کشیدن بخیه در منزل
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
پزشکی و پرستاری
/
زدن بخیه و کشیدن بخیه

کشیدن بخیه در منزل

از 1346 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت کشیدن بخیه در منزل در تابستان 1403 چقدر است؟

عنوانقیمت

قیمت بخیه زدن توسط پزشک در محل

2,200,000 تومان

قیمت بخیه زدن توسط پرستار در محل

750,000 تومان

قیمت کشیدن بخیه در محل

400,000 تومان

متوسط قیمت500,000 تومانکمینه قیمت300,000 تومانبیشینه قیمت1,500,000 تومان

آنچه درباره کشیدن بخیه در منزل خواهید خواند

 • کشیدن بخیه در منزل
 • بخیه زدن در منزل توسط تیم پزشکی و پرستاری ماهر
 • خدمات بخیه در خانه برای چه افرادی انجام می شود؟
 • انواع روش بخیه زدن در منزل
 • بهترین زمان کشیدن بخیه در منزل
 • نحوه کشیدن بخیه در منزل
 • مزایای بخیه زدن در منزل و کشیدن بخیه در منزل چیست؟
 • نحوه مراقبت از بخیه در منزل چگونه است؟
 • هزینه بخیه و قیمت کشیدن بخیه در منزل به چه مواردی وابسته است؟
 • خدمات زدن بخیه در خانه و کشیدن بخیه در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

کشیدن بخیه در منزل

بخیه زدن در منزل و کشیدن بخیه در منزل به علت خراش و بریدگی های سطحی یا عمیق پوست انجام می شود تا جلوی خونریزی و عفونت گرفته شود. همواره در بیمارستان ها و مراکز درمانی شاهد افرادی هستیم که سراسیمه با پارگی در اعضای مختلف بدن برای دریافت خدمات بخیه مراجعه می کنند. معطلی در محیط بیمارستان و همچنین ترس از محیط بیمارستان در کنار اتفاق پیش آمده، ممکن است شرایط را سخت تر کند. مخصوصا اگر برای کودکان یا افراد سالمند چنین اتفاقاتی بیوفتد. زدن بخیه در منزل بهترین راهکار است. شما می توانید با کمک از تیم پزشکی و پرستاری هوم سرویز از خدمات بخیه زدن در منزل یا کشیدن بخیه در منزل بهره مند شوید و اصلا نگران ساعت نباشید. در هر ساعت از شبانه روز همیاران ما آماده ارائه خدمات بخیه زدن و همچنین کشیدن بخیه در منزل هستند. در ادامه به معرفی انواع بخیه و عوامل موثر بر هزینه کشیدن بخیه در منزل و قیمت خدمات بخیه در منزل می پرداریم.

بخیه زدن در منزل توسط تیم پزشکی و پرستاری ماهر

بخیه زدن زخم و همچنین کشیدن بخیه در منزل شاید از ابتدایی ترین اصول پزشکی باشد، اما هیچگاه نباید از اهمیت مهارت فرد در انجام آن غافل بود. هیچ گاه این اقدامات نباید توسط افراد غیر متخصص انجام شود زیرا که عواقب جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. وسایل بخیه و مراحل زدن بخیه در منزل باید به درستی و با مهارت انجام شود، تا جوش خوردن و بسته شدن زخم نیز به درستی و بدون ایجاد علائم عفونت سپری شود. مهارت فرد در انتخاب نوع بخیه و ظرافت در زدن بخیه در خانه موجب می شود که بعدها اثر کمتری از زخم باقی بماند و عوارضی مانند ایجاد گوشت اضافه را به دنبال نداشته باشد.

خدمات بخیه در خانه برای چه افرادی انجام می شود؟

خدمات بخیه در منزل برای زنان، مردان و کودکان و افرد سالمند در منزل ارائه می شود.

· بخیه در منزل زنان

به طور مثال برای زدن بخیه در منزل خانم ها اگر محل بخیه در قسمتی در اندام های زنانه و تناسلی باشد. با کمک پرستار خانم یا پزشک خانم این خدمات ارائه می شود. به ویژه که کشیدن بخیه در منزل زنان در صورت یا ابرو آنها باشد حساسیت بیشتری هم دارد.

· کشیدن بخیه در منزل مردان

به این ترتیب این خدمات در منزل برای مردان نیز توسط متخصصین انجام می شود. به این ترتیب زدن بخیه در منزل و یا کشیدن بخیه در منزل آقایان نیز توسط پرستاران مجرب در خانه انجام می شود.

· زدن بخیه در منزل کودکان

طبیعتا محیط بیمارستان و مراکز درمانی برای کودکان استرس زا و ترس آور است. بخیه زدن کودکان به علت بی قراری هایی که دارند سخت تر هم خواهد بود. از این رو هنگام بخیه زدن در منزل باید با کودکان رابطه خوبی برقرار نمود تا حجم بی قراری کودک را کاهش داد.

انواع روش بخیه زدن در منزل

انواع بخیه بر اساس نوع نخ مورد استفاده در کل به دو دسته تقسیم می شوند.

· بخیه جذبی

بخیه هایی که بعد از مدتی جذب پوست می شوند و اغلب برای قسمت های داخلی بدن استفاده می شود بخیه قابل جذب نامیده می شوند. این نخ ها پس از نهایت 60 روز جذب خواهند شد و نیازی به کشیدن بخیه جذبی نیست.

· بخیه غیر جذبی

نخ مورد استقاده در این نوع بخیه کاملا بر عکس نوع جذبی آن است. این نوع بخیه ها به هیچ عنوان جذب نمی شوند و بعد از گذشت چند روز وابسته به محل زخم و نوع زخم باید کشیده شوند. این نوع نخ بخیه برای اعضای داخلی بدن استفاده نمی شود. بلکه برای بستن زخم های بیرونی از بدن کاربرد دارد. این نوع بخیه به راحتی قابل مشاهده است و به همین علت کشیدن بخیه در خانه کار سختی نخواهد بود. در مواردی نیز بخیه زیر پوستی زده می شود که فقط دو سر زخم گره های بخیه قابل مشاهده هستند. که با کشیدن و قطع کردن یک طرف با کشیدن بخیه زیر پوستی کل بخیه جدا می شود. کشیدن بخیه زیر پوستی در منزل حتما باید توسط پزشک انجام شود.

بهترین زمان کشیدن بخیه در منزل

بخیه هایی که روی پوست زده می شوند بعد از آنکه اثر خود به طور کامل به جا گذاشتند، باید کشیده شوند. البته زمان کشیدن بخیه در خانه به موارد زیادی بستگی دارد. محل زخم، میزان کشیدگی در محل مورد نظر، بررسی وضعیت زخم در صورت علائم عفونت همه تعیین کننده زمان کشیدن نخ بخیه در منزل است. کمترین زمان کشیدن بخیه بعد از 7 روز و بیشترین زمان نهایت 21 روز است.

زمان کشیدن بخیه در پوست شکم و سر که نقاط حساسی هستند 10 روز است. اندام هایی مانند قفسه سینه باید در حدود 14 روز بخیه باقی بماند و اما اندام هایی که کشیدگی بیشتری دارند مانند کف پا باید در حدود 21 روز باقی بمانند تا پوست به طور کامل بسته شود.

نحوه کشیدن بخیه در منزل

پس از طی شدن مراحل بسته شدن زخم با فرارسیدن زمان کشیدن بخیه باید از یک متخصص در این زمینه کمک گرفت تا با رعایت تمام نکات بهداشتی، کشیدن بخیه در منزل را انجام دهد. ابتدا باید زخم کاملا ضدعفونی شود. محل زخم باید از هر گونه نشانه خون کاملا پاکسازی شود و سطح زخم کاملا تمیز باشد. سپس با استفاده از انبرهای استریل یک سمت بخیه را نگاه می دارند و قسمت گره بخیه را با استفاده از قیچی یا تیغ جراحی بریده می شود و به آرامی بخیه را جدا می کنند. پروسه کشیدن بخیه در منزل کاملا بدون درد و خونریزی است. تنها ممکن است حالت کشیدگی احساس کنید. پس از کشیدن تمام بخیه ها محل دوباره استریل می شود و سپس روی زخم دوباره نوار چسبی زده می شود تا زخم به طور کامل جوش بخورد.

مزایای بخیه زدن در منزل و کشیدن بخیه در منزل چیست؟

همانطور که به مراتب گفته شد خدمات کشیدن بخیه در منزل و زدن بخیه در منزل به همان کیفیت انجام می شود. به این ترتیب کلیه مراحل ویزیت پزشک در منزل و خدمات دیگر در محیط خانه انجام می گیرد. در ادامه به مزایای کشیدن بخیه در منزل می پردازیم.

 • عملکرد سریع و بدون معطلی در نتیجه کم شدن خونریزی
 • کاهش عفونت زخم در صورت برخورداری از توجه کامل پزشک در زمان درمان
 • عدم خستگی و بی حالی بیمار در صورت جابجایی
 • کاهش خطر ابتلا به عفونت های بیمارستانی

نحوه مراقبت از بخیه در منزل چگونه است؟

بعد از بخیه زدن در منزل مراحل نگهداری و مراقبت از بخیه نقش بسیار مهمی در درمان زخم دارد. بعد از بخیه زدن در منزل زمان تقریبی کشیدن بخیه در منزل یا افتادن بخیه جذبی به بیمار اعلام می شود. در این پروسه درمان هر گونه اتفاق غیر عادی باید به پزشک نشان داده شود.

 • تا یک روز بعد از بخیه در منزل، زخم باید خشک بماند و از تعریق زیاد و یا خوردن آب به زخم جلوگیری نمود.
 • در صورت مشاهده ترشح زیاد باید تعویض پانسمان زخم انجام شود.
 • بعد از گذشت یک روز باید پانسمان را باز کرده و زخم براساس دستور پزشک شستشو داده شود.
 • برای خشک کردن بخیه از دستمال کاغذی استفاده کتید.
 • در صورتی که گره بخیه باز شده است باید زخم را به پزشک نشان دهید.
 • دو روز بعد از بخیه می توان استحمام نمود اما از خیس کردن زیاد زخم خودداری کنید.

هزینه بخیه و قیمت کشیدن بخیه در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه کشیدن بخیه در منزل یا قیمت بخیه در منزل را نمی توان تعیین کرد. موارد زیادی در تخمین هزینه زدن بخیه در منزل تاثیر دارد. که در ادامه توضیح می دهیم.

· نوع جراحت و حجم جراحت بر هزینه بخیه زدن در منزل تاثیر دارد

میزان جراحت و محل جراحت همه تعیین کننده هزینه بخیه در خانه و قیمت کشیدن بخیه در منزل هستند. به طور کل نوع جراحت، میزان آسیب به بافتها، نوع بخیه مخفی و ... همه از مواردی هستند که روی هزینه کشیدن بخیه در منزل تاثیر دارند.

· نوع بخیه بر هزینه بخیه در منزل تاثیر دارد

در مواردی نیز که نیاز به بخیه زدن در منزل است و میزان جراحت، نوع بخیه مورد نیاز و نوع نخ مورد نیاز بر قیمت بخیه زدن در خانه تاثیر دارد که البته پیشنهاد ما این است که در موارد شدید حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید و در موارد سطحی با صلاح دید پزشک می توانید کلیه خدمات را به تیم پزشکی و پرستاری معتبر هوم سرویز بسپارید.

· زمان درخواست خدمات بر هزینه کشیدن بخیه در منزل تاثیر دارد

اگر در روزهای تعطیل و یا در ساعاتی دیروقت از شبانه روز به خدمات کشیدن بخیه در منزل و یا بخیه در منزل نیاز دارید به طور معمول هزینه ها از روزهای معمولی بیشتر خواهد بود.

· مراجعه پزشک عمومی یا متخصص و یا پرستار برای قیمت بخیه زدن در منزل تاثیر دارد

یقینا مراجعه پزشک عمومی، متخصص و یا پرستار مجرب برای بخیه زدن در منزل بر تعرفه های بخیه تاثیر دارد. به این ترتیب که بر اساس نوع جراحت و میزان جراحت و توضیح برای همیاران هوم سرویز می توانید از انواع خدمات ما بهره مند شوید.

خدمات زدن بخیه در خانه و کشیدن بخیه در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به دریافت خدمات بخیه زدن در منزل و کشیدن بخیه در منزل می توانید با ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز از مجرب ترین کادر پرستاری و پزشکی در منزل بهره مند شوید. همیاران ما پس از ثبت درخواست با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در ارتباط با شرایط ارائه خدمات و قیمت بخیه و یا قیمت کشیدن بخیه در منزل در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس کشیدن بخیه در منزل و همچنین ارایه خدمات کشیدن بخیه زخم در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات مراقبت و پرستاری ارائه می دهد که شامل تزریق سرم در منزل, پانسمان زخم در منزل, سونداژ در منزل, تزریق آمپول و دارو در محل, دیالیز در منزل با دستگاه پرتابل , همراه بیمار در بیمارستان دولتی, پرستاری از سالمند در منزل, پرستار کودک ساعتی, خدمات پرستاری از بیمار در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس کشیدن بخیه در منزل

کشیدن بخیه زخم در منزل

زدن بخیه جذبی و غیر جذبی

بخیه زنی پیوسته و ناپیوسته بر اساس نوع جراحت

بخیه زخم عمیق

انجام بخیه زیر پوستی

کشیدن بخیه

نظرات کاربران

profile picture
محمد کشکولی

دکتر به موقع تشریف اوردند خوب بود ممنون

profile picture
سپیده محمد رضایی

عالی و درجه یک و همه چیز خیلی خوب پیشرفت ممنون از خدمات دهی خوبتون

profile picture
فرزانه زمان کاظمی  
2 سال پیش |همیار نبض اول

بسیار همیار شریف و کار بلدی بودن

profile picture
شیما داورپناه
2 سال پیش |همیار نبض اول

من از شرکت هوم سرویز خیلی راضی هستم من هرماه این سرویس را سفارش میدهم و هردفعه هم راضیم پرستارا عالی و خیلی هم منضبط هستند

شرایط خدمات بخیه زخم و کشیدن بخیه در منزل

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

bandage
پانسمان در محل
قیمت از 370,000 الی 400,000 تومان
medical-examination
پزشک در منزل
قیمت از 750,000 الی 1,550,000 تومان
send-medicine
ارسال دارو در محل
قیمت از 460,000 الی 460,000 تومان
catheterization
سونداژ در منزل
قیمت از 380,000 الی 650,000 تومان