سونوگرافی در منزل

سونوگرافی در منزل

از 1344 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سونوگرافی در منزل در زمستان 1401 چقدر است؟

قیمت سونوگرافی شکم و لگن

1,500,000 تومان

قیمت سونوگرافی رحم تخمدان سینه

2,000,000 تومان

متوسط قیمت2,500,000 تومانکمینه قیمت1,700,000 تومانبیشینه قیمت3,000,000 تومان

آنچه درباره سونوگرافی در منزل خواهید خواند

 • سونوگرافی در منزل
 • سونوگرافی چیست؟
 • انواع سونوگرافی در منزل
 • سونوگرافی داپلر در منزل
 • کاربرد سونوگرافی در پزشکی
 • انجام سونوگرافی در منزل برای کدام افراد پیشنهاد می شود؟
 • مزایای انجام سونوگرافی پرتابل در منزل چیست؟
 • سونوگرافی در منزل چگونه انجام می شود؟
 • هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟
 • خدمات سونوگرافی در منزل را به همراهان و متخصصین همراه هوم سرویزبسپارید

سونوگرافی در منزل

به طور کل می توان ازدو نوع خدمات سونوگرافی شکم و لگن و سونوگرافی داپلر در منزل بهره مند شد.سونوگرافی شکم و لگن در منزل برای مشاهده بافت ها و اندام های ثابت بدن به کار میرود. سونوگرافی داپلر در منزل نیز برای مشاهده جریان خون در رگ ها وشریان ها به کار می رود. در ادامه به معرفی انواع سونوگرافی در محل، موارد انجام وعوامل موثر بر قیمت سونوگرافی در منزل می پردازیم.

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی موثرترینروش برای بررسی و عکسبرداری از اندام ها و بافت های داخلی بدن محسوب می شود.سونوگرافی با بهره گیری از امواج فراصوت انجام می شود که یکی از بی خطرترین روشهای تقریبا نوین در زمینه پزشکی است. دستگاه سونوگرافی از سه قسمت اسکنر، پرات وصفحه نمایش تشکیل شده است با حرکت پرات روی نواحی مختلف از بدن، امواج فراصوت رابه اندام های هدف می تاباند و برگشت این امواج به صورت تصویر نهایی نمایش داده میشوند. بعد از معرفی بسیار کوتاه در ارتباط با روش عملکرد سونوگرافی قصد داریم درارتباط با امکان انجام سونوگرافی در منزل و مزایای این اقدامات والبته قیمت سونوگرافی در منزل توضیحاتی را ارائه دهیم.

انواع سونوگرافی در منزل

سونوگرافیواژینال

این سونوگرافی برایبررسی وضعیت جنین در ماههای اول بارداری و همچنین بررسی اندام های جنسی زنانهمانند رحم، تخمدان و سایر اندام ها استفاده می شود.

سونوگرافیمعمولی

سونوگرافی معمولی درمنزل برای تشخیص‌ و بررسی اندام های داخلی شکم و همچنین بررسی سلامت رشد جنین درزمان بارداری کاربرد دارد. تصویر دریافتی از این نوع سونوگرافی دوبعدی است وجزئیات چندانی در آن مشخص نیست.

سونوگرافی تخصصی

تجهیزات مورد استفادهدر سونوگرافی تخصصی پیشرفته تر است. مبدل های مورد استفاده در این نوع سونوگرافیمتفاوت است و جزئیات بیشتری را به نمایش می گذارند. این نوع سونوگرافی برای بررسیدقیق تر اندام ها و اغلب در هنگام مشکوک شدن پزشک به توده های سرطانی و سایربیماری های خاص تجویز می شود.

سونوگرافی سهبعدی و چهار بعدی

در این نوع سونوگرافیها تصاویر به وسیله نرم افزارهای کاملا تخصصی به صورت سه یا چهار بعدی با جزئیاتزیادی به نمایش گذاشته می شوند. این نوع سونوگرافی در منزل برای مشاهدهوضعیت جنین در حال رشد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

سونوگرافی داپلر در منزل

اما درکنار سونوی معمولی که از آن برای مشاهده از بافت ها و اندام های ثابتبدن استفاده می شود، سونوگرافی داپلر نیز وجود دارد. انجام سونوگرافیداپلر در منزل برای مشاهده جریان خون در رگ ها و شریان ها استفاده میشود. در سونوگرافی داپلر انسداد رگ های خونی، لختگی خون و سرعت جریان خون در رگ هانشان داده می شود. فرآیند انجام سونوگرافی داپلر در منزل نیز مانندسونوگرافی معمولی است.

کاربرد سونوگرافی در پزشکی

انواع سونوگرافیساده، سونوگرافی داپلر و همچنین سونوگرافی سه بعدی برای بررسی اعضای مختلف بدن درعلم پزشکی کاربرد دارد. البته خدمات سونوگرافی صرفا برای بررسی بافت های نرماستفاده می شود. سونوگرافی در دوران بارداری و بررسی وضعیت جنین از نمونه های بارزاستفاده از سونوگرافی است.

البته خدماتسونوگرافی به این موارد بسنده نمی کند. جالب است بدانید سونوگرافی در منزل علاوهبر روش تشخیصی یک روش درمان نیز محسوب می شود. به طور مثال در عمل لاپراسکوپی بههدایت ابزارآلات جراحی کمک می کند و دید جامع تری در اختیار پزشک قرارمی دهد و از آسیب به سایر اندام های داخلی جلوگیری می کند.

تشخیص سریع بیماریهای قلبی در ابتدا به وسیله سونوگرافی از قلب مشخص می شود. بررسی عروقمرتبط به قلب و بررسی شدت جریان خون همه و همه می توانند ایرادات قلب را به خوبینشان بدهند.

همچنین سونوگرافیاز پستان و سونوگرافی از احشاء داخلی شکم و لگن مانند سونوگرافی از کلیه، رحم،تخمدان، کیسه صفرا، کبد، مثانه و سایر اندام ها نیز در تشخیص به موقع تومورهای وکیست های احتمالی همه نشان دهنده ی نقش موثر سونوگرافی در پزشکی می باشد.

انجام سونوگرافی در منزل برای کدام افراد پیشنهاد می شود؟

انجام سونوگرافیپرتابل برای آن دسته از افرادی که قادر به مراجعه به مراکز تصویربردارینیستند پیشنهاد می شود. اغلب افراد سالمند که توانایی کمی در حرکت دارند، معلولینحرکتی، بیمارانی که دچار شکستگی در ناحیه لگن شده اند و قادر به حرکت نیستند نیزمی توانند از خدمات سونو گرافی در منزل بهره مند شوند. همچنین امروزهمراکز تصویربرداری بسیار شلوغ هستند از این رو مراجعه بیماران به این مراکزو بیمارستان ها در شرایط همه گیری کرونا کمی خطرآفرین است و برای افرادیکه سیستم ایمنی پایین تری دارند توصیه نمی شود.

مزایای انجام سونوگرافی پرتابل در منزل چیست؟

 • اگر باتوجه به شرایط نیاز اورژانسی به سونوگرافی دارید، بهترین انتخاب سونوگرافیپرتابل در منزل است. سونوگرافی در منرل بدون معطلی انجام می شود و نتیجهسونوگرافی جهت ارجاع به پزشک مربوطه، سریعا در اختیارتان قرار می گیرد.
 • مورد بعدیمبحث هزینه است. با انجام سونوگرافی در منزل در هزینه ها صرفه جویی می شود.زیرا دیگر از هزینه های رفت و آمد و معطلی در مراکز سونوگرافی خبری نیست.
 • سونوگرافیشبانه روزی از مزایای دیگر سونوگرافی در منزل است. یعنی دیگر نگران ساعت نباشید میتوانید در هر ساعت از شبانه روز از خدمات درمانی بهره مند شوید.
 • سونوگرافیدر محیط امن منزل و بدون استرس انجام می شود. این شرایط برای سالمندان و به ویژهکودکان شرایط ایده آلی محسوب می شود.
 • همچنینبرای افرادی که حرکت برایشان خطرناک است، مانند زنان باردار پرخطر و افراد ناتوانحرکتی این روش می تواند تمام خطرات احتمالی برای این گروه را از بین ببرد.

سونوگرافی در منزل چگونه انجام می شود؟

استفاده از خدماتسونوگرافی در منزل بهترین انتخاب برای افرادی است که در شرایط حادی هستند. به اینترتیب که سونوگرافی در محل این اقدامات با استفاده از دستگاه های کوچک و قابل حملانجام می شود. به این ترتیب یک سونولوژیست با تجهیزات در محل حضور پیدا می کنند.روش انجام سونوگرافی در منزل مانند انجام در مراکز تصویربرداری و بیمارستان هااست.

هزینه سونوگرافی در منزل چقدر است؟

هزینه سونوگرافی درمنزل بهموارد زیادی بستگی دارد. نوع سونوگرافی اولین المان مهم در برآورد قیمتسونوگرافی در منزل است. مورد بعدی تجهیزات مورد استفاده است طبعا هرچهتجهیزات پیشرفته تر و با دقت عمل بالاتری باشند تعرفه سونوگرافی درمنزل نیز بیشتر می شود. به طور کل نمی توان یک مبلغ ثابتی را به این خدماتاختصاص داد با کمک از تیم خدمات درمانی هوم سرویز شما می توانید از کلیه خدماتدرمانی در منزل با هزینه مناسب و بر اساس تعرفه های تعیین شده بهره مند شوید.

خدمات سونوگرافی در منزل را به همراهان و متخصصین همراه هوم سرویزبسپارید

در صورت نیاز بهدریافت خدمات کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست کنید.متخصصین ما جهت ارائه مشاوره و توضیحات لازم و اعلام هزینه نهایی با شما تماسخواهند گرفت و در کمترین زمان ممکن می توانید از خدمات تخصصی ما بهره مند شوید.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سونوگرافی در منزل و همچنین ارایه خدمات انجام انواع سونوگرافی معمولی و داپلر در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات آزمایش ارائه می دهد که شامل تست آنتی‌بادی واکسن کرونا جهت ارزیابی اثربخشی واکسن, تست شنوایی در خانه, انواع تست کرونا در منزل و محل کار, بینایی سنجی در منزل, انجام کلیه آزمایشات چکاپ سالمندان در منزل, خدمات نوار قلب در منزل, آزمایش خون در منزل با نسخه پزشک , رادیولوژی پرتابل در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سونوگرافی در منزل

انجام انواع سونوگرافی معمولی و داپلر در محل

سونوگرافی شکم و لگن

سونوگرافی واژینال و مثانه

سونوگرافی رحم و تخمدان

سونوگرافی جنین در بارداری

سونوگرافی تیروئید

سونوگرافی از کبد، کلیه و ....

نظرات کاربران

profile picture
محمد هادی سبز زاده

هیچ انتقادی ندارم سایتتون واقعا عالیه هیچ مشکلی نبود و راضی بودم

شرایط سونوگرافی شکم، لگن، پستان، تیروئید و.. در منزل

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

قبل از انجام سونوگرافی همیاران را در جریان داروهای مصرفی بیمار قرار دهید.

پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس سونوگرافی در منزل به صورت دوره ای یا مدت زمان بیشتر از یک هفته، قرارداد رسمی با همیار منعقد نمایید.

سرویس های بعد از ساعت 21 شامل هزینه ایاب ذهاب برگشت همیار تا 20 هزار تومان می شود.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

آزمایش چکاپ کامل در محل
آزمایش چکاپ کامل در محل
قیمت از 200,000 الی 400,000 تومان
نوار قلب و اکو قلب در محل
نوار قلب و اکو قلب در محل
قیمت از 1,200,000 الی 3,200,000 تومان
سرم و آنژیوکت در محل
سرم و آنژیوکت در محل
قیمت از 400,000 الی 550,000 تومان
معاینه پزشکی در محل
معاینه پزشکی در محل
قیمت از 600,000 الی 1,100,000 تومان