سونداژ در منزل

سونداژ در منزل

از 1202 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت سونداژ در منزل در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت تعبیه سوند معده NGT در منزل

300,000 الی 400,000 تومان

قیمت سونداژ یا تعویض سوند در منزل

150,000 الی 180,000 تومان

قیمت خارج کردن سوند در منزل

80,000 تومان

قیمت سونداژ مثانه در منزل

300,000 الی 400,000 تومان

قیمت تامین دارو و تجهیزات مصرفی مورد نیاز

50,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

سونداژ در منزل

سونداژ در منزل یا نصب سوند ادراری برای افراد بیمار، ناتوان و همچنین برای سالمندانی که به علت های مختلف در کنترل ادرار خود مشکل دارند توصیه می شود. خدمات سونداژ در منزل برای افرادی که نمی توانند حرکت کنند نیز انجام می شود. سوند ادرار یک لوله باریک الاستیکی می باشد که در مثانه قرار داده می شود. نصب یا تعویض سوند ادرار در منزل معمولا عوارض چندانی در صورت مراقبت صحیح ندارد. فقط در صورتی در مدت طولانی نیاز به سوند گذاری برای خانم ها و آقایان باشد ممکن است زخم ناشی از سوند و در موارد نادر که موارد بهداشتی به خوبی رعایت نشود می تواند موجب عفونت مثانه شود. در ادامه به معرفی انواع نصب سوند در منزل و عوامل موثر بر قیمت سونداژ در منزل می پردازیم.

انواع سونداژ در منزل

برای نصب سونداژ در منزل معمولا از سوند فولی استفاده می شود. جهت انتخاب سایز سوند به سن، جسه و اندازه مجاری ادراری بیمار باید توجه شود. در بیمارانی که دچار بزرگ شدگی پروستات هستند. سونداژ و نصب سوند ادراری در منزل باید با دقت بیشتری انجام شود. انواع سونداژها بر اساس نوع و مدت زمان سوند گذاری تقسیم بندی می شوند. در نهایت سوندها در دو دسته سوندهای کوتاه مدت و سوندهای دائمی قرار می گیرند.

سونداژ یکبار مصرف یا سوند موقت

استفاده از این نوع سونداژ ادراری در منزل برای اکثر افرادی که عمل جراحی انجام داده اند پیش آمده است. معمولا برای انجام عمل جراحی هایی مانند سزارین و غیره سوند گذاری سزارین تجویز می شود. سونداژ در منزل یا از طریق مجاری ادراری و یا از طریق ایجاد سوراخی در زیر شکم انجام می دهند. نام دیگر سونداژ موقت، گذاشتن سوند نلاتون یا سوند ساده است. نهایت مدت استفاده از این سوندها 14 روز است.

نصب سوند دائمی یا بلند مدت

سونداژ در منزل برای بیمارانی که مدت زمان طولانی قادر به تخلیه مثانه نیستند استفاده می شود. از سوند فولی برای موارد طولانی مدت استفاده می شود. نحوه نصب سوند دائمی مانند سوند موقت می باشد. سوندهای دائمی به عنوان سوندهای داخلی نیز شناخته می شوند. نحوه گذاشتن سوند دائمی به این صورت است که در ابتدای لوله یک بالن کوچک قرار می گیرد. این بالن از مایع مخصوصی پر شده است که از خارج شدن لوله جلوگیری می کند. در صورتی که به خدمات تعویض سوند در منزل یا خارج کردن سوند در منزل نیازمند هستید به خاطر داشته باشید که نباید تعویض سونداژ در منزل با زور یا کشیدن انجام شود. زیرا این اقدامات موجب آسیب شدید به مجرای ادراری و خونریزی می شود.

محل قرارگیری انواع سوندها

· سوند داخلی

طریقه گذاشتن سوند در تمام مواردی که معرفی شد به یک صورت است. همواره یک سر سوند برای تخلیه ادرار در بیرون از بدن قرار می گیرد. اما نوع دیگر سوندها وجود دارد که هر دو سر آنها در بدن بیمار قرار داده می شود. به این نوع، سوند داخلی گفته می شود. در صورتیکه انسدادی بین مثانه و کلیه باشد از این نوع سوند استفاده می شود.

· سوند خارجی

این نوع سوند به صورت کامل در بیرون از بدن فرد بیمار قرار داده می شود. این سوند صرفا برای سوند گذاری مردانه می باشد. از سوند گذاری مردانه کاندوم شیت تنها هنگامی که فرد کاملا سالم باشد و فقط کنترل ادرار نداشته باشد استفاده می شود. معمولا سونداژ در منزل برای بیمارانی پیشنهاد می شود با زوال عقل دچار شده باشند. نصب این نوع سوند بسیار راحت است و کمترین میزان ابتلا به عفونت و زخم سوند را در پی ندارد.

· سوندهای سوپراپوبیک

این نوع سونداژ ادراری توسط پزشک و توسط جراحی های کوچک کار گذاشته می شود. این سوند از طریق یک سوراخ کوچک در زیر شکم ایجاد می شود. کیسه آن به وسیله بانداژ مخصوص به شکم پانسمان می شود.

دلایل نصب سوند ادراری در منزل

  • به طور کلی نصب سوند در منزل برای تسکین و تخلیه ادرار ناشی از انسداد به دلیل بیماری های مختلف مانند بزرگی پروستات، عفونت ادراری، مشکلات عصبی، انجام عمل های جراحی مختلف، سزارین، یبوست و غیره استفاده می‌شود.
  • به عنوان وسیله ای کاملا استریل برای نمونه گیری ادراری به کار می رود.
  • اندازه گیری دقیق دفع ادرار به صورت روزانه را ممکن می کند.
  • ایجاد محیط کاملا تمیز و بهداشتی برای بیمارانی که به بی اختیاری ادراری دچار هستند یا در حالت کما به سر می برند.
  • در صورت جراحی بر روی پروستات یا دستگاه تناسلی باید عملیات سوند گزاری مردان تا زمان بهبود انجام شود.
  • در صورت بروز آسیب های نخاعی و در صورت استراحت مطلق سونداژ در منزل انجام می شود.

مزایای سونداژ در منزل

خدمات سوند گذاری برای خانم ها در منزل و سونداژ در منزل نیز یک نمونه دیگر از خدمات درمانی و تزریقات در محل است. مطمعننا خدمات تعویض سونداژ در بیمارستان ها کمی برای افراد دشوار است. گاهی شرایط حمل و نقل افراد ناتوان و بیمار و یا سالمندان، کمی برای اعضای خانواده دشوار است. همچنین شرایط ترافیک و شلوغی بیمارستان ها هم می تواند مزیدی بر علت استفاده از خدمات تعویض سوند در منزل باشد.

زمان تعویض سوند در منزل

در شرایط ایده آل برای تعویض سونداژ در منزل باید حداکثر هر 14 روز یکبار اقدام نمود. هر 8 ساعت یکبار در شرایط معمولی نیز باید کیسه ادرار تخلیه شود. همچنین باید نهایت هر 3 روز کیسه ادرار تعویض شود. در صورتی که در کیسه آثار خون مشاهده کردید هر چه سریع تر باید با کمک تیم پرستاری وضعیت سوند ویزیت شود. زیرا ممکن است نیاز به خارج کردن سوند و تعویض سوند در منزل باشد.

تعویض سوند در منزل چگونه انجام می‌شود؟

قبل از سوند گذاری در منزل، اندام تناسلی یاسد کاملا ضدعفونی شود و دستگاه تناسلی و تمام مجرای ادراری با گاز استریل تمیز شود. سپس سوند فولی استریل شده از راه مجاری ادرار وارد مثانه می شود. پس از سوند گذاری زنان و مردان دیگر نیازی به فشار برای تخلیه ادرار نمی باشد و با پر شدن مثانه ادرار از طریق سوند فولی تخلیه می شود. تعویض سوند در منزل باید توسط افراد متخصص انجام شود تا به مجاری ادراری آسیبی وارد نشود.

هزینه سونداژ در منزل به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه نصب سوند در منزل به موارد متعددی وابسته است. در درجه اول قیمت سوند گذاری زنان با قیمت سوند گذاری مردان متفاوت است. سن بیمار عامل دیگری است که بر هزینه تعویض سوند در منزل تاثیر دارد. قیمت سونداژ در منزل برای کودکان نیز تفاوت دارد و در موارد ضروری حتما باید توسط متخصص ماما انجام شود.

مواردی مانند مدت زمان مورد نیاز برای نصب سوند و تعداد متخصصانی که با توجه به شرایط بیمار باید در محل حضور پیدا کنند بر هزینه سونداژ در منزل موثر هستند. همچنین قیمت سوند ادراری مورد دیگری است که تغییر دهنده ی هزینه ها است. در نهایت نصب سوند از طریق مجاری ادراری و یا محل جراحی قیمت تعویض سونداژ در منزل را تغییر می دهد. هزینه سونداز در منزل یا هزینه تعویض سوند در منزل به نوع سوند نیز بستگی دارد و در کل مبلغ ثابتی برای تعویض یا سوندگذاری در منزل در هوم سرویز ارائه شده است در صورت نیاز به دریافت مشاوره و استعلام دقیق هزینه نصب سوند در منزل هوم سرویز کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.

نصب سوند در منزل شبانه روزی را به متخصصین همراه هوم سرویز بسپارید

بسیاری از افراد بعد از عمل جراحی نیاز به نصب سوند دارند. در ابتدا سونداژ در بیمارستان انجام می شود اما در بسیاری از موارد بعد از مرخص شدن باید خارج کردن سوند و تعویض سوند در منزل انجام شود. با کمک هوم سرویز تمام خدمات سونداژ در منزل و تعویض سوند در منزل انجام می شود.

خدمات نصب سونداژ و تعویض سونداژ در منزل توسط متخصصین و کادر پرستاری کارآزموده انجام می شود. تا در محیط کاملا استریل از بروز هرگونه عفونت و ایراد جلوگیری شود. با ثبت درخواست خدمات وصل سوند ادراری در منزل متخصصین ما جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه خدمات سوند ادرار در منزل با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس سونداژ در منزل و همچنین ارایه خدمات سونداژ در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات مراقبت و پرستاری ارائه می دهد که شامل کشیدن بخیه زخم در منزل, تزریق سرم در منزل, خدمات پانسمان زخم در منزل, تزریق آمپول و دارو در منزل, دیالیز در منزل با دستگاه پرتابل , همراه بیمار در بیمارستان دولتی, مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل, نگهداری و پرستاری از کودک در منزل, کلیه خدمات پرستاری از بیمار در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس سونداژ در منزل

سونداژ در منزل

تعویض سوند ادراری در منزل

خارج کردن سوند

نصب سوند دائمی

سوند گذاری مردانه

سوندگذاری زنان و ...

نظرات کاربران

profile picture
مهدی پورفکر
12 ماه پیش |همیار نبض اول

عالی عالی

شرایط سوند گذاری برای خانم ها و آقایان در خانه

خدمات سونداژ در محل شامل حضور متخصص در محل مشتری و انجام خدمات سوند گذاری و تعویض سوند در منزل و ارایه آموزش جهت نگهداری از آن می شود. این سرویس می تواند بر حسب تقاضای مشتری به صورت دوره ای و در مدت زمان مشخص نیز ارایه شود.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

همیاران محترم به هیچ عنوان اجازه وصل سوند بدون نسخه پزشک را نخواهند داشت.

پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس خدمات سونداژ به صورت دوره ای یا مدت زمان بیشتر از یک هفته قرارداد رسمی با همیار منعقد نمایید.

سرویس های بعد از ساعت 21 شامل هزینه ایاب ذهاب برگشت همیار تا 20 هزار تومان می شود.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

دیالیز در منزل
دیالیز در منزل
قیمت از 250,000 الی 350,000 تومان
تست کرونا
تست کرونا
قیمت از 250,000 الی 350,000 تومان
آزمایش و نمونه گیری در محل
آزمایش و نمونه گیری در محل
قیمت از 250,000 الی 350,000 تومان
پرستاری و مراقبت بیمار
پرستاری و مراقبت بیمار
قیمت از 75,000,000 الی 75,000,000 تومان

خدمات سونداژ در منزل در این شهرها ارائه می شود: