لوله کشی و تاسیسات

نکات کاربردی در لوله کشی ساختمان که باید بدانید

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

لوله کشی ساختمان یکی از قسمت‌های حساس در ساختمان است که نیازمند توجه ویژه می باشد. به طور کلی لوله کشی ساختمان ها هم زمان با دیگر کارهای ساختمانی و به موازات بخش‌های دیگر تکمیل می شود. برخی از موارد در حین ساخت و ساز و عملیات ساختمانی، صدمات و آسیب هایی جدی به لوله کشی ساختمان وارد می شود که در آینده گریبان ساکنین را خواهد گرفت. تعمیرات لوله کشی هزینه بر و طاقت فرساست لذا ضروری است با راهکارهایی ساده و عملی از عواقب بعدی پیش گیری کنیم. در این مطلب هوم سرویز برخی از نکات فنی و ایمنی را در لوله کشی ساختمان معرفی می‌کند.

حفاظت از لوله کشی ساختمان در برابر صدمات احتمالی

چنانچه لوله ها بر روی کف ساختمان بر روی زمین قرار گیرد می تواند زودتر آسیب ببیند در این صورت بهتر است از یک تکیه گاه برای زیر لوله ها استفاده کرد. یک مقوای ضخیم و حتی کارتن خالی برای اینکه زیر لوله قرار گیرد وسیله مناسبی است.
پس از لوله کشی ساختمان باید کل مسیر لوله ها ازنظر نشتی تست شود. به‌طورمعمول روی لوله ها را با ملات سبک پوشانده و تست می کنند. این کاری تخصصی است که امکان انجام آن برای پدر خانواده نیست ولی تنها با یک تماس در همه مناطق تهران، هوم سرویز در خدمت شماست پس جای هیچ نگرانی از این بابت نیست.

نور خورشید و آسیب رسانی سیستم لوله کشی

در لوله کشی فضای باز برای محافظت از لوله های نیوپایپ باید از عایق مناسب استفاده کرد. نور خورشید موجب آسیب جدی به این لوله ها شده و در زمان کوتاهی مجبور به تعمیر و تعویض لوله ها خواهید شد. به سادگی با عایق مناسب می‌توان از هزینه های بعدی جلوگیری کرد.

مراقبت از لوله های روکار فضای باز در زمستان

در مناطقی که زمستان های سرد و پربرفی دارد حتماً باید لوله های خارج از ساختمان را از یخ‌زدگی محافظت کرد. ترکیدگی لوله ها در اثر یخ زدن یکی از شایع‌ترین مشکلات در زمستان است.

لوله کشی ساختمان و تاسیسات

سیستم لوله کشی نیوپایپ و سیستم لوله کشی فلزی

ارتباط بین مهره ماسوره نیوپایپ با رزوه، توسط مغزی‌ها و تبدیل هایی است که واسطه بین این لوله ها با سیستم‌های فلزی هستند. حتماً متوجه شدید که بدون داشتن ابزار مخصوص و شناخت لوله ها و مغزی های ویژه به تنهایی نمی توان کاری از پیش برد.
چنانچه در سیستم لوله کشی ساختمان مشکلی پیش بیاید به طور معمول یک یا چند روز درگیر می شوید. پیدا کردن لوله‌کش کار بلد ساده نیست. با فرض اینکه استادکار ماهری را برای امور لوله کشی ساختمان پیدا کنید باید منتظر بمانید و وقت زیادی را از دست بدهید. خدمات هوم سرویز در همه مناطق کشور  شامل تعمیر، تعویض و لوله کشی ساختمان های مسکونی و اداری نیز می شود.

یک اصل مهم در لوله کشی ساختمان ها

تحت هیچ شرایط نباید لوله کشی نیوپایپ را بر روی دیوار به صورت افقی و توکار انجام داد. مسیر لوله های نیوپایپ باید در کف به صورت افقی بوده تا زیر جایگاه شیرآلات ادامه یابد در این مسیر می تواند بر روی دیوار وارد اتصالات نصب شده شود.

اورینگ های مشابه و عدم رعایت استاندارد

برای اینکه با مشکلات بعدی لوله کشی ساختمان مواجه نشوید لازم است تا از یک شرکت معتبر خدمات رسانی کمک بگیرید. اتصالات نیوپایپ دارای اورینگ هایی با طراحی مخصوص است که عملکرد خوبی در سیستم‌های گرمایشی دارند. استفاده از اورینگ های متفرقه موجب دشواری های جدی در لوله کشی ساختمان ها می شود که به سادگی مشخص نیست. اطمینان و آسایش را با خدمات هوم سرویز تجربه کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات لوله کشی آب و فاضلاب هم ارائه میده؟

عدم اتصال مستقیم لوله نیوپایپ به خروجی آبگرمکن

رعایت استاندارد مهم‌ترین اصل در لوله کشی ساختمان ها است که باید درلوله کشی آب، فاضلاب و گاز به طور کامل در نظر گرفته شود. در برخی از موارد خروجی آبگرمکن های دیواری به طور مستقیم به لوله نیوپایپ وصل می شود درحالی‌که باید بین لوله نیوپایپ و خروجی آبگرمکن، لوله فلزی باشد.نادیده گرفتن این موضوع خطرات جدی را به همراه دارد. البته در طراحی پکیج ها این قطعه فلزی جاسازی شده و نیازی به قراردادن لوله فلزی نیست.

اجرای لوله کشی در سقف کاذب

برای سیستم‌های بهداشتی که دارای سقف کاذب می باشند بهتر است لوله ها در سقف کار شود و از یک مسیر عمودی در تقاطع دو دیوار به سیستم‌های بهداشتی و شیر آلات متصل شود. انتخاب این شیوه لوله کشی ساختمان در سرویس بهداشتی، امنیت لوله ها را از آسیب های بعدی تضمین می‌کند.در حمام و دستشویی به طور معمول جا صابونی و جا حوله ای در دیوار تعبیه می شود و خطر آسیب رساندن به لوله ها وجود دارد. در صورت بروز چنین مشکلی فوراً با هوم سرویز تماس گرفته و خود را درگیر مشکلات بعدی نکنید.

وزن اضافی روی سیستم لوله کشی ممنوع

لوله های نصب شده نیوپایپ نمی توانند فشار بیش‌ازحد و بار اضافی را تحمل کنند و دچار شکستگی و ترک می شوند. برای جلوگیری از این مشکل باید از صفحات مخصوص استفاده کرد تا وزن سایر تجهیزات به طور مستقیم به لوله وارد نشود.
نکته: برخی از این موارد می بایست در هنگام ساختمان سازی و لوله کشی ساختمان ها انجام شود. با فرض اینکه تمام موارد استاندارد نیز رعایت شود هر لوله عمر مفیدی دارد و در اثر زمان ممکن است دچار آسیب شود.به همین منظور و در راستای رفاه هموطنان، استفاده از خدمات هوم سرویز در همه مناطق تهران برای شهروندان فراهم شده است.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی لوله کشی آب و فاضلاب تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا