تعمیرات و خدمات فنی

آیا امکان نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی وجود دارد؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

نصب آسانسور در ساختمان موجب رفاه ساکنین می شود اما بسیاری از ساختمان های قدیمی فاقد آسانسور هستند. اخیرا تقاضا برای نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی بسیار بیشتر شده است. به خصوص در ساختمان های ۳ طبقه و بالاتر با نصب آسانسور و بالابرهای خانگی می توان کیفیت زندگی ساکنین را ارتقا داد. بالا رفتن از پله ها در مرور زمان می تواند به مفاصل زانو آسیب برساند و این امر برای سالمندان مشکلاتی را به وجود آورده است. با توجه به اینکه در برخی از ساختمان های قدیمی این سازه نصب نشده، چگونه می توان از آسانسور در این ساختمان ها استفاده کرد؟

نصب آسانسور در چه ساختمان هایی امکان پذیر است؟

همه ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، انبارها و … نیاز به آسانسور دارند. اگر در هنگام ساخت بنا، آسانسور در ساختمان جاگذاری نشود، می توان امکان نصب سازه در آینده را بررسی کرد. مواردی از قبیل مقاومت سازه ساختمان، امکان تقویت سازه، محل مناسب نصب و برخی ملاحظات فنی نشان می دهد که بنا برای نصب آسانسور مناسب است یا خیر. خوشبختانه در اغلب ساختمان های قدیمی می توان نوعی از بالابر را نصب کرد اما استفاده از شیوه های مناسب در نصب و همچنین انتخاب بهترین نوع آسانسور در این ساختمان ها اهمیت زیادی دارد. بررسی وضعیت ساختمان توسط کارشناسان فنی انجام می شود و بهترین راهکار برای نصب انواع آسانسور خانگی به ساکنین پیشنهاد می شود.

سرویس آسانسور و بالابر 

نصب آسانسور

حداقل فضا برای نصب آسانسور چقدر است؟

بیش از ۵۰ سال است از تولید آسانسورهای اولیه گذشته است ولی هنوز بسیاری از ساختمان های چند ده ساله فاقد سیستم های بالابر هستند. با توجه به اینکه فضایی برای آسانسور و بالابر در ساختمان های قدیمی در نظر گرفته نشده است، کار نصب دشوار می شود. در واقع چالش اصلی در این مورد، پیدا کردن محلی با شرایط استاندارد برای نصب و راه اندازی آسانسور است. انواع بالابر با اندازه های مختلفی تولید شده که گنجایش حمل متفاوتی دارند. داشتن حداقل یک فضای ۱۲۰ در ۱۲۰ سانتیمتری برای نصب کوچکترین کابین ها ضروری است. هر چه ظرفیت حمل آسانسور بیشتر باشد، ابعاد کابین بزرگتر است و به فضایی بیشتری برای نصب نیاز پیدا می کنیم. 

بهترین مکان برای نصب و راه اندازی آسانسورهای خانگی کجاست؟

حتی اگر ساختمان فاقد آسانسور باشد و فضایی برای این منظور در نظر گرفته نشده، جای نگرانی نیست! در یک ساختمان قدیمی می توان از فضاهای موجود به شرط داشتن حداقل متراژ، برای اجرای بالابر خانگی استفاده کرد. برای مثال فضای نورگیر بین راه پله مکان مناسبی برای راه اندازی تجهیزات بالابر است. در این صورت می توان درب آسانسور را در مجاور درب آپارتمان و از راه پله کار کرد. به این ترتیب کمترین میزان تخریب در ساختمان انجام می شود و هزینه های اجرایی تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. چنانچه فضای نورگیر راه پله در ساختمان موجود نباشد می توان از نورگیر نیز استفاده کرد. در صورت نبودن این فضا نیز امکان نصب سازه در حیاط و یا تخریب بخشی از ساختمان برای جایگذاری بالابر وجود دارد. در این صورت هزینه های اجرای پروژه بیشتر خواهد شد.

چگونه بازسازی خانه قدیمی را با قیمت مناسب انجام دهیم؟

خدمات نصب آسانسور

آیا  در همه پروژه ها حفر چاله آسانسور انجام می شود؟

تصور عمومی از انواع آسانسور اینست که یک کابین در چاله ای حرکت می کند. جالب است بدانید که انواع هوم لیفت Home Lift بدون نیاز به حفر چاله آسانسور راه اندازی می شوند. در واقع برای نصب آسانسور هیدرولیکی خانگی هیچ نیازی به چاله و یا برق سه فاز و حتی موتورخانه در پشت بام نیست. هوم لیفت ها ایده آل ساختمان های قدیمی هستند که با کمترین تجهیزاتی در بنا نصب می شوند.

آیا رضایت همه ساکنین برای نصب و راه اندازی آسانسور الزامی است؟

بدون تردید انجام هر گونه تغییر در فضای مشاع، منوط به رضایت همه ساکنین است. شاید این موضوع بزرگترین مانع در راه اندازی سیستم های بالابر و هوم لیفت در ساختمان های قدیمی باشد. عدم رضایت یکی از مالکین نیز برای تعطیل شدن چنین پروزه ای کافی است. به طور معمول مالکین طبقه اول تمایلی به نصب انواع آسانسور ندارند. یکی از عمده ترین دلایل مخالفت مالکین طبقه اول، استفاده از فضای نورگیر برای راه اندازی آسانسور است. به طور معمول این فضا در اختیار واحد طبقه اول قرار دارد و مالک نمی خواهد این فضا را از دست بدهد. کور شدن پنجره ها و مشکلاتی از این دست هم می تواند نارضایتی مالکین را داشته باشد. به هرحال باید طرح راه اندازی آسانسور طوری باشد که همه ساکنین و ملکین ساختمان رضایت داشته باشند.

خانه هوشمند و وسایل هوشمند سازی ساختمان

میدونستی که هوم سرویز، خدمات آسانسور و بالابر هم ارائه میده؟

قیمت نصب آسانسور خانگی

هزینه نصب و راه اندازی آسانسور چگونه بین واحدها تقسیم می شود؟

بحث هزینه ای اجرای پروژه هم یکی از مواردی است که باید از قبل در موردش تصمیم گیری شود. به طور معمول تقسیم بندی هزینه ها به صورت توافقی بین مالکین انجام می شود و ماده قانونی برای این امر پیش بینی نشده است. در چند سال گذشته با توجه به افزایش تقاضا برای نصب بالابرهای خانگی نوعی توافق در بین مالکین رایج شده که به نظر منطقی تر است. طبق عرف رایج مالک طبقه اول کمترین میزان را پرداخت می کند. مالکین طبقات دوم، مبلغی برابر با دو برابر واحد طبقه اول پرداخت می کنند. پرداختی مالک های طبقه سوم به میزان دو برابر مالکین طبقه دوم است. به همین ترتیب مالکین هر طبقه بالاتر به میزان دو برابر مالکین طبقه پایین خود پرداخت می کنند. بنابراین مالکین طبقات آخر ، بیشترین میزان پرداختی را خواهند داشت.

  • مالک طبقه اول یک سهم
  • مالک طبقه دوم دو سهم
  • مالک طبقه سوم چهار سهم
  • مالک طبقه چهارم هشت سهم و ….

خدمات آسانسور و بالابر هوم سرویز

نصب، سرویس و نگهداری آسانسورهای نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک از سرویس های پر تقاضا در هوم سرویز است. طراحی و ساخت بالابر، تعمیر و نگهداری آسانسور و خدمات نصب و راه اندازی بالابرهای خانگی در ساختمان های قدیمی نیز پذیرفته می شود. کارشناسان حرفه ای بالابر و آسانسور هوم سرویز آماده انجام پروژه های اجرای انواع بالابر، آسانسور هیدرولیکی، هوم لیفت، بالابر تک نفره و … در همه مناطق تهران هستند. برای مشاوره رایگان و بررسی امکان نصب و اجرای آسانسور در ساختمان های قدیمی با ما تماس بگیرید.

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از (تومان)قیمت تا (تومان)
سرویس و نگهداری آسانسورهای نیمه1500027000
سرویس و نگهداری آسانسورهای تمام اتوماتیک به ازای هر توقف(ماهیانه)
1800030000
عیب یابی و تعمیر آسانسور
توافقی
ساخت یا بازسازی آسانسور
توافقی
طراحی و ساخت بالابر
توافقی
سرویس بالابر
توافقی
عیب یابی و تعمیر بالابر
توافقی
نصب کامل و راه اندازی به ازای هر توقف
40000005000000

ثبت سفارش سرویس آسانسور و بالابر از طریق اپلیکیشن هوم سرویز رایگان است

همیار ما شوید
اگر شما هم توی آسانسور و بالابر تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا