تعمیرات و خدمات فنی

چرا شمعک آبگرمکن خاموش می شود؟ روشن نماندن شمعک آبگرمکن

به "هوم سرویز"

خدمات فنی، نظافتی و تعمیراتی

منازل و شرکت ها

خوش آمدید!

021-91001332

علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن هر چه که باشد، باید به سرعت برطرف شود. وقتی شمعک آبگرمکن خراب می شود، آب گرم ساختمان هم قطع می شود. در این صورت نه آبگرم برای حمام وجود دارد و نه برای شسشتوی ظروف و لباس ها می توانید از گرمای آب آبگرمکن استفاده کنید. در حالت عادی برای روشن کردن شمعک کافی است دکمه ولوم را فشار دهید تا گاز خارج شود و با سیستم جرقه زن، شعله آبگرمکن روشن می شود. گاهی بعد از رها کردن دکمه ولوم، شمعک خاموش می شود و اینجاست که مشکل به وجود می آید. عیب یابی و تعمیر ابگرمکن حرفه ای تخصصی است. تعمیرکار آبگرمکن با بررسی قطعات دستگاه، علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن را پیدا می کند. در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه، حتما می بایست این کار انجام شود تا شعله آبگرمکن به خوبی روشن بماند.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

دلیل روشن نماندن شمعک آبگرمکن چیست؟

آبگرمکن از وسایل پر کاربرد در ساختمان های مسکونی است. پس از مدتی قطعات دستگاه دچار فرسودگی شده و نیاز به تعمیر پیدا می کند. روشن نماندن شمعک آبگرمکن نیز نشان دهنده وجود مشکل در قطعات اصلی دستگاه است. دلایل زیادی برای خاموش شدن شمعک وجود دارد. از خرابی ترموکوبل و سوختن بوبین ها گرفته تا مشکلات مربوط به دودکش ها می تواند موجب این اشکال شود. در سرویس آبگرمکن می توان مشکل اصلی را پیدا کرد. خدمات نصب و سرویس آبگرمکن هوم سرویز  توسط بهترین تعمیرکار آبگرمکن ارائه می شود. عیب یابی و تعمیر آبگرمکن را به حرفه ای ها بسپارید. به این ترتیب نگرانی بابت تامین آبگرم منزل وجود ندارد. صفر تا صد تعمیرات آبگرمکن در محل انجام می شود.

 راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن در منزل

شمعک آبگرمکنمشکل روشن نماندن شمعک آبگرمکن
  • اشکال در ترموکوبل

یکی از اصلی ترین دلایل روشن نماندن شمعک آبگرمکن وجود ایراد و اشکال در ترموکوبل است. ترموکوبل بخاری گازی، ترموکوبل اجاق گاز و ترموکوبل آبگرمکن در معرض آسیب قرار دارند. در اثر گرمای شعله و پس از مدتی امکان پاره شدن یا ایراد در نوک ترموکوبل وجود دارد. برای بررسی این موضوع می توانید با دست زدن یا نگاه کردن به ترموکوبل نیز متوجه ایراد بشوید. معیوب بودن ترموکوبل موجب می شود که با رها کردن دکه ولوم، شمعک نیز خاموش شود. این مشکل به سادگی و با تعویض ترموکوبل قابل حل است. این وسیله را با یک ترموکوبل سالم و تازه خریداری شده، جایگزین کنید. البته این کاری نیست که به تنهایی بتوانید آن را انجام دهید و نیاز به تجربه و مهارت دارد.

سرویس نصب و تعمیر آبگرمکن

  • اشکال در بوبین دلیل روشن نماندن شمعک آبگرمکن

بوبین یک سیم طویل است که به صورت پیچ دار و منظم دیده می شود. وضعیت بوبین و ترموکوبل هر دو در روشن ماندن یا عدم روشن ماندن شمعک آبگرمکن تاثیر دارد. بدون بوبین میدان مغناطیسی لازم ایجاد نمی شود و ترموکوبل عمل نمی کند. در نتیجه گاز قطع شده و شمعک خاموش می شود. لازم است تا تعمیرکار آبگرمکن سلامت بوبین را تست کند. در صورت معیوب بودن این قطعه، حتما می بایست نسبت به تعویض آن اقدام کنید تا شمعک آبگرمکن روشن باقی بماند. در صورت ایراد بوبین، شمعک روشن می شود ولی با رها کردن دکمه، چند ثانیه بعد شمعک خاموش خواهد شد.

نصب و تعمیر آبگرمکن دیواری با تخفیف استثنایی!

نصب و تعمیر شمعک آبگرمکنعلت روشن نماندن شمعک آبگرمکن چیست؟
  • سوختگی سنسور جوش

در اغلب برندها، سنسور جوش در سمت چپ و بالای آبگرمکن قرار دارد. یک قطعه کوچک که دو رشته سیم به آن متصل شده، همان سنسور آبگگرمکن است. اگر سنسور سوخته باشد، شمعک روشن نمی ماند. سنسور برای ایمنی در همه آبگرمکن های استاندارد کار گذاشته شده است. برای آزمایش سلامت سنسور می توانید سیم های آن را جدا کنید. البته این کار به طور موقت مشکلی ایجاد نمی کند. اکنون می توانید با فشردن دکمه ولوم، شمعک را روشن کنید. چنانچه با رها کردن دکمه، شعله خاموش نشد پس حتما سنسور سوخته است. دلیل روشن نماندن شمعک آبگرمکن همین سنسور معیوب است. بالافاصله دستگاه را خاموش کرده و نسبت به تعویض سنسور سوخته اقدام کنید. این قطعه جهت هشدار آب جوش نصب شده و نباید حذف شود.

  • هشدار سنسور گاز آبگرمکن

در آبگرمکن های قدیمی چیزی به نام سنسور دود یا گاز وجود نداشت. امروزه در همه برندهای آبگرمکن دیواری یا آبگرمکن ایستادهف سنسور گاز هم نصب شده است. کار اصلی این قطعه اینست که با تشخیص تهویه نامناسب، گاز را قطع می کند. چنانچه شمعک روشن شد و آبگرمکن شروع به کار کرد اما بعد از گذشت چند دقیقه، شمعک و شعله خاموش شد علت هشدار سنسور گاز است. علت این هشدار کارکرد نادرست دودکش و تهویه هوای نامناسب دستگاه است. گرفتگی لوله های دودکش می تواند این مشکل را ایجاد کند. در صورت مواجه با این مشکل ابتدا خروجی های گاز آبگرمکن و دودکش را بررسی کنید. سنسور گاز از سیستم های بسیار حیاتی در آبگرمکن است و نبایست آن را قطع کنید. 

تعمیر آبگرمکن بوتان در تهران

روشن نماندن شمعک آبگرمکنبررسی علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن
  • گرفتگی پیلوت دلیل روشن نماندن شمعک آبگرمکن

یکی از رایج ترین دلایل روشن نماندن شمعک آبگرمکن اینست که حجم آتش کم است. کم بودن حجم آتش شمعک و پیلوت یه دلیل جرم گرفتگی نازل شمعک بوده و قابل تعمیر است. گرد و غبارف چربی و آلودگی ها روی سوراخ بسیار ریز نازل نشسته و آن را کیپ می کند. برای برطرف شدن مشکل باید این سوراخ با دقت تمیز شود. استفاده زا سوزن و میخ موجب از کار افتادن کامل این قطعه می شود. برای تعمیر و سرویس آبگرمکن با حرفه ای ها تماس بگیرید.

خدمات تعمیر آبگرمکن هوم سرویز

سرویس نصب و تعمیر هوم سرویز از سرویس های فعال در تهران است. ما در همه محله های تهران حضور داریم. نصب آبگرمکن دیواری ، نصب آبگرمکن ایستاده، نصب شیر آلات، رسوب گیری آبگرمکن دیواری، پیدا کردن علت روشن نماندن شمعک، تعمیر ترموکوبل آبگرمکن و سرویس آبگرمکن از خدمات فنی هوم سرویز است. این سرویس توسط تعمیرکار آموزش دیده و با تجربه آبگرمکن ارائه می شود. همه سفارش های ثبت شده در اپلیکیشن هوم سرویز شامل تضمین کیفیت و نرخ منصفانه هستند. برای نصب و تعمیر آبگرمکن با ما تماس بگیرید.

برای اطلاع از هزینه تعمیر آبگرمکن و هزینه سرویس آبگرمکن با هوم سرویز تماس بگیرید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا