تعمیرات و خدمات فنی

مزایای نقاشی ساختمان با غلطک چیست؟

نقاشی ساختمان با غلطک کمتر از یکی دو دهه است که در بین نقاشان ساختمان رایج شده است. بسیاری از قدیمی های رنگ و نقاشی ساختمان هنوز هم از قلمو استفاده می کنند. تقریبا هم زمان با ورود رنگ های اکریلیک در صنعت رنگ آمیزی بنا، غلطک ها هم مورد استفاده قرار گرفتند. این وسیله کوچک کار رنگ امیزی ساختمان را خیلی راحت کرده است. کار با غلطک نقاشی راحت است و نیاز به فوت و فن خاصی ندارد. اگر می خواهید انبار یا زیر زمین را با یکی از این غلطک ها رنگ آمیزی کنید، این مطلب را از دست ندهید. جزئیات کار با غلطک و مراحل نقاشی ساختمان با آن را در ادامه می خوانید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

 

غلطک چیست؟

غلطک وسیله ای کارامد و از ابزارهای پر کاربرد برای رنگ کردن سقف و دیوارهای ساختمان است. در شکل یک غلطک ساده نقاشی را می بینید. این وسیله دارای یک دسته و سری پرزدار است. برخی از غلطک ها دارای یک محفظه رنگ هستند ولی در اغلب موارد از همین غلطک های پرزدار استفاده می شود. در بسیاری از پروژه ها نقاشی ساختمان با غلطک به تنهایی و یا با همراهی قلمو انجام می شود. استفاده از غلطک یا قلمو به تصمیم نقاش و نوع کار بستگی دارد. انواع غلطک یا رولر نقاشی در بازار موجود است. 

رنگ آمیزی ساختمان مسکونی با هزینه مناسب

نقاشی ساختمان با غلطکخدمات رنگ آمیزی در تهران به قیمت مناسب

انواع غلطک برای نقاشی ساختمان

 انواع غلطک برای رنگ آمیزی خانه مورد استفاده قرار می گیرد. تنوع در شکل ظاهری غلطک ها به جهت متفاوت بودن کاربری آن است. از نظر کیفیت و اندازه همه غلطکها یکسان نیستند. بلندی پرز و همچنین قیمت این وسیله نیز با توجه به کارایی متفاوت است. برای  رنگ کردن دیوارها و سقف، معمولا از ۲ نوع غلطک مینی و معمولی استفاده می شود. این دو وسیله از نظر قطر قسمت فرچه مانند تفاوت دارند. سری بزرگتر برای قسمت های اصلی دیوار استفاده می شود. اما برای رنگ آمیزی پشت شوفاژ یا بین گچبری ها غلطک مینی مناسب تر است. نوعی غلطک برای گوشه زنی تولید شده که در کارهای حرفه ای از آن استفاده می شود. از نظر طول و اندازه انواع غلطک ۱۰ تا ۲۳ سانتی در رنگ آمیزی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

  • غلطک مینی
  • غلطک معمولی

مزایای نقاشی ساختمان با غلطک

از زمانی که غلطک  وارد صنعت نقاشی ساختمان شد یک سوال مطرح شده است. آیا نقاشی ساختمان با غلطک بهتر است یا قلمو؟ واقعیت اینجاست که هر دو شیوه برای رنگ پلاستیک و روغنی مناسب هستند. اجرای کار با غلطک یا قلمو به خیلی موارد بستگی دارد. تصمیم گیرنده نهایی مشتری است که می تواند بر اساس مزایا و معایب غلطک یا قلمو نسبت به کاربرد آن تصمیم بگیرد. ابتدا از نکات مثبت نقاشی ساختمان با غلطک شروع کنیم که این موارد هستند:

نقاشی ساختمان با غلطک قیمتخدمات رنگ و نقاشی در کوتاه ترین زمان

  • استفاده از غلطک بسیار راحت و ساده است

کار با غلطک خیلی راحت و بی دردسر است!در واقع هر کسی می تواند با غلطک کار کند. اگر سطح زیر کار و دیوار دارای مشکل خاصی نباشد، به راحتی می توان با غلطک دیوار را نقاشی کرد.

  • سرعت نقاشی ساختمان با غلطک بالاتر است

شاید برترین مزیت استفاده از غلطک، کوتاه کردن زمان نقاشی ساختمان است. در مواردی که وقت برای رنگ و نقاشی ساختمان ندارید، غلطک ها معجزه می کنند. سطح زیادی از کار را می توان در زمان بسیار کوتاهی رنگ آمیزی کرد. رنگ کردن دیوارها با غلطک سریع و ساده است.

  • غلطک سطح کار را یک نواخت می کند

اگر تجربه رنگ کردن با قلمو را داشته باشید می دانید که از بین بردن رد قلمو در نقاشی ساختمان چقدر مشکل است. در مقایسه با قلمو برای نقاشی ساختمان با غلطک اصلا مشکل به جای ماندن رد وجود ندارد! در واقع اگر کمی تجربه داشته باشید غلطک اصلا رد و اثری روی دیوار باقی نمی گذارد. 

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نقاشی هم ارائه میده؟
  • غلطک ریخت و پاش کمتری دارد

رنگ کاری و نقاشی همیشه کثیف کاری دارد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای رنگ کردن دیوارهای داخلی از کاغذ دیواری استفاده کنند. اما با وجود غلطک های جدید دیگر نگرانی بابت کثیف کاری و ریختن قطرات رنگ روی سطح زمین وجود ندارد. اگر بخواهیم نقاشی ساختمان با غلطک و قلمو را از نظر کثیف کاری مقایسه کنیم، کار با غلطک تمیز تر و با کیفیت تر است.

رنگ و نقاشی ساختمان با تضمین کیفیت

مزایای نقاشی ساختمان با غلطک رنگ آمیزی منازل در تهران

معایب نقاشی ساختمان با غلطک

سهولت استفاده از غلطک در مقایسه با قلمو، کاربری راحت، کوتاه شدن زمان اجرای رنگ کردن خانه، کیفیت مناسب و یکنواخت کار از مزایای کار با با غلطک است. در واقع به طور مشخص ایرادی در کار با این وسیله وجود ندارد. تنها مشکل مربوط به گوشه ها و مناطق کوچک تر است. غلطک قادر به رنگ کردن گوشه های دیوار یا سقف نیست. البته امکان رنگ آمیزی با این وسیله وجود دارد ولی کار به تمیزی استفاده از قلمو در نمی آید. نقاشان حرفه ای همیشه ابتدا دیوار را  با غلطک رنگ آمیزی می کنند و سپس با استفاده از یک قلموی کوچک، گوشه های دیوار و خط بین سقف و دیوار را نقاشی می کنند. به این ترتیب باز هم صرفه جویی زیادی در زمان می شود. در مجموع اگر عجله داشته باشید همیشه رولر ها کار راه انداز تر هستند.

قیمت نقاشی ساختمان با غلطک

کوتاه شدن زمان کار موجب کاهش هزینه رنگ و نقاشی اتاقها می شود. هر چه کار سریع تر تمام شود، دستمزد نقاش هم کمتر می شود. برای براورد دقیق هزینه کار لازم است تا نقاش از نزدیک محل را بررسی کند. در اغلب موارد ابتدا زیرسازی سطح دیوار انجام می شود و سپس نوبت به رنگ آمیزی می رسد. بخش زیادی از هزینه ها مربوط به زیرسازی و هماهنگ کردن سطح دیوار است. در مواردی که ترکیدگی لوله ها موجب آسیب به دیوار شده باشد یا ترک های عمیق روی دیوار وجود داشته باشد، قیمت نقاشی ساختمان بیشتر می شود. سرویس نقاشی هوم سرویز با قیمت منصفانه در تهران فعالیت دارد. با ثبت سفارش رایگان رنگ آمیزی ساختمان در اپ هوم سرویز از خدمات مشاوره ای و بازدید رایگان از محل استفاده کنید. 

تعرفه های سرویس نقاشی ساختمان هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت(تومان)
روغنی روی رنگ با مصالح(متر مربع)2500039000
روغنی روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)1800025000
روغنی روی گچ با مصالح(متر مربع)3000039000
روغنی روی گچ بدون مصالح(متر مربع)2700032000
پلاستیک روی رنگ با مصالح(متر مربع)2300028000
پلاستیک روی رنگ بدون مصالح(متر مربع)1800023000
پلاستیک روی گچ با مصالح(متر مربع)2500033000
پلاستیک روی گچ بدون مصالح(متر مربع)1700023000
کنیتکس (متر مربع)2500035000
اکریلیک روی رنگ​ با مصالح(متر مربع)2300030000
اکریلیک روی رنگ​ بدون مصالح(متر مربع)1800023000
اکریلیک روی گچ​ با مصالح(متر مربع)2300033000
اکریلیک روی گچ​ بدون مصالح(متر مربع)1800023000
مولتی کالر(زیر کاری رنگ پلاستیک)​ با مصالح(متر3000037000
مولتی کالر(زیر کاری رنگ روغن)​ با مصالح(متر مربع)2300033000
بلکا با مصالح(متر مربع)2300030000
ضد زنگ با تمیز کاری(متر مربع)1300019000

برای ثبت سفارش سرویس نقاشی هوم سرویز از طریق اپلیکیشن این سامانه اقدام کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نقاشی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا