کشیدن بخیه در منزل
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
پزشکی و پرستاری
/
زدن بخیه و کشیدن بخیه

کشیدن بخیه در منزل

از 1346 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت کشیدن بخیه در منزل در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت بخیه در محل

400,000 الی 600,000 تومان

قیمت کشیدن بخیه در محل

200,000 الی 300,000 تومان

متوسط قیمت400,000 تومانکمینه قیمت400,000 تومانبیشینه قیمت450,000 تومان

آنچه درباره کشیدن بخیه در منزل خواهید خواند

 • کشیدن بخیه در منزل
 • بخیه زدن در منزل توسط تیم پزشکی و پرستاری ماهر
 • خدمات بخیه در خانه برای چه افرادی انجام می شود؟
 • انواع روش بخیه زدن در منزل
 • بهترین زمان کشیدن بخیه در منزل
 • نحوه کشیدن بخیه در منزل
 • مزایای بخیه زدن در منزل و کشیدن بخیه در منزل چیست؟
 • نحوه مراقبت از بخیه در منزل چگونه است؟
 • هزینه بخیه و قیمت کشیدن بخیه در منزل به چه مواردی وابسته است؟
 • خدمات زدن بخیه در خانه و کشیدن بخیه در منزل را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

کشیدن بخیه در منزل

بخیه زدن در منزل و کشیدن بخیه در منزل بهعلت خراش و بریدگی های سطحی یا عمیق پوست انجام می شود تا جلوی خونریزی و عفونتگرفته شود. همواره در بیمارستان ها و مراکز درمانی شاهد افرادی هستیم که سراسیمهبا پارگی در اعضای مختلف بدن برای دریافت خدمات بخیه مراجعه می کنند. معطلی درمحیط بیمارستان و همچنین ترس از محیط بیمارستان در کنار اتفاق پیش آمده، ممکن استشرایط را سخت تر کند. مخصوصا اگر برای کودکان یا افراد سالمند چنین اتفاقاتیبیوفتد. زدن بخیه در منزل بهترین راهکار است. شما می توانید باکمک از تیم پزشکی و پرستاری هوم سرویز از خدمات بخیه زدن در منزل یاکشیدن بخیه در منزل بهره مند شوید و اصلا نگران ساعت نباشید. در هر ساعتاز شبانه روز همیاران ما آماده ارائه خدمات بخیه زدن وهمچنین کشیدن بخیه در منزل هستند. در ادامه به معرفی انواع بخیه و عواملموثر بر هزینه کشیدن بخیه در منزل و قیمت خدمات بخیه درمنزل می پرداریم.

بخیه زدن در منزل توسط تیم پزشکی و پرستاری ماهر

بخیه زدن زخم و همچنین کشیدن بخیه درمنزل شاید از ابتدایی ترین اصول پزشکی باشد، اما هیچگاه نباید از اهمیت مهارتفرد در انجام آن غافل بود. هیچ گاه این اقدامات نباید توسط افراد غیر متخصص انجامشود زیرا که عواقب جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. وسایل بخیه و مراحل زدنبخیه در منزل باید به درستی و با مهارت انجام شود، تا جوش خوردن و بستهشدن زخم نیز به درستی و بدون ایجاد علائم عفونت سپری شود. مهارت فرد در انتخاب نوعبخیه و ظرافت در زدن بخیه در خانه موجب می شود که بعدها اثرکمتری از زخم باقی بماند و عوارضی مانند ایجاد گوشت اضافه را به دنبال نداشتهباشد.

خدمات بخیه در خانه برای چه افرادی انجام می شود؟

خدمات بخیه در منزلبرای زنان، مردان و کودکان و افرد سالمند در منزل ارائه می شود.

· بخیه در منزلزنان

به طور مثال برای زدنبخیه در منزل خانم ها اگر محل بخیه در قسمتی در اندام های زنانه و تناسلیباشد. با کمک پرستار خانم یا پزشک خانم این خدمات ارائه می شود. به ویژه که کشیدنبخیه در منزل زنان در صورت یا ابرو آنها باشد حساسیت بیشتریهم دارد.

· کشیدن بخیه درمنزل مردان

به این ترتیب اینخدمات در منزل برای مردان نیز توسط متخصصین انجام می شود. به این ترتیب زدنبخیه در منزل و یا کشیدن بخیه در منزل آقایان نیز توسط پرستاران مجرب در خانهانجام می شود.

· زدن بخیه درمنزل کودکان

طبیعتا محیطبیمارستان و مراکز درمانی برای کودکان استرس زا و ترس آور است. بخیه زدن کودکانبه علت بی قراری هایی که دارند سخت تر هم خواهد بود. از این رو هنگام بخیه زدن درمنزل باید با کودکان رابطه خوبی برقرار نمود تا حجم بی قراری کودک را کاهش داد.

انواع روش بخیه زدن در منزل

انواع بخیه بر اساسنوع نخ مورد استفاده در کل به دو دسته تقسیم می شوند.

· بخیه جذبی

بخیه هایی که بعد ازمدتی جذب پوست می شوند و اغلب برای قسمت های داخلی بدن استفاده می شود بخیه قابلجذب نامیده می شوند. این نخ ها پس از نهایت 60 روز جذب خواهند شد و نیازی به کشیدنبخیه جذبی نیست.

· بخیه غیر جذبی

نخ مورد استقاده دراین نوع بخیه کاملا بر عکس نوع جذبی آن است. این نوع بخیه ها به هیچ عنوان جذب نمیشوند و بعد از گذشت چند روز وابسته به محل زخم و نوع زخم باید کشیده شوند. این نوعنخ بخیه برای اعضای داخلی بدن استفاده نمی شود. بلکه برای بستن زخم های بیرونی ازبدن کاربرد دارد. این نوع بخیه به راحتی قابل مشاهده است و به همین علت کشیدنبخیه در خانه کار سختی نخواهد بود. در مواردی نیز بخیه زیرپوستی زده می شود که فقط دو سر زخم گره های بخیه قابل مشاهده هستند. که باکشیدن و قطع کردن یک طرف با کشیدن بخیه زیر پوستی کل بخیه جدا می شود. کشیدنبخیه زیر پوستی در منزل حتما باید توسط پزشک انجام شود.

بهترین زمان کشیدن بخیه در منزل

بخیه هایی که رویپوست زده می شوند بعد از آنکه اثر خود به طور کامل به جا گذاشتند، باید کشیدهشوند. البته زمان کشیدن بخیه در خانه به موارد زیادی بستگیدارد. محل زخم، میزان کشیدگی در محل مورد نظر، بررسی وضعیت زخم در صورت علائمعفونت همه تعیین کننده زمان کشیدن نخ بخیه در منزل است. کمترینزمان کشیدن بخیه بعد از 7 روز و بیشترین زمان نهایت 21 روز است.

زمان کشیدن بخیه درپوست شکم و سر که نقاط حساسی هستند 10 روز است. اندام هایی مانند قفسه سینه بایددر حدود 14 روز بخیه باقی بماند و اما اندام هایی که کشیدگی بیشتری دارند مانند کفپا باید در حدود 21 روز باقی بمانند تا پوست به طور کامل بسته شود.

نحوه کشیدن بخیه در منزل

پس از طی شدن مراحلبسته شدن زخم با فرارسیدن زمان کشیدن بخیه باید از یک متخصص در این زمینه کمک گرفتتا با رعایت تمام نکات بهداشتی، کشیدن بخیه در منزل را انجامدهد. ابتدا باید زخم کاملا ضدعفونی شود. محل زخم باید از هر گونه نشانه خون کاملاپاکسازی شود و سطح زخم کاملا تمیز باشد. سپس با استفاده از انبرهای استریل یک سمتبخیه را نگاه می دارند و قسمت گره بخیه را با استفاده از قیچی یا تیغ جراحی بریدهمی شود و به آرامی بخیه را جدا می کنند. پروسه کشیدن بخیه در منزل کاملابدون درد و خونریزی است. تنها ممکن است حالت کشیدگی احساس کنید. پس از کشیدن تمامبخیه ها محل دوباره استریل می شود و سپس روی زخم دوباره نوار چسبی زده می شود تازخم به طور کامل جوش بخورد.

مزایای بخیه زدن در منزل و کشیدن بخیه در منزل چیست؟

همانطور که به مراتبگفته شد خدمات کشیدن بخیه در منزل و زدن بخیه در منزل به همان کیفیت انجام می شود.به این ترتیب کلیه مراحل ویزیت پزشکدر منزل وخدمات دیگر در محیط خانه انجام می گیرد. در ادامه به مزایای کشیدن بخیه در منزل میپردازیم.

 • عملکردسریع و بدون معطلی در نتیجه کم شدن خونریزی
 • کاهش عفونتزخم در صورت برخورداری از توجه کامل پزشک در زمان درمان
 • عدم خستگیو بی حالی بیمار در صورت جابجایی
 • کاهش خطرابتلا به عفونت های بیمارستانی

نحوه مراقبت از بخیه در منزل چگونه است؟

بعد از بخیه زدندر منزل مراحل نگهداری و مراقبت از بخیه نقش بسیار مهمی در درمان زخم دارد.بعد از بخیه زدن در منزل زمان تقریبی کشیدن بخیه در منزل یا افتادن بخیه جذبی بهبیمار اعلام می شود. در این پروسه درمان هر گونه اتفاق غیر عادی باید به پزشک نشانداده شود.

 • تا یک روزبعد از بخیه در منزل، زخم باید خشک بماند و از تعریق زیاد و یا خوردن آب به زخمجلوگیری نمود.
 • در صورتمشاهده ترشح زیاد باید تعویض پانسمان زخمانجام شود.
 • بعد از گذشتیک روز باید پانسمان را باز کرده و زخم براساس دستور پزشک شستشو داده شود.
 • برای خشککردن بخیه از دستمال کاغذی استفاده کتید.
 • در صورتیکه گره بخیه باز شده است باید زخم را به پزشک نشان دهید.
 • دو روزبعد از بخیه می توان استحمام نمود اما از خیس کردن زیاد زخم خودداری کنید.

هزینه بخیه و قیمت کشیدن بخیه در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه کشیدن بخیه درمنزل یا قیمتبخیه در منزل را نمی توان تعیین کرد. موارد زیادی در تخمین هزینه زدنبخیه در منزل تاثیر دارد. که در ادامه توضیح می دهیم.

· نوع جراحت و حجمجراحت بر هزینه بخیه زدن در منزل تاثیر دارد

میزان جراحت و محل جراحت همه تعیینکننده هزینه بخیه در خانه و قیمت کشیدن بخیه درمنزل هستند. به طور کل نوع جراحت، میزان آسیب به بافتها، نوع بخیه مخفی و ...همه از مواردی هستند که روی هزینه کشیدن بخیه در منزل تاثیردارند.

· نوع بخیه برهزینه بخیه در منزل تاثیر دارد

در مواردی نیز که نیازبه بخیه زدن در منزل است و میزان جراحت، نوع بخیه مورد نیاز و نوع نخمورد نیاز بر قیمت بخیه زدن در خانه تاثیر دارد که البته پیشنهاد ما ایناست که در موارد شدید حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید و در موارد سطحی با صلاحدید پزشک می توانید کلیه خدمات را به تیم پزشکی و پرستاری معتبر هوم سرویزبسپارید.

· زمان درخواستخدمات بر هزینه کشیدن بخیه در منزل تاثیر دارد

اگر در روزهای تعطیلو یا در ساعاتی دیروقت از شبانه روز به خدمات کشیدن بخیه در منزل و یا بخیه درمنزل نیاز دارید به طور معمول هزینه ها از روزهای معمولی بیشتر خواهد بود.

· مراجعه پزشکعمومی یا متخصص و یا پرستار برای قیمت بخیه زدن در منزل تاثیر دارد

یقینا مراجعه پزشکعمومی، متخصص و یا پرستار مجرب برای بخیه زدن در منزل بر تعرفه های بخیه تاثیردارد. به این ترتیب که بر اساس نوع جراحت و میزان جراحت و توضیح برای همیاران هومسرویز می توانید از انواع خدمات ما بهره مند شوید.

خدمات زدن بخیه در خانه و کشیدن بخیه در منزل را به متخصصین هوم سرویزبسپارید

در صورت نیاز بهدریافت خدمات بخیه زدن در منزل و کشیدن بخیه در منزل می توانید با ثبتدرخواست رایگان در سامانه هوم سرویز از مجرب ترین کادر پرستاری و پزشکی در منزلبهره مند شوید. همیاران ما پس از ثبت درخواست با شما تماس خواهند گرفت و توضیحاتلازم را در ارتباط با شرایط ارائه خدمات و قیمت بخیه و یا قیمت کشیدن بخیه در منزلدر اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس کشیدن بخیه در منزل و همچنین ارایه خدمات کشیدن بخیه زخم در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات مراقبت و پرستاری ارائه می دهد که شامل تزریق سرم در منزل, پانسمان زخم در منزل, سونداژ در منزل, تزریق آمپول و دارو در محل, دیالیز در منزل با دستگاه پرتابل , همراه بیمار در بیمارستان دولتی, پرستاری از سالمند در منزل, پرستار کودک ساعتی, خدمات پرستاری از بیمار در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس کشیدن بخیه در منزل

کشیدن بخیه زخم در منزل

زدن بخیه جذبی و غیر جذبی

بخیه زنی پیوسته و ناپیوسته بر اساس نوع جراحت

بخیه زخم عمیق

انجام بخیه زیر پوستی

کشیدن بخیه

نظرات کاربران

profile picture
آقای اکبری

از دستگاه به روز و دقیقی استفاده کردند و راهنمایی و مشاوره ایی که برای عیب خودرو اعلام کردند درست بود و ازشون کمال تشکر رو دارم

profile picture
مریم قدیری

خانم بسیار محترم و جوانی بودند که نگاه اول فکر کردم هجده ساله هستند و میخواستم رد کتنم ولی باایشون صحبت کردم متوجه شدم بالای بیست سال هستند ولی بااین حال بسیار کاربلد و حرفه ای بودند و بسیار از ایشون راضیم و بنظرم تمام همکاران شما گلچین شده اند

profile picture
مریم قدیری

بسیار آقای نازنین و باشخصیت و فرشته ای بودند خیلی از شرکت های مختلف سرویس گرفته بودم ولی واقعا همکاران شما از نظر کاری و رفتاری فوق العاده بودند و فکر نمیکردم انقدر خدمات خوبی ارائه بشود . بنظرم نیروها گلچین شدند

profile picture
علی نجاریان

بسیار آقای با ادب و خوبی بودند و پاسخگوییشون خیلی خوب بود و کارشون هم بی عیب بود

شرایط خدمات بخیه زخم و کشیدن بخیه در منزل

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

bandage
پانسمان در محل
قیمت از 350,000 الی 400,000 تومان
medical-examination
پزشک در منزل
قیمت از 650,000 الی 1,200,000 تومان
send-medicine
ارسال دارو در محل
قیمت از 317,000 الی 850,000 تومان
catheterization
سونداژ در منزل
قیمت از 350,000 الی 450,000 تومان