لوازم خانگی

چگونه لاستیک درب ماشین لباسشویی را تعویض کنیم؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

ماشین لباسشویی کاربردی ترین وسیله در هر خانه ای است. حتی تصور خراب شدن و از کار افتادن لباسشویی، دلهره آور است. با همه مراقبت هایی که انجام می دهید به هر حال روزی ماشین لباسشویی هم دچار مشکل می شود و نیاز به تعمیر پیدا می کند. عیب یابی و  تعمیر ماشین لباسشویی یک تخصص است. یکی از رایج ترین مشکلات لباسشویی نشتی آب از درب آن است. این مشکل به دلیل خراب شدن واشر و از بین رفتن آب بندی دور درب به وجود می آید. برای برطرف کردن نشتی درب لباسشویی لازم است تا لاستیک دور درب عوض شود. هزینه خرید لاستیک و تعویض آن چندان زیاد نیست بنابراین به محض دیدن نشتی یا خیسی در قسمت پایین درب، احتمال پارگی یا بی کیفیت شدن لاستیک را بررسی کنید.

آموزش تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

معمولا لاستیک درب آسیب دیده قابل تعمیر نیست و باید به کل این قطعه عوض شود. برای افزایش عمر لاستیک درب لباسشویی باید همیشه آن را خشک و تمیز نگه داشت. پس از هر بار شستشوی لباس ها با یک دستمال، رطوبت دور درب ماشین لباسشویی را خشک کنید. وجود آب و رطوبت در بین شیارهای لاستیک، علت اصلی خراب شدن آن است. در این صورت هم زمان با روشن شدن دستگاه، کمی نم و نشتی در پایین درب لباسشویی دیده می شود. اگر علاقه به کارهای فنی دارید با کمی صبر و حوصله می توانید لاستیک درب را خودتان هم عوض کنید. قبل از هر کاری حتما دوشاخه اصلی ماشین لباسشویی را از پریز بکشید و برق دستگاه را قطع کنید. رعایت نکات ایمنی در تعمیرات ماشین لباسشویی بسیار ضروری است.

عیب یابی و ​تعمیر ماشین لباسشویی

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشوییتعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی
  • خارج کردن کنترل پنل جلویی ماشین لباسشویی

برای تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی لازم است تا پنل جلویی را به طور کامل خارج کنید. اول پنل بالایی را با باز کردن پیچ ها در بیاورید. برای این کار نیاز به یک پیچ گوشتی چهرسو یا ستاره ای دارید. همه پیچ هایی که پنل را نگهداشته اند را با حوصله باز کنید تا پنل به راحتی باز شود. با باز کردن این پیچ ها پنل جدا می شود. سپس نوبت به در آوردن محفظه مواد شوینده است. این محفظه به سادگی جدا می شود و نیازی به باز کردن پیچ نیست. اما برای باز کردن مجموعه کنترل پنل جلوی ماشین لباسشویی می بایست پیچ های آن را باز کنید. این محفظه با پیچ های مخصوص و ضد زنگ به خوبی محکم شده است. برای اینکه پس از تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی با مشکل مواجه نشوید حتما این پیچ های ضد زنگ را در جای مطمئنی قرار دهید.

طریقه نصب ماشین لباسشویی

  • در آوردن  پنل جلویی

پس از باز کردن کنترل پنل نوبت به خارج کردن پنل پایین ماشین لباسشویی است. این پنل را در دریچه فیلتر در قسمت جلوی ماشین لباسشویی می توانید ببینید. سپس برای تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی می توانید کلیپ و فنر لاستیک را از دور واشر جدا کنید. این قسمت نیاز به کمی تجربه دارد. باز کردن چند پیچ و خارج کردن واشر برای کسی که تجربه ای ندارد، کمی دشوار است. تعمیر ماشین لباسشویی از سرویس های پر تقاضا در هوم سرویز است که در همه ایام سال فعال است. اگر با این راهنمایی ها نتوانستید لاستیک دور درب را خارج کنید با ما تماس بگیرید. همیاران هوم سرویز از بهترین تعمیرکاران در محله شما هستند.

نکات نگهداری از ماشین لباسشویی در منزل

مراحل تعویض لاستیک درب ماشین لباسشوییعیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی با قیمت منصفانه
  • نحوه تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

اگر تا اینجای کار را طبق راهنمایی ها انجام داده باشید، به راحتی می توانید لاستیک فرسوده را خارج کنید. اکنون جای دست کافی وجود دارد و می توانید فنر نگهدارنده لاستیک به بدنه را آزاد کنید. با آزاد کردن فنر، واشر دور درب هم آزاد می شود. یادتان باشد این فنر تعویض نمی شود و برای نصب مجدد لاستیک به آن نیاز دارید. به طور کلی هر پیچ یا قطعه ای را که باز می کنید در یک جای امن قرار دهید تا موقع مونتاژ قطعات با مشکل روبرو نشوید. 

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی در واقع همان واشر محافظ برای آب بندی درب دستگاه است. شکل ظاهری این لاستیک شباهتی به واشرهای کوچکی که تاکنون دیده اید ندارد ولی به هر حال این لاستیک نیز یک واشر بزرگ است. با خارج کردن واشر فرسوده قبلی می توانید واشر جدید را دقیقا در محل خود نصب کنید. دقت داشته باشید که سوراخ های تخلیه واشر یا همان لاستیک درب باید در قسمت پایین و کاملا مستقیم قرار بگیرید. این سوراخ ها برای تخلیه آب اضافی دور درب به کار می رود. قرارگیری سوراخ های تخلیه رمز کار است پس در این مورد دقت لازم را انجام دهید.

هزینه تعمیر لوازم خانگی در هوم سرویز چقدر است؟

هزینه تعویض لاستیک درب ماشین لباسشوییسرویس نصب و تعمیر ماشین لباسشویی در تهران
  • مرحله نهایی تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

اکنون توانسته اید لاستیک درب را با یک لاستیک تازه و سالم تعویض کنید اما هنوز کار تمام نشده است. پس از تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی نوبت به بستن پنل های جلویی و پیچ های نگهدارنده پنل ها است. درست به همان ترتیبی که یکی یکی پیچ های پنل ها را باز کردید می بایست همه قطعات را سر جای خود قرار دهید و پیچ ها را محکم کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر ماشین لباسشویی هم ارائه میده؟

خدمات نصب و تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیرات لباسشویی هوم سرویز از سرویس های تخصصی است که توسط تعمیرکاران حرفه ای انجام می شود. نصب ماشین لباسشویی به همراه نصب شیر آب، تعویض فیلتر به همراه جرمگیری و شستشو، تعمیر تایمر مکانیکی و الکترونیکی، تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی بخشی از خدمات ارائه شده در سرویس نصب و تعمیر ماشین لباسشویی است. تعویض کلیه قطعات ماشین لباسشویی در محل انجام می شود. تکنیسین متخصص با مراجعه درب منزل کارهای تعمیراتی و تعویض قطعات را انجام می دهد. در صورت خرید قطعات توسط همیار حتما فاکتور خرید را از همیار دریافت کنید. ما در همه روزهای هفته آماده سرویس دهی و تعمیرات لوازم خانگی هستیم.

جهت ثبت سفارش رایگان  سرویس نصب و تعمیر ماشین لباسشویی از اپ هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر ماشین لباسشویی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا