banner
قیمت خدمات
/
پزشکی و پرستاری
/
زدن بخیه و کشیدن بخیه

زدن بخیه و کشیدن بخیه

از 1346 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت زدن بخیه و کشیدن بخیه

قیمت بخیه

200,000 الی 300,000 تومان

قیمت کشیدن بخیه

160,000 الی 200,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

شرایط زدن بخیه و کشیدن بخیه

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

توضیحات سرویس

سوالات متداول

پادکست

نمونه کارهای همیاران هوم‌سرویز

همیاران

نظرات کاربران

خدماتبخیه و کشیدن بخیه در منزل

خراش و بریدگی های سطحی یا عمیق ممکن است برای تمام سنین بهعلت های مختلف ایجاد شود. همواره در بیمارستان ها و مراکز درمانی شاهد افرادیهستیم که سراسیمه با پارگی در اعضای مختلف بدن برای دریافت خدمات بخیه مراجعه میکنند. معطلی در محیط بیمارستان و همچنین ترس از محیط بیمارستان در کنار اتفاق پیشآمده، ممکن است شرایط را سخت تر کند. مخصوصا اگر برای کودکان یا افراد سالمند چنیناتفاقاتی بیوفتد. در این شرایط بهترین راهکار چیست؟

 شما می توانید باکمک از تیم پزشکی و پرستاری هوم سرویز از خدمات بخیه زدن در منزل بهره مندشوید و اصلا نگران ساعت نباشید. در هر ساعت از شبانه روز همیاران ما آماده ارائهخدمات بخیه زدن و همچنین کشیدن بخیه در منزل با هزینه مناسب هستند.

بخیه زدن توسط تیم پزشکی و پرستاری ماهر

بخیه زدن زخم و همچنین کشیدن بخیه شاید ازابتدایی ترین اصول پزشکی باشد، اما هیچگاه نباید از اهمیت مهارت فرد در انجام آنغافل بود. هیچ گاه این اقدامات نباید توسط افراد غیر متخصص انجام شود زیرا کهعواقب جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. وسایل بخیه و مراحل زدن بخیهباید به درستی و با مهارت انجام شود، تا مراحل جوش خوردن و بسته شدن زخم نیز بهدرستی و بدون ایجاد علائم عفونت سپری شود. مهارت فرد در انتخاب نوع بخیه و ظرافتدر زدن بخیه موجب می شود که بعدها اثر کمتری از زخم باقی بماند و عوارضی مانندایجاد گوشت اضافه را به دنبال نداشته باشد.

انواعبخیه کدامند؟

انواع بخیه بر اساس نوع نخ مورد استفاده در کل به دو دستهتقسیم می شوند.

بخیه جذبی

بخیه هایی که بعد از مدتی جذب پوست می شوند و اغلب برای قسمت هایداخلی بدن استفاده می شود بخیه جذبی نامیده می شوند. این نخ ها پس از نهایت 60 روزجذب خواهند شد و نیازی به کشیدن بخیه جذبی نیست.  

 بخیه غیر جذبی

نخ مورد استقاده در این نوع بخیه کاملا بر عکس نوع جذبی آن است. ایننوع بخیه ها به هیچ عنوان جذب نمی شوند و بعد از گذشت چند روز وابسته به محل زخم ونوع زخم باید کشیده شوند. این نوع بخیه برای اعضای داخلی بدن استفاده نمی شود.بلکه برای بستن زخم های بیرونی از بدن کاربرد دارد. این نوع بخیه به راحتی قابلمشاهده است و به همین علت کشیدن بخیه کار سختی نخواهد بود. در مواردی نیز بخیهزیر پوستی زده می شود که فقط دو سر زخم گره های بخیه قابل مشاهده هستند. که باکشیدن و قطع کردن یک طرف با کشیدن بخیه زیر پوستی کل بخیه جدا می شود. کشیدنبخیه زیر پوستی حتما باید توسط پزشک انجام شود.

انواعروش های بخیه زدن زخم

منگنه جراحی

بخیه زدن یکی از راههای بستن زخم است. مورد بعدیمنگنه های جراحی هستند. البته مهارت شخصی که منگنه های جراحی را میزند بسیار مهم است. زیرا در صورتی که از منگنه به درستی استفاده نشود و دو طرفپوست به درستی روی هم قرار نگیرند پوست به طرز بدی جوش می خورد و اثرات دائمی وبسیار بدی از زخم باقی می ماند. از مزایای منگنه نسبت به بخیه ساده سرعت بالا وکاهش احتمال عفونت را می توان نام برد. به همین علت برای جراحت های پوست سر وجراحی های عمیق از این روش استفاده می شود.کشیدن منگنه جراحی نیز توسطدستگاه مخصوص انجام می شود و دو طرف منگنه صاف می شود و از همان قسمتی که منگنهزده شده، یکی یکی باید جدا شوند.

نوارهای چسبی بسته شونده پوست

نوار چسبی نیز امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است. این نوع بخیه چسبیدرصد عفونت بسیار پایینی دارد. از این رو برای بخیه زخم های سطحی از این نوع بخیهچسبی استفاده می شود. برای این نوع بخیه چسبی نیازی به استفاده از داروهای بی حسیو بیهوشی نیست زیرا کاملا بدون درد هستند. البته در کنار این مزایا، بخیه چسبیایراداتی نیز دارند. به طور مثال در محل هایی که تعریق زیاد است استفاده از ایننوع بخیه پیشنهاد نمی شود و همچنین قسمت هایی که احتمال رویش مو دارد نیز محل هایمناسبی برای اجرای این روش نیستند.

بهترینزمان کشیدن بخیه

بخیه هایی که روی پوست زده می شوند بعد از آنکه کارایی خود به طورکامل به جا گذاشتند، باید کشیده شوند. البته زمان کشیدن بخیه به مواردزیادی بستگی دارد. محل زخم، میزان کشیدگی در محل مورد نظر، بررسی وضعیت زخم درصورت علائم عفونت همه تعیین کننده زمان کشیدن نخ بخیه است. کمترین زمانکشیدن بخیه بعد از 7 روز و بیشترین زمان نهایت 21 روز است.

زمان کشیدن بخیه در پوست شکم و سر که نقاط حساسی هستند 10 روز است.اندام هایی مانند قفسه سینه باید در حدود 14 روز بخیه باقی بماند و اما اندام هاییکه کشیدگی بیشتری دارند مانند کف پا باید در حدود 21 روز باقی بمانند تا پوست به طورکامل بسته شود.

مراحلآماده سازی کشیدن بخیه در منزل

پس از طی شدن مراحل بسته شدن زخم با فرارسیدن زمان کشیدن بخیه بایداز یک متخصص در این زمینه کمک گرفت تا با رعایت تمام نکات بهداشتی، کشیدن بخیهدر منزل را انجام دهد.

ابتدا باید زخم کاملا ضدعفونی شود. محل زخم باید از هر گونه نشانهخون کاملا پاکسازی شود و سطح زخم کاملا تمیز باشد. سپس با استفاده از انبرهای استریلیک سمت بخیه را نگاه می دارند و قسمت گره بخیه را با استفاده از قیچی یا تیغ جراحیبریده می شود و به آرامی بخیه را جدا می کنند. پروسه کشیدن بخیه در منزل کاملابدون درد و خونریزی است. تنها ممکن است حالت کشیدگی احساس کنید. پس از کشیدن تمامبخیه ها محل دوباره استریل می شود و سپس روی زخم دوباره نوار چسبی زده می شود تازخم به طور کامل جوش بخورد.

هزینهبخیه و کشیدن بخیه در منزل

هزینه کشیدن بخیه در منزل یا هزینهزدن بخیه در منزل را نمی توان تعیین کرد. میزان جراحت و محل جراحت  همه تعیین کننده هزینه بخیه و قیمت کشیدنبخیه هستند. ما این اطمینان را به شما می دهیم که هزینه کشیدن بخیه در منزل درهوم سرویز قیمت منصفانه و بر اساس تعرفه های پزشکی و پرستاری می باشد. در واقعبدون پرداخت هر گونه هزینه جانبی مانند رفت و آمد و خطرات ناشی از بیماری های مسریدر بیمارستان و مراکز درمانی می توانید با هزینه مناسب این خدمات را در منزلدریافت کنید.

خدماتزدن بخیه و کشیدن بخیه در هوم سرویز

در صورت نیاز به دریافت خدمات درمانی می توانید با ثبتدرخواست رایگان در سامانه هوم سرویز از مجرب ترین کادر پرستاری و پزشکی در منزلبهره مند شوید. همیاران ما پس از ثبت درخواست با شما تماس خواهند گرفت و از مشاورهرایگان ما نیز بهره مند خواهید شد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

همیاران سرویس زدن بخیه و کشیدن بخیه

 نظرات کاربران

profile picture
محمودرضا کریمی
2 روز پیش |نیما کریمی

کارشونو خوب انجام دادن و انسان بسیار با اخلاق و خوبی و کاربلدی بودن

profile picture
الهام صدر
3 روز پیش |میثم تونی

خیلی خوب و تمیز کار میکردن حواسشون به تمام ریزه کاری ها بود

profile picture
موسی علیزاده
3 روز پیش |سینا مرادی

همیشه نیروهایی که میفرستین با اخلاق و کاربلدن خیلی از شرکتتون راضی ام

profile picture
خانم مقدم
3 روز پیش |محمدرضا قنبری

خیلی سرویس خوبی بود کارشون خوب بود وسایل آسیبی ندید به موقع اومدن تاخیر نداشتن و از همه نظر عالی

خدمات مرتبط

پانسمان در محل
پانسمان در محل
قیمت از 200,000 الی 1,000,000 تومان
معاینه پزشکی در محل
معاینه پزشکی در محل
قیمت از 200,000 الی 1,000,000 تومان
ارسال دارو در محل
ارسال دارو در محل
قیمت از 81,700 الی 218,700 تومان
سونداژ در منزل
سونداژ در منزل
قیمت از 200,000 الی 1,000,000 تومان