کشیدن بخیه در منزل
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
پزشکی و پرستاری
/
زدن بخیه و کشیدن بخیه

کشیدن بخیه در منزل

از 1346 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت کشیدن بخیه در منزل در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت بخیه در محل

400,000 الی 600,000 تومان

قیمت کشیدن بخیه در محل

200,000 الی 300,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

کشیدن بخیه در منزل

بخیه زدن در منزل و کشیدن بخیه در منزل به علت خراش و بریدگی های سطحی یا عمیق پوست انجام می شود تا جلوی خونریزی و عفونت گرفته شود. همواره در بیمارستان ها و مراکز درمانی شاهد افرادی هستیم که سراسیمه با پارگی در اعضای مختلف بدن برای دریافت خدمات بخیه مراجعه می کنند. معطلی در محیط بیمارستان و همچنین ترس از محیط بیمارستان در کنار اتفاق پیش آمده، ممکن است شرایط را سخت تر کند. مخصوصا اگر برای کودکان یا افراد سالمند چنین اتفاقاتی بیوفتد. زدن بخیه در منزل بهترین راهکار است. شما می توانید با کمک از تیم پزشکی و پرستاری هوم سرویز از خدمات بخیه زدن در منزل بهره مند شوید و اصلا نگران ساعت نباشید. در هر ساعت از شبانه روز همیاران ما آماده ارائه خدمات بخیه زدن و همچنین کشیدن بخیه در منزل هستند. در ادامه به معرفی انواع بخیه و عوامل موثر بر هزینه کشیدن بخیه در منزل و قیمت خدمات بخیه در منزل می پرداریم.

بخیه زدن در منزل توسط تیم پزشکی و پرستاری ماهر

بخیه زدن زخم و همچنین کشیدن بخیه در منزل شاید از ابتدایی ترین اصول پزشکی باشد، اما هیچگاه نباید از اهمیت مهارت فرد در انجام آن غافل بود. هیچ گاه این اقدامات نباید توسط افراد غیر متخصص انجام شود زیرا که عواقب جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. وسایل بخیه و مراحل زدن بخیه در منزل باید به درستی و با مهارت انجام شود، تا جوش خوردن و بسته شدن زخم نیز به درستی و بدون ایجاد علائم عفونت سپری شود. مهارت فرد در انتخاب نوع بخیه و ظرافت در زدن بخیه در خانه موجب می شود که بعدها اثر کمتری از زخم باقی بماند و عوارضی مانند ایجاد گوشت اضافه را به دنبال نداشته باشد.

انواع بخیه کدامند؟

انواع بخیه بر اساس نوع نخ مورد استفاده در کل به دو دسته تقسیم می شوند.

بخیه جذبی

بخیه هایی که بعد از مدتی جذب پوست می شوند و اغلب برای قسمت های داخلی بدن استفاده می شود بخیه قابل جذب نامیده می شوند. این نخ ها پس از نهایت 60 روز جذب خواهند شد و نیازی به کشیدن بخیه جذبی نیست.

بخیه غیر جذبی

نخ مورد استقاده در این نوع بخیه کاملا بر عکس نوع جذبی آن است. این نوع بخیه ها به هیچ عنوان جذب نمی شوند و بعد از گذشت چند روز وابسته به محل زخم و نوع زخم باید کشیده شوند. این نوع نخ بخیه برای اعضای داخلی بدن استفاده نمی شود. بلکه برای بستن زخم های بیرونی از بدن کاربرد دارد. این نوع بخیه به راحتی قابل مشاهده است و به همین علت کشیدن بخیه در خانه کار سختی نخواهد بود. در مواردی نیز بخیه زیر پوستی زده می شود که فقط دو سر زخم گره های بخیه قابل مشاهده هستند. که با کشیدن و قطع کردن یک طرف با کشیدن بخیه زیر پوستی کل بخیه جدا می شود. کشیدن بخیه زیر پوستی در منزل حتما باید توسط پزشک انجام شود.

انواع روش های بخیه زدن زخم در خانه

منگنه جراحی

بخیه زدن زخم یکی از راههای بستن جراحت است. مورد بعدی منگنه های جراحی هستند. البته مهارت شخصی که منگنه های جراحی را می زند بسیار مهم است. زیرا در صورتی که از منگنه به درستی استفاده نشود و دو طرف پوست به درستی روی هم قرار نگیرند پوست به طرز بدی جوش می خورد و اثرات دائمی و بسیار بدی از زخم باقی می ماند. از مزایای منگنه نسبت به بخیه ساده سرعت بالا و کاهش احتمال عفونت را می توان نام برد. به همین علت برای جراحت های پوست سر و جراحی های عمیق از این روش استفاده می شود. کشیدن منگنه جراحی نیز توسط دستگاه مخصوص انجام می شود و دو طرف منگنه صاف می شود و از همان قسمتی که منگنه زده شده، یکی یکی باید جدا شوند.

نوارهای چسبی بسته شونده پوست

نوار چسبی نیز امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است. این نوع بخیه چسبی درصد عفونت بسیار پایینی دارد. از این رو برای بخیه زخم های سطحی از این نوع بخیه چسبی استفاده می شود. برای این نوع بخیه چسبی نیازی به استفاده از داروهای بی حسی و بیهوشی نیست زیرا کاملا بدون درد هستند. البته در کنار این مزایا، بخیه چسبی ایراداتی نیز دارند. به طور مثال در محل هایی که تعریق زیاد است استفاده از این نوع بخیه پیشنهاد نمی شود و همچنین قسمت هایی که احتمال رویش مو دارد نیز محل های مناسبی برای اجرای این روش نیستند.

بهترین زمان کشیدن بخیه در منزل

بخیه هایی که روی پوست زده می شوند بعد از آنکه اثر خود به طور کامل به جا گذاشتند، باید کشیده شوند. البته زمان کشیدن بخیه در خانه به موارد زیادی بستگی دارد. محل زخم، میزان کشیدگی در محل مورد نظر، بررسی وضعیت زخم در صورت علائم عفونت همه تعیین کننده زمان کشیدن نخ بخیه در منزل است. کمترین زمان کشیدن بخیه بعد از 7 روز و بیشترین زمان نهایت 21 روز است.

زمان کشیدن بخیه در پوست شکم و سر که نقاط حساسی هستند 10 روز است. اندام هایی مانند قفسه سینه باید در حدود 14 روز بخیه باقی بماند و اما اندام هایی که کشیدگی بیشتری دارند مانند کف پا باید در حدود 21 روز باقی بمانند تا پوست به طور کامل بسته شود.

نحوه کشیدن بخیه در منزل

پس از طی شدن مراحل بسته شدن زخم با فرارسیدن زمان کشیدن بخیه باید از یک متخصص در این زمینه کمک گرفت تا با رعایت تمام نکات بهداشتی، کشیدن بخیه در منزل را انجام دهد. ابتدا باید زخم کاملا ضدعفونی شود. محل زخم باید از هر گونه نشانه خون کاملا پاکسازی شود و سطح زخم کاملا تمیز باشد. سپس با استفاده از انبرهای استریل یک سمت بخیه را نگاه می دارند و قسمت گره بخیه را با استفاده از قیچی یا تیغ جراحی بریده می شود و به آرامی بخیه را جدا می کنند. پروسه کشیدن بخیه در منزل کاملا بدون درد و خونریزی است. تنها ممکن است حالت کشیدگی احساس کنید. پس از کشیدن تمام بخیه ها محل دوباره استریل می شود و سپس روی زخم دوباره نوار چسبی زده می شود تا زخم به طور کامل جوش بخورد.

هزینه بخیه و قیمت کشیدن بخیه در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه کشیدن بخیه در منزل یا قیمت بخیه در منزل را نمی توان تعیین کرد. میزان جراحت و محل جراحت همه تعیین کننده هزینه بخیه در خانه و قیمت کشیدن بخیه در منزل هستند. به طور کل نوع جراحت، میزان آسیب به بافتها، نوع بخیه مخفی و ... همه از مواردی هستند که روی هزینه کشیدن بخیه در منزل تاثیر دارند. در مواردی نیز که نیاز به بخیه زدن در منزل است و میزان جراحت، نوع بخیه مورد نیاز و نوع نخ مورد نیاز بر قیمت بخیه زدن در خانه تاثیر دارد که البته پیشنهاد ما این است که در موارد شدید حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید و در موارد سطحی با صلاح دید پزشک می توانید کلیه خدمات را به تیم پزشکی و پرستاری معتبر هوم سرویز بسپارید.

خدمات زدن و کشیدن بخیه در خانه را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به دریافت خدمات بخیه و کشیدن بخیه در منزل می توانید با ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز از مجرب ترین کادر پرستاری و پزشکی در منزل بهره مند شوید. همیاران ما پس از ثبت درخواست با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در ارتباط با شرایط ارائه خدمات و قیمت بخیه و یا قیمت کشیدن بخیه در منزل در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس کشیدن بخیه در منزل و همچنین ارایه خدمات کشیدن بخیه زخم در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات مراقبت و پرستاری ارائه می دهد که شامل تزریق سرم در منزل, خدمات پانسمان زخم در منزل, سونداژ در منزل, تزریق آمپول و دارو در منزل, دیالیز در منزل با دستگاه پرتابل , همراه بیمار در بیمارستان دولتی, مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل, نگهداری و پرستاری از کودک در منزل, کلیه خدمات پرستاری از بیمار در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس کشیدن بخیه در منزل

کشیدن بخیه زخم در منزل

زدن بخیه جذبی و غیر جذبی روی زخم های عمیق و سطحی

بخیه زنی پیوسته و ناپیوسته بر اساس نوع جراحت

انجام انواع بخیه های عمیق

انجام بخیه زیر پوستی

کشیدن بخیه و کلیه خدمات درمان زخم در خانه

نظرات کاربران

profile picture
اسماعیل دیبایی

ایشون بسیار خوش برخورد و عالی بودند و راضی بودم ازشون

profile picture
محمد توکلی

کارشونو مرتب و منظم انجام دادند بسیار وقت شناس و مودب ممنونم

profile picture
داود وکیلی

خیلی عالی بودند هم کیفیتشون عالی بود هم خود اقای شهرکی

profile picture
رویا اذرنیا

کیفیت کاری خودشون خیلی خوب بود فقط یکم گرد و خاک زیاد شد که طبیعیه دستشون درد نکنه

شرایط خدمات بخیه زخم و کشیدن بخیه در منزل

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

پانسمان در محل
پانسمان در محل
قیمت از 250,000 الی 350,000 تومان
معاینه پزشکی در محل
معاینه پزشکی در محل
قیمت از 900,000 الی 900,000 تومان
ارسال دارو در محل
ارسال دارو در محل
قیمت از 61,260 الی 269,800 تومان
سونداژ در منزل
سونداژ در منزل
قیمت از 200,000 الی 1,000,000 تومان

خدمات کشیدن بخیه در منزل در این شهرها ارائه می شود: