پانسمان زخم در منزل

پانسمان زخم در منزل

از 1191 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت پانسمان زخم در منزل در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت پانسمان ساده در محل

400,000 تومان

قیمت پانسمان زخم بستر در محل

750,000 تومان

قیمت پانسمان زخم دیابتی در محل

750,000 تومان

متوسط قیمت380,000 تومانکمینه قیمت370,000 تومانبیشینه قیمت400,000 تومان

آنچه درباره پانسمان زخم در منزل خواهید خواند

 • پانسمان زخم در منزل
 • پانسمان زخم چیست؟
 • نحوه دریافت خدمات پانسمان زخم در منزل هوم سرویز چیست؟
 • تعویض پانسمان در منزل چه مزایایی دارد؟
 • نحوه پانسمان زخم در منزل چگونه است؟
 • مزایای پانسمان زخم در خانه چیست؟
 • انواع پانسمان در خانه به چه صورت انجام می شود؟
 • مراحل پانسمان در منزل
 • چرا برای خدمات تعویض پانسمان در منزل از هوم سرویز کمک بگیریم؟
 • هزینه پانسمان در منزل به چه مواردی وابسته است؟
 • خدمات پانسمان در منزل را به متخصصین همراه هوم سرویز بسپارید

پانسمان زخم در منزل

به دلایل مختلف ممکن است نیاز به خدمات پانسمان زخم در منزل باشد. برای بهتر شدن قسمت آسیب دیده، باید تعویض پانسمان زخم در منزل به طور مرتب انجام شود. به طور معمول انجام پانسمان در منزل برای افرادی که توانایی مراجعه به مراکز درمانی را ندارند بهترین انتخاب است. باید تعویض پانسمان زخم با دقت و به به صورت مرتب انجام شود تا اثربخش باشد. پانسمان در منزل بهترین روش برای تسریع در بهبود وضعیت زخم است. در ادامه به انواع پانسمان در خانه و عوامل موثر بر هزینه پانسمان در منزل می پردازیم.

پانسمان زخم چیست؟

پانسمان زخم نوع محافظ محسوب می شود. وابسته به نوع زخم انواع پانسمان زخم برای زخم های خشک و یا زخم باز به روش های مختلفی انجام می شود. پانسمان زخم با هدف کنترل خونریزی، تسریع درمان و جلوگیری از ورود میکروب و عفونت انجام می شود.

نحوه پانسمان بر اساس نوع آسیب دیدگی بدن و علت به وجود آمدن زخم به دو دسته پانسمان باز و بسته تقسیم می شود. به طور معمول پانسمان زخم برای زخم های باز که امکان خونریزی دارند انجام می شود. مواردی مانند پانسمان زخم بستر، پانسمان زخم پای دیابتی، پانسمان بخیه و ... می توان اشاره نمود. نحوه پانسمان کردن زخم در منزل بر اساس میزان ترشح زخم تغییر می کند.

نحوه دریافت خدمات پانسمان زخم در منزل هوم سرویز چیست؟

با توجه به توضیحات ارائه شده ممکن است در موارد مختلفی مانند تعویض پانسمان زخم بستر، تعویض پانسمان بخیه در منزل نیاز به این خدمات در منزل باشد. خوشبختانه امروزه شرایطی فراهم شده است که در بسیاری از موارد نیازی به مراجعه به مراکز درمانی نیست. هوم سرویز با همکاری بهترین مراکز پزشکی و پرستاری در منزل، انواع خدمات تزریق سرم در منزل، تزریقات در منزل و ... را ارائه می دهد در ادامه به معرفی نحوه دریافت خدمات پانسمان زخم در منزل می پردازیم.

· ثبت درخواست رایگان جهت دریافت خدمات تعویض پانسمان

جهت دریافت خدمات پانسمان در منزل و یا تعویض پانسمان جراحی در منزل تنها کافیست که به صورت رایگان در سایت و اپلیکیشن هوم سرویز و یا از طریق تماس مستقیم ثبت درخواست نمایید. در این ثبت درخواست نوع زخم و درخواست خودتان را مطرح می کنید.

· تماس همیاران هوم سرویز و ارائه توضیحات تکمیلی قبل از اعزام متخصصین به محل

پس از ثبت درخواست همیاران ما جهت ارائه توضیحات و اطلاع دقیق از نوع زخم و شرایط زخم با شما تماس گرفته و محدوده هزینه تعویض پانسمان در منزل ار اعلام می کنند.

· اعزام پرستاران جهت پانسمان زخم در منزل

پس از توضیحات تکمیلی و اعلام آمادگی درخواست دهنده، پرستار مربوط با تجهیزات مورد نیاز جهت پانسمان زخم در محل حاضر شده و خدمات مورد نظر را ارائه می دهند.

تعویض پانسمان در منزل چه مزایایی دارد؟

تعویض پانسمان در منزل شاید در نظر خیلی از افراد کار آسانی باشد اما در واقعیت اینطور نیست. زیرا جراحت در سطح پوست و پانسمان زخم باز به صورت غیر اصولی موجب خونریزی و عفونی شدن آن قسمت می شود. زیرا زخم ها در هر اندازه ای اگر به خوبی پانسمان نشوند، میکروب ها به لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و در سراسر بدن گسترش پیدا کنند که بسیار خطرناک است. با توجه به این تفاسیر اگر زخم توسط کادر درمان به درستی پانسمان و ضد عفونی نشوند. ممکن است عوارض جبران ناپذیری به دنبال داشته باشند.

حتی در مواردی عدم پانسمان صحیح زخم، روند بهبودی زخم را به تاخیر می اندازد. در بعضی از موارد برای پانسمان جراحی، پانسمان زخم باز در منزل، انجام پانسمان زخم بستر و یا پانسمان انواع بریدگی و بخیه ها نیاز به دریافت خدمات تعویض پانسمان زخم در خانه می باشد. در بعضی از شرایط بعد از طی دوره درمان در بیمارستان بیمار به منزل منتقل می شود. به این ترتیب مابقی طول درمان در محیط خانه باید دنبال شود از این رو هربار انتقال بیمار هزینه بر بوده و برای اطرافیان بسیار سخت خواهد بود.

با توجه به شرایط شلوغی شهرهای بزرگ، عدم دسترسی آسان به پزشک و پرستار در روزهای تعطیل و شرایط سخت انتقال بیمار سالمند یا ناتوان حرکتی به مراکز درمانی، انتخاب خدمات درمانی مانند پانسمان زخم در محل بهترین گزینه می باشد.

نحوه پانسمان زخم در منزل چگونه است؟

در توضیح کلی پانسمان نوعی پوشش محافظتی بر روی زخم است که علاوه بر تسریع در روند درمان زخم، از عفونت های احتمالی نیز جلوگیری می کند. از این رو اگر اقدامات تعویض پانسمان در منزل یا مراکز درمانی توسط افراد متخصص انجام نشود ممکن است نتایج بدی به دنبال داده باشد. اهداف پانسمان جراحی، کنتزل خونریزی، جلوگیری از تجمع میکروب های محیط بر روی زخم، حفظ رطوبت زخم و جلوگیری از ورود عفونت به خون می باشد. نحوه پانسمان زخم در منزل بر اساس نوع جراحت با هم تفاوت دارند. به طور کل پانسمان کردن زخم در منزل به دو صورت پانسمان زخم باز و پانسمان بخیه جراحی، پانسمان زخم بستر در منزل و.. انجام می شود که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

پانسمان بخیه جراحی در منزل

معمولا چند روز بعد از هر عمل جراحی افراد ترخیص می شوند. اما خوب به همان سرعتی که بیماران ترخیص می شوند زخم و بخیه های آنها درمان نمی شود. به همین علت پزشک و پرستاران تاکید می کنند که پانسمان زخم بخیه ها به خوبی مورد مراقبت قرار بگیرند و در موعد مقرر تعویض شوند تا مشکلی به وجود نیاید. تعویض پانسمان بخیه جراحی در منزل شامل شستشو زخم، استریل کردن زخم و بانداژ مجدد زخم می باشد.

· پانسمان زخم باز در منزل

همانطور که از نامگذاری این نوع پانسمان مشخص است در این نوع پانسمان روی زخم به دلایل مختلف نباید کامل پوشانده شود. در این مواقع صرفا باید زخم شستشو داده و سپس روی زخم داروهای لازم بنا به تشخیص پزشک زده می شود و در نهایت روی زخم را باز می گذارند.

· پانسمان زخم بستر در منزل

افرادی که به دلایل مختلف مانند ناتوانی در حرکت مجبورند مدت زیادی در بستر بمانند ممکن است دچار زخم بستر شوند. این زخم بر اثر ساییدگی پوست با سطح زیر خود و عدم گردش هوا پدید می آید.

انجام پانسمان زخم بستر در منزل نیز به علت اینکه معمولا در زیر لایه های این زخم عفونت زیادی نهفته است، کار بسیار تخصصی می باشد. پرستاران و متخصصینی که به تعویض پانسمان زخم بستر در منزل می پردازند حتما باید دوره های تخصصی درمان زخم بستر را گذرانده باشند. تا بتوانند به بهترین شکل روند گسترش زخم را با انجام پانسمان زخم بستر کنترل و مهار کنند.

· پانسمان زخم پای دیابتی در منزل

افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند. در صورت سایش یا بریدگی بر اثر اجسام خارجی نیاز به مراقبت های بیشتری دارند. زیرا روند درمان زخم در بیماران دیابتی بسیار کندتر است. متاسفانه زخم هایی که در بدن علی الخصوص در پای بیماران دیابتی ایجاد می شود اغلب عفونت می کنند و موجب یک عارضه بزرگتر می شوند.

زخم هایی که در پاهای افراد دیابتی ایجاد می شوند معمولا در 15 درصد موارد اگر به درستی مداوا نشوند ممکن است موجب قطع عضو شوند. به همین علت خدمات پانسمان زخم پای دیابتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. باید به دستور پزشک به صورت منظم پانسمان زخم پای دیابتی انجام شود تا از پیشروی بیماری جلوگیری کند. گاهی امکان انتقال بیمار به مراکز درمانی وجود ندارد به همین علت باید پانسمان زخم دیابتی در منزل و توسط پرستاران حرفه ای انجام شود.

 • تعویض پانسمان کیست مویی در منزل

کیست مویی نیز یک بیمار پوستی است. در این بیماری، مو در هنگام رشد به داخل لایه های پوست بر می گردد. سپس موجب بروز عفونت می شود. در این مواقع درمان، صرفا با جراحی انجام می شود. همچنین پانسمان کیست مویی یا پانسمان زخم سینوس پیلونیدال خود به تنهایی عامل بسیار موثری در بهبود بیماری است. از آنجایی که قسمت جراحی شده ترشحات دارد باید پانسمان آنها به صورت منظم و روزانه تعویض شود. معمولا هفته اول بعد از جراحی باید پانسمان کیست مویی در منزل به صورت منظم و توسط افراد متخصص انجام شود تا عفونتی در قسمت جراحی شده ایجاد نشود.

· پانسمان سوختگی در منزل

پانسمان سوختگی در منزل بسیار تخصصی است و بر اساس درجه سوختگی به صورت های مختلف روش های درمان و نحوه تعویض پانسمان سوختگی در منزل متفاوت است. در مواردی که درصد سوختگی بالاست حتما باید این خدمات توسط پرستاران با تجربه و ماهر در این زمینه انجام شود.

· پانسمان زخم عمیق

همانطور که می دانید هر چه زخم وسیع تر باشد پروسه پانسمان آن سخت تر و پیچیده تر خواهد بود. در مواردی که حجم پارگی بالاست باید زخم بقیه شود و تنها پانسمان زخم کافی نیست. در این صورت باید زخم توسط پزشک در منزل معاینه شود و اقدامات لازم انجام شود.

مزایای پانسمان زخم در خانه چیست؟

استفاده از خدمات پانسمان در منزل مزایای زیادی به دنبال دارد که در ادامه به معرفی تعدادی از مزایای تعویض پانسمان سوختکی در منزل و تعویض پانسمان بخیه می پردازیم.

 • نیاز به جابجایی بیماران دارای زخم های عمیق به بیمارستان ها و مراکز درمانی نمی باشد
 • از معطلی در بیمارستان ها و ترافیک جلوگیری می شود
 • با استفاده از این خدمات پانسمان در منزل از ابتلا به عفونت های بیمارستانی جلوگیری می شود
 • خدمات با کیفیت تری و با تمرکز بهتری در محل ارائه می شود.

انواع پانسمان در خانه به چه صورت انجام می شود؟

همانطور که پیش تر بیان شد انوان پانسمان بر اساس نوع جراحت متفاوت هستند که در ادامه به معرفی اجمالی آنها می پردازیم.

· پانسمان با باند و گاز استریل برای تعویض پانسمان بخیه در خانه

یکی از رایج‌ترین راهکارها برای پوشاندن زخم استفاده از گاز استریل است. این پارچه ترشحات اضافی زخم را جذب کرده و از ایجاد عفونت جلوگیری می کند.

· پانسمان فوم برای پانسمان زخم جراحی

از این نوع پانسمان زخم جراحی در منزل برای زخم هایی که ترشحات خون آبه زیادی دارند استفاده می شود و همچنین از خشک شدن زیاد محدوده مجروح شده جلوگیری می کند.

· پانسمان کامفیل برای تعویض پانسمان سوختگی در منزل

سطح این پانسمان برای بهبودی سریع زخم های تاولی مانند تعویض پانسمان سوختگی استفاده می شود و به محض برخورد با زخم حالت ژلی پیدا می کند و زخم با سرعت بالاتری بهبود پیدا می کند.

· پانسمان هیدروژل

این پانسمان برای زخم های خشک استفاده می شود و رطوبت را در بافت زخم حفظ می کند

· پانسمان کلاژن

این نوع پانسمان جدید روند درمان را سرعت می بخشد. این پانسمان با تحریک سلول ها در مواردی که امکان بهبود زخم کند است گزینه بهتری است.

مراحل پانسمان در منزل

همانطور که گفته شد پانسمان در منزل با اهداف کنترل خونریزی و جلوگیری از عفونت زخم انجام می شود. در نتیجه وابسته به نوع زخم اولین مرحله از پانسمان زخم در منزل شستشوی زخم و ضدعفونی کردن زخم می باشد. بر اساس نوع زخم، سوختگی، بخیه و یا زخم پای دیابتی با استفاده از بتادین، سزم نمکی، و یا در مواردی با استفاده با آب گرم و صابون اقدام به شستشوی زخم می کنند. پس از این مرحله باید از خونریزی جلوگیری نمود. با استفاده از گاز، کامفیل، فوم و ... زخم بسته می شود.

چرا برای خدمات تعویض پانسمان در منزل از هوم سرویز کمک بگیریم؟

با توجه به اهمیت پانسمان در روند درمان زخم، قطعا وسایل لازم برای تعویض پانسمان مورد استفاده و همچنین مهارت پرستاران نقش موثری در روند بهبود زخم دارد. موسسه پرستاری هوم سرویز با ارائه بهترین خدمات درمانی، مانند نمونه گیری در محل، فیزیوتراپی در محل و ... دارای ویژگی های خاصی است که در ادامه توضیح می دهیم.

 • دریافت خدمات تعویض پانسمان در کمترین زمان ممکن بدون فوت وقت و هزینه
 • موسسه پرستاری در محل دارای مجوز رسمی هستند.
 • پرستاران و کادر درمان همگی دارای تحصیلات پرستاری بوده و تجربه لازم در این زمینه را دارا هستند.
 • هزینه پانسمان در منزل هوم سرویز بر اساس تعرفه پانممان تعیین شده است و قیمت های خارج از عرف دریافت نخواهد شد.

هزینه پانسمان در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه پانسمان زخم در منزل به موارد متعددی وابسته است. از این رو نمی توان قیمت ثابتی را به عنوان هزینه تعویض پانسمان اعلام نمود. در ادامه به عوامل موثر بر هزینه عوض کردن زخم در منزل می پردازیم.

· نوع زخم بر هزینه پانسمان زخم تاثیر دارد

در درجه اول قیمت تعویض پانسمان در منزل به نوع زخم وابسته است. قیمت پانسمان زخم باز با قیمت پانسمان زخم سوختگی یکسان نیست.

· نوع پانسمان تاثیر مستقیم بر هزینه تعویض پانسمان دارد

نوع پانسمان مورد دیگری است تغییر دهنده هزینه تعویض پانسمان در خانه است. استفاده از باند و گاز و یا در موارد خاص استفاده از تجهیزات دیگر هزینه تعویض پانسمان را تغییر می دهد.

· تعداد دفعات نیاز به پانسمان و مراجعه پرستار

در مواردی که نیاز به تعویض پانسمان روزانه یا چندین دفعه در روز است. معمولا هزینه های هر بار عوض کردن پانسمان در منزل با توافق طرفین کمتر محاسبه می شود.

با ثبت درخواست در سامانه هوم سرویز از قیمت دقیق تعویض پانسمان در خانه مطلع خواهید شد.

خدمات پانسمان در منزل را به متخصصین همراه هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به خدمات پانسمان در منزل به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همکاران ما در کمترین زمان ممکن جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه ها با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس..

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس پانسمان زخم در منزل و همچنین ارایه خدمات پانسمان زخم در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات مراقبت و پرستاری ارائه می دهد که شامل کشیدن بخیه زخم در منزل, تزریق سرم در منزل, سونداژ در منزل, تزریق آمپول و دارو در محل, دیالیز در منزل با دستگاه پرتابل , همراه بیمار در بیمارستان دولتی, پرستاری از سالمند در منزل, پرستار کودک ساعتی, خدمات پرستاری از بیمار در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس پانسمان زخم در منزل

پانسمان زخم در منزل

تعویض پانسمان بخیه جراحی در منزل

پانسمان زخم باز در منزل

پانسمان زخم بستر در منزل

پانسمان زخم دیابتی در منزل

پانسمان زخم کیست مویی در منزل

تعویض پانسمان سوختگی در منزل و....

نظرات کاربران

پرستاری که واسمون ارسال کردید بسیار خانم تمیز و حرفه ایی بودند

شرایط خدمات عوض کردن پانسمان و تعویض بانداژ در خانه

خدمات پانسمان در محل شامل حضور همیار در محل مشتری و انجام پانسمان محل انواع زخم ناشی از خراشیدگی, پارگی, زخم بستر و کشیدن بخیه و ... می شود.

همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس خدمات پانسمان در محل به صورت دوره ای یا مدت زمان بیشتر از یک هفته قرارداد رسمی با همیار منعقد نمایید.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

medical-examination
پزشک در منزل
قیمت از 750,000 الی 1,500,000 تومان
sampling
آزمایش و نمونه گیری در محل
قیمت از 500,000 الی 500,000 تومان
nursing
پرستاری و مراقبت بیمار
قیمت از 800,000 الی 800,000 تومان
send-medicine
ارسال دارو در محل
قیمت از 460,000 الی 460,000 تومان