برقکاری ساختمان

انواع لامپ در سیستم روشنایی ساختمان

لامپ ساده ای که در قرن ۱۹ ادیسون اختراع کرد تحول زیادی در زندگی بشر به وجود آورد. این روزها سیستم روشنایی ساختمان کاربردی ترین تجهیزات بنا است که بدون آن سازه تکمیل نمی شود. لامپ های امروزی بسیار پیشرفته تر از لامپ ادیسون هستند و نور بسیار بیشتری را ایجاد می کنند. نورپردازی در مراکز تجاری اهمیت بیشتری دارد. نورهای رنگی و چشمک زن می توانند مشتری های بیشتری را به مراکز تجاری جلب کنند. سیستم برق کشی ساختمان و تجهیزات نورپردازی شامل سیم ، کابل، سرپیچ ها و …… می باشد. نقش لامپ ها در تجهیزات نوری ساختمان را نمی توان نادیده گرفت. بدون لامپ مناسب، تلاش برای نورپردازی و روشنایی ساختمان بی نتیجه است.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

انواع لامپ در تجهیزات نورپردازی ساختمان

تکنولوژی  ساخت و تولید لامپ، به طرز شگفت انگیزی رو به رشد است. یک روز لامپ های ۱۰۰ وات برای روشن کردن یک اتاق بزرگ، نهایت نورپردازی در خانه محسوب می شد اما امروزه طیف وسیعی از منابع نوری و لامپ های روشنایی برای تامین نور کافی و دکوراسیون منزل و ساختمان ها به کار می روند. بدون یک لامپ مناسب، نورپردازی ساختمان جلوه خاصی ندارد. همه لامپ های موجود در بازار از نظر قدرت و توان روشنایی در یک سطح قرار ندارند. با توجه به متراز فضا و انتظاری که از روشنایی دارید می توانید انتخاب های متعددی داشته باشید. لامپ مناسب، وسیله ای است که بتواند نیاز نوری محیط را تامین کند. در ادامه با برخی از متداول ترین نوع لامپ در سیستم روشنایی ساختمان آشنا می شویم.

قیمت برقکاری ساختمان هوم سرویز

تجهیزات روشنایی ساختمان

  • لامپ های رشته ای روشنایی ساختمان

تقریبا همه ما لامپ های رشته ای را دیده ایم. با عبور جریان برق از تنگستن داخل لامپ، نور و گرمای زیادی تولید می شود. لامپ رشته ای دارای ولتاژ و اندازه های متفاوتی است . تا همین چند سال پیش سیستم روشنایی ساختمان ها با همین لامپ های رشته ای تنگستنی تنها منبع نوری ساختمان بودند. این لامپ ها یک مشکل بزرگ داشتند و آن میزان بالای اتلاف انرژی به صورت گرما در لامپ بود. در واقع تنها ۱۰ تا ۲۵ درصد از انرژی تبدیل به نور می شد. هر لامپ رشته ای به طور متوسط بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت کارایی دارد. این روزها کمتر در سیستم روشنایی از لامپ رشته ای استفاده می شود. تا همین یکی دو دهه پیش، این محصولات در سیستم برق رسانی یکه تاز بودند اما این روزها انتخاب های بیشتری وجود دارد و تقریبا نسل این لامپ ها هم رو به انقراض است.

  • لامپ های فلورسنت فشرده

لامپ های کم مصرف یا فلورسنت فشرده جایگزین لامپ های رشته ای پر مصرف شده اند. این لامپ ها می توانند با دریافت میزان انرژی کمتر، شدت نوری به اندازه لامپ های رشته ای ایجاد کنند. با تولید لامپ های فلورسنت فشرده در میزان مصرف انرژی و هزینه های مصرفی صرفه جویی زیادی شده است. یک لامپ کم مصرف در مقایسه با لامپ رشته ای تقریا یک سوم تا یک چهارم انرژی مصرف می کند و طول عمر بالاتری دارد. اتلاف انرژی در این لامپ ها به صوزت گرمایی بسیار اندک است. به طور متوسط یک لامپ کم مصرف ۱۰۰۰۰ ساعت روشنایی ساختمان را تامین می کند.

از زمانی که لامپ های به اصطلاح کم مصرف روانه بازار شده اند، سیستم برق رسانی به ساختمان هم دچار تحول شده است. شاید بتوان گفت که این لامپ ها قدری از تجمل گرایی کم کرده اند و  نوعی سادگی و کاربردی بودن را رواج داده اند. تکنولوژی ساخت لامپ های کم مصرف هنوز در حال تکمیل است و امیدواریم در سالهای آینده لامپ هایی با بازدهی بالاتر، طول عمر بیشتر و قیمت کمتر روانه بازار شود.

سیم کشی برق ساختمان

لامپ هالوژن برای روشنایی ساختمان

  • لامپ هالوژن برای روشنایی ساختمان

این لامپ های روشنایی و طول عمر زیادی دارند ولی بسیار پر مصرف تر از لامپ های فلورسنت و ال ای دی هستند. با توجه به اینکه مصرف انرژی لامپ هالوژن تقریبا ۳ برابر بیش از لامپ های کم مصرف است، استفاده از هالوژن در سیستم روشنایی ساختمان چندان رایج نیست. ابن لامپ ها برای نورپردازی های نقطه ای و فوکوس نوری روی دکوراسیون انتخاب خوبی هستند. به طور معمول نور سقفی و اصلی ساختمان با هالوژن اجرا نمی شود. در سال های اخیر لامپ های کم مصرف جایگزین این محصولات شده اند و به دلیل هزینه های برق مصرفی، تمایل عمومی به استفاده از هالوژن کمتر شده است.

  • لامپ ال ای دی

لامپ ال ای دی را می توان از فناوری های پیشرفته تر دانست. حرکت الکترون ها در یک جسم نیمه هادی منجر به تولید نور در لامپ ال ای دی می شود. با استفاده از لامپ ال ای دی می توان طیف رنگی متفاوتی از نور را ایجاد کرد و نورپردازی های خلاقانه تری را برای روشنایی ساختمان به وجود آورد. میزان نور تولید شده در این لامپ بیش از لامپ رشته ای است و مصرف انرژی آن ۳۰ درصد از لامپ کم مصرف کمتر است. انواع چراغ های تزیینی برای دکوراسیون داخلی با همین ال ای دی های رنگارنگ کار می کند. تکنولوژی ساخت لامپ LED منجر به تولید سه دسته متفاوت از لامپ شده است که شامل:

  1. لامپ دیپ – DIP 
  2. لامپ اس ام دی- SMD 
  3. لامپ سی او بی – COB 

اصول و نحوه سیم کشی برق ساختمان هوشمند

میدونستی که هوم سرویز، خدمات سیم کشی برق و رفع اتصالی هم ارائه میده؟

روشنایی ساختمان تجاری

  • لامپ مهتابی برای روشنایی ساختمان

تکنولوژی ساخت لامپ مهتابی در مقایسه با سال های قبل پیشرفت زیادی داشته است. گذشت آن زمانی که با زدن کلید روشن، نفس لامپ مهتابی به شمارش در می آمد و صدای وزوز به همراه سوسویی به گوش می رسید. تولید انرژی و روشنایی در لامپ مهتابی با استفاده از فلورسانس است و کاربرد زیادی در روشنایی ساختمان دارد. لامپ های مهتابی به شکل لوله ای و در اندازه های متفاوت تولید شده اند. قیمت لامپ مهتابی در مقایسه با لامپ رشته ای بالاتر است ولی برای تولید همان میزان نور، انرژی کمتری صرف می کند. لامپ های مهتابی با همه پیچیدگی هایی که دارند بسیار مقرون به صرفه تر از لامپ های رشته ای هستند. برای کنترل هزینه های برق مصرفی می توان در مناطقی که مصرف بالاتر است از انواع لامپ های مهتابی کوچک و بزرگ استفاده کرد.

  • روشنایی ساختمان با لامپ نئون

لامپ هایی با روشنایی بالا که با گاز نئون پر شده اند را لامپ نئون می نامند. تکنولوژی ساخت این لامپ کمی پیچیده است و عبور جریان از یک الکترود به الکترود دیگر توسط گاز یونیزه انجام می شود. این امر سبب شده تا بهره برداری از لامپ های نئون در ولتاژ پایین تر هم امکان پذیر باشد. سیستم روشنایی ساختمان با توجه به نوع کاربری به گونه ای متفاوت انجام می شود. لامپ های نئون برای استفاده در منازل و واحدهای مسکونی چندان مناسب نیستند ولی در مراکز تجاری کاربرد وسیع تری دارند. از لحاظ روشنایی و نورپردازی، نئون یک لامپ فروشگاهی به حساب می آید. در منازل مسکونی بهتر است از انواع دیگر لامپ و سیستم روشنایی استفاده شود. این روزها سیستم های نور مخفی در ساختمان های لوکس، بسیار پر طرفدار شده است.

سیم کشی ساختمان چگونه است

برق کشی ساختمان به منظور تامین روشنایی ساختمان و تامین انرژی برق برای دستگاه های برقی انجام می شود. نقشه برق ساختمان تابع اصول سیم کشی ساختمان و نوع کاربری از قبل آماده می شود. در طراحی برق ساختمان هوم سرویز پیش بینی برای استفاده از لامپ های متفاوتی انجام می شود و اجباری به استفاده از یک سیستم روشنایی ساختمان با لامپ مشخص نیست. در واقع هر زمان که بخواهید می توانید لامپ قبلی را با لامپ های جدید با مصرف کم و توان بالا تعویض کرد. اگر برای تعمیرات برق ساختمان و استفاده از سیستم های پیشرفته روشنایی به دنبال تکنیسین های با تجربه هستید با ما تماس بگیرید.

تعرفه سیم کشی برق و رفع اتصالی هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
سیم کشی برق تا 20 متر85000145000
سیم کشی برق 20 متر تا 100 متر(متری)5500
7500
سیم کشی برق 100 متر به بالا توافقی
کابل کشی تا سایز 6*3 تا 20 متر 115000195000
کابل کشی تا سایز 6*3 بین 20 تا 100 متر (متری)65009500
کابل کشی با سایز 10*4 به بالا و ارتفاع 3 متر به بالا توافقی
داکت کشی تا 20 متر80000115000
داکت کشی 20 تا 100 متر (متری)40006500
داکت کشی 100 متر به بالاتوافقی
کابل کشی آنتن مرکزی تا 20 متر85000125000
کابل کشی انتن مرکزی 20متر به بالا (متری)50007500
لوله گذاری(خرطونی یا پولیکا) بدون کنده کاری (متری)50007000
لوله گذاری(خرطومی یا پولیکا) با کنده کاریتوافقی
نصب سینی کابل بدون جوشکاری(متری)1800025000
نصب سینی کابل با جوشکاری و پایه نگهدار2800037000
نصب جعبه کلید مینیاتوری به همراه سربندی و برق رسانی(هر واحد)85000145000
عیب یابی و رفع اتصال برق سه فاز100000190000
عیب یابی و رفع اتصال برق تک فاز 80000145000

خدمات سیم کشی برق ساختمان در تهران

سیم کشی برق ،عیب یابی و تعمیرات سیستم برق رسانی ساختمان را به حرفه ای ها بسپارید. سرویس سیم کشی برق ساختمان هوم سرویز توسط تکنیسین با تجربه و متخصص انجام می شود.  سیم کشی سیستم های اعلام حریق، نصب سیستم های برقی در ساختمان هوشمند، تعمیرات سیم کشی برق ساختمان های قدیمی و کلیه کارهای روشنایی و سیم کشی از خدماتی است که هوم سرویز در سطح تهران بزرگ بر عهده دارد. جهت ثبت سفارش از طریق اپ این سامانه اقدام کنید. کلیه سفارش ها دارای گارانتی صد در صد بوده و توسط بهترین برقکار محلی انجام می شود. تعرفه قیمت برقکاری طبق نرخ مصوب قیمت گذاری می شود. در جدول بالا، قیمت های سیم کشی و تعمیرات را مشاهده می کنید. این لیست به طور دائم به روزرسانی می شود.

هزینه خرید تجهیزات و لوازم مورد نیاز در پروژه های برق رسانی به عهده مشتری است. در صورتی که بخواهید تکنیسین اعزامی وسایل مورد نیاز را تهیه کرده و به همراه فاکتور ارائه می کند. این سرویس در روزهای تعطیل با هماهنگی قبلی سفارش می پذیرد. ثبت سفارش و مشاوره تلفنی کاملا رایگان است.

سرویس سیم کشی برق و رفع اتصالی را به رایگان از طریق اپ هوم سرویز سفارش دهید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی سیم کشی برق و رفع اتصالی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا