رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در منزل

از 1345 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت رادیولوژی در منزل در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت رادیولوژی پرتابل

1,000,000 الی 1,500,000 تومان

متوسط قیمت1,500,000 تومانکمینه قیمت750,000 تومانبیشینه قیمت2,700,000 تومان

آنچه درباره رادیولوژی در منزل خواهید خواند

 • رادیولوژی در منزل
 • رادیولوژی چیست؟
 • عکس رادیولوژی چه کاربردی دارد؟
 • رادیولوژی پرتابل در منزل در چه مواردی کاربرد دارد؟
 • برای رادیولوژی در منزل چه اقداماتی باید انجام شود؟
 • رادیولوژی در منزل به چه نحوی انجام می شود؟
 • مزایای رادیولوژی در منزل هوم سرویز
 • نحوه تحویل نتیجه رادیولوژی به بیمار چگونه است؟
 • هزینه رادیولوژی در منزل هوم سرویز چقدر است؟
 • خدمات رادیولوژی در منزل را به متخصصین همراه هوم سرویز بسپارید

رادیولوژی در منزل

انجام رادیولوژیدر منزل موجب تحول عظیمی در علم پزشکی شده است به واسطه این تکنولوژی امکان بررسی قسمت های داخلی بدن فراهم شده است. فرآیند تصویربرداری از قسمت های مختلف بدن را رادیوگرافی نیز می نامند. با پیشرفته شدن فناوری در دستگاه های رادیولوژی، امکان رادیولوژی در منزل با دستگاههای پرتابل نیز فراهم شده است. در ادامه به نحوه رادیولوژی در منزل و عوامل موثر بر هزینه رادیولوژی در منزل خواهیم پرداخت.

رادیولوژی چیست؟

رادیولوژی در منزل را با نام تصویربرداری تشخیصی نیز نامیده می شود. در آنها از انرژی تابشی برای تشخیص و درمان بیماری استفاده می شود. بعد از ورود رادیولوژی به پزشکی امکان بررسی درون بدن برای پزشکان فراهم شده است. به این ترتیب که کارهایی که در زمان های قدیمی تنها با تشریح پیکر بیمار مقدور می شد به این ترتیب با انجام رادیولوژی در خانه فراهم گردیده است. عکس برداری از با اشعه ایکس، ام آر آی و سی تی اسکن زیر مجموعه رادیولوژی در منزل هستند. به این ترتیب بعد از انجام رادیولوژی امکان تشخیص بیماری و راهکارهای درمانی تشخیص داده می شود. متخصصین رادیولوژیست تخصص در زمینه تفسیر عکس رادیولوژی را بر عهده دارند. پس از بررسی عکس گزارش کاملی را در اختیار پزشکان مربوطه قرار می دهند.

عکس رادیولوژی چه کاربردی دارد؟

همانطور که پیش تر گفته شد عکس رادیولوژی و تشخیص به موقع بیماری موجب نجات جان افراد می شود. تصاویر رادیولوژی موجب تشخیص به موقع بیماری و تصمیم به موقع بیماری و درمان آن ها می شود. به همین علت قبل از هر تصمیمی و انتخاب روش درمان پزشکان درخواست رادیولوژی می کنند. کاربردهای رادیولوژی بسیار متنوع هستند که در ادامه معرفی می کنیم.

· رادیوگرافی

در این روش با استفاده از اشعه ایکس استخوان ها قفسه سینه و یا احشا داخلی شکم بررسی می شود که به این نوع رادیولوژی در منزل پرتونگاری نیز گفته می شود.

· سی تی اسکن

ترموگرافی یا سی تی اسکن با استفاده از دستگاه های مخصوص اقدام به تصویربرداری از قسمت های مختلف هر ناحیه از بدن می کنند. پس از تصویر برداری و انجام پردازش های مختلف این تصاویر به صورت عکس رادیولوژی آماده می شود.

· ام آر آی (MRI)

در این نوع تصویر برداری با استفاده از اموواج رادیویی اقدام به عکس برداری می کنند.

· ماموگرام

از این روش برای تصویربرداری از بافت های سینه یا پستان استفاده می گردد.

· پزشکی هسته ای

برای تصویر برداری به این روش از مواد رادیواکتیو به صورت بسیار کم برای روشنایی در داخل بدن و مشاهده فرآیندهای درونی بدن استفاده می گردد.

رادیولوژی پرتابل در منزل در چه مواردی کاربرد دارد؟

رادیولوژی پرتابل برای شناسایی و تشخیص انواع اختلالات در بدن کاربرد دارد. از جمله مواردی که توسط رادیولوژی پرتابل در خانه استفاده می شود موارد زیر می باشد.

· عکس رادیولوژی زانو و تشخیص دردهایی مانند کمردرد و آرتروز و آسیب در ستون فقرات

زانو بزرگترین مفصل در بدن می باشد که با استفاده از پرتو ایکس رادیولوژی زانو انجام می شود. معمولا برای تشخیص علت درد زانو پزشک برا اطلاع از علت درد و بیماری درخواست عکس رادیولوژی در منزل می دهد. در بعضی از موارد چون هر حرکت اضافی ممکن است موجب آسیب بیشتر و به زانو شود در مواردی رادیولوژی در منزل به درخواست بیمار یا پزشک انجام می گیرد. از آسیب های شایع در زانو می تواند به شکستن کشک زانو، پراگی رباط و مینیسک اشاره نمود.

· رادیولوژی ریه

در صورت تشخیص پزشک بر درگیری شش ها به عفونت درخواست رادیولوژی ریه می کنند. به این ترتیب با انجام رادیولوژی در خانه تصاویی از داخل قفسه سینه گرفته می شود. معمولا در شرایطی که تنگی نفس، سرفه های شدید و بر اثر ضربه اتفاقی بیوفتد بنا بر شرایط بیمار، رادیولوژی ریه در خانه انجام می گیرد. رادیولوژی قفسه سینه به راحتی در خانه انجام می شود و باید در حین اینمار تمام زیورآلات درآورده شوند و لباس های راحت بپوشید.

البته همانطور که پیش تر اعلام کردیم دستگاه های رادیولوژی بسیار وسیع هستند و نمی توان با استفاده از دستگاه های پرتابل تمام موارد را به طور کامل بررسی نمود. البته نحوه ارائه خدمات رادیولوژیست با هم تفاوت دارند. برخی فقط در مواقع اورژانسی در محل حاضر می شوند. بعضی بر اساس حال بیمار باید هر چند روز در میان جهت بررسی اوضاع به محل مراجعه کنند و در موارد حادتر به صورت تمام وقت اقدام به ارائه خدمات رادیولوژی در خانه می نمایند تا وضعیت بیمار به طور دائم بررسی شود.

برای رادیولوژی در منزل چه اقداماتی باید انجام شود؟

اشعه ایکس که برای رادیولوژی استفاده می شوند استاندارد هستند از این رو به آمادگی خاصی نیاز نیست. تنها پوشیدن لباس کاملا گشاد و آزاد قبل از انجام رادیولوژی در خانه باید رعایت شود. مورد دیگر این است که همه اکسسوری های و جواهرات باید جدا شوند زیرا که این اشعه از فلز عبور نمی کند. همچنین افرادی که ایمپلنت دندانی دارند باید قبل از انجام رادیولوژی در منزل رادیولوژیست را مطلع کنند تا تفسیر عکس رادیولوژی بر این اساس انجام شود.

رادیولوژی در منزل به چه نحوی انجام می شود؟

تا به اینجا سعی کردیم که انواع کاربردهای رادیولوژی با به عبارت دیگر زیرمجموعه های رادیولوژی را توضیح دهیم. اما قطعا تمام این روش ها در خانه قابل اجرا نیستند و تجهیزات مورد نیاز در آنها صرفا در بیمارستان ها یا مراکز تصویربرداری قرار دارند و قابل جابجا شدن نیستند. اما رادیولوژی در منزل توسط تجهیزات پرتابل یا قابل حمل از جمله خدمات پزشکی می باشد که امروزه تقاضای زیادی دارد. از این رو دیگر نیازی به انتقال بیمار به بیمارستان یا مراکز تصویر برداری نیست و خدمات رادیولوژی در منزل توسط تکنسین ها رادیوگراف و پرستاران انجام می شود. به این ترتیب که متخصصین با دستگاههای پرتابل به محل مورد نظر می آیند و خدمات رادیولوژی را انجام می دهند. البته قیمت رادیولوژی در منزل نیز با توجه به اهمیت آن نسبتا بالاست.

مزایای رادیولوژی در منزل هوم سرویز

 • از انتقال بیماران پر خطر و حرکت دادن آنها به بیمارستان ها و مراکز تصویربرداری جلوگیری می شود.
 • خدمات رادیولوژی در محل در محیط امن و بدون استرس منزل انجام می شود. این اقدامات برای سالمندان و به ویژه کودکان بسیار مناسب است.
 • انجام رادیوگرافی سریع و بدون معطلی در صف های طولانی و همچنین دریافت گزارش در کمترین زمان ممکن برای ارجاع به پزشک مربوطه بالینی
 • جابجایی افراد ناتوان حرکتی یا معلول فرآیندی سخت، طاقت فرسا و البته هزینه بر است. از این رو با انجام خدمات رادیوگرافی می توان با هزینه کمتر و در شرایط ایده آل تری این اقدامات رو انجام داد.
 • همچنین بیمارانی که سیستم ایمنی پایین تری دارند یا در دوره نقاحت بعد از عمل هستند، نیاز نیست که در محیط آلوده مراکز تصویربرداری قرار بگیرند و به این ترتیب امکان شیوع بیماری های واگیر مانند کرونا از بین خواهد رفت.
 • همچنین اسکن ریه در منزل نیز از موارد پردرخواست با توجه به شیوع بیماری کرونا است. زیرا اسکن ریه در خانه برای این بیماران بهترین راهکار است و هزینه اسکن ریه نسبت به انتقال بیمار به بیمارستان به صرفه تر است. زیرا خطرات جانبی و هزینه رفت و آمد را ندارد. هچنین عکس رادیولوژی ریه نیز در کمترین زمان در دسترس قرار خواهد گرفت.

نحوه تحویل نتیجه رادیولوژی به بیمار چگونه است؟

علاوه بر تصویربرداری سریع، امکان ارسال سریع گزارش رادیولوژی نیز به بیمار یا پزشک معالج وی وجود دارد. به این ترتیب نتایج رادیولوژی با استفاده از پیک و یا با استفاده از سایر پیام رسان ها ارسال می شود و به این ترتیب روند تشخیص و درمان بیمار را سرعت می بخشد. همچنین می توانید از خدمات معاینه پزشک در محل هوم سرویز هم استفاده کنید.

هزینه رادیولوژی در منزل هوم سرویز چقدر است؟

قیمت رادیولوژی در منزل به موارد مختلف بستگی دارد. بیشترین موردی که ممکن است در نظر افراد برای استفاده از خدمات رادیولوژی در منزل کمی سوال برانگیز باشد مبحث قیمت رادیولوژی در خانه است. خدمات رادیولوژی و سونوگرافی در منزل با حذف هزینه های جانبی و هزینه های رفت و آمد در بسیاری از موارد کارآمدتر خواهد بود. از جمله مورد موثر بر تعرفه رادیولوژی در منزل، نوع دستگاه رادیولوژی است. به این ترتیب دقت تصویر برداری و استفاده از دستگاههای حاوی کنتراست بالا که موجب وضوح بیشتر تصویر می شوند، بر قیمت رادیولوژی در منزل تاثیر دارد.

مورد دیگر هزینه رادیولوژی در منزل به تعداد گرافی ها و تعداد عضوهایی که باید بررسی شوند هم مرتبط است. به طور معمول هزینه رادیولوژی ریه و شکم نسبت به عضوهای دیگر کمتر خواهد بود. هر چه سطح وسیع تری مد نظر باشد قیمت رادیولوژی در منزل بالاتر می رود. برای اطلاع از قیمت دقیق کافیست قبل از مراجعه متخصصین، محل مورد نظر را برای مسئولین مربوطه شرح داده و از هزینه دقیق مطلع شوید.

خدمات رادیولوژی در منزل را به متخصصین همراه هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به خدمات رادیولوژی و رادیوگرافی می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. تمامی خدمات رادیولوژی در منزل با استفاده از پیشرفته ترین دستگاههای پرتابل موجود انجام می شود. متخصصین ما جهت مشاوره و اعلام هزینه سی تی اسکن با شما تماس خواهند گرفت و در کمترین زمان ممکن جهت ارائه خدمات در محل حضور پیدا خواهند کرد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس رادیولوژی در منزل و همچنین ارایه خدمات رادیولوژی پرتابل در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات آزمایش ارائه می دهد که شامل انجام سونوگرافی معمولی و داپلر در محل, تست آنتی‌بادی واکسن کرونا جهت ارزیابی اثربخشی واکسن, تست شنوایی در خانه, انواع تست کرونا در منزل و محل کار, بینایی سنجی در منزل, آزمایشات چکاپ سالمندان در منزل, انجام اکوی قلب در منزل, آزمایش خون در منزل با نسخه پزشک , آزمایش اعتیاد خون , آزمایش غربالگری بارداری در منزل, آزمایش ایدز در خانه, فصد خون در منزل, آزمایش قند خون در منزل, نوار قلب در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس رادیولوژی در منزل

رادیولوژی پرتابل در منزل

اسکن ریه در منزل

رادیولوژی زانو

عکس برداری از لگن و اندام های تحتانی

رادیولوژی شکم

رادیولوژی روده، کلیه و سایر اندام‌ها

نظرات کاربران

profile picture
اقای حق شناس

ممنون از اینکه راس ساعت تشریف اوردند و رفتار خوبی داشتند

profile picture
فرزانه زمان کاظمی  
1 سال پیش |همیار نبض اول

بسیار همیار شریف و کار بلدی بودن

شرایط انجام رادیولوژی لگن، شکم و ریه، دست و پا شکسته در منزل

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

قبل از انجام رادیولوژی، همیاران را در جریان داروهای مصرفی بیمار قرار دهید.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

sampling
آزمایش و نمونه گیری در محل
قیمت از 265,000 الی 350,000 تومان
sonography
سونوگرافی در منزل
قیمت از 1,900,000 الی 2,500,000 تومان
bandage
پانسمان در محل
قیمت از 350,000 الی 600,000 تومان
surgical-suture
زدن بخیه و کشیدن بخیه
قیمت از 380,000 الی 420,000 تومان