سونوگرافی در منزل

سونوگرافی در منزل

از 1344 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سونوگرافی در منزل در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت سونوگرافی اندام ها در منزل

2,300,000 تومان

قیمت سونوگرافی داپلر وریدی و شریانی در منزل

2,600,000 تومان

قیمت سونوگرافی داپلر وریدی و شریانی در منزل

3,000,000 تومان

متوسط قیمت2,400,000 تومانکمینه قیمت2,000,000 تومانبیشینه قیمت2,500,000 تومان

آنچه درباره سونوگرافی در منزل خواهید خواند

 • سونوگرافی در منزل
 • سونوگرافی چیست؟
 • انواع سونوگرافی در منزل
 • کاربرد سونوگرافی در پزشکی
 • انجام سونوگرافی در منزل برای کدام افراد پیشنهاد می شود؟
 • سونوگرافی در منزل هوم سرویز چگونه انجام می شود؟
 • مزایای انجام سونوگرافی در منزل چیست؟
 • هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟
 • خدمات سونوگرافی در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

سونوگرافی در منزل

سونوگرافی در منزل از جمله راهکاری های تشخیصی سریع محسوب می شود. بسیاری از افراد که به طور ناگهانی به دردهایی در قسمت های داخلی بدن دچار شده اند، برای تشخیص سریع و اطلاع از شرایط بیمار، پزشک دستور سونو گرافی می دهد. اما گاهی بنا به شرایطی امکان جابجایی بیمار وجود ندارد. در این مواقع ممکن است افراد نیاز به انجام سونوگرافی در منزل داشته باشند. به طور کل می توان از دو نوع خدمات سونوگرافی شکم و لگن و سونوگرافی داپلر در منزل بهره مند شد. سونوگرافی شکم و لگن در منزل برای مشاهده بافت ها و اندام های ثابت بدن به کار می رود. سونوگرافی داپلر در منزل نیز برای مشاهده جریان خون در رگ ها و شریان ها به کار می رود. در ادامه به معرفی انواع سونوگرافی در منزل و عوامل موثر بر قیمت سونوگرافی در منزل می پردازیم.

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی موثرترین روش برای بررسی و عکسبرداری از اندام ها و بافت های داخلی بدن محسوب می شود. سونوگرافی با بهره گیری از امواج فراصوت انجام می شود که یکی از بی خطرترین روش های تقریبا نوین در زمینه پزشکی است. دستگاه سونوگرافی از سه قسمت اسکنر، پرات و صفحه نمایش تشکیل شده است با حرکت پرات روی نواحی مختلف از بدن، امواج فراصوت را به اندام های هدف می تاباند و برگشت این امواج به صورت تصویر نهایی نمایش داده می شوند.

انواع سونوگرافی در منزل

خدمات سونو گرافی گستره وسیعی هستند و تقریبا تمام قسمت های بدن را می توان با انواع سونوگرافی بررسی نمود. در ادامه به رایج ترین خدمات سونو گرافی در محل می پردازیم.

· سونوگرافی واژینال

این سونوگرافی برای بررسی وضعیت جنین در ماههای اول بارداری و همچنین بررسی اندام های جنسی زنانه مانند رحم، تخمدان و سایر اندام ها استفاده می شود.

· سونوگرافی شکم و لگن در منزل

در این نوع سونوگرافی شکم و لگن در منزل اقدام به بررسی دقیق اندام های داخلی بدن مانند دهانه رحم، رحم، لوله های فالوپ و تخمدان ها می کنند. خوشبختانه در خدمات سونوگرافی در منزل هوم سرویز این نوع سونوگرافی انجام می شود.

· سونوگرافی کبد در منزل

سونوگرافی کبد امکان بررسی بافت کبد و عروق خونی را فراهم می آورد. به این ترتیب با بررسی کبد هر گونه بیماری تشخیص داده می شود و امکان جلوگیری و یا اقدامات لازم در جهت کنترل بیماری فراهم می گردد.

· سونوگرافی کلیه در منزل

جهت بررسی و ارزیابی وضعیت کلیه ها و ساختار آنها سونوگرافی کلیه و مثانه تجویز می شود. با انجام سونوگرافی مثانه بیماری های مربوط به این قسمت مانند کیست، تومور و عفونت کلیه بررسی می گردد.

· انجام سونوگرافی تیروئید در منزل

غده تیروئید در این نوع سونوگرافی در منزل بررسی می گردد. به این ترتیب تومورها، کیست ها و افزایش حجم این غده در گردن به واسطه سونو گرافی در منزل مشخص می گردد.

· سونوگرافی معمولی در منزل

سونوگرافی معمولی در منزل برای تشخیص‌ و بررسی اندام های داخلی شکم و همچنین بررسی سلامت رشد جنین در زمان بارداری کاربرد دارد. تصویر دریافتی از این نوع سونوگرافی دوبعدی است و جزئیات چندانی در آن مشخص نیست.

· انجام سونوگرافی تخصصی در منزل

تجهیزات مورد استفاده در سونوگرافی تخصصی پیشرفته تر است. مبدل های مورد استفاده در این نوع سونوگرافی متفاوت است و جزئیات بیشتری را به نمایش می گذارند. این نوع سونوگرافی برای بررسی دقیق تر اندام ها و اغلب در هنگام مشکوک شدن پزشک به توده های سرطانی و سایر بیماری های خاص تجویز می شود.

· سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی

در این نوع سونوگرافی ها تصاویر به وسیله نرم افزارهای کاملا تخصصی به صورت سه یا چهار بعدی با جزئیات زیادی به نمایش گذاشته می شوند. این نوع سونوگرافی در منزل برای مشاهده وضعیت جنین در حال رشد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

· سونوگرافی داپلر در منزل

اما در کنار سونوی معمولی که از آن برای مشاهده از بافت ها و اندام های ثابت بدن استفاده می شود، سونوگرافی داپلر نیز وجود دارد. انجام سونوگرافی داپلر در منزل برای مشاهده جریان خون در رگ ها و شریان ها استفاده می شود. در سونوگرافی داپلر انسداد رگ های خونی، لختگی خون و سرعت جریان خون در رگ ها نشان داده می شود. فرآیند انجام سونوگرافی داپلر در منزل نیز مانند سونوگرافی معمولی است.

کاربرد سونوگرافی در پزشکی

انواع سونوگرافی ساده، سونوگرافی داپلر و همچنین سونوگرافی سه بعدی برای بررسی اعضای مختلف بدن در علم پزشکی کاربرد دارد. البته خدمات سونوگرافی صرفا برای بررسی بافت های نرم استفاده می شود. سونوگرافی در دوران بارداری و بررسی وضعیت جنین از نمونه های بارز استفاده از سونوگرافی در منزل است.

البته خدمات سونوگرافی به این موارد بسنده نمی کند. جالب است بدانید سونوگرافی در منزل علاوه بر روش تشخیصی یک روش درمان نیز محسوب می شود. به طور مثال در عمل لاپراسکوپی به هدایت ابزارآلات جراحی کمک می کند و دید جامع تری در اختیار پزشک قرار می دهد و از آسیب به سایر اندام های داخلی جلوگیری می کند.

تشخیص سریع بیماری های قلبی در ابتدا به وسیله سونوگرافی از قلب مشخص می شود. بررسی عروق مرتبط به قلب و بررسی شدت جریان خون همه و همه می توانند ایرادات قلب را به خوبی نشان بدهند.

همچنین سونوگرافی از پستان و سونوگرافی از احشاء داخلی شکم و لگن مانند سونوگرافی از کلیه، رحم، تخمدان، کیسه صفرا، کبد، مثانه و سایر اندام ها نیز در تشخیص به موقع تومورهای و کیست های احتمالی همه نشان دهنده ی نقش موثر سونوگرافی در پزشکی می باشد.

انجام سونوگرافی در منزل برای کدام افراد پیشنهاد می شود؟

 • انجام سونوگرافی پرتابل برای آن دسته از افرادی که قادر به مراجعه به مراکز تصویربرداری نیستند پیشنهاد می شود.
 • اغلب افراد سالمند که توانایی کمی در حرکت دارند
 • معلولین حرکتی، بیمارانی که دچار شکستگی در ناحیه لگن شده اند و قادر به حرکت نیستند نیز می توانند از خدمات سونو گرافی در منزل بهره مند شوند.
 • افرادی که دچار سکته مغزی شده اند و یا دچار آسیب های نخاعی و حرکتی هستند.
 • بیمارانی که دچار شکستگی لگن شده اند و قادر به حرکت نیستند.
 • افرادی که در هوای آلوده تردد در هوای بیرون برایشان خطرساز است.
 • بیمارانی که در بستر بیماری هستند و دارای ترک هستند.
 • همچنین امروزه مراکز تصویربرداری بسیار شلوغ هستند از این رو مراجعه بیماران به این مراکز و بیمارستان ها برای افرادی که سیستم ایمنی پایین تری دارند توصیه نمی شود.

سونوگرافی در منزل هوم سرویز چگونه انجام می شود؟

سونوگرافی سیار با رشد سریع فناوری فراهم شده است. به این ترتیب با استفاده از دستگاه های پرتابل خدمات سونوگرافی در منزل فراهم می شود. با ثبت درخواست در سامانه هوم سرویز درج شماره تماس و آدرس متخصصین ما جهت مشاوره با شما گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد. پس از مشاوره و اعلام شرایط متخصصین سونوگرافی یا سونولوژیست به همراه تجهیزات به محل اعزام می شوند.

نحوه سونوگرافی در منزل تفاوتی در مراکز رادیولوژی ندارد. پس از انجام سونو گرافی در منزل نتیجه به صورت عکس چاپ شده و در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا جهت تشخیص به پزشک مربوطه ارجاع دهید.

مزایای انجام سونوگرافی در منزل چیست؟

اگر با توجه به شرایط، نیاز اورژانسی به سونوگرافی دارید، بهترین انتخاب سونوگرافی پرتابل در منزل است. سونوگرافی در منزل بدون معطلی انجام می شود و نتیجه سونوگرافی جهت ارجاع به پزشک مربوطه، سریعا در اختیارتان قرار می گیرد.

مورد بعدی مبحث هزینه است. با انجام سونوگرافی در منزل در هزینه سونوگرافی صرفه جویی می شود. زیرا دیگر از هزینه های رفت و آمد و معطلی در مراکز سونوگرافی خبری نیست.

سونوگرافی شبانه روزی از مزایای دیگر سونوگرافی در منزل است. یعنی دیگر نگران ساعت نباشید می توانید در هر ساعت از شبانه روز از خدمات درمانی بهره مند شوید.

سونوگرافی در محیط امن منزل و بدون استرس انجام می شود. این شرایط برای سالمندان و به ویژه کودکان شرایط ایده آلی محسوب می شود.

همچنین برای افرادی که حرکت برایشان خطرناک است، مانند زنان باردار پرخطر و افراد ناتوان حرکتی این روش می تواند تمام خطرات احتمالی برای این گروه را از بین ببرد.

هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟

هزینه سونوگرافی در منزل به موارد زیادی بستگی دارد. نوع سونوگرافی اولین المان مهم در برآورد قیمت سونوگرافی در منزل است. مورد بعدی تجهیزات مورد استفاده است طبعا هرچه تجهیزات پیشرفته تر و با دقت عمل بالاتری باشند هزینه سونوگرافی در منزل نیز بیشتر می شود. به طور کل نمی توان یک مبلغ ثابتی را به هزینه سونوگرافی در منزل اختصاص داد با کمک از تیم خدمات درمانی هوم سرویز شما می توانید از کلیه خدمات درمانی در منزل با هزینه مناسب و بر اساس تعرفه های تعیین شده بهره مند شوید.

خدمات سونوگرافی در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به دریافت خدمات کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست کنید. متخصصین ما جهت ارائه مشاوره و توضیحات لازم و اعلام هزینه نهایی با شما تماس خواهند گرفت و در کمترین زمان ممکن می توانید از خدمات تخصصی ما بهره مند شوید.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سونوگرافی در منزل و همچنین ارایه خدمات انجام سونوگرافی معمولی و داپلر در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات آزمایش ارائه می دهد که شامل تست آنتی‌بادی واکسن کرونا جهت ارزیابی اثربخشی واکسن, تست شنوایی در خانه, انواع تست کرونا در منزل و محل کار, بینایی سنجی در منزل, آزمایشات چکاپ سالمندان در منزل, انجام اکوی قلب در منزل, آزمایش خون در منزل با نسخه پزشک , رادیولوژی پرتابل در منزل , آزمایش اعتیاد خون , آزمایش غربالگری بارداری در منزل, آزمایش ایدز در خانه, فصد خون در منزل, آزمایش قند خون در منزل, نوار قلب در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سونوگرافی در منزل

انجام سونوگرافی معمولی و داپلر در محل

سونوگرافی شکم و لگن

سونوگرافی واژینال و مثانه

سونوگرافی رحم و تخمدان

سونوگرافی جنین در بارداری

سونوگرافی تیروئید

سونوگرافی از کبد، کلیه

نظرات کاربران

profile picture
ش قاضی
11 ماه پیش |همیار نبض اول

هرچیزی که در سایت و تماس به من گفته شد همونجوری بود و خیلی خیلی راضی بودم از خدمات به موقع

profile picture
محمد هادی سبز زاده

هیچ انتقادی ندارم سایتتون واقعا عالیه هیچ مشکلی نبود و راضی بودم

شرایط سونوگرافی شکم و لگن، پستان، تیروئید، کبد، مثانه و کلیه در منزل

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

قبل از انجام سونوگرافی همیاران را در جریان داروهای مصرفی بیمار قرار دهید.

پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس سونوگرافی در منزل به صورت دوره ای یا مدت زمان بیشتر از یک هفته، قرارداد رسمی با همیار منعقد نمایید.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

checkup
آزمایش چکاپ کامل در محل
قیمت از 300,000 الی 300,000 تومان
ecg
اکو قلب در محل
قیمت از 2,300,000 الی 3,000,000 تومان
serum
سرم و آنژیوکت در محل
قیمت از 400,000 الی 700,000 تومان
medical-examination
پزشک در منزل
قیمت از 650,000 الی 1,450,000 تومان