بینایی سنجی در منزل

بینایی سنجی در منزل

از 1197 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت بینایی سنجی در منزل در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت بینایی سنجی در محل

750,000 تومان

متوسط قیمت950,000 تومانکمینه قیمت950,000 تومانبیشینه قیمت1,900,000 تومان

آنچه درباره بینایی سنجی در منزل خواهید خواند

 • بینایی سنجی در منزل
 • تست بینایی آنلاین چیست؟
 • انواع تست سنجش بینایی
 • بینایی سنجی یا اپتومتری در محل چگونه انجام می شود؟
 • سنجش بینایی و معاینه چشم در منزل با چه اهدافی انجام می شود؟
 • اهمیت سنجش بینایی کودکان در منزل
 • معاینه چشم کودکان در منزل از چند سالگی باید انجام شود؟
 • در چه مواردی باید معاینه چشم در منزل را برای کودکانتان درخواستکنید؟
 • در تست بینایی کودکان چه عارضه هایی خودشان را نشان می دهند؟
 • بینایی سنجی در منزل و تعیین نمره چشم
 • بینایی سنجی در منزل باید هر چند وقت باید انجام شود؟
 • ویزیت چشم در منزل با هوم سرویز
 • هزینه سنجش بینایی در منزل به چه مواردی وابسته است؟
 • نحوه ثبت درخواست خدمات بینایی سنجی در منزل هوم سرویز چگونه است؟

بینایی سنجی در منزل

سنجش بینایی در منزل با هدف بررسی سلامت چشم، قدرتبینایی و اطلاع از بیماری های احتمالی چشم انجام می شود. به ویژه باانجام سنجش بینایی کودکان در منزل می توان از بروز زودرس بسیاریاز بیماری های چشم در کودکان جلوگیری نمود. باتوجه به اهمیت این عضو، معاینه چشم در منزل یا تست بینایی درمنزل یکی از مهم ترین اقدامات در جهت حفظ سلامتی این عضو بدن است. به این ترتیب درصورت وجود مشکل یا ایراد اقدامات لازم را در جهت درمان و یا کنترل بیماری های چشمیو یا ضعیف بودن چشم انجام داد. امروزه انواع تست بینایی سنجی آنلاین در منزلقابل انجام است که به کمک آن تا مقداری از وضعیت سلامتی چشمان خودتان مطلع شوید.

در ادامه به معرفی خدماتی که در اپتومتری در محلارائه می شود و عوامل موثر بر هزینه بینایی سنجی در منزل میپردازیم.

تست بینایی آنلاین چیست؟

تست بینایی سنجیآنلاین در منزل، تمام جنبه های چشم را قطعا اندازه گیری نمی کند و شما نمی توانید ازوضعیت چشمان خود به طور کامل مطلع شوید. تنها با تست بینایی سنجی آنلاین در منزلتنها کور رنگی و ضعیف بودن یا نبودن چشمان به طور متوسط نه قطعی مشخص می شود.البته انجام این تست ها توسط افراد خالی از لطف نیست اما نمی توان این نتایج راکاملا قطعی به شمار آورد و در هر صورت بررسی فرد متخصص در این زمینه لازم و ضروریاست.

انواع تست سنجش بینایی

سنجش بینایی 10/10 ازمرسوم ترین تست های سنجش بینایی در منزل است. این نوع تست بینایی در منزل به صورتدور و نزدیک انجام می گیرد. با استفاده ازتابلوی چارت بینایی، تست اسنلن چارت برای هر چشم جداگانه انجام می شود. همچنیناپتومتریست با استفاده از کارت هایی که متن هایی روی آن نوشته شده است و در فواصلمختلف از چشم قرار داده می شود و بر اساس تشخیص چشم فرد نمره چشم در منزل تعیین میگردد.

· تشخیص دوبینیچشم

عینک تشخیص دوبینینیز ابزار دیگری است که اختلال دوبینی در کودکان و یا حتی بزرگسالان را تشخیص میدهد. ممکن است به علت این مشکل، آسیب به عصب یا عضله چشم باشد. به این ترتیب کهبرای بینایی سنجی در منزل، آپتومتریست عینک مخصوص را روی چشمان فرد قرارداده و باید با استفاده از چراغ قوه تعداد نقاط نورانی باید توسط بیمار اعلام شود.با استفاده از خدمات بینایی سنجی در منزل شما می توانید به راحتی از پیشروی اینبیماری جلوگیری کنید.

· تست تشخیص رنگ وکوررنگی در منزل

بر اثر این بیماریفرد قابلیت تشخیص چند رنگ و یا حداقل یکی از رنگ ها را ندارد. این بیماری بر اثر فقدان رنگدانه در سلول های مخروطیچشم اتفاق می افتد. از این رو تست تشخیص رنگ از موارد مهمی است که در هنگام سنجشبینایی در منزل انجام می شود.

· تست بینایی سنجیسه بعدی در ویزیت چشم در منزل

سنجش بینایی در منزل سه بعدی برای افرادی است که تواناییمشاهده اجسام در فواصل دور یا نزدیک را ندارند. معمولا در معاینات طب کار و برایتست بینایی برای گواهینامه این تست نیز گرفته می شود. با استفاده از این نوع سنجشبینایی در منزل کارت های مخصوص در فواصل مختلف از چشم قرار داده می شود و باید فردایرادات تصاویر را شناسایی کند و بر اساس تعداد پاسخ های درست، سلامت چشم فردتعیین می گردد.

بینایی سنجی یا اپتومتری در محل چگونه انجام می شود؟

بینایی سنجی درمحل یا اپتومتری همانطور که پیش تر اعلام شد روشی برای تشخیصمشکلات بینایی و معاینه چشم در منزل است. به ترتیبی کهاپتومتریست ها یا متخصصین بینایی سنجی با کمک دستگاه هایی که در اختیار دارنداقدام به تعیین نمره چشم در منزل نموده و لنز یا عینک مورد نیازرا تجویز می کنند. در خدمات چشم پزشکی در محل برخی راهکارهای موثر بر تقویت چشمنیز ارائه می شود و در صورتی که بیماری هایی مانند آب مروارید یا آب سیاه تشخیصداده شود شما را به پزشک متخصص ارجاع می دهند. خدمات بینایی سنجی آنلاینمتخصصین را به محل اعزام کرده و کلیه خدمات مربوط به بررسی چشم در محل انجام میشود.

سنجش بینایی و معاینه چشم در منزل با چه اهدافی انجام می شود؟

ممکن است به دلایلمختلف نیاز به اپتومتریست در محل باشد که شایع ترین دلایل موارد زیرهستند.

· تعیین شمارهعینک طبی با ویزیت چشم در منزل

بعد از گذشت زمانباید بینایی چشم بررسی شود و نمره چشم به روز شود.

· نزدیک بینی ودوربینی

در صورتی که اشیانزدیک یا دور به درستی تشخیص داده نشود باید چشم ها به صورت دقیق بررسی شوند وعینک مناسب چشم تجویز شود.

· تشخیص خشکی چشم

در صورتی که در هنگامکار با کامپیوتر و لپ تاپ مشکل داشته باشید دچار خشکی چشم شده اید و چشمتان تواناییتولید اشک را ندارد. این ایراد باید سریعا تشخیص داده شود تا مشکلات حادتری ایجادنکند. این مشکلات در خدمات اپتومتری در محل تشخیص داده می شود.

· سنجش بیناییکودکان در منزل

بینایی سنجی کودکاندر منزل بسیار با اهمیت است. زیرا کودکان درک صحیحی از بینایی ندارند و ممکناست به انواع بیماری چشمی مبتلا باشند و نتوانند به والدین خود اعلام کنند. سنجشبینایی آنلاین و معاینه چشم کودک در منزل یکی دیگر از خدماتی است که جهتبالا بردن سطح بهداشت خانواده ها در محل انجام می شود. با توجه به شرایطکنونی مراکز سنجش بینایی کودکان معتبر، شرایطی را فراهم آورده اند تا بینایی سنجی کودکان در منزل انجام شود.

اهمیت سنجش بینایی کودکان در منزل

همانطور که گفته شدسنجش بینایی کودکان در منزل مهم است. زیرا بسیاری از بیماری های چشمی در صورتتشخیص زودهنگام قابل کنترل و یا حتی درمان هستند. از این رو سنجش بینایی کودکان درمنزل از مواردی است که در کنار حفظ آرامش کودکان و والدین می توانید از آن بهرهمند شوید. معاینه چشم کودک در منزل توسط اپتومتر انجام می شود و در صورت مشاهدهمشکلات حادتر باید به مراکز سنجش بینایی مراجعه کنند.

معاینه چشم کودکان در منزل از چند سالگی باید انجام شود؟

بیشترین ارتباطی کههر کودکی از محیط اطراف دریافت می کند به واسطه قدرت بینایی است. قطعا انجامبینایی سنجی در منزل و یا در مراکز سنجش بینایی موجب می شود که هر ایراد هر چند کمسریعا تشخیص داده شوند و قبل از اینکه مشکلات حادتر شوند از پیشروی آنها جلوگیرینمود. معاینه چشم در منزل از مواردی است که جهت رفاه حال خانوادهو آسایش کودکان در محل ارائه می شود. به قدری خدمات معاینه چشم کودکان در منزل یابینایی سنجی کودکان در منزل اهمیت دارد از 6 ماهگی به بعد انجام این خدمات راتاکید می کنند. سنجش بینایی در منزل تنها مختص کودکان نیست بلکه برای بزرگسالانیکه به هر دلیلی رفت وآمد به مراکز بینایی سنجی برایشان مقدور نیست نیز انجام میشود.

در چه مواردی باید معاینه چشم در منزل را برای کودکانتان درخواستکنید؟

 • در صورتیکه مدام کودک چشمان خود را با دستانش میمالد، باید علت این کار مشخص شود.
 • در صورتیکه کودک در صورت مواجه شدن با نور سریع چشمان خود را می بندد.
 • اگر برایدیدن اشیا یا تلویزیون خیلی به این وسایل نزدیک می شود.
 • اگر کودکزیاد پلک می زند و احساس عدم تمرکز دارد و یا شما احساس می کنید که حالت عادیندارد باید اقدام به سنجش بینایی کودکان در منزل دارید.

در تست بینایی کودکان چه عارضه هایی خودشان را نشان می دهند؟

مواردی مانند نزدیکبینی، دور بینی، تنبلی چشم کودکان، عدم تعادل دید، اختلالات حرکتی در چشمان بابینایی سنجی در منزل مشخص می شود. اگر چشم های کودک انحراف داشته باشد و یا یک چشمضعیف تر از چشم های دیگر باشد در تست بینایی سنجی در منزل مشخص شده و می تواننداقدامات لازم را در جهت کنترل این بیماری ها انجام دهند.

بینایی سنجی در منزل و تعیین نمره چشم

خدمات بیناییسنجی و تعیین نمره چشم در محل توسط اپتومتر در منزل انجام می شود.متخصصین با استفاده از ابزارات و دستگاه های مورد نیاز به تعییننمره چشم در منزل می پردازند. اگر در شرایطی هستید که امکان انتقال عزیزانتانیا سالمندان خود را برای تعیین نمره چشم و یا حتی سنجش بینایی برایعینک ندارید. می توانید از خدمات بینایی سنجی با دستگاه درمنزل استفاده کنید.

بینایی سنجی در منزل باید هر چند وقت باید انجام شود؟

بینایی سنجی در منزلبه سن فرد و نوع بیماری چشمی بستگی دارد. در سنین کمتر از 40 سال سن که مشکل وبیماری خاصی در چشم‌ها نباشد معمولا بینایی سنجی در محل هر دو سال یکبارپیشنهاد می شود. در سنین بالاتر هر یکسال را مناسب این کار می دانند. البته اگربیماری خاص ژنتیکی در خانواده است برای جلوگیری از پیش روی بیماری انجام این خدماترا هر 1 سال ملزم می دانند.

ویزیت چشم در منزل با هوم سرویز

ممکن است به هر دلیلیامکان مراجعه به چشم پزشکی و یا مرکز بینایی سنجی وجود نداشته باشد. به این ترتیبمی توانید با استفاده از خدمات بینایی سنجی در منزل به دغدغه های خود پایان دهید.این خدمات برای افراد کهنسال و یا کودکانی که انتقال آنها به مراکز سنجش بیناییسخت است، بهترین راهکار است.

متخصصین هوم سرویزدارای تجهیزات بوده و در محل حاضر می شوند و ویزیت چشم در منزل را انجام می دهند.این خدمات به ویژه برای کارمندان شرکت ها نیز انجام می شود و سلامت چشم کارکنان بهخوبی بررسی خواهد شد.

هزینه سنجش بینایی در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه بینایی سنجی درخانه و هزینه معاینه چشم در منزل به نوع خدمات مورد نیازافراد بستگی دارد. همچنین قیمت بینایی سنجی در خانه به سنجشبینایی با دستگاه و تجهیزات دیگر وابسته است. ازین رو با توجه به نوع بیماری چشمیو یا صرفا تعیین نمره چشم آنلاین هزینه متفاوت خواهد بود. جهت مشاورهبا متخصصین و استعلام دقیق قیمت معاینه چشم در منزل میتوانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.

نحوه ثبت درخواست خدمات بینایی سنجی در منزل هوم سرویز چگونه است؟

با توجه به شرایطشیوع ویروس کرونا و نگرانی های افراد از حضور در مراکز درمانی و مطبها، تست بینایی سنجی با دستگاه در منزل جهت رفاه حال متقاضیان این خدماتویزیت چشم در منزل در مجموعه هوم سرویز گرد آوری شده است. در صورتی که افرادناتوان حرکتی و یا سالمندان در منزل نگهداری می کنید و آنها مشکلاتی از بابتبینایی پیدا کرده اند. می توانند از معاینه چشم در محل هومسرویز استفاده کنید. به این صورت دیگرنیاز به انتقال افراد به مراکز بینایی سنجی نیست. بلکه در این سرویس متخصصین ما جهت تعییننمره چشم شبانه روزی و بینایی سنجی کودکان در خانه آماده ارائهخدمات می باشند.

با ثبت درخواسترایگان در سامانه هوم سرویز و درج شماره تماس و آدرس در کمترین زمان ممکن متخصصینهوم سرویز با شما تماس گرفته و می توانید از مشاوره رایگان بهره مند شوید. پس ازارائه توضیحات در روز و ساعت مدنظر برای معاینه چشم در محل حاضر می شوند.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس بینایی سنجی در منزل و همچنین ارایه خدمات بینایی سنجی در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات آزمایش ارائه می دهد که شامل انجام سونوگرافی معمولی و داپلر در محل, تست آنتی‌بادی واکسن کرونا جهت ارزیابی اثربخشی واکسن, تست شنوایی در خانه, انواع تست کرونا در منزل و محل کار, آزمایشات چکاپ سالمندان در منزل, انجام اکوی قلب در منزل, آزمایش خون در منزل با نسخه پزشک , رادیولوژی پرتابل در منزل , آزمایش اعتیاد خون , آزمایش غربالگری بارداری در منزل, آزمایش ایدز در خانه, فصد خون در منزل, آزمایش قند خون در منزل, نوار قلب در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس بینایی سنجی در منزل

بینایی سنجی در منزل

معاینه چشم کودکان در منزل

تعیین نمره چشم و تجویز عینک و لنز

تشخیص دوربینی و نزدیک بینی

به روز کردن نمره عینک طبی

خارج کردن جسم خارجی از چشم

معاینه چشم سالمند در منزل

نظرات کاربران

profile picture
آقای اکبری

از دستگاه به روز و دقیقی استفاده کردند و راهنمایی و مشاوره ایی که برای عیب خودرو اعلام کردند درست بود و ازشون کمال تشکر رو دارم

profile picture
مریم قدیری

خانم بسیار محترم و جوانی بودند که نگاه اول فکر کردم هجده ساله هستند و میخواستم رد کتنم ولی باایشون صحبت کردم متوجه شدم بالای بیست سال هستند ولی بااین حال بسیار کاربلد و حرفه ای بودند و بسیار از ایشون راضیم و بنظرم تمام همکاران شما گلچین شده اند

profile picture
مریم قدیری

بسیار آقای نازنین و باشخصیت و فرشته ای بودند خیلی از شرکت های مختلف سرویس گرفته بودم ولی واقعا همکاران شما از نظر کاری و رفتاری فوق العاده بودند و فکر نمیکردم انقدر خدمات خوبی ارائه بشود . بنظرم نیروها گلچین شدند

profile picture
علی نجاریان

بسیار آقای با ادب و خوبی بودند و پاسخگوییشون خیلی خوب بود و کارشون هم بی عیب بود

شرایط تست بینایی سنجی در منزل و اپتومتری در محل

خدمات بینایی سنجی و تعیین نمره چشم در محل شامل حضور متخصص به همراه تجهیزات مورد نیاز در محل مشتری و انجام خدمات اپتومتری و چشم پزشکی می شود.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات چشم پزشکی و اپتومتری از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار مناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری یا وجود بیماری قبلی در چشم ها و بینایی یا ارایه خدمات اپتومتری به صورت گروهی لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید..

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

audiologists
شنوایی سنجی در محل
قیمت از 690,000 الی 1,900,000 تومان
send-medicine
ارسال دارو در محل
قیمت از 317,000 الی 850,000 تومان
ecg
اکو قلب در محل
قیمت از 3,500,000 الی 4,000,000 تومان
checkup
آزمایش چکاپ کامل در محل
قیمت از 150,000 الی 600,000 تومان