آزمایش غربالگری

آزمایش غربالگری

از 1462 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت آزمایش غربالگری در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت آزمایش غربالگری

توافقی

متوسط قیمت0 تومانکمینه قیمت0 تومانبیشینه قیمت0 تومان

آنچه درباره آزمایش غربالگری خواهید خواند

 • آزمایش غربالگری در منزل
 • آزمایش غربالگری سه ماهه اول چیست؟
 • غربالگري سه ماهه دوم چیست و چه موقع انجام می‌شود؟
 • آزمایش غربالگری نوزاد شامل چه چیزهایی می شود؟
 • غربالگري اول یا غربالگری دوم کدام مهم تراست؟
 • مزایای انجام تست غربالگری در منزل
 • مزایای انجام خدمات غربالگری بارداری در منزل با هوم سرویز
 • نتیجه آزمایش غربالگری بارداری تا چه میزان قابل اطمینان است؟
 • هزینه آزمایش غربالگری جنین شامل چه مواردی می شود؟
 • هزینه غربالگري در منزل شامل بیمه می شود؟
 • خدمات غربالگری در خانه را در کمترین زمان ممکن به متخصصین ما بسپارید

آزمایش غربالگری در منزل

غربالگری جنین برای بررسی وضعیت جنین، کنترل وضعیت رشد و سلامت جسمی و ذهنی کودک به طور معمولا و در شرایط نرمال در سه ماهه اول و سه ماهه دوم انجام می شود. آزمایش غربالگری از مهم ترین آزمایشات در زمان بارداری است که باید انجام شود. آزمایش های دوران بارداری غربالگری جزو آزمایشات غیر تهاجمی به حساب می آیند. زیرا که نیازی به شکافتن بدن مادر و نمونه برداری نیست و با استفاده از نمونه خون و سونوگرافی غربالگری دقیق انجام می شود.

آزمایش غربالگري بارداری و غربالگری نوزاد موجب می گردد که کل فرآیند رشد جنین و همچنین وضعیت نوزاد پس از تولد مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین همه ناهنجاری های ژنتیکی قبل تولد نیز شناسایی خواهد شد. تست غربالگری بارداری همانطور که گفته شد برای مادران در وضعیت نرمال در دو دوره انجام می گیرد. در ادامه به معرفی هر کدام از این آزمایش های دوران بارداری و عوامل موثر بر هزینه آزمایش غربالگری در منزل می پردازیم.

آزمایش غربالگری سه ماهه اول چیست؟

تست غربالگری سه ماهه اول شامل آزمایش خون در منزل و سونوگرافی است. ناهنجاری های کروموزومی مانند سندرون داون، مشکلات قلبی، فیبروز سیستیک و در معاینه سونوگرافی غربالگري نیز فضای خالی پشت گردن جنین و نقص لوله عصبی جنین در غربالگري اول مشخص می شود.

غربالگري خون سه ماهه اول بین هفته های 9 تا 14 در دوران بارداری انجام می شود. برای سونوگرافی غربالگري دوره اول نیز هفته های 11 تا 14 زمان مناسبی است. بعد از تفسیر جواب آزمایش غربالگری مشخص می گردد که میزان خطرات چقدر است و باید توسط پزشک به طور کامل بررسی شوند.

غربالگري سه ماهه دوم چیست و چه موقع انجام می‌شود؟

در بین هفته های 15 تا 20 نیز آزمایش غربالگری سه ماهه دوم باید انجام شود. در این نوع آزمایش غربالگري نیز ریسک نقایص مادرزادی و ژنتیکی بررسی می شود. در غربالگری سه ماهه دوم با آزمایش از خون مادر میزان آلفافتوپروتئین خون اندازه گیری شده و همچنین با اندازه گیری مارکر AFP در خون مادر که از طریق کبد جنین تولید شده و وارد خون مادر میشود، نقص لوله عصبی، سندروم داون نقص در دیواره شکمی و تریزومی مورد بررسی قرار می گیرد.

همچنین سطح برخی آنتی بادی هایی که تولید آنها برای جنین خطر دارد بررسی شده و به آنها رسیدگی می شود. کم خوبی، هپاتیت، HIV نیز در این تست غربالگری جنین سنجیده می گردد.

آزمایش غربالگری نوزاد شامل چه چیزهایی می شود؟

پس از به دنیا آمدن نوزاد نیز بنا به دستور پزشک غربالگری نوزاد درخواست شده و از پاشنه پای نوزاد نمونه گرفته خواهد شد. مقداری خون با سوزن بسیار نازک از پای نوزاد گرفته شده و آزمایشات لازم روی آن انجام می شود. مدت زمان جواب غربالگری در حدود 14 روز است. در این نوع آزمایش غربالگری شنوایی، کم کاری تیروئید، فنیل کنتوری، فاویسم و .. بررسی خواهد شد.

تست غربالگري از تمام خطراتی که ممکن است در آینده متوجه نوزاد شود جلوگیری می کند. به این ترتیب قبل از اینکه مشکلات هر چند کوچک ریشه دار و خطرناک شوند شناسایی و رفع می شود. به این ترتیب با آزمایش غربالگری در منزل مشکلات شنوایی، عقب ماندگی های ذهنی و ناتوانایی های جسمی بررسی می شوند.

غربالگري اول یا غربالگری دوم کدام مهم تراست؟

تست غربالگري سه ماهه اول و دوم لازم و ملزوم هم هستند. در واقع این دو آزمایش غربالگری هر دو با هم می توانند در موارد خاص جواب قطعی داشته باشند. به طور مثال در تشخیص سندروم داون با انجام هر دو آزمایش غربالگري تشخیص قطعی داده می شود. در نتیجه انجام آزمایش غربالگری اول و دوم به یک میزان پر اهمیت هستند.

مزایای انجام تست غربالگری در منزل

تست غربالگری جنین به والدین این فرصت را می دهد که هر گونه نقص را به کمک پزشک تشخیص داده و اقدامات لازم را به کمک پزشک انجام دهد. همچنین در صورتی که تفسیر جواب آزمایش غربالگری نوزاد منفی باشد هم، خیال والدین کاملا راحت خواهد بود. زیرا که هیچ مشکلی جنین یا مادر را تهدید نمی کند.

آزمایش غربالگری در محل موجب می شود که برای مادرانی که استراحت مطلق هستند آزمایشات در منزل انجام شود و به این ترتیب بدون نیاز مراجعه به مراکز پزشکی بدون استرس خدمات غربالگری جنین و نوزاد بهره مند شوند.

به این ترتیب پرسنل متخصص غربالگری اول و دوم را در منزل انجام داده و پس از آماده شدن نتیجه آزمایش غربالگری به صورت آنلاین و یا به صورت چاپی در اختیارتان قرار داده می شود.

مزایای انجام خدمات غربالگری بارداری در منزل با هوم سرویز

هوم سرویز با همکاری مجهزترین آزمایشگاه ها و مراکز رادیولوژی و سونوگرافی ها بهترین خدمات را بر اساس تعرفه های دولتی و بر اساس بیمه های پایه و تکمیلی ارائه می دهند. به این ترتیب برای دریافت این خدمات دیگر نگرانی هایی از بابت کیفیت خدمات و مهارت پرسنل و متخصصین در این زمینه نخواهید داشت. همچنین در صورتی که نیاز به تفسیر آزمایش غربالگری داشته باشید می توانید با برترین متخصصین در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

نتیجه آزمایش غربالگری بارداری تا چه میزان قابل اطمینان است؟

دقت آزمایش غربالگري حدود 70 درصد است. در نتیجه در صورتی که نتیجه آزمایش غربالگری دارای نکات منفی باشد بهتر است آزمایش دوباره انجام شود. در ادامه برای اطمینان از نتیجه، آزمایشات Cell Free DNA یا NIPT انجام می شود که دقت بالای 90 درصد دارد. البته هزینه غربالگری جنین این روش بالاست.

هزینه آزمایش غربالگری جنین شامل چه مواردی می شود؟

هزینه غربالگري به مواردی متعددی وابسته است. به طور معمول موارد ثابتی در این نوع آزمایشات بررسی می شوند و از این رو قیمت آزمایش غربالگری ثابت است. مگر در مواردی که به تشخیص پزشک آزمایشات جانبی به آنها اضافه شود. هزینه غربالگری اول و قیمت آزمایش غربالگری با هم تفاوت دارد. ممکن است هزینه آزمایش غربالگری سه ماهه اول بر اساس وضعیت مادر و میزان های ریسک بودن بارداری، مارکرهای متعددی بررسی شده که هزینه آزمایش غربالگري را بالا می برد. هزینه آزمایش غربالگری سه ماهه دوم نیز وابسته به تعداد آزمایش ها که پزشک تجویز می کند تغییر می کند.

همچنین بر اساس نوع بیمه و آزمایشگاه مورد نظر تعرفه ها و هزینه تست غربالگري جنین تغییر می کند.

هزینه غربالگري در منزل شامل بیمه می شود؟

در صورت داشتن بیمه پایه یا تکمیلی با داشتن دستور پزشک بر اساس بیمه مورد نظر، تعرفه بیمه محاسبه می شود. هوم سرویز با همکاری بهترین و مجهزترین آزمایشگاه ها و مراکز رادیولوژی خدمات غربالگری جنین و نوزاد را انجام می دهد. برای بررسی وضعیت بیمه و اعلام هزینه غربالگري در منزل تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.

یا می توانید هزینه غربالگری نوزاد یا جنین را پرداخت کرده و با دریافت فاکتور از آزمایشگاه به بیمه خود مراجعه کرده و هزینه ها را دریافت کنید.

خدمات غربالگری در خانه را در کمترین زمان ممکن به متخصصین ما بسپارید

در صورت نیاز به این خدمات غربالگری در خانه تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید و آدرس و شماره تماس خود را وارد کنید. متخصصین جهت ارائه توضیحات، نحوه ارائه خدمات و همچنین هزینه ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس آزمایش غربالگری و همچنین ارایه خدمات آزمایش غربالگری بارداری در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات آزمایش ارائه می دهد که شامل انجام سونوگرافی معمولی و داپلر در محل, تست آنتی‌بادی واکسن کرونا جهت ارزیابی اثربخشی واکسن, تست شنوایی در خانه, انواع تست کرونا در منزل و محل کار, بینایی سنجی در منزل, آزمایشات چکاپ سالمندان در منزل, انجام اکوی قلب در منزل, آزمایش خون در منزل با نسخه پزشک , رادیولوژی پرتابل در منزل , آزمایش اعتیاد خون , آزمایش ایدز در خانه, فصد خون در منزل, آزمایش قند خون در منزل, نوار قلب در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس آزمایش غربالگری

آزمایش غربالگری بارداری در منزل

آزمایش غربالگری سه ماهه اول

تست غربالگري سه ماهه دوم

سونوگرافی غربالگری

آزمایش غربالگری نوزاد

خدمات غربالگری جنین در خانه

نظرات کاربران

profile picture
کریم جنگی

شخص محترمی بودند دستگاه تحویل دادند متشکرم

profile picture
شیما داورپناه
1 سال پیش |همیار نبض اول

پرستاری که اعزام شد بسیار ان تایم و ماهر بودند ممنون

پرستار خوب و خوش اخلاقی بودند

profile picture
سعید آب روشن  

یک دنیا تشکر واقعا ممنونم از همه لحاظ خوب بود

شرایط خدمات غربالگري بارداری و جنین در خانه

جهت انجام آزمایش غربالگری در منزل ارائه نسخه پزشک و تاییدیه پزشک الزامی است.

آزمایش های غربالگری نوبت اول و دوم دقیقا باید در زمان های مشخص و تعیین شده انجام شود.

قبل از انجام آزمایشات از میل کردن وعده های غذایی سنگین خودداری کنید.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات غربالگری از آزمایشگاه های مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، هزینه تست غربالگری بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات پزشکی و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

injection
تزریقات در محل
قیمت از 400,000 الی 700,000 تومان
sonography
سونوگرافی در منزل
قیمت از 2,000,000 الی 2,600,000 تومان
medical-examination
پزشک در منزل
قیمت از 750,000 الی 1,500,000 تومان
home-ecg
نوار قلب در منزل
قیمت از 700,000 الی 2,800,000 تومان