هوم سرویز

نحوه محاسبه هزینه نقاشی ساختمان ✔️ با نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان

مدیریت هزینه ها در بازسازی منزل و تعمیرات اهمیت زیادی دارد. رنگ و نقاشی ساختمان در لیست خدمات ارزان قیمت ساختمانی قرار دارد. با وجود تولید انواع دیوارپوش های مدرن، کاغذ دیواری های سه بعدی و … هنوز هم رنگ کردن دیوار خانه ها رواج دارد. هزینه نقاشی ساختمان در مقایسه با نصب دیوارپوش ها کمتر است ولی اجرای کار زمان بیشتری می برد. تنوع رنگی، ماندگاری بالا و قابلیت اجرا روی سطوح مختلف از مواردی است که رضایت مشتری را جلب می کند. آیا می دانید قیمت نقاشی یک خانه به طور متوسط چقدر تمام می شود؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

خانه محل آسایش و آرامش اعضای خانوار است. تغییر دکوراسیون داخلی منجر به حفظ روحیه و سرزندگی خانواده ها می شود. بدون نیاز به صرف هزینه هنگفت برای تغییر مبلمان و خرید اثاثیه جدید نیز می توانید فضای داخلی را متحول کنید. نقاشی ساختمان و فضای داخلی یک راه عالی برای ایجاد نشاط و بالا بردن روحیه ساکنین است.  قیمت نقاشی ساختمان بسیار کمتر از نرخ تغییر دکوراسیون داخلی با سایر متریال است. هزینه نقاشی ساختمان با توجه به شرایط اختصاصی هر محل سنجیده می شود. نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان برای هر متر مربع مشخص شده و دستمزد نقاشی هوم سرویز ساختمان بر اساس این نرخ محاسبه می شود. برای محاسبه هزینه نقاشی ساختمان موارد مختلفی در نظر گرفته می شود.

قیمت نقاشی خانه چگونه تعیین می شود؟

مولفه های تاثیرگذار بر هزینه نقاشی ساختمان کدامند؟

رنگ و نقاشی ساختمانرنگ و نقاشی ساختمان مسکونی و اداری
 • هزینه نقاشی ساختمان با توجه به مساحت

 متراژ از اصلی ترین مولفه های تاثیرگذار بر هزینه های رنگ و نقاشی است. وقتی فضا بزرگتر باشد دستمزد رنگ آمیزی هم بیتشر می شود. در واقع نیروی کار بیشتری برای رنگ کردن سقف و دیوارهای یک ساختمان بزرگ صرف می شود. از طرفی متراژ بیشتر به معنای افزایش زمان هم هست. بدون تردید نقاشی تمام اتاق های یک برج مسکونی نیروی کار و زمان بیشتری صرف می کند. به طور کلی مبنای قیمت گذاری همیشه هر متر مبرع از مساحت ساختمان در نظر گرفته می شود.

 • هزینه نقاشی ساختمان با توجه به زمان

عامل زمان موضوع مهمی است که بر روی نرخ نقاشی ساختمان و دستمزد نقاش ساختمان اثرگذار است. هر چند نقاش های حرفه ای و با تجربه، سرعت بالاتری دارند ولی نوع رنگ، سطح دیوار و بسیاری عوامل دیگر می تواند زمان اجرای نقاشی ساختمان را افزایش دهد. مواردی نظیر ناصافی دیوار و نیاز به خدمات اضافی موجب افزایش زمان نقاشی ساختمان شده و نرخ دستمزد نقاشی ساختمان و هزینه رنگ آمیزی ساختمان را افزایش می دهد. برخی موارد نظیر رنگ آمیزی درب و پنجره ها زمان را طولانی تر می کند. رنگ آمیزی یک دیوار صاف و تمیز خیلی ساده تر از دیوارهای آسیب دیده و دارای شکست است.

نقاشی دیوار و ساختمان در تهران

هزینه نقاشی ساختمان ارزانهزینه نقاشی ساختمان
 • نرخ نقاشی ساختمان در سطوح مختلف

زبر یا صاف بودن دیوار یکی از مهم ترین عواملی است که هزینه نقاشی ساختمان را تغییر می دهد. برای رنگ آمیزی مناسب دیوارهایی با بافت زبر و ناهموار، رنگ بیشتری مصرف می شود. دیوارهای نا صاف به مراتب بیشتر از دیوارهای صاف و هموار وقت می گیرند ابتدا لازم است تا زیرسازی و هموار کردن دیوار انجام شود و سپس عملیات رنگ و نقاشی اجرا شود. . در این مورد دستمزد نقاشی ساختمان افزایش و سرعت اجرای کار کاهش پیدا می کند. در نظر داشته باشید که همیشه قوطی های رنگ بیشتری برای دیوارهای زبر و ناهموار مصرف می شود و لازم است این مبلغ را به هزینه نقاشی ساختمان اضافه کنید. به این ترتیب زیرکاری گچی، رنگ و کاغذ دیواری نرخ متفاوتی دارند و بر روی هزینه نقاشی ساختمان تاثیر می گذارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با هوم سرویز تماس بگیرید 

  ۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

 • نرخ نقاشی ساختمان در ساختمان های قدیمی

یکی از عوامل موثر در افزایش هزینه ها عمر ساختمان است. به طور معمول دیوارهای ساختمان های قدیمی نیاز به زیرسازی و بتونه کاری بیشتری هستند. هر چه مقدار آسیب به سطح دیوار بیشتر باشد درزها ، شکاف و ترک های زیادتری دیده شده و سرعت اجرای کار نیز بسیار کمتر خواهد شد. نقاش ساختمان با بازدید از محل می تواند برآورد دقیق تری از زمان کار، مقدار مصالح مورد نیاز و قیمت داشته باشد. اگر دیوار و سقف در اثر ترکیدگی لوله ها آسیب دیده، ابتدا باید رفع نم بنا انجام شود. در غیر این صورت پس از رنگ آمیزی، خیلی زود آثار نم دیوار دوباره دیده می شود. دیوار ساختمان های قدیمی کثیف تر بوده و با دو دست رنگ به خوبی پوشش داده نمی شود. خرید گالن های بیشتر برای رنگ آمیزی دیوار ساختمان های قدیمی در تهران، دور از انتظار نیست.

 • نرخ نقاشی ساختمان و نوع رنگ

انواع رنگ های پلاستیک و رنگ روغنی با قیمت های متفاوت به فروش می رسند. بخش زیادی از هزینه نقاشی ساختمان صرف خرید رنگ خواهد شد. در نظر داشته باشید که رنگ های با کیفیت و قابل شستشو، دوام بیشتری دارند و تا سال های زیادی زیبایی دیوارها و فضای داخلی را حفظ می کنند. اما کیفیت رنگ روی هزینه ها تاثیر می گذارد. صرف هزینه بیشتر برای خرید رنگ مرغوب تر در طول زمان، مقرون به صرفه تر خواهد بود. استفاده از انواع بلکا، کنیتکس، پتینه کاری، مولتی کالر، رنگ های اکریلیک مرسوم است. نرخ نقاشی ساختمان با متریال جدید بیشتر از رنگ ساده است. رنگ های تولید شده از کارخانه های معتبر و شناخته شده را خریداری کنید. برندها همیشه گران تر هستند ولی کیفیت مرغوب تری هم دارند. هرگز برای کاهش قیمت ها از متریال نامرغوب استفاده نکنید.

چطور نقاشی سقف خانه را در یک روز تمام کنیم؟

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نقاشی هم ارائه میده؟

هزینه رنگ آمیزی آپارتمان

 • نقاشی ساختمان در تابستان

نوسازی و بازسازی منازل در فصل بهار و تابستان رونق بیشتری دارد. بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند در هوای مناسب با صرف هزینه کمتری، اقدام به تغییر دکوراسیون و بازسازی کنند. موقع رنگ کردن دیوارها با باز کردن پنجره ها می توان هوا را تهویه کرد. باز کردن پنجره ها در تابستان و بهار مشکلی ایجاد نمی کند ولی در فصول سرد این امکان وجود ندارد. با توجه به اینکه تقاضا برای سرویس رنگ و نقاشی در تابستان بیشتر است، قیمت ها را تحت تاثیر قرار می دهد. پیدا کردن یک نقاش خوب در فصل تابستان بسیار مشکل تر از فصل زمستان است. برای کاهش هزینه های رنگ و نقاشی می توانید در اوقات دیگری اقدام کنید.

 • محله و ارزش ملک

هزینه نقاشی ساختمان در هوم سرویز طبق نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان برای سال جدید اعلام می شود. از طریق اپلیکیشن هوم سرویز می توانید درخواست خود را ثبت کنید. هماهنگی برای اعزام نقاش در زمان مورد نظر از طریق سامانه خدمات درب منزل هوم سرویز میسر می باشد. برخی از نقاشان غیر شرکتی نرخ های اعلامی را بر اساس ارزش ملک و محله اعلام می کنند. برای مثال برای نقاشی ساختمان در شمال تهران و جنوب تهران، استانداردهای کاری و البته قیمت های متفاوتی دارند. در کیفیت مساوی، قیمت ملک نباید روی هزینه ها تاثیر بگذارد.

طریقه اندازه گیری مساحت دیوارها

قلا در مورد تاثیر مساخت روی قیمت رنگ آمیزی صحبت شد. در این مورد اغلب افراد دچار شبهه می شوند. فرض کنید قصد رنگ آمیزی یک آپارتمان ۱۰۰ متری را دارید. آیا تصور می کنید مساحت ۱۰۰ متر است؟ خیر برای محاسبه مساحت هر اتاق،  طول و عرض دیوارها اندازه گیری می شود. طول دیوارها از کف تا سقف در عرض دیوار ضرب می شود.این اندازه گیری را برای همه دیوارها و اتاق ها انجام دهید و مجموع را با هم جمع کنید. با استفاده از یک متر و ماشین حساب می توان به سادگی متراژ را محاسبه کرد. برای مثال: 

طول دیوار = ۲٫۷۵ سانتیمتر

عرض دیوار= ۱٫۵ متر

طول *عرض = مساحت دیوار

۲٫۷۵*۱٫۵=۴٫۱۲۵

تعیین قیمت نقاشی منزل

 • محاسبه مساحت کل بنا

توجه داشته باشید که اندازه درب و پنجره ها و دیوارها را با هم محاسبه نکنید. با احتساب اندازه درب و پنجره ها در کل فضا، این عدد را از مجموع اعداد قبلی کم کنید. اندازه گیری سقف هم کار ساده ای است با اندازه گیری کف اتاق می توان اندازه دقیق سقف را نیز محاسبه کرد. به این ترتیب نرخ نقاشی ساختمان قابل حدس و تخمین حدودی است. بزرگی و کوچکی فضا تنها عامل مهم در تعیین نرخ نقاشی ساختمان و برآورد هزینه نقاشی ساختمان نیست و معیارهای دیگر هم در نظر گرفته می شود.

 • اندازه گیری سقف ساختمان

وقتی متراژ ساختمان ۱۰۰ متر باشد در واقع سقف هم ۱۰۰ متر است. برای محاسبه سقف اصولا هیچ اندازه گیری دیگری لازم نیست و از روی مساحت می توان قیمت را تعیین کرد. نقاش های حرفه ای یک راه ساده تر برای قیمت گذاری رنگ آمیزی دیوارها و محاسبه متراژ فضا به کار می برند. در عرف رایج همیشه اندازه دیوارها دو برابر مساخت ساختمان در نظر گرفته می شود. برای رنگ و نقاشی یک آپارتمان ۱۰۰ متری اندازه های زیر به کار می رود.

 • مساحت کل آپارتمان = متراژ سقف
 • آپارتمان ۱۰۰ متری= ۱۰۰ *۱= ۱۰۰ متر
 • مساحت دیوارها= ۲ برابر زیر بنا
 • اندازه گیری دیوارهای یک آپارتمان ۱۰۰ متری= ۲*۱۰۰=۲۰۰ متر
 • مساحت مجموع= اندازه های سقف و دیوارها
 • ۱۰۰+ ۲۰۰= ۳۰۰ متر
هزینه نقاشی ساختمانهزینه نقاشی ساختمان

ترفندهای کاهش هزینه نقاشی ساختمان که باید بدانید

در پاره ای از اوقات نرخ نقاشی ساختمان بسیار بیشتر از مبلغی است که از قبل در نظر گرفته اید چاره چیست؟ چنانچه هوشمندانه عمل کنید می توانید مقدار قابل توجهی در هزینه نقاشی ساختمان صرفه جویی داشته باشید. استفاده از رنگ های نا مرغوب و بی کیفیت اصلا ایده مناسبی نیست. اگر با جستجوی کاهش هزینه نقاشی ساختمان به این مطلب رسیده اید، برایتان ترفندهای جالبی داریم که در نهایت موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود.

 • کاهش هزینه نقاشی ساختمان با رنگ مناسب

رنگ ها در سه نوع مات، نیمه براق و بسیار براق به فروش می رسند. برای صرفه جویی در هزینه نقاشی ساختمان می توان رنگ ها را به درستی به کار برد. توصیه می شود رنگ های براق و نیمه براق را برای راهروها انتخاب کنید. رنگ های نیمه براق و براق قابل شستشو هستند و به سادگی تمیز می شوند. رنگ های بسیار براق در برابر آلودگی و لکه ها مقاوم تر هستند. استفاده از رنگ های نیمه براق برای اتاق کودکان و هر فضایی که نیاز به تمیزکاری دارد، توصیه می شود. برای اتاق نشیمن و پذیرایی از رنگ زیرکار به همراه رنگ مات استفاده کنید تا برجستگی بیشتری در کار دیده شود و هزینه متوسط نقاشی ساختمان هم کاهش داشته باشد.

 • انتخاب طیف رنگی سیر و روشن از یک رنگ

یک ترفند هوشمندانه برای کاهش قیمت ها و صرفه جویی در نرخ نقاشی ساختمان، استفاده از رنگ های هم خانواده است. بسیاری از افراد می خواهند اتاق های متعدد را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کنند و برخی نیز دیوارهای هر اتاق را با رنگ دیگری رنگ آمیزی می کنند. برای کاهش هزینه نقاشی ساختمان بهتر است یک رنگ اصلی را برای همه دیوارها در نظر گرفته و برای تغییر رنگ پایه را با رنگ مورد نظر مخلوط کنید. استفاده از رنگ های خنثی به عنوان پایه و ترکیب با رنگ مرتبط ایده مناسبی برای کم کرده قیمت نقاشی ساختمان است. در واقع برای اتاق های متعدد از یک نوع رنگ با درجه براقی و کیفیت یکنواخت استفاده کنید تا اتلاف رنگ کمتری داشته باشید.در اغلب موارد رنگ سفید به عنوان پایه کار استفاده می شود.

رنگ آمیزی با رنگ های هم خانواده و یا رنگ های بسیار متضاد، تاثیری در دستمزد نقاش ندارد ولی در مقدار گالن های رنگ خریداری شده و هزینه نهایی نقاشی ساختمان تاثیرگذار است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نقاشی هم ارائه میده؟

 ویدیوی زیر برخی نکات نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان را به شما آموزش می دهد. حتما تماشا کنید:

 • صرفه جویی در نرخ نقاشی ساختمان با نقاش حرفه ای

 برای بالا بردن روحیه افراد خانوار و زیبایی دکوراسیون داخلی چه مقدار هزینه می کنید؟ دستمزد نقاش ساختمان بخش مهمی از این هزینه های کار است که بر اساس مهارت نقاش تعیین می شود. نقاش حرفه ای و با تجربه نقش مهمی در کاهش هزینه مصالح مصرفی و انجام صحیح کار دارد. برای رنگ کردن اتاق ها تنها گالن های رنگ کافی نیست. قلمو، سطل، نردبان و هر وسیله دیگری که لازم است را نقاش با خود می آورد. نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان با توجه به توانایی نقاش مشخص شده و تضمین کننده اجرای مناسب کار است. استفاده از افراد غیر حرفه ای و نابلد برای کاهش هرینه نقاشی ساختمان توصیه نمی شود. اگر نگران هزینه نقاشی ساختمان و دیگر هزینه های جانبی آن هستید از حرفه ای ها استفاده کنید.

یک نقاش حرفه ای می داند چگونه قبل از رنگ آمیزی، دیوارها را آماده کند و چگونه رنگ ها را با هم ترکیب کند. نقاش حرفه ای هوم سرویز می تواند با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان دیوارها را به طرز خیره کننده ای صاف و یکدست نماید. دیوارهای رنگ آمیزی شده توسط نقاش مجرب، تا سال های زیادی بدون آسیب باقی مانده و نیازی به ترمیم و رنگ آمیزی دوباره را ندارند.

 • آماده کردن دیوارها برای رنگ آمیزی

سرعت در اجرای کار بسیار مهم است و می تواند هزینه نقاشی ساختمان و دستمزد نقاشی ساختمان را افزایش دهد. برای کاهش هزینه نقاشی ساختمان از قبل همه لوازم اضافی را از محل خارج کنید و روی لوازم بزرگتر را بپوشانید. دیوارها را بررسی کرده و در صورت نیاز به ترمیم کارهای لازم را انجام دهید. دیوارهای مرطوب و نمدار باید توسط لوله کش برای نشت آب بررسی شوند.  رفع نم دیوار هزینه بر است ولی موجب حفظ کیفیت رنگ دیوار می شود. عدم توجه به آسیب دیوار موجب اتلاف هزینه نقاشی ساختمان و هدر دادن بودجه خانوار می شود. لوله های شکسته، نم پشت بام و نشت آب، موجب آسیب جدی به سطح دیوار و سقف شده ، هزینه نقاشی ساختمان را چند برابر می کنند.

تعرفه های هزینه نقاشی هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت(تومان)
روغنی روی رنگ با مصالح(متر مربع)2500039000
روغنی روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)1800025000
روغنی روی گچ با مصالح(متر مربع)3000039000
روغنی روی گچ بدون مصالح(متر مربع)2700032000
پلاستیک روی رنگ با مصالح(متر مربع)2300028000
پلاستیک روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)1800023000
پلاستیک روی گچ با مصالح(متر مربع)2500033000
پلاستیک روی گچ بدون مصالح(متر مربع)1700023000
کنیتکس (متر مربع)2500035000
اکریلیک روی رنگ​ با مصالح(متر مربع)2300030000
اکریلیک روی رنگ​ بدون مصالح(متر مربع)1800023000
اکریلیک روی گچ​ با مصالح(متر مربع)2300033000
اکریلیک روی گچ​ بدون مصالح(متر مربع)1800023000
مولتی کالر(زیر کاری رنگ پلاستیک)​ با مصالح(متر3000037000
مولتی کالر(زیر کاری رنگ روغن)​ با مصالح(متر مربع)2300033000
بلکا با مصالح(متر مربع)2300030000
ضد زنگ با تمیز کاری(متر مربع)1300019000
خدمات رنگ و نقاشی ساختمان ارزانخدمات رنگ و نقاشی مسکونی و اداری در تهران

هزینه نقاشی ساختمان در هوم سرویز چقدر است؟

لیست قیمت نقاشی ساختمان از طریق اپلیکیشن هوم سرویز اطلاع رسانی شده است. برای اطلاع از انواع رنگ و مراکز خرید رنگ، با همیاران مشورت کنید. سامانه خدمات درب منزل هوم سرویز دو نرخ متفاوت برای هزینه نقاشی ساختمان در نظر گرفته است. هزینه نقاشی ساختمان بر اساس دو قیمت با مصالح و بدون مصالح محاسبه می شود. در صورتی که مصالح را همیاران هوم سرویز تهیه کنند، حتما فاکتور معتبر را ارائه خواهند کرد. اجباری در تهیه مصالح و خرید رنگ از سوی همیاران نیست و مشتری می تواند خود اقدام به خرید مصالح مورد نیاز نقاشی و رنگ آمیزی کرده و هزینه نقاشی ساختمان را با توجه به بودجه تنظیم کند. همیاران نقاش ساختمان با توجه به غلظت رنگ و سطح دیوار مورد نظر، حداقل دو یا سه دست رنگ بر روی دیوار اجرا می کنند.

رنگ و نقاشی ساختمان با تضمین کیفیت

هزینه نقاشی ساختمان در تهران

انجام زیرسازی سطوح و ترمیم درزهای دیوار بخشی از وظایف همیاران است. هزینه نقاشی ساختمان در این سامانه با توجه به نوع رنگ، متراژ و نوع زیرکاری سنجیده می شود. این مبلغ برای فضاهای بزرگتر به صورت متر مربع محاسبه می شود و قیمت پایه نرخ و هزینه نقاشی ساختمان به طور متوسط ۵۰۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است. رنگ کاری سطوح چوبی و سطوح آهنی، رنگ روغنی نرده های راه پله، نقاشی ساختمان، درب ها و پنجره ها پذیرفته می شود. برای محاسبه هزینه نقاشی ساختمان ، نوع رنگ مورد نظر را از لیست انتخاب کرده، قیمت نقاشی ساختمان در هر متر مربع را در مساحت مورد نظر ضرب کنید.

 ثبت سفارش رایگان نقاشی ساختمان از طریق اپ هوم سرویز امکان پذیر است

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نقاشی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

‫۳ دیدگاه ها

 1. اقای احمدی زحمت نقاشی شرکت مارو به عهده گرفتن خواستم رضایت مجموعه به عرض شرکت هوم سرویز برسونم وتقعا از ایشون نهایت رضایتمندی داشتیم بسیار حرفه ای و متعهد بودند.
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا