرادی که بر اثر یک بیماری یا حادثه دچار مشکلات شنوایی شده اند یا بر اثر بالا رفتن سن دچار کم شنوایی شده اند و یا در نوزادان تازه متولد شده به صورت مادرزادی مشکلات شنوایی دارند انجام می گیرد. تست شنوایی در خانه بهترین و سریع ترین راهکار برای اطلاع از وخامت وضع و جلوگیری از پیشروی مشکل بیمار است. در ادامه به روش ادیومتری در خانه و سنجش شنوایی و عوامل موثر بر هزینه شنوایی سنجی در منزل می پردازیم.

آزمایش شنوایی سنجی در منزل در چه مواردی پیشنهاد می شود؟

برای اطلاع از سطح شنوایی افراد، باید ویزیت شنوایی سنجی انجام شود. به این ترتیب با اعلام نتیجه آزمایش، میزان شنوایی فرد مشخص می گردد. انجام انواع آزمایش شنوایی سنجی امکان سنجش شنوایی و تشخیص بیماری را سرعت می بخشد. ادیولوژیست برای تشخیص نوع بیماری، ابتدا عوامل وراثتی و ژنتیکی فرد را بررسی می کند. زیرا ممکن است بسیاری از اختلالات شنوایی به صورت انتسابی باشد. همچنین عامل دیگری که در سنجش شنوایی مشخص می شود علت آسیب به گوش و تشخیص قسمت آسیب دیده است. گاهی گوش در اثر ضربه دچار مشکل می شود. همچنین گاهی پخش شدن صدای بالا ممکن است به پرده گوش آسیب رسانیده باشد و موحب پارگی پرده گوش شود.

به طور معمول دو نوع تست شنوایی سنج انجام می گیرد. اولین مورد سنجش شنوایی مربوط به اندازه گیری کمترین صداهایی است که فرد می شنود. دومین مورد سنجش شنوایی در خانه نیز به درک گفتار فرد در حالت سکوت مرتبط است. این تست ها کاملا غیر تهاجمی و بدون درد هستند. مدت زمان سنجش شنوایی در منزل در حدود 15 دقیقه است.

تست شنوایی سنجی در منزل چگونه انجام می شود؟

شنوایی‌ سنجی در خانه به تست هایی اطلاق می شود که عملکرد گوش‌ افراد را بررسی می کند. این تست سنجش شنوایی هم به جهت تست شدت صدای دریافتی توسط گوشها و هم جهت تشخیص مشکلات مربوط به گوش داخلی‌ انجام می شود. تشخیص و درمان این بیماریها بر عهده شنوایی سنج است. با استفاده از دستگاه آدیومتر یا اندازه گیر صوتی گستره شنوایی فرد آزمایش می شود. این دستگاه ادیومتری از یک هدفون و یک تولید کننده فرکانس تشکیل شده است. آدیولوژیست یا شنوایی سنج با ایجاد فرکانس های صوتی شنوایی فرد را اندازه گیری می کند و به صورت نموداری به نمایش در می آورد. در ادامه به معرفی خدمات سنجش شنوایی در منزل می پردازیم.

· غربالگری شنوایی و شنوایی سنجی کودکان در خانه

تست غربالگری شنوایی، تست ساده‌ای است که باید توسط ادیولوژیست انجام شود. این تست فقط به چند دقیقه زمان نیاز دارد. شنوایی سنجی کودکان در مواقعی که کودک در مطب شنوایی سنجی همکاری نمی کند یا احساس راحتی نمی کند بیشتر اهمیت پیدا می کند. هدف از این تست شنوایی سنجی کودکان است که احساس می شود نیاز به ارزیابی بیشتری دارند. با انجام تست شنوایی کودک در خانه شما از سلامت شنوایی فرزندتان و انجام مراقبت های صحیح بعد از آن مطمئن خواهید شد. در این سنجش امواجی از دستگاه OAE به گوش کودک فرستاده می شود. انعکاس امواج نشان دهنده ی میزان سلامت گوش کودک یا نوزاد خواهد بود. در صورت رضایت بخش نبودن نتایج غربالگری باید تست های تخصصی تر توسط ایدولوژیست برای درمان به موقع انجام شود.

از مزایای دیگر سنجش شنوایی کودکان در خانه ارزیابی شنوایی کودک در محیط طبیعی است. زیرا که در این صورت نتایج به دست آمده درست تر خواهد بود. هزینه شنوایی سنجی در منزل برای کودکان بر اساس نوع تست مورد نیاز تغییر می کند.

شنوایی سنجی کودکان در خانه یا در کلینیک شنوایی سنجی این اطمینان را به شما خواهد داد که کودک در آینده درکسب مهارت های ضروری و ارتباطات اجتماعی در مدرسه و دیگر جوامع به مشکل برنخواهد خورد.

· تست شنوایی سنجی نوزاد در منزل

شنوایی سنجی نوزاد در منزل از خدمات ویژه است که جهت رفاه حال خانواده در محل انجام می شود. مواردی مانند غربالگری شنوایی نوزادان که شامل تست های OAE و تست ای بی آر است انجام می گیرد و نتایج سریعا اعلام می گردد. به این ترتیب نوزادانی که مشکلات شنوایی دارند سریعا شناسایی می شوند و اقدامات لازم انجام می شود که مشکلات گفتاری در آینده پیدا نکنند.

تست شنوایی نوزادان از مواردی است که باید انجام شود و باید در نوزادان زیر یک ماه و تا سه ماهگی تست های OAE انجام شود. اما در نوزادان بیشتر از سه ماه تست شنوایی سنجی ABR انجام می شوند. خوشبختانه تمام تست شنوایی نوزاد در منزل انجام می شود و کیفیت انجام این خدمات تفاوتی با انجام این تست در مراکز سنجش شنوایی نوزادان نخواهد داشت.

· شنوایی سنجی سالمندان در منزل

مورد بعدی شنوایی سنجی برای گروه سنی سالمندان است. افراد سالمند به دلیل کهولت سن ممکن است در شنیدن کامل صداها دچار مشکل شوند. معمولا در سنین بالای 65 سال از هر سه فرد یک نفر دچار اختلالات شنوایی می شود. اما این افراد اغلب تحمل شلوغی و انتظار در صف مراجعین در کلینیک شنوایی سنجی را ندارند. از این رو برای رفع این مشکل با توجه به شرایط موجود استفاده از شنوایی سنجی در منزل می تواند بهترین راهکار باشد. اختلالت مربوط یه شنوایی در ابتدا با افت شنیده شدن صداهای ریز شروع می شود و سپس با پیشروی بیماری با کاهش شنوایی فرکانس های بم تشدید می شود. از این رو تست شنوایی سنجی برای این عزیزان می تواند از پیشروی بیماری جلوگیری کند. برای شنوایی سنجی سالمندان در خانه ابتدا با استفاده از ادیومتری میزان شنوایی سالمند بررسی می شود و در صورت نیاز سمعک تجویز می شود و یا تنظیم سمعک انجام می شود.

همچنین در صورت نیاز تجویز سمعک نیز برای این عزیزان انجام می شود. تست شنوایی سنجی سالمندان در منزل و حتی قالب گیری گوش و تنظیم سمعک در منزل از جمله خدماتی هستند که توسط تیم هوم سرویز ارائه می شود.

· تجویز سمعک در منزل

استفاده از خدمات تست شنوایی در خانه و تجویز سمعک باعث می شود، فرد از بالاترین استانداردهای انجام تست بهره مند شود. زیرا افرادی که برای شنوایی به سمعک نیاز دارند، بیشتر در محیط منزل و در شنیدن صداهای افراد با مشکل رو به رو هستند. از این رو اگر تنظیم سمعک در منزل انجام شود. بیشترین میزان رضایت استفاده کننده را در پی خواهد داشت.

مزایای خدمات شنوایی سنجی در منزل

تصور افراد از اینکه استفاده از خدمات شنوایی سنجی از کیفیت پایین تری نسبت به کلینیک شنوایی سنجی برخوردار است تصور اشتباهی است. با انجام سنجش شنوایی در منزل و حتی در مواردی با تنظیم سمعک در خانه بسیار چالش هایی که فرد در شنیدن صداهای روزمره دارد نیز از بین خواهد رفت.

بدون نیاز به حرکت و انتقال بیمار در شرایط سخت و شلوغی ها افراد با امکانات در محل حاضر شده و تمام خدمات مربوط به سنجش شنوایی در محل انجام می گیرد. هزینه تست شنوایی در منزل تفاوت چندانی با انجام این خدمات در کلینیک ها ندارد و با حذف هزینه های رفت و آمد اتلاف وقت در بسیاری از موارد به صرفه نیز خواهد بود.

تست شنوایی سنجی در منزل شامل چه مراحلی است؟

برای انجام تست شنوایی در خانه مراحلی باید انجام شود که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

· ثبت سفارش و تعیین وقت برای سنجش شنوایی در منزل

ابتدا برای دریافت خدمات شنوایی سنجی در خانه باید در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. با ثبت درخواست رایگان متخصصین سنجش شنوایی با شما تماس گرفته و با هماهنگی های لازم در محل حاضر خواهند شد.

· شنوایی سنج های متخصص با امکانات در محل حاضر خواهند شد

برای انجام آزمایش شنوایی متخصصین با تجهیزات پیشرفته در محل حاضر شده و اقدامات لازم را انجام می دهند. بهتر است برای انجام تست شنوایی در خانه یکی از اعضای خانواده در محل حاضر شده باشند. به این ترتیب یک فرد دیگر می توانند سابقه شنوایی را بهتر توضیح داده و با حداقل خطا تست شنوایی در محل انجام شود.

· تست شنوایی با دستگاه در محل

سپس متخصصین ادیومتری اقدام به بررسی مجرای گوش می کنند. سپس هدفون روی گوش قرار داده شده و پروسه تست شنوایی انجام می شود. سپس با پخش بوق های ممتد در فرکانس های متعدد شنوایی بررسی می شود. پس از این آزمایش سنجش شنوایی در منزل نتایج بررسی و تفسیر می شود. در صورت نیاز به تجویز سمعک در خانه یا تنظیم سمعک در خانه اقدامات لازم انجام می شود.

سنجش شنوایی در منزل هوم سرویز شامل چه مواردی است؟

هرگز نباید دلایلی مانند خانه نشینی، ناتوانی در حرکت و یا هر مورد دیگری افراد را از لذت شنیدن دور کند. شنوایی سنجی در همه گروهای سنی و البته خدمات مربوط به تجویز و تنظیم سمعک توسط تیم هوم سرویز انجام می شود.

تیم شنوایی سنجی در خانه هوم سرویز دارای مدارک تایید شده از وزارت بهداشت و درمان هستند. با استفاده از تجهیزات پیشرفته و روز دنیا اقدامات سنجش و درمانی را انجام می دهند. از جمله خدماتی که در این سرویس انجام می شود عبارت اند از:

 • انجام ادیومتری یا گرفتن نوار گوش در منزل
 • انجام تمپانومتری جهت بررسی عفونت در گوش میانی
 • غربالگری شنوایی نوزادان
 • تست سرگیجه شامل تست ecog و تست vng
 • تجویز سمعک
 • قالب گیری از گوش جهت ساخت سمعک
 • تنطیم سمعک در منزل
 • راه اندازی اکسسوری های مربوط به سمعک هوشمند

هزینه شنوایی سنجی در منزل شامل چه مواردی می شود؟

هزینه شنوایی سنجی در منزل به موارد متعددی وابسته است. نوع تست ها و خدمات جانبی که مورد نیاز است بر هزینه سنجش شنوایی تاثیر دارد. در ادامه به معرفی مواردی که بر هزینه تست شنوایی در منزل تاثیر دارند می پردازیم.

· سن بیمار

معمولا بر اساس سن بیمار نوع تست ها تغییر می کند. به طور مثال برای سنجش شنوایی نوزادان تست های متفاوتی برای تست شنوایی سنجی کودکان انجام می شود.

· تجویز سمعک و یا تنظیم سمعک

هزینه شنوایی سنجی در خانه برای سالمندان و بزرگسالان با هم تفاوت دارد. انجام نوار گوش یا ادیومتری از متداول ترین خدمات مربوط به تست شنوایی سنجی سالمندان است. همچنین در صورت نیاز به سمعک و یا تنظیم سمعک، این هزینه ها بر هزینه سنجش شنوایی در منزل اضافه می گردد.

· نوع تست مورد نیاز برای سنجش شنوایی بر هزینه شنوایی سنجی تاثیر دارد

قبل از هر توضیحی با یک مثال به توضیح بیشتر در این مورد می پردازیم. به طور مثال برای کودکان نمی توان تست ادیومتری گرفت و باید از سایر تست ها استفاده نمود. مواردی مانند تست ای بی آر و تست OAE نیز انجام می شود. هر کدام از این تست ها بر اساس سن بیمار و نوع مشکل وی تجویز می شود که هزینه شنوایی سنجی در منزل را تغییر می دهند.

خدمات تست شنوایی سنجی در منزل را به متخصصین همراه هوم سرویز بسپارید

خدمات درمانی هوم سرویز مانند تست شنوایی و ویزیت شنوایی سنجی ، تجویز و تنظیم سمعک انجام می شود. تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما در کمتر از یک ساعت جهت مشاوره و اعلام هزینه شنوایی سنجی در محل توضیحات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد و در روز و ساعت مد نظر در محل حاضر می شوند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس شنوایی سنجی در منزل و همچنین ارایه خدمات تست شنوایی در خانه نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات آزمایش ارائه می دهد که شامل انجام سونوگرافی معمولی و داپلر در محل, تست آنتی‌بادی واکسن کرونا جهت ارزیابی اثربخشی واکسن, انواع تست کرونا در منزل و محل کار, بینایی سنجی در منزل, آزمایشات چکاپ سالمندان در منزل, انجام اکوی قلب در منزل, آزمایش خون در منزل با نسخه پزشک , رادیولوژی پرتابل در منزل , آزمایش اعتیاد خون , آزمایش غربالگری بارداری در منزل, آزمایش ایدز در خانه, فصد خون در منزل, آزمایش قند خون در منزل, نوار قلب در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس شنوایی سنجی در منزل

تست شنوایی در خانه

غربالگری شنوایی و شنوایی سنجی کودک

شنوایی سنجی نوزادان

تنظیم سمعک در منزل

انجام ادیومتری یا گرفتن نوار گوش در منزل

قالب گیری از گوش جهت ساخت سمعک در منزل

سنجش شنوایی سالمندان

نظرات کاربران

profile picture
کریم جنگی

شخص محترمی بودند دستگاه تحویل دادند متشکرم

profile picture
شیما داورپناه
1 سال پیش |همیار نبض اول

پرستاری که اعزام شد بسیار ان تایم و ماهر بودند ممنون

پرستار خوب و خوش اخلاقی بودند

profile picture
سعید آب روشن  

یک دنیا تشکر واقعا ممنونم از همه لحاظ خوب بود

شرایط تست شنوایی سنجی در منزل

خدمات شنوایی سنجی و تجویز سمعک در محل شامل حضور متخصص ادیومتری به همراه تجهیزات مورد نیاز در محل مشتری و انجام خدمات شنوایی سنجی می شود.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات سنجش شنوایی و تجویز سمعک از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، متخصص شنوایی سنجی مناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری یا وجود بیماری قبلی در شنوایی یا ارایه خدمات شنوایی سنجی به صورت گروهی لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید..

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

optometry
بینایی سنجی
قیمت از 2,700,000 الی 2,700,000 تومان
checkup
آزمایش چکاپ کامل در محل
قیمت از 300,000 الی 5,760,000 تومان
send-medicine
ارسال دارو در محل
قیمت از 460,000 الی 460,000 تومان
physiotherapy
فیزیوتراپی در منزل
قیمت از 850,000 الی 6,500,000 تومان