پرستار سالمند در منزل
هوم‌سرویز
/
قیمت خدمات
/
پزشکی و پرستاری
/
پرستاری و مراقبت سالمند

پرستار سالمند در منزل

از 1188 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت پرستار سالمند در منزل در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت پرستار سالمند در منزل

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

پرستار سالمند در منزل

دوران سالمندی قسمت مهم و طلایی از زندگی محسوب می شود. این دوران نیز مانند دوران کودکی در مواردی نیاز به کمک و یا حتی نیاز به مراقبت های ویژه دارد. خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل در پاره ای از موارد که این عزیزان دچار بیماریهای خاصی شده باشند و توانایی انجام امور مربوط به خود را نداشته باشند، پیشنهاد می شود. در گذشته تمام مسئولیت والدین و سالمندان را افراد خانواده بر عهده می گرفتند. اما امروزه با توجه به شرایط زندگی و مشغله های زیاد، استخدام پرستار سالمند در منزل که تخصص لازم در زمینه نگهداری سالمندان در منزل را دارند روی کار آمده است. استفاده از خدمات پرستاری سالمند در منزل موجب می شود شان و مقام این عزیزان بیشتر حفظ شود. همچنین از خدمات با کیفیت تری برخوردار شوند. در ادامه به انواع خدمات مراقب سالمند در خانه و عوامل موثر بر قیمت پرستار سالمند در منزل می پردازیم.

انواع خدمات پرستاری سالمند

مراقبت از سالمند در منزل به روش های مختلفی انجام می شود. پرستاری از سالمند در خانه وابسته به شرایط سالمند و وضعیت افرادی که وظیفه نگهداری از سالمند در خانه را بر عهده دارند متفاوت است، که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

پرستار روزانه سالمند

پرستار روزانه سالمند برای مواردی است که سالمند در بیشتر روزها در خانه تنها است و مراقبی از اعضای خانواده در کنارش حضور ندارند. از این رو اقدام به استخدام پرستار سالمند روزانه می کنند. خدماتی مانند پخت و پز، رعایت موارد بهداشتی،مرتب کردن لباس های سالمند و رعایت رژیم درمانی و غذایی سالمند از جمله خدماتی است که توسط مراقب سالمند در خانه ارائه می شود.

نگهداری از سالمند ساعتی

نگهداری از سالمند ساعتی برای مواردی است که سالمند از کارهای روزانه خود بر می آید. اما برای چند ساعت نیاز به رسیدگی دارد. استخدام پرستار سالمند ساعتی برای مواردی است که شاید برای ساعاتی سالمند تنهاست و یا خدمات مراقبتی خاصی مانند تعیین رژیم غذایی سالمند، حرکت سالمند، تعویض پوشک و نگهداری از سالمند پوشکی و ... به کار می رود. نگهداری از سالمند شیفت شب

در مواردی که سالمند در شرایط خوبی به سر نمی برد و باید در موقع خواب به علائم حیاتی و شرایط فیزیکی سالمند توجه شود اقدام به استخدام پرستار سالمند شیفت شب می کنند.

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

شرایط نگهداری سالمندان برای همه یکسان نیست. بنا به مواردی مانند اینکه اعضای خانواده سالمند چه شرایطی دارند و اینکه چند نفر از سالمند مراقبت می کنند، شرایط نگهداری سالمندان را تغییر می دهد. نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل برای افرادی مناسب است که هیچ کدام از اعضای خانواده توانایی رسیدگی به سالمند را ندارند. همچنین در مواردی که سالمند شرایط بدی دارد و نیاز به مراقبت های خاص بهداشتی و درمانی داشته باشد اقدام به استخدام پرستار سالمند شبانه روزی می کنند.

استخدام پرستار نیمه وقت سالمند

پرستار سالمند نیمه وقت برای افرادی مناسب است که فرزندان توانایی رسیدگی به پدر یا مادرشان را دارند و تنها در ساعاتی از روز به علت مشغله نمی توانند از والدین خود نگهداری کنند. به طور مثال در مواردی که سالمند بیمار است یا در دوره نقاهت بعد از عمل جراحی قرار گرفته، پرستار نیمه وقت سالمند در محل حضور پیدا کرده و اقدامات لازم را انجام می دهد. دستمزد پرستار سالمند در منزل طبق ساعات کاری و وظایفی که بر عهده دارد تعیین می شود.

مزایای پرستاری از سالمند در منزل

 • خدمات پرستاری از سالمند در منزل امروزه شکل تازه و تخصصی تری به خود گرفته است. در وهله اول این خدمات از نظر روانی برای سالمندان بهتر هستند. زیرا این افراد در محیط خانه می توانند خدمات بهتر و با کیفیت تری دریافت کنند.
 • به دفعات و تجربه ثابت شده است سالمندانی که در محیط خانه مورد مراقبت و نگهداری قرر می گیرند سلامتی جسمی و روحی بهتری نسبت به محیط آسایشگاه خواهند داشت.
 • پرستاری سالمندان در منزل توسط افراد مجرب و مسئولیت پذیر و زیر نظر اعضای خانواده انجام می شود. به این ترتیب در بسیاری از موارد مشاهده کرده ایم که سالمندان توانسته اند زودتر سلامتی خود را به دست بیاورند و به استقلال برسند.
 • همچنین آشنایی سالمندان به محیط خانه مخصوصا در مواردی که موضوع مراقبت از سالمندان آلزایمری و نگهداری از سالمند پوشکی است، بسیار تاثیر گذار و مثبت است. زیرا این عزیزان در خانه احساس آرامش و امنیت بیشتری می کنند.
 • مراقبت از سالمند در منزل شخصی موجب آرامش روانی بیشتر او می شود و مراقبت های تخصصی تری نسبت به مراکز نگهداری سالمندان دریافت می کند.
 • اگر سالمند دچار از کار افتادگی و ناتوانی حرکتی است و به پرستاری از سالمند پوشکی نیاز است خدمات تخصصی مراقبت از سالمندان آلزایمری پیشنهاد بهتری است زیرا از این عزیزان بهتر نگهداری می شود.

خدمات مراقبت از سالمند در خانه شامل چه مواردی است؟

خدمات مراقبت از سالمندان در منزل صرفا انجام امور تخصصی نیست. سالمندان نیاز به هم صحبتی و حمایت عاطفی نیز دارند. خدمات مراقبت از سالمند صرفا می تواند اموری باشد تا افراد کهنسال تنها بتوانند خلا های عاطفی خود را پر کنند. کارهایی مانند گردش بردن سالمند، هم صحبتی با سالمند، کتاب خوانی برای سالمند و غیره از مواردی هستند که پرستار سالمندان بر اساس نیاز و خواسته افراد پیر انجام می دهد.

در سایر موارد نیز افراد سالمند به علت تنهایی و ناتوانی در انجام امور، ترجیح می دهند افراد ساعاتی در روز را به ارائه خدمات مراقبتی مانند کمک به تحرک و قدم زدم سالمند، جابجایی روی تخت یا ویلچر یا غذا دادن به به آنها را بر عهده بگیرند.

وظایف پرستار سالمند در منزل

 • اولین قدم، ارزیابی وضعیت سالمند و برنامه ریزی و تعیین راهکارهای مراقبت مخصوص به سالمند بر اساس نظر اعضای خانواده و پزشک بیمار است.
 • نظارت بر نحوه مصرف دارو و یادآوری مصرف دارو در زمان های دقیق
 • پانسمان و بررسی زخم بیمار
 • بررسی علائم حیاتی بیمار در صورت لزوم
 • ارائه آموزش های لازم برای پرستاری از سالمند به اعضای خانواده در زمانهایی که حضور ندارد.
 • ایجاد راهکارهایی برای ارتباط بهتر سالمند با خود
 • و در نهایت انجام کلیه اموری که در ابتدای شروع به کار در بین طرفین به صورت قرارداد رد و بدل شده است.

موسسه پرستاری از سالمند در منزل

با توجه به شرایط ممکن است در بسیاری از موارد افرادی در منزل حضور نداشته باشند. تا کیفیت خدمات نگهدار سالمند را مورد ارزیابی قرار دهند. در بسیاری از موارد ممکن است شنیده باشیم که این افراد از تخصص لازم برخوردار نبوده اند. یا نهایت تلاش و مسئولیت خود را در نگهداری عزیزانمان به کار نبرده اند. در این میان نیاز است که شما با افرادی همکاری کنید که صلاحیت و امنیت اخلاقی این افراد را تضمین کنند. موسسه پرستاری از سالمند باید دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت باشد. همچنین تمامی افرادی که در این موسسه فعالیت می کنند باید دارای مدارک و سابقه درخشان در زمینه مراقبت و نگهداری سالمند در منزل باشند.

نگهداری سالمند در خانه یا در خانه سالمندان؟

مراقب سالمند در منزل و خدمات نگهداری سالمندان را می توانید با خیال راحت را در منزل دریافت کنید. در خانه نیز تمامی خدمات مراقبتی سالمندان توسط افراد آموزش دیده انجام می شود. دستمزد این افراد بر اساس بودجه شما و البته بر اساس تعرفه های رسمی تعیین می شود. تمامی خدمات به صورت ساعتی، روزانه و یا حتی نگهداری سالمند شبانه روزی در خانه انجام می شود که در این صورت با توجه به کیفیت خدمات خصوصی نسبت به خانه سالمندان شرایط بهتری است.

قیمت پرستار سالمند در منزل به چه مواردی وابسته است؟

یکی از مزایای استخدام مراقب سالمند از طریق موسسات پرستاری دارای مجوز، مشخص بودن هزینه پرستار سالمند در منزل و دستمزد پرستار سالمند در منزل می‌باشد. عوامل متعددی مانند میزان تحصیلات پرستار یا بهیار، تجربه و تخصص وی و نیز نحوه عقد قرارداد بصورت پرستار سالمند روزانه، پرستار سالمند شبانه‌روزی و یا قراردادهای مدت دار بر تعیین دستمزد پرستار سالمند تاثیر گزار است. مواردی مانند وضعیت سلامت سالمند، حالت روحی سالمند و بی تحرکی و قابلیت حرکت فرد و بی اختیاری سالمند نیز بر هزینه نگهداری سالمند در منزل تاثیر دارد. در ادامه نیز مواردی که بر قیمت مراقب سالمند تاثیر دارد می پردازیم.

قیمت پرستار سالمند شبانه روزی

قیمت استخدام پرستار شبانه روزی سالمند در منزل قیمت ثابتی است. همانطور که پیش تر گفته شد موارد متعددی در قیمت پرستار سالمند در منزل تاثیر دارد. قیمت استخدام پرستار سالمند شبانه روزی نسبت به ساعتی و نیمه وقت بیشتر است. اما اگر بخواهیم به صورت ساعتی حساب کنید شبانه روزی به صرفه تر است. در مواردی که استخدام پرستار سالمند شبانه روزی انجام می شود تمام هزینه های جانبی پرستار مانند خورد و خوراک و رفت و آمد حذف می شود و در طول هفته در خدمت سالمند است.

قیمت پرستار سالمند روزانه و ساعتی

قیمت پرستار سالمند روزانه نیز معمولا به صورت 8 ساعت ساعت کاری محاسبه می شود. البته بنا به نیاز سالمند و اعضای خانواده وی این ساعات بیشتر یا کمتر نیز می شوند.

پرستار سالمند ارزان

حقوق پرستار سالمند به میزان مهارت و تجربه وی بستگی دارد و از این رو نمی توان از یک فرد ماهر انتظار پرستار سالمند ارزان را داشته باشیم. به طور مثال نگهداری و مراقبت از سالمندان بیمار و بدون تحرک سخت تر است و در نتیجه قیمت پرستار سالمند را افزایش می دهد. پرستار سالمند ارزان قیمت طبعا خدمات تخصصی ارائه نمی دهد و تنها می تواند مراقب سالمند باشد تا پرستار سالمند!!

استخدام پرستار سالمند را به متخصصین همراه هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به دریافت خدمات پرستاری سالمندان در خانه می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همیاران ما در کمترین زمان ممکن جهت ارائه مشاوره اعلام هزینه ها با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد. همچنین پشتیبانی کامل و نظارت بر انجام کار از عواملی هستند که مارا نسبت به بقیه در ارجحیت قرار می دهد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس پرستار سالمند در منزل و همچنین ارایه خدمات مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات مراقبت و پرستاری ارائه می دهد که شامل کشیدن بخیه زخم در منزل, تزریق سرم در منزل, خدمات پانسمان زخم در منزل, سونداژ در منزل, تزریق آمپول و دارو در منزل, دیالیز در منزل با دستگاه پرتابل , همراه بیمار در بیمارستان دولتی, نگهداری و پرستاری از کودک در منزل, کلیه خدمات پرستاری از بیمار در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس پرستار سالمند در منزل

مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل

پرستاری از سالمند پوشکی

پرستاری سالمندان دچار ناتوانی جسمی و ذهنی

پرستار سالمند شبانه روزی

پرستاری از سالمند شیفت شب

نگهداری از سالمند ساعتی

نظرات کاربران

profile picture
مریم تورانی

خیلی سریع و فرز کار کردند تو 4 ساعت همه جارو برق انداختن دستشون درد نکنه هردفعه با ایشون سرویس میخواهم

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

شرایط نگهداری از سالمند در منزل

خدمات مراقبت و پرستاری سالمند شامل مراقبت و نگهداری و همراهی برای انجام امور روزانه نظیر استحمام سالمند، هم صحبتی و مراقبت از ایشان، اقامت بر بالین و ... بوده و در صورت نیاز شما می تواند شامل امور پزشکی نظیر تزریقات، پانسمان و ... نیز شود.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت سالمند و خدمات قابل ارائه ای از قبیل مراقبت و نگهداری از سالمند، استحمام سالمند و رسیدگی به نظافت شخصی، انجام امور رفاهی و پر کردن اوقات فراغت سالمند و موارد خاص دیگر، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در سرویس های ساعتی میزان ساعت کمتر از 8 ساعت، هزینه معادل 8 ساعت محاسبه می شود.

در صورت نیاز به انجام امور منزل و یا شرایط خاص مشتری قیمت ها با هماهنگی مشتری تغییر می کنند.

در صورت نارضایتی از عملکرد همیار امکان جایگزینی با همیار جدید وجود دارد.

فراهم آوردن مواد و ابزار لازم بر عهده مشتری می باشد. نظیر در دسترس قرار داشتن وسایل شخصی سالمند.

 همیاران محترم به هیچ عنوان اجازه استفاده از دارو برای سالمند، بدون مجوز دکتر را نخواهند داشت.

 پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس خدمات پرستاری ومراقبت از سالمند در منزل با مدت زمان بیشتر از یک هفته قرارداد رسمی با همیار منعقد و از همکاری مستقیم با همیار اکیدا خودداری نمایید.

سرویس های بعد از ساعت 21 شامل هزینه ایاب ذهاب برگشت همیار تا 20 هزار تومان می شود.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

آزمایش چکاپ کامل در محل
آزمایش چکاپ کامل در محل
قیمت از 2,000,000 الی 10,000,000 تومان
سونداژ در منزل
سونداژ در منزل
قیمت از 2,000,000 الی 10,000,000 تومان
نوار قلب و اکو قلب در محل
نوار قلب و اکو قلب در محل
قیمت از 2,000,000 الی 10,000,000 تومان
ارسال دارو در محل
ارسال دارو در محل
قیمت از 62,600 الی 269,800 تومان

خدمات پرستار سالمند در منزل در این شهرها ارائه می شود: