لوله کشی پلی اتیلن چه کاربردی دارد؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

لوله کشی پلی اتیلن در پروژه های بزرگ صنعتی کاربرد فراوانی دارد. این لوله ها بهترین متریال برای سیستم های انتقال آب و فاضلاب هستند. پلی اتیلن نوعی پلیمر است که ماده اولیه آن از نفت خام به دست می آید. بیشترین استفاده از این محصول در سیستم لوله کشی سیالات و میعانات است. انواع پلی اتیلن با چگالی متفاوت در ساخت قطعات پلاستیکی، ورق های پلیمری، لوله های پلی اتیلن، الیاف مصنوعی، کیسه های پلاستیکی، ظروف، روکش کابل های برق و … استفاده می شود. با توجه به ویژگی های پلی اتیلن این لوله بهترین انتخاب برای انتقال مواد شیمیایی و پسماندهای خطرناک و گازهای فشرده نیز می باشد.

مزایای لوله کشی پلی اتیلن چیست؟

لوله های پلی اتیلن قابلیت کاربری در سطح زمین و زیر زمین به حالت مدفون را دارند. از طرفی امکان استفاده از این متریال در محیط های مرطوب و به حالت شناور نیز وجود دارد. به همین علت در سازه های دریایی نیز از لوله های پلی اتیلن استفاده می شود. این لوله ها بیش از ۵۰ سال بدون آسیب باقی می مانند. دوام و طول عمر بالای پلی اتیلن اصلی ترین مزیت آن است. کاربردهای پلی اتیلن به علت مزایای فوق العاده آن هر روز بیشتر می شود. برخی از این مزایای استفاده از لوله های پلی اتیلن در تاسیسات عبارت است از:

سیستم لوله کشی ساختمان و تعمیرات لوله کشی ساختمان

لوله کشی پلی اتیلن در پروژه های آبرسانی تاسیسات

در ۵۰ سال گذشته استفاده از لوله های پلی اتیلن در تاسیسات شهری و خطوط انتقال آب افزایش یافته است. هزینه اجرایی لوله کشی آب با این محصول بسیار کمتر است. پلی اتیلن به دلیل عدم رسوب گیری و عدم خوردگی مناسب ترین لوله در تاسیسات شهری است که تعمیر و نگهداری از آن نیز بسیار ساده تر است.

لوله کشی پلی اتیلن در پروژه های انتقال فاضلاب و پسماندها

این محصول مقاومت زیادی در برابر خوردگی ناشی از مواد شیمیایی دارد. بنابراین یکی از کاربردهای اصلی لوله های پلی اتیلن برای انتقال پساب کارخانه های صنعتی است. جمع اوری صحیح فاضلاب و انتقال سیالات به لحاظ بهداشت محیط و آلودگی خاک اهمیت زیادی دارد. اتصالات لوله کشی پلی اتیلن بسیار قوی و بدون نشتی هستند.

خدمات لوله کشی تهران و تشخیص ترکیدگی لوله

لوله کشی پلی اتیلن در پروژه های لایروبی

یکی دیگر از کاربردهای لوله های پلی اتیلن در سیستم های انتقالی سیالات در پروژه های لایروبی است. با توجه به انعطاف پذیری و مزایای لوله های پلی اتیلن همواره کاربردهای جدیدتری از این محصول به بهره برداری می رسد. در سالهای اخیر لوله کشی پلی اتیلن در همه پروژه های لایروبی صورت گرفته است.

چرا لوله کشی آب سرد و گرم را باید به حرفه ای ها بسپاریم؟

امکان لغو سفارش
تماس پس از ثبت جزئیات
ثبت سفارش رایگان
اعزام همیار پس از تایید
پرداخت هزینه پس از اتمام خدمت
میتوانید از روش های زیر سفارش لوله کشی آب و فاضلاب ثبت کنید

کاربرد لوله های پلی اتیلن در سیستم های اطفا حریق نیروگاهی

با توجه به غملکرد فوق العاده پلی اتیلن، استفاده از این لوله ها در اتصالات پروژه های آتش نشانی پالایشگاه ها و نیروگاه های پتروشیمی، بهترین انتخاب است. این متریال در برابر سایش و ضربه بسیار مقاوم است. به همین دلیل استفاده از اتصالات پلی اتیلن در مراکز مهم توصیه می شود. 

لوله کشی پلی اتیلن در پروژه های گازرسانی

صنایع پلیمری بیش از ۹۰ درصد از تاسیسات گازرسانی را در بر می گیرند. در داخل کشور نیز همسو با کشورهای پیشرفته برای انتقال نفت و گاز از لوله های پلی اتیلن با چگالی مناسب استفاده می شود. پلی اتیلن بیشترین کاربری را در صنایع پتروشیمی و نفت و گاز کشور دارد.

کاربرد لوله های پلی اتیلن در فرودگاه ها

لوله کشی پلی اتیلن برای سیستم های ارتباطی در فرودگاه ها کاربرد گسترده ای دارد. علاوه بر مدیریت انتقال آب و جمع آوری فاضلاب و باران، لوله کشی های تک جداره و دو جداره پلی اتیلن برای کابل های برق، تلفن و سایر تاسیسات ارتباطی مورد استفاده قرار می گیرد. اجرای لوله گذاری با پلی اتیلن کم هزینه، با دوام و راحت تر است.

تعویض سیستم لوله کشی فرسوده توسط لوله کش ماهر

سرویس لوله کشی آب و فاضلاب در ساختمان های مسکونی

خدمات لوله کشی پلی اتیلن در پروژه های شهری

بدون تردید کاربرد لوله های پلی اتیلن بسیار گسترده تر از چیزی است که عنوان شد. در سازه ها و تاسیسات شهری و در پروژه های شهرسازی نیز به وفور از لوله های پلی اتیلن در سیستم لوله کشی ساختمان استفاده می شود. صنعت ساختمان سازی مدیون پلیمرها و به خصوص انواع لوله های پلی اتیلن است. بدوت وجود این لوله های همه کاره، هزینه نصب و اجرای لوله کشی های آب و فاضلاب بسیار بیشتر می شد. از سویی به دلیل سهولت نگهداری و مقاومت بالای پلی اتیلن، بسیاری از هزینه های تعمیراتی بعدی کاهش می یابد. برخی از متداول ترین کاربرد لوله کشی پلی اتیلن در تاسیسات عبارتند از:

جهت ثبت سفارش سرویس لوله کشی از اپ هوم سرویز استفاده کنید

امکان لغو سفارش
تماس پس از ثبت جزئیات
ثبت سفارش رایگان
اعزام همیار پس از تایید
پرداخت هزینه پس از اتمام خدمت
میتوانید از روش های زیر سفارش لوله کشی آب و فاضلاب ثبت کنید
خروج از نسخه موبایل