بینایی سنجی در منزل

بینایی سنجی در منزل

از 1197 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت بینایی سنجی در منزل در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت بینایی سنجی و تعیین نمره چشم در محل

3,500,000 تومان

متوسط قیمت10,600,000 تومانکمینه قیمت10,600,000 تومانبیشینه قیمت10,600,000 تومان

آنچه درباره بینایی سنجی در منزل خواهید خواند

 • بینایی سنجی در منزل
 • تست بینایی آنلاین چیست؟
 • انواع تست سنجش بینایی
 • بینایی سنجی یا اپتومتری در محل چگونه انجام می شود؟
 • سنجش بینایی و معاینه چشم در منزل با چه اهدافی انجام می شود؟
 • اهمیت سنجش بینایی کودکان در منزل
 • معاینه چشم کودکان در منزل از چند سالگی باید انجام شود؟
 • در چه مواردی باید معاینه چشم در منزل را برای کودکانتان درخواست کنید؟
 • در تست بینایی کودکان چه عارضه هایی خودشان را نشان می دهند؟
 • بینایی سنجی در منزل و تعیین نمره چشم
 • بینایی سنجی در منزل باید هر چند وقت باید انجام شود؟
 • ویزیت چشم در منزل با هوم سرویز
 • هزینه سنجش بینایی در منزل به چه مواردی وابسته است؟
 • نحوه ثبت درخواست خدمات بینایی سنجی در منزل هوم سرویز چگونه است؟

بینایی سنجی در منزل

سنجش بینایی در منزل با هدف بررسی سلامت چشم، قدرت بینایی و اطلاع از بیماری های احتمالی چشم انجام می شود. به ویژه با انجام سنجش بینایی کودکان در منزل می توان از بروز زودرس بسیاری از بیماری های چشم در کودکان جلوگیری نمود. با توجه به اهمیت این عضو، معاینه چشم در منزل یا تست بینایی در منزل یکی از مهم ترین اقدامات در جهت حفظ سلامتی این عضو بدن است. به این ترتیب در صورت وجود مشکل یا ایراد اقدامات لازم را در جهت درمان و یا کنترل بیماری های چشمی و یا ضعیف بودن چشم انجام داد. امروزه انواع تست بینایی سنجی آنلاین در منزل قابل انجام است که به کمک آن تا مقداری از وضعیت سلامتی چشمان خودتان مطلع شوید.

در ادامه به معرفی خدماتی که در اپتومتری در محل ارائه می شود و عوامل موثر بر هزینه بینایی سنجی در منزل می پردازیم.

تست بینایی آنلاین چیست؟

تست بینایی سنجی آنلاین در منزل، تمام جنبه های چشم را قطعا اندازه گیری نمی کند و شما نمی توانید از وضعیت چشمان خود به طور کامل مطلع شوید. تنها با تست بینایی سنجی آنلاین در منزل تنها کور رنگی و ضعیف بودن یا نبودن چشمان به طور متوسط نه قطعی مشخص می شود. البته انجام این تست ها توسط افراد خالی از لطف نیست اما نمی توان این نتایج را کاملا قطعی به شمار آورد و در هر صورت بررسی فرد متخصص در این زمینه لازم و ضروری است.

انواع تست سنجش بینایی

سنجش بینایی 10/10 از مرسوم ترین تست های سنجش بینایی در منزل است. این نوع تست بینایی در منزل به صورت دور و نزدیک انجام می گیرد. با استفاده از تابلوی چارت بینایی، تست اسنلن چارت برای هر چشم جداگانه انجام می شود. همچنین اپتومتریست با استفاده از کارت هایی که متن هایی روی آن نوشته شده است و در فواصل مختلف از چشم قرار داده می شود و بر اساس تشخیص چشم فرد نمره چشم در منزل تعیین می گردد.

· تشخیص دوبینی چشم

عینک تشخیص دوبینی نیز ابزار دیگری است که اختلال دوبینی در کودکان و یا حتی بزرگسالان را تشخیص می دهد. ممکن است به علت این مشکل، آسیب به عصب یا عضله چشم باشد. به این ترتیب که برای بینایی سنجی در منزل، آپتومتریست عینک مخصوص را روی چشمان فرد قرار داده و باید با استفاده از چراغ قوه تعداد نقاط نورانی باید توسط بیمار اعلام شود. با استفاده از خدمات بینایی سنجی در منزل شما می توانید به راحتی از پیشروی این بیماری جلوگیری کنید.

· تست تشخیص رنگ و کوررنگی در منزل

بر اثر این بیماری فرد قابلیت تشخیص چند رنگ و یا حداقل یکی از رنگ ها را ندارد. این بیماری بر اثر فقدان رنگدانه در سلول های مخروطی چشم اتفاق می افتد. از این رو تست تشخیص رنگ از موارد مهمی است که در هنگام سنجش بینایی در منزل انجام می شود.

· تست بینایی سنجی سه بعدی در ویزیت چشم در منزل

سنجش بینایی در منزل سه بعدی برای افرادی است که توانایی مشاهده اجسام در فواصل دور یا نزدیک را ندارند. معمولا در معاینات طب کار و برای تست بینایی برای گواهینامه این تست نیز گرفته می شود. با استفاده از این نوع سنجش بینایی در منزل کارت های مخصوص در فواصل مختلف از چشم قرار داده می شود و باید فرد ایرادات تصاویر را شناسایی کند و بر اساس تعداد پاسخ های درست، سلامت چشم فرد تعیین می گردد.

بینایی سنجی یا اپتومتری در محل چگونه انجام می شود؟

بینایی سنجی در محل یا اپتومتری همانطور که پیش تر اعلام شد روشی برای تشخیص مشکلات بینایی و معاینه چشم در منزل است. به ترتیبی که اپتومتریست ها یا متخصصین بینایی سنجی با کمک دستگاه هایی که در اختیار دارند اقدام به تعیین نمره چشم در منزل نموده و لنز یا عینک مورد نیاز را تجویز می کنند. در خدمات چشم پزشکی در محل برخی راهکارهای موثر بر تقویت چشم نیز ارائه می شود و در صورتی که بیماری هایی مانند آب مروارید یا آب سیاه تشخیص داده شود شما را به پزشک متخصص ارجاع می دهند. خدمات بینایی سنجی آنلاین متخصصین را به محل اعزام کرده و کلیه خدمات مربوط به بررسی چشم در محل انجام می شود.

سنجش بینایی و معاینه چشم در منزل با چه اهدافی انجام می شود؟

ممکن است به دلایل مختلف نیاز به اپتومتریست در محل باشد که شایع ترین دلایل موارد زیر هستند.

· تعیین شماره عینک طبی با ویزیت چشم در منزل

بعد از گذشت زمان باید بینایی چشم بررسی شود و نمره چشم به روز شود.

· نزدیک بینی و دوربینی

در صورتی که اشیا نزدیک یا دور به درستی تشخیص داده نشود باید چشم ها به صورت دقیق بررسی شوند و عینک مناسب چشم تجویز شود.

· تشخیص خشکی چشم

در صورتی که در هنگام کار با کامپیوتر و لپ تاپ مشکل داشته باشید دچار خشکی چشم شده اید و چشمتان توانایی تولید اشک را ندارد. این ایراد باید سریعا تشخیص داده شود تا مشکلات حادتری ایجاد نکند. این مشکلات در خدمات اپتومتری در محل تشخیص داده می شود.

· سنجش بینایی کودکان در منزل

بینایی سنجی کودکان در منزل بسیار با اهمیت است. زیرا کودکان درک صحیحی از بینایی ندارند و ممکن است به انواع بیماری چشمی مبتلا باشند و نتوانند به والدین خود اعلام کنند. سنجش بینایی آنلاین و معاینه چشم کودک در منزل یکی دیگر از خدماتی است که جهت بالا بردن سطح بهداشت خانواده ها در محل انجام می شود. با توجه به شرایط کنونی مراکز سنجش بینایی کودکان معتبر، شرایطی را فراهم آورده اند تا بینایی سنجی کودکان در منزل انجام شود.

اهمیت سنجش بینایی کودکان در منزل

همانطور که گفته شد سنجش بینایی کودکان در منزل مهم است. زیرا بسیاری از بیماری های چشمی در صورت تشخیص زودهنگام قابل کنترل و یا حتی درمان هستند. از این رو سنجش بینایی کودکان در منزل از مواردی است که در کنار حفظ آرامش کودکان و والدین می توانید از آن بهره مند شوید. معاینه چشم کودک در منزل توسط اپتومتر انجام می شود و در صورت مشاهده مشکلات حادتر باید به مراکز سنجش بینایی مراجعه کنند.

معاینه چشم کودکان در منزل از چند سالگی باید انجام شود؟

بیشترین ارتباطی که هر کودکی از محیط اطراف دریافت می کند به واسطه قدرت بینایی است. قطعا انجام بینایی سنجی در منزل و یا در مراکز سنجش بینایی موجب می شود که هر ایراد هر چند کم سریعا تشخیص داده شوند و قبل از اینکه مشکلات حادتر شوند از پیشروی آنها جلوگیری نمود. معاینه چشم در منزل از مواردی است که جهت رفاه حال خانواده و آسایش کودکان در محل ارائه می شود. به قدری خدمات معاینه چشم کودکان در منزل یا بینایی سنجی کودکان در منزل اهمیت دارد از 6 ماهگی به بعد انجام این خدمات را تاکید می کنند. سنجش بینایی در منزل تنها مختص کودکان نیست بلکه برای بزرگسالانی که به هر دلیلی رفت وآمد به مراکز بینایی سنجی برایشان مقدور نیست نیز انجام می شود.

در چه مواردی باید معاینه چشم در منزل را برای کودکانتان درخواست کنید؟

 • در صورتی که مدام کودک چشمان خود را با دستانش میمالد، باید علت این کار مشخص شود.
 • در صورتی که کودک در صورت مواجه شدن با نور سریع چشمان خود را می بندد.
 • اگر برای دیدن اشیا یا تلویزیون خیلی به این وسایل نزدیک می شود.
 • اگر کودک زیاد پلک می زند و احساس عدم تمرکز دارد و یا شما احساس می کنید که حالت عادی ندارد باید اقدام به سنجش بینایی کودکان در منزل دارید.

در تست بینایی کودکان چه عارضه هایی خودشان را نشان می دهند؟

مواردی مانند نزدیک بینی، دور بینی، تنبلی چشم کودکان، عدم تعادل دید، اختلالات حرکتی در چشمان با بینایی سنجی در منزل مشخص می شود. اگر چشم های کودک انحراف داشته باشد و یا یک چشم ضعیف تر از چشم های دیگر باشد در تست بینایی سنجی در منزل مشخص شده و می توانند اقدامات لازم را در جهت کنترل این بیماری ها انجام دهند.

بینایی سنجی در منزل و تعیین نمره چشم

خدمات بینایی سنجی و تعیین نمره چشم در محل توسط اپتومتر در منزل انجام می شود. متخصصین با استفاده از ابزارات و دستگاه های مورد نیاز به تعیین نمره چشم در منزل می پردازند. اگر در شرایطی هستید که امکان انتقال عزیزانتان یا سالمندان خود را برای تعیین نمره چشم و یا حتی سنجش بینایی برای عینک ندارید. می توانید از خدمات بینایی سنجی با دستگاه در منزل استفاده کنید.

بینایی سنجی در منزل باید هر چند وقت باید انجام شود؟

بینایی سنجی در منزل به سن فرد و نوع بیماری چشمی بستگی دارد. در سنین کمتر از 40 سال سن که مشکل و بیماری خاصی در چشم‌ها نباشد معمولا بینایی سنجی در محل هر دو سال یکبار پیشنهاد می شود. در سنین بالاتر هر یکسال را مناسب این کار می دانند. البته اگر بیماری خاص ژنتیکی در خانواده است برای جلوگیری از پیش روی بیماری انجام این خدمات را هر 1 سال ملزم می دانند.

ویزیت چشم در منزل با هوم سرویز

ممکن است به هر دلیلی امکان مراجعه به چشم پزشکی و یا مرکز بینایی سنجی وجود نداشته باشد. به این ترتیب می توانید با استفاده از خدمات بینایی سنجی در منزل به دغدغه های خود پایان دهید. این خدمات برای افراد کهنسال و یا کودکانی که انتقال آنها به مراکز سنجش بینایی سخت است، بهترین راهکار است.

متخصصین هوم سرویز دارای تجهیزات بوده و در محل حاضر می شوند و ویزیت چشم در منزل را انجام می دهند. این خدمات به ویژه برای کارمندان شرکت ها نیز انجام می شود و سلامت چشم کارکنان به خوبی بررسی خواهد شد.

هزینه سنجش بینایی در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه بینایی سنجی در خانه و هزینه معاینه چشم در منزل به نوع خدمات مورد نیاز افراد بستگی دارد. همچنین قیمت بینایی سنجی در خانه به سنجش بینایی با دستگاه و تجهیزات دیگر وابسته است. ازین رو با توجه به نوع بیماری چشمی و یا صرفا تعیین نمره چشم آنلاین هزینه متفاوت خواهد بود. جهت مشاوره با متخصصین و استعلام دقیق قیمت معاینه چشم در منزل می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.

نحوه ثبت درخواست خدمات بینایی سنجی در منزل هوم سرویز چگونه است؟

با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و نگرانی های افراد از حضور در مراکز درمانی و مطب ها، تست بینایی سنجی با دستگاه در منزل جهت رفاه حال متقاضیان این خدمات ویزیت چشم در منزل در مجموعه هوم سرویز گرد آوری شده است. در صورتی که افراد ناتوان حرکتی و یا سالمندان در منزل نگهداری می کنید و آنها مشکلاتی از بابت بینایی پیدا کرده اند. می توانند از معاینه چشم در محل هوم سرویز استفاده کنید. به این صورت دیگر نیاز به انتقال افراد به مراکز بینایی سنجی نیست. بلکه در این سرویس متخصصین ما جهت تعیین نمره چشم شبانه روزی و بینایی سنجی کودکان در خانه آماده ارائه خدمات می باشند.

با ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز و درج شماره تماس و آدرس در کمترین زمان ممکن متخصصین هوم سرویز با شما تماس گرفته و می توانید از مشاوره رایگان بهره مند شوید. پس از ارائه توضیحات در روز و ساعت مدنظر برای معاینه چشم در محل حاضر می شوند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس بینایی سنجی در منزل و همچنین ارایه خدمات بینایی سنجی در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات آزمایش ارائه می دهد که شامل انجام سونوگرافی معمولی و داپلر در محل, تست آنتی‌بادی واکسن کرونا جهت ارزیابی اثربخشی واکسن, تست شنوایی در خانه, انواع تست کرونا در منزل و محل کار, آزمایشات چکاپ سالمندان در منزل, انجام اکوی قلب در منزل, آزمایش خون در منزل با نسخه پزشک , رادیولوژی پرتابل در منزل , آزمایش اعتیاد خون , آزمایش غربالگری بارداری در منزل, آزمایش ایدز در خانه, فصد خون در منزل, آزمایش قند خون در منزل, نوار قلب در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس بینایی سنجی در منزل

بینایی سنجی در منزل

معاینه چشم کودکان در منزل

تعیین نمره چشم و تجویز عینک و لنز

تشخیص دوربینی و نزدیک بینی

به روز کردن نمره عینک طبی

خارج کردن جسم خارجی از چشم

معاینه چشم سالمند در منزل

نظرات کاربران

profile picture
ماهور اكبرنيا

بسيار عالي On time with good experience

شرایط تست بینایی سنجی در منزل و اپتومتری در محل

خدمات بینایی سنجی و تعیین نمره چشم در محل شامل حضور متخصص به همراه تجهیزات مورد نیاز در محل مشتری و انجام خدمات اپتومتری و چشم پزشکی می شود.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات چشم پزشکی و اپتومتری از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار مناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری یا وجود بیماری قبلی در چشم ها و بینایی یا ارایه خدمات اپتومتری به صورت گروهی لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید..

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

audiologists
شنوایی سنجی در محل
قیمت از 800,000 الی 800,000 تومان
send-medicine
ارسال دارو در محل
قیمت از 460,000 الی 460,000 تومان
ecg
اکو قلب در محل
قیمت از 2,300,000 الی 3,000,000 تومان
checkup
آزمایش چکاپ کامل در محل
قیمت از 300,000 الی 300,000 تومان