چرا لوله کشی آب سرد و گرم را باید به حرفه ای ها بسپاریم؟

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 ثبت سفارش با نرم افزار

لوله کشی آب سرد و گرم در موقع ساخت بنا انجام می شود. پس از تکمیل بنا امکان تغییر در مسیر لوله کشی و انشعابات وجود دارد ولی این کار هزینه بر است. بسیاری از مشکلات لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان به دلیل عدم اجرای لوله ها و کارگذاری آن است. لوله کش حرفه ای به اصول و استانداردهای لوله کشی آشنایی دارد و می تواند مطابق آن به بهترین نحو، لوله ها را در مسیر هدایت کند. لوله کشی یک تخصص حرفه ای است و افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت ندارند نمی توانند کار بی نقصی را تحویل دهند. اگر با سیستم لوله کشی منزل مشکل دارید یا به دنبال لوله کش حرفه ای هستید این مطلب برای شما نوشته شده است.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

لوله کشی آب سرد و گرم

جریان آب شهری توسط لوله کشی در ساختمان جریان پیدا می کند. لوله کشی آب ساختمان شامل دو قسمت لوله کشی آب سرد و گرم است. نحوه لوله کشی آب در ساختمان سازی اهمیت زیادی دارد. استانداردهای سازمان آب و فاضلاب می بایست در هنگام اجرای لوله ها توسط لوله کش رعایت شود. سیستم لوله کشی ساختمان از مواردی است که روی ارزش بنا تاثیر دارد. قبل از شروع به کار لازم است تا نقشه لوله کشی آب برای قسمت های مختلف بنا رسم شود. اتصالات لوله کشی با توجه به کاربری در همه ساختمان ها تقریبا یکسان است. لوله کشی شوفاژ، سیستم آب سرد و گرم سرویس های بهداشتی، لوله کشی آب برای آشپزخانه و همه بخش های ساختمان در حیطه خدمات لوله کشی قرار دارد. لوله کشی بخش ضروری در همه ساختمان های مسکونی است.

نکات لوله کشی آب سرد و گرم

سیستم لوله کشی آب آشامیدنی ساختمان و آب شستشو جدا نیست. در واقع همه آب مصرفی یک خانوار از طریق آب شهری خوراکی تامین می شود. علاوه بر لوله کشی آب، لوله هایی برای انشعابات فاضلاب و گاز رسانی به ساختمان نیز انجام می شود.برای اینکه سیستم آب شهری بدون آلودگی و به درستی در اختیار ساکنین قرار گیرد لازم است تا نکاتی در هنگام اجرای کار رعایت شود. از طرفی هر گونه اهمال در لوله کشی آب ساختمان منجر به بالا رفتن ریسک خطر شکستگی و ترک خوردگی لوله ها در آینده می شود. لوله کش ماهر به درستی لوله ها را در مسیر لوله کشی آب سرد و گرم کار می گذارد. برخی از نکات مهم در سیستم لوله کشی ساختمان عبارتند از:

سیستم لوله کشی ساختمان و تعمیرات لوله کشی ساختمان

خدمات لوله کشی ساختمان در تهران

نصب شیر فلکه در لوله کشی های آب سرد و گرم

شیر فلکه یکی از اتصالات لوله کشی است که در ابتدای انشعابات آب شهری قرار می گیرد. طبق مصوبات سازمان آب و فاضلاب کشور، نصب شیر فلکه برای منازل مسکونی و واحدهای تجاری اجباری اعلام شده است. در صورت بروز مشکل می توان با بستن شیر فلکه، جریان آب ورودی به ساختمان را متوقف کرد. حداقل یک شیر فلکه می بایست در ابتدای لوله کشی آب سرد ساختمان وجود داشته باشد. این شیر فلکه معمولا در کنار کنتور نصب شده است. در بسیاری از ساختمان ها چندین شیر فلکه مجزا برای سیستم لوله کشی آب سرد و گرم در هر واحد پیش بینی شده است. در ساختمان های تازه ساز شیر فلکه واحد ها در زیر روشویی دستشویی اجرا می شود. این قطعه دارای جریان یک طرفه است در واقع آب تنها به سمت لوله کشی سرد ساختمان جریان دارد و برگشت نمی کند.

اتصالات لوله کشی آب سرد و گرم

مسیر لوله کشی آب سرد از کنتور به سمت ساختمان دارای انشعابات زیادی است. در سیستم لوله کشی استاندارد، از به کارگیری پیچ و خم های اضافی در مسیر لوله ها خودداری شده و کوتاه ترین انشعابات برای لوله کشی آب ساختمان در نظر گرفته می شود. هر چه مسیر انشعابات کوتاه تر باشد، استحکام لوله ها و مقاومت فشاری لوله ها نیز بیشتر خواهد شد. علاوه بر ان در صورت نیاز به تعمیرات لوله کشی ساختمان، امکان تعویض و تعمیر لوله ها راحت تر و سریع تر می شود. بهتر است تا جای ممکن از به کارگیری اتصالات لوله کشی و انتخاب مسیرهای پیچیده برای لوله کشی آب سرد و گرم خودداری کرد. این کار هزینه های اجرایی و قیمت لوله کشی آب را نیز افزایش می دهد.

خدمات لوله کشی تهران و تشخیص ترکیدگی لوله

امکان لغو سفارش
تماس پس از ثبت جزئیات
ثبت سفارش رایگان
اعزام همیار پس از تایید
پرداخت هزینه پس از اتمام خدمت
میتوانید از روش های زیر سفارش لوله کشی آب و فاضلاب ثبت کنید
لوله کشی آب و فاضلاب توسط لوله کش ماهر

اجرای لوله کشی آب ساختمان

لوله کشی آب ساختمان از کف اصلا پیشنهاد نمی شود. این طراحی لوله ها را در خطر آسیب بیشتری قرار می دهد. از ظرفی کف خواب کردن لوله ها پروسه سرویس و تعمیرات لوله کشی را دشوارتر می کند. بهتر است لوله ها در دیوارها و تیغه های نزدیک به سقف کار شوند. در ساختمان هایی که از سیستم لوله کشی آب و فاضلاب در کف و سقف یا سطح دیواره ها استفاده شده است، آسیب ناشی از نشتی بیشتر دیده می شود. لوله های آب سرد و گرم به موازات هم و در یک مسیر کار می شود. البته رعایت حداقل فاصله بین ۵ تا ۱۰ سانتیمتر برای لوله های موازی گرم یا سرد در ساختمان الزامی است. فواصل کمتر از این مقدار توصیه نمی شود.

خدمات لوله کشی آب و فاضلاب

یکی دیگر از استانداردهای لوله کشی ساختمان مربوط به رعایت حداقل فاصله بین لوله گذاری آب سرد و گرم با لوله کشی فاضلاب ساختمان است. این فاصله طبق استاندارد در کمترین حالت ۵۰ سانتی متر می باشد. دور نگهداشتن لوله های آب سرد و گرم از مسیر لوله ها فاضلاب به جهت حفظ بهداشت آب آشامیدنی ساختمان است. در صوتری که لوله های آب و فاضلاب در یک مسیر افقی کار شده باشد لازم است تا لوله های آب شهری از بالای لوله های فاضلاب عبور کند. در این صورت رعایت حداقل فاصله بین لوله های آب سرد و گرم و فاضلاب الزامی نیست. دقت داشته باشید که حتما لوله های آب بالاتر از لولوه های فاضلاب و به صورت افقی کار شود. این مورد توسط بازرس سازمان آب و فاضلاب بررسی می شود.

تعویض سیستم لوله کشی فرسوده توسط لوله کش ماهر

خدمات لوله کشی آب طبق استانداردهای جدید

انشعابات لوله کشی آب

لوله کشی ساختمان یکی از مهم ترین کارها در ساخت و ساز بنا است. عبور لوله های آب ساختمان از کانال کولر یا دودکش صحیح نیست. لوله های آب گرم و سرد نباید در اتاق آسانسور، تابلوی برق یا تاسیسات برق ساختمان کار شود. همینطور در یک نقشه استاندارد و اصولی لوله کشی ساختمان، لوله های آب در مسیر باز و بسته شدن درب و پنجره ها قرا ندارند. نکات ریز و مهمی در خدمات لوله کشی ساختمان وجود دارد. نادیده گرفتن این نکات منجر به صرف هزینه های بیشتر برای تعمیرات و اصلاح لوله کشی آب است. لازم است تا پروسه لوله کشی توسط نیروی کاربلد انجام شود در این صورت مشکلی بابت تایید لوله کشی آب ساختمان توسط بازرس سازمان آب وجود نخواهد داشت.

لوله کشی ساختمان از شاخه خدمات درب منزل آنلاین

تعرفه خدمات لوله کشی آب و فاضلاب هوم سرویز

تعرفه قیمت ها را در جدول زیر می بینید. قیمت پایه در همه سفارش ها در نظر گرفته می شود. بزرگی فضا و نوع لوله ها در هزینه های پرداختی اثرگذار است. هر ساختمان یک مورد مجزا در نظر گرفته می شود و به صورت موردی قیمت گذاری انجام می شود. شرایط اختصاصی لوله کشی ها یکسان نیست و قیمت ها نیز تابع خواسته کارفرما تنظیم می شود.

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
لوله کشی کمتر از 10 متر
1500002300000
لوله کشی آب و شوفاژ 5 لایه(متر طول)
1200018000
لوله کشی آب سبز(متر طول)
1000014000
لوله کشی فاضلاب(متر طول)
100014000
لوله کشی آب با سایز 1/2
1000012000
لوله کشی آب با سایز 25
1200017000
لوله کشی آب با سایز یک اینچ(موتورخانه ای)
1400018000
تخریب محیط مورد نظر جهت لوله کشی
توافقی

خدمات لوله کشی آب و فاضلاب در تهران

خدمات لوله کشی آب از سرویس های فعال در همه مناطق تهران است. قیمت دستمزد لوله کش و هزینه لوله کشی ساختمان هوم سرویز طبق نرخ مصوب اتحادیه تعیین می شود. قیمت لوله کشی آب بستگی به کیفیت اتصالات و جنس لوله ها دارد. لوله کشی ساختمان توسط لوله کش ماهر با اتصالات لوله کشی با کیفیت انجام می شود. اگر بخشی از لوله کشی آسیب ببیند، نم و نشتی به دیگر قسمت ها  سرایت می کند. برای تعمیر و اصلاح سیستم لوله کشی فرسوده و قدیمی ساختمان هر چه سریع تر اقدام کنید. خسارات لوله کشی های فرسوده گاهی بسیار زیاد خواهد شد و ناچارید هزینه اضافی بابت تعمیرات دیوار و سقف را نیز بپردازید. اگر به لوله کش ماهر نیاز دارید سفارش خود را در اپ هوم سرویز ثبت کنید. بلافاصله هماهنگی برای اعزام تکنیسین متخصص به محل انجام می شود.

این سرویس شامل قیمت گذاری منصفانه طبق نرخ اتحادیه و گارانتی کیفی است. قبل از انجام کار در مورد هزینه ها توافق می شود و پس از اجرای لوله کشی هزینه ها طبق توافق دریافت خواهد شد. امکان لغو سفارش پیش از شروع نیز وجود دارد.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس لوله کشی آب و فاضلاب از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

امکان لغو سفارش
تماس پس از ثبت جزئیات
ثبت سفارش رایگان
اعزام همیار پس از تایید
پرداخت هزینه پس از اتمام خدمت
میتوانید از روش های زیر سفارش لوله کشی آب و فاضلاب ثبت کنید
خروج از نسخه موبایل