پانسمان در منزل

پانسمان در منزل

از 1191 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت پانسمان در منزل در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت پانسمان ساده در محل

200,000 الی 300,000 تومان

قیمت پانسمان زخم بستر در محل

300,000 الی 450,000 تومان

قیمت پانسمان زخم بستر با دبریدمان در محل

200,000 الی 500,000 تومان

قیمت پانسمان زخم دیابتی در محل

300,000 الی 450,000 تومان

قیمت تامین دارو و تجهیزات مصرفی مورد نیاز

50,000 تومان

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

پانسمان در منزل

به دلایل مختلف ممکن است نیاز به خدمات پانسمان در منزل باشد. برای بهتر شدن قسمت آسیب دیده، باید تعویض پانسمان زخم در منزل به طور مرتب انجام شود. به طور معمول انجام پانسمان در منزل برای افرادی که توانایی مراجعه به مراکز درمانی را ندارند بهترین انتخاب است. معمولا برای درمان هر گونه جراحت در سطح پوست که موجب نمایان شدن قسمت های زیرین پوست می شود و خونریزی اتفاق می افتد باید تعویض پانسمان زخم در خانه با دقت و به به صورت مرتب انجام شود. در ادامه به انواع پانسمان در خانه و عوامل موثر بر هزینه پانسمان در خانه می پردازیم.

تعویض پانسمان در منزل چه مزایایی دارد؟

تعویض پانسمان در منزل شاید در نظر خیلی از افراد کار آسانی باشد اما در واقعیت اینطور نیست. زیرا جراحت در سطح پوست و پانسمان زخم باز به صورت غیر اصولی موجب خونریزی و عفونی شدن آن قسمت می شود. زیرا زخم ها در هر اندازه ای اگر به خوبی پانسمان نشوند، میکروب ها به لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و در سراسر بدن گسترش پیدا کنند که بسیار خطرناک است. با توجه به این تفاسیر اگر زخم توسط کادر درمان به درستی پانسمان و ضد عفونی نشوند. ممکن است عوارض جبران ناپذیری به دنبال داشته باشند. حتی در مواردی عدم پانسمان صحیح زخم، روند بهبودی زخم را به تاخیر می اندازد. در بعضی از موارد برای پانسمان جراحی، پانسمان زخم باز در منزل، انجام پانسمان زخم بستر و یا پانسمان انواع بریدگی و بخیه ها نیاز به دریافت خدمات تعویض پانسمان زخم در خانه می باشد. در بعضی از شرایط بعد از طی دوره درمان در بیمارستان بیمار به منزل منتقل می شود. به این ترتیب مابقی طول درمان در محیط خانه باید دنبال شود.

با توجه به شرایط شلوغی شهرهای بزرگ، عدم دسترسی آسان به پزشک و پرستار در روزهای تعطیل و شرایط سخت انتقال بیمار سالمند یا ناتوان حرکتی به مراکز درمانی، انتخاب خدمات درمانی تزریقات و پانسمان زخم در محل بهترین گزینه می باشد.

نحوه پانسمان زخم در منزل

در توضیح کلی پانسمان نوعی پوشش محافظتی بر روی زخم است که علاوه بر تسریع در روند درمان زخم، از عفونت های احتمالی نیز جلوگیری می کند. از این رو اگر اقدامات تعویض پانسمان در منزل یا مراکز درمانی توسط افراد متخصص انجام نشود ممکن است نتایج بدی به دنبال داده باشد. اهداف پانسمان جراحی، کنتزل خونریزی، جلوگیری از تجمع میکروب های محیط بر روی زخم، حفظ رطوبت زخم و جلوگیری از ورود عفونت به خون می باشد. نحوه پانسمان زخم در منزل بر اساس نوع جراحت با هم تفاوت دارند. به طور کل پانسمان کردن زخم در منزل به دو صورت پانسمان زخم باز و پانسمان بخیه جراحی، پانسمان زخم بستر در منزل و.. انجام می شود که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

پانسمان بخیه جراحی در منزل

معمولا چند روز بعد از هر عمل جراحی افراد ترخیص می شوند. اما خوب به همان سرعتی که بیماران ترخیص می شوند زخم و بخیه های آنها درمان نمی شود. به همین علت پزشک و پرستاران تاکید می کنند که پانسمان زخم بخیه ها به خوبی مورد مراقبت قرار بگیرند و در موعد مقرر تعویض شوند تا مشکلی به وجود نیاید. تعویض پانسمان بخیه جراحی در منزل شامل شستشو زخم، استریل کردن زخم و بانداژ مجدد زخم می باشد.

پانسمان زخم باز در منزل

همانطور که از نامگزاری این نوع پانسمان مشخص است در این نوع پانسمان روی زخم به دلایل مختلف نباید کامل پوشانده شود. در این مواقع صرفا باید زخم شستشو داده و سپس روی زخم داروهای لازم بنا به تشخیص پزشک زده می شود و در نهایت روی زخم را باز می گذارند.

پانسمان زخم بستر در منزل

افرادی که به دلایل مختلف مانند ناتوانی در حرکت مجبورند مدت زیادی در بستر بمانند ممکن است دچار زخم بستر شوند. این زخم بر اثر ساییدگی پوست با سطح زیر خود و عدم گردش هوا پدید می آید.

انجام پانسمان زخم بستر نیز به علت اینکه معمولا در زیر لایه های این زخم عفونت زیادی نهفته است، کار بسیار تخصصی می باشد. پرستاران و متخصصینی که به تعویض پانسمان زخم بستر در منزل می پردازند حتما باید دوره های تخصصی درمان زخم بستر را گذرانده باشند. تا بتوانند به بهترین شکل روند گسترش زخم را کنترل و مهار کنند.

پانسمان زخم دیابتی در منزل

افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند. در صورت سایش یا بریدگی بر اثر اجسام خارجی نیاز به مراقبت های بیشتری دارند. زیرا روند درمان زخم در بیماران دیابتی بسیار کندتر است. متاسفانه زخم هایی که در بدن علی الخصوص در پای بیماران دیابتی ایجاد می شود اغلب عفونت می کنند و موجب یک عارضه بزرگتر می شوند.

زخم هایی که در پاهای افراد دیابتی ایجاد می شوند معمولا در 15 درصد موارد اگر به درستی مداوا نشوند ممکن است موجب قطع عضو شوند. به همین علت خدمات پانسمان زخم پا دیابتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. باید به دستور پزشک به صورت منظم پانسمان انجام شود تا از پیشروی بیماری جلوگیری کند. گاهی امکان انتقال بیمار به مراکز درمانی وجود ندارد به همین علت باید پانسمان زخم دیابتی در منزل و توسط پرستاران حرفه ای انجام شود.

پانسمان زخم کیست مویی در منزل

کیست مویی نیز یک بیمار پوستی است. در این بیماری، مو در هنگام رشد به داخل لایه های پوست بر می گردد. سپس موجب بروز عفونت می شود. در این مواقع درمان، صرفا با جراحی انجام می شود. همچنین پانسمان کیست مویی خود به تنهایی عامل بسیار موثری در بهبود بیماری است. از آنجایی که قسمت جراحی شده ترشحات دارد باید پانسمان آنها به صورت منظم و روزانه تعویض شود. معمولا هفته اول بعد از جراحی باید پانسمان زخم کیست مویی در منزل به صورت منظم و توسط افراد متخصص انجام شود تا عفونتی در قسمت جراحی شده ایجاد نشود.

پانسمان سوختگی در منزل

پانسمان سوختگی در منزل بسیار تخصصی است و بر اساس درجه سوختگی به صورت های مختلف روش های درمان و نحوه تعویض پانسمان سوختگی در منزل متفاوت است. در مواردی که درصد سوختگی بالاست حتما باید این خدمات توسط پرستاران با تجربه و ماهر در این زمینه انجام شود.

انواع پانسمان در خانه به چه صورت انجام می شود؟

همانطور که پیش تر بیان شد انوان پانسمان بر اساس نوع جراحت متفاوت هستند که در ادامه به معرفی اجمالی آنها می پردازیم. پانسمان با باند و گاز استریل

یکی از رایج‌ترین راهکارها برای پوشاندن زخم استفاده از گاز استریل است. این پارچه ترشحات اضافی زخم را جذب کرده و از ایجاد عفونت جلوگیری می کند.

پانسمان فوم

از این نوع پانسمان برای زخم هایی که ترشحات خون آبه زیادی دارند استفاده می شود و همچنین از خشک شدن زیاد محدوده مجروح شده جلوگیری می کند.

پانسمان کامفیل

سطح این پانسمان برای بهبودی سریع زخم های تاولی مانند سوختگی استفاده می شود و به محظ برخورد با زخم حالت ژلی پیدا می کند و زخم با سرعت بالاتری بهبود پیدا می کند.

پانسمان هیدروژل

این پانسمان برای زخم های خشک استفاده می شود و رطوبت را در بافت زخم حفظ می کند

پانسمان کلاژن

این نوع پانسمان جدید روند درمان را سرعت می بخشد. این پانسمان با تحریک سلول ها در مواردی که امکان بهبود زخم کند است گزینه بهتری است.

هزینه پانسمان در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه پانسمان زخم در منزل به موارد متعددی وابسته است. در درجه اول قیمت تعویض پانسمان در منزل به نوع زخم وابسته است. قیمت پانسمان زخم باز با قیمت پانسمان زخم سوختگی یکسان نیست. نوع پانسمان مورد دیگری است تغییر دهنده هزینه تعویض پانسمان در خانه است. با ثبت درخواست در سامانه هوم سرویز از قیمت دقیق تعویض پانسمان در خانه مطلع خواهید شد.

خدمات پانسمان در منزل را به متخصصین همراه هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به خدمات پانسمان در منزل به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما در کمترین زمان ممکن جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه ها با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس پانسمان در منزل و همچنین ارایه خدمات خدمات پانسمان زخم در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات مراقبت و پرستاری ارائه می دهد که شامل کشیدن بخیه زخم در منزل, تزریق سرم در منزل, سونداژ در منزل, تزریق آمپول و دارو در منزل, دیالیز در منزل با دستگاه پرتابل , همراه بیمار در بیمارستان دولتی, مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل, نگهداری و پرستاری از کودک در منزل, کلیه خدمات پرستاری از بیمار در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس پانسمان در منزل

خدمات پانسمان زخم در منزل

تعویض پانسمان بخیه جراحی در منزل

پانسمان زخم باز در منزل

پانسمان زخم بستر در منزل

پانسمان زخم دیابتی در منزل

پانسمان زخم کیست مویی در منزل

تعویض پانسمان سوختگی در منزل و....

نظرات کاربران

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

profile picture
اسماعیل دیبایی

ایشون بسیار خوش برخورد و عالی بودند و راضی بودم ازشون

شرایط خدمات پانسمان و تعویض بانداژ در خانه

خدمات پانسمان در محل شامل حضور همیار در محل مشتری و انجام پانسمان محل انواع زخم ناشی از خراشیدگی, پارگی, زخم بستر و کشیدن بخیه و ... می شود.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس خدمات پانسمان در محل به صورت دوره ای یا مدت زمان بیشتر از یک هفته قرارداد رسمی با همیار منعقد نمایید.

سرویس های بعد از ساعت 21 شامل هزینه ایاب ذهاب برگشت همیار تا 20 هزار تومان می شود.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

معاینه پزشکی در محل
معاینه پزشکی در محل
قیمت از 900,000 الی 900,000 تومان
آزمایش و نمونه گیری در محل
آزمایش و نمونه گیری در محل
قیمت از 150,000 الی 500,000 تومان
پرستاری و مراقبت بیمار
پرستاری و مراقبت بیمار
قیمت از 75,000,000 الی 75,000,000 تومان
ارسال دارو در محل
ارسال دارو در محل
قیمت از 62,600 الی 269,800 تومان