فصد خون در منزل

فصد خون در منزل

از 1486 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت فصد خون در منزل در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت فصد خون در منزل

600,000 تومان

قیمت حجامت در منزل

600,000 تومان

متوسط قیمت1,000,000 تومانکمینه قیمت650,000 تومانبیشینه قیمت1,100,000 تومان

آنچه درباره فصد خون در منزل خواهید خواند

 • فصد خون در منزل
 • طریقه دریافت خدمات فصد خون در هوم سرویز چگونه است؟
 • فصد خون چیست؟
 • انواع فصد خون کدام است؟
 • فصد کردن خون چگونه انجام می شود؟
 • فصد خون در منزل به چه کسانی پیشنهاد می شود؟
 • فصد خون در منزل در چه قسمت هایی انجام می شود؟
 • کجا فصد خون کنیم؟
 • مزایای انجام فصد خون در منزل
 • عوارض فصد خون چیست؟
 • بهترین زمان فصد خون چه موقع است؟
 • فصد خون در خانه برای چه کسانی ممنوعیت دارد؟
 • هزینه فصد خون چقدر است؟
 • خدمات فصد خون در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

فصد خون در منزل

فصد خون در منزل یکی از اقدامات درمانی موثر است که در جهت درمان بیماری هایی مانند غلظت خون، چربی خون، کبد چرب و ... تجویز می شود . فصد کردن خون روشی بسیار قدیمی می باشد که در واقعیت خونگیری از بدن در شرایط خاص است. فصد خون برای درمان تمام بیماری ها موثر نیست و حتما فصد خون در منزل باید توسط افراد متخصص انجام شود. زیرا که فصد کردن خون اگر به درستی و با مهارت انجام نشود در مواردی ممکن است موجب مرگ فرد هم شود. در ادامه به معرفی مزایا و عوارض فصد خون و عوامل موثر بر هزینه فصد خون می پردازیم.

طریقه دریافت خدمات فصد خون در هوم سرویز چگونه است؟

اگر مایل به انجام فصد خون در منزل هستید و می خواهید افرادی متخصص و با مهارت این اقدامات را در خانه را برایتان انجام دهند. تنها کافیست مراحل ساده زیر را طی کنید.

· ثبت درخواست رایگان جهت انجام فصد خون در منزل

در صورتی تمایل تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. در ثبت درخواست اولیه زمان و مکان مورد نیاز جهت انجام این خدمات را مشخص می کنید.

· تماس متخصصین جهت ارائه توضیحات نهایی

پس از ثبت درخواست، متخصصین جهت ارائه توضیحات در ارتباط با نحوه انجام فصد خون در خانه و همچنین اطلاع عمومی از وضعیت فرد تماس خواهند گرفت. در طی مشاوره رایگان، هزینه فصد خون نیز اعلام می شود.

· اعزام متخصصین به همراه تجهیزات به محل

پس از تماس همیاران و ارائه توضیحات و اعلام هزینه انجام فصد خون در منزل و توافقات نهایی، متخصصین به همراه تجهیزات مورد نیاز در روز و ساعت مقرر در محل حاضر خواهند شد.

فصد خون چیست؟

فصد کردن خون شامل گرفتن مقدار مشخصی خون از سیاهرگ و جایگزینی حجم خون گرفته شده با سایر مایعات است که به آن فلبوتومی هم گفته می شود. به این ترتیب افرادی که دچار غلظت خون بالا و یا کبد چرب هستند، این درمان، کمک موثری در کنترل بیماری آنها دارد. این روش با خونگیری معمولی که فرد به مراکز اهدا خون رفته و از طریق سرنگ خون اهدا می کنند تفاوت دارد. در فصد خون کمی قبل تر اینگونه انجام می گرفت که با کمک وسیله ای مخصوص به نام نیشتر یک شیار بسیار کوچک روی سیاه رگ زده می شد و خون خارج می شد. اما امروزه برای این کار به واسطه سوزن انجام می شود به این ترتیب در طی فرآیند فصد خون، مقدار خون خروجی کاملا کنترل شده است و هیچگونه تهدیدی برای بیمار به همراه نخواهد داشت.

انواع فصد خون کدام است؟

شاید شما تنها واژه فصد خون را شنیده باشید و تصور کنید که یک کار معمولی است. اما در واقعیت نوع فصد خون در منزل بر اساس وضعیت عمومی فرد، جنسیت وی و نوع بیماری وی تعیین می شود. محل فصد بر اساس وضعیت سلامتی بیمار مشخص می شود.همچنین میزان خونی که باید از بدن خارج شود بر اساس المان هایی که مطرح کردیم بین 350 تا 450 سی سی متغیر است.

· فصد کامل خون

در این روش، خون در یک مرحله از بدن خارج می شود. مقدار خون خروجی در این روش کمتر بوده و برای افرادی که دچارکم خونی هستند و یا وضعیت جسمانی نسبتا ضعیف تری دارند پیشنهاد می شود.

· فصد منقطع

این روش فصد کردن خون در چند مرحله در فواصل زمانی مشخص بنا به تشخیص فرد متخصص انجام می پذیرد. تنها تفاوت با روش قبلی در این است که خون در چند مرحله به میزان کاملا کنترل شده و در مقدار بیشتر خارج می شود.

· فصد خون با کیسه فصد

فصد خون با کیسه فصد با استفاده از پک یکبار مصرف به صورت کاملا بهداشتی و استریل انجام می گیرد. به این ترتیب امکان ورود هر گونه میکروب در زمان انجام فصد خون در منزل بسته خواهد شد. کیسه فصد خون به این شکل است که یک سمت آن به واسطه سوزن، به رگ و سمت دیگر به کیسه جمع آوری خون متصل است. از این رو این روش با نام فصد خون با سرنگ و یا فصد خون با سوزن نیز نامیده می شود.

· فصد خون با سوزن

در این روش نیز با استفاده از سوزن در حد چند قطره خون از قسمت مورد نظر خارج می گردد.

فصد کردن خون چگونه انجام می شود؟

تعداد زیادی رگ در بدن موجود هستند که می توان عملیات فصد را روی آنها انجام داد. نحوه شناسایی این رگ ها پروسه ای تخصصی است. مورد بعدی از بعد شناسایی رگ، عملیات فصد کردن است که باید توسط فرد ماهر انجام شود. تجربه و مهارت و اطلاعات پزشکی همه در انجام فصد خون در منزل نیاز است. زیرا که شکاف رگ نباید از نهایت 2 میلیمتر بیشتر شود. مقدار شکاف تعیین کننده مقدار خونی است که از بدن فرد خارج می شود. کوچک بودن شکاف موجب می شود که خون فرد با فشار زیاد خارج شود و کم بودن این شکاف نیز موجب می شود خون با فشار بیشتری خارج شود.

فصد خون در منزل به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

افراد زیادی هستند که انجام فصد خون در بهبود شرایط آنها نقش موثری خواهد داشت. در ادامه به معرفی تعدادی از آنها خواهیم پرداخت.

· افراد دچار پلی سایتمی

فصد خون در منزل برای افراد دچار بیماری پلی سایتمی یا افزایش بیش از اندازه سلول های خونی بسیار مفید است. بیماری های ژنتیکی و یا افرادی که مغز استخوان پر کار دارند به این بیمار دچار می شوند. این افراد با انجام فصد خون در منزل می توانند تعداد سلول های خونی را در حد نرمال نگاه دارند.

· افراد دچار کبد چرب

کبد چرب در اثر رژیم غذایی نادرست و سایر عوامل ایجاد می شود و بیماری بسیار شایعی بین افراد محسوب می شود. این بیماری که دارای گرید بندی های متنوع از یک تا سه است. با استفاده از فصد خون در منزل در کنار رعایت سایر موارد می توان از پیش روی این بیماری و یا به اصطلاح تخصصی از نکروز کبد جلوگیری نمود.

· افراد دچار با هموکروماتوز

بیماری هموکروماتوز یا بیماری جذب آهن بیش از اندازه، موجب می شود که آهن اضافی در بافت های بدن جمع شوند و موجب بروز سایر بیماری ها خواهد شد. فصد خون در منزل با صلاح پزشک در فواصل زمانی مشخص موجب می شود که این بیماری کنترل شود.

· فصد خون برای غلظت خون

افراد دچار غاظت خون بالا با انجام فصد خون و سرم تراپی غلظت خون را تنظیم می کنند. زیراکه اندازه هموگلوبین خون را تنظیم نموده و از افزایش بیش از اندازه سلول های خونی جلوگیری می کند.

· فصد خون جهت درمان نقرس

استفاده زیاد از گوشت قرمز، غذاهای دریایی و استفاده بیش از اندازه از الکل موجب بالا رفتن اسید اوریک خون می شود. این بیماری موجب درد در مفاصل می شود. فصد خون در منزل در کنار رعایت رژیم غذایی می تواند نقش موثری در درمان نقرص دارد.

فصد خون در منزل در چه قسمت هایی انجام می شود؟

باز هم تاکید می کنیم که کوچک ترین اشتباه در زمان فصد خون در منزل ممکن است فاجعه آفرین شود. از این رو اگر صرفا اطرافیانتان این پیشنهاد را به شما داده اند که با انجام فصد خون در منزل که بسیار هم آسان است به تمام دردهای خود پایان می دهید باید بگوییم که سخت در اشتباهید. قبل از فصد خون باید وضعیت کلی بیمار مورد بررسی قرار بگیرد. پرستار در منزل ابتدا فشار خون، ضربان قلب و سایر علائم بالینی را به خوبی بررسی می کند. سپس فصد خون در منزل را با توجه به وضعیت بیمار شروع می کنند. قسمت هایی از بدن که بنا به شرایط بیمار فصد خون انجام می شود موارد زیر هستند:

 • فصد خون از دست
 • فصد خون از سر
 • فصد خون از پیشانی
 • فصد خون از پا
 • فصد خون از پشت

کجا فصد خون کنیم؟

به محض آشنا شدن با مزایای فصد خون، ممکن است به دنبال پاسخ به این سوالات باشید که کجا فصد خون کنیم ؟ و یا کدام بیمارستان فصد خون انجام می دهد؟ مژده ما به شما این است که می توانید این خدمات را با بالاتری کیفیت در خانه دریافت کنید. به این ترتیب مراکز درمانی معتبر، پرستارانی مجرب را جهت فصد خون در منزل اعزام می کنند.

مزایای انجام فصد خون در منزل

بعد از انجام فصد خون ممکن است فرد کمی احساس بی حالی کند. از این رو با انجام فصد خون در خانه می توانید به راحتی استراحت کنید بدون آنکه دغدغه برگشت به منزل را داشته باشید. مورد دیگر که فصد خون در خانه موجب صرفه جویی در زمان می شود. زیرا که بدون نیاز به طی کردن مسیر خانه تا مراکز درمانی و معطلی در ترافیک تمام این خدمات با هزینه فصد خون مناسب در خانه ارائه می شود.

عوارض فصد خون چیست؟

طبیعتا در کنار مزایا ممکن است این اقدامات درمانی در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، با مشکلاتی همراه باشند. اولین موردی که تحت عنوان عوارض فصد خون شناخته می شود عفونت بیمار است که در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی ممکن است اتفاق بیوفتد. مورد بعدی هم بدحالی بیمار در اثر خروج خون کنترل نشده است. به همین دلیل بهترین راهکار برای نتیجه گیری بهتر و کاهش عوارض فصد خون، کمک گرفتن از متخصصین حرفه ای در این زمینه است.

بهترین زمان فصد خون چه موقع است؟

به طور کل بنا به دستور پزشک در صورتی که بدن در شرایط بدی قرار داشته باشد که بتوان با این روش تعادل نسبی در بدن ایجاد نمود بهترین زمان فصد خون است و تایم مشخصی برای آن در نظر گرفته نمی شود. تنها باید به مواردی قبل از فصد خون دقت نمود که توضیح می دهیم.

 • قبل از انجام فصد خون در منزل غذای مقوی مصرف کنید تا انرژی لازم را داشته باشید
 • از استعمال مواد مخدر و الکل حداقل 12 ساعت قبل از فصد پرهیز کنید.
 • مایعات فراوانی مصرف کنید
 • در صورتی که داروهای خاص مربوط به انعقاد خون مصرف می کنید، با پزشک خود حتما مشورت کنید.

فصد خون در خانه برای چه کسانی ممنوعیت دارد؟

مزایای زیاد فصد در ارتباط با درمان و پیش گیری از بیماری ها را توضیح دادیم. اما همواره یک روش درمانی برای همه افراد نتیجه مشابهی را به دنبال نخواهد داشت. به عبارت دیگر انجام فصد خون در منزل به افراد زیر اصلا پیشنهاد نمی شود

 • سالمندان
 • کودکان
 • افراد دچار سرطان
 • افراد دچار بیماری های مربوط به خود ایمنی
 • افراد دچار آنمی (کم خونی)

قبل از انجام فصد خون در منزل باید شرایط بیمار کاملا بررسی شود و سپس عدم ممنوعیت انجام فصد خون توسط پزشک تایید شود.

هزینه فصد خون چقدر است؟

قیمت فصد خون در منزل به موارد متعددی وابسته است. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر قیمت فصد خون در منزل می پردازیم.

· محل فصد

همانطور که گفته شد فصد در قسمت های متعددی از بدن مانند دست، فصد پیشانی، پا و ... انجام می شود. که هر کدام از آنها هدف خاصی را به دنبال دارد و بعضی از آنها تخصصی تر است. از این رو هزینه فصد خون را تغییر می دهند.

· روش فصد خون بر هزینه فصد خون تاثیر دارد

روش فصد دچار تغییرات زیادی شده است. فصد خون با سرنگ، فصد خون با کیسه فصد و روش سنتی که به صورت رگ زنی است. هزینه هر کدام از این روش ها با هم تفاوت دارند که بنا به تشخیص پزشک و خواسته بیمار انجام می شود و هزینه فصد خون در منزل را تغییر می دهد.

· تعداد دفعات فصد خون

بنا به تشخیص پزشک و شرایط عمومی بیمار ممکن است به چندین بار فصد در زمان های مشخص نیاز باشد تا نتیجه مطلوب دریافت شود. بالا رفتن تعداد دفعات فصد خون هزینه فصد خون در خانه را بالا می برد.

خدمات فصد خون در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورتی که نیاز به این خدمات دارید تنها کافیست در هوم سرویز درخواست خودتان را ثبت کنید. هوم سرویز بهترین متخصصین را در کمترین زمان ممکن جهت ارائه خدمات به محل اعزام می کنند. تمامی متخصصین ما از موسسات معتبر و دارای مجوز هستند و تمامی تجهیزات مورد استفاده، استریل و یکبار مصرف می باشند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس فصد خون در منزل و همچنین ارایه خدمات فصد خون در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات آزمایش ارائه می دهد که شامل انجام سونوگرافی معمولی و داپلر در محل, تست آنتی‌بادی واکسن کرونا جهت ارزیابی اثربخشی واکسن, تست شنوایی در خانه, انواع تست کرونا در منزل و محل کار, بینایی سنجی در منزل, آزمایشات چکاپ سالمندان در منزل, انجام اکوی قلب در منزل, آزمایش خون در منزل با نسخه پزشک , رادیولوژی پرتابل در منزل , آزمایش اعتیاد خون , آزمایش غربالگری بارداری در منزل, آزمایش ایدز در خانه, آزمایش قند خون در منزل, نوار قلب در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس فصد خون در منزل

فصد خون در منزل

فصد خون با کیسه فصد

فصد خون با سرنگ

فصد خون از پیشانی

فصد خون از پا

فصد خون از پشت

فصد خون از دست

نظرات کاربران

profile picture
کریم جنگی

شخص محترمی بودند دستگاه تحویل دادند متشکرم

profile picture
شیما داورپناه
1 سال پیش |همیار نبض اول

پرستاری که اعزام شد بسیار ان تایم و ماهر بودند ممنون

پرستار خوب و خوش اخلاقی بودند

profile picture
سعید آب روشن  

یک دنیا تشکر واقعا ممنونم از همه لحاظ خوب بود

شرایط فصد خون با کیسه فصد در منزل

خدمات فصد خون شامل حضور متخصص در محل به همراه تجهیزات مورد نیاز است و ارائه خدمات فصد خون در محل می باشد.

همیاران هوم سرویز در زمینه فصد خون از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان بوده و همچنین تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشند.

برای اطلاع از شرایط ارائه خدمات قصد خون در منزل ثبت درخواست اولیه را انجام دهید. متخصصین با تماس مستقیم جزئیات نحوه ارائه خدمات را شرح خواهند داد.

هزینه ارائه خدمات در تماس مستقیم به کامل شرح داده خواهد شد.

در صورت داشتن بیماری زمینه ای خاص لطفا همیار را از جزئیات وضعیت بیمار آگاه کنید.

به هر دلیلی اگر همیار پس از حضور در محل نتواند خدمات ارائه دهد هزینه ایاب و ذهاب دریافت می شود.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

cupping-therapy-at-home
حجامت در منزل
قیمت از 550,000 الی 620,000 تومان
home-ecg
نوار قلب در منزل
قیمت از 700,000 الی 2,800,000 تومان
home-acupuncture
طب سوزنی در منزل
قیمت از 800,000 الی 800,000 تومان
checkup
آزمایش چکاپ کامل در محل
قیمت از 300,000 الی 5,760,000 تومان