لوازم خانگی

راهنمای عیب یابی دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی از ضروری ترین وسایل در هر خانه ای است . در کناز اجاق گاز، یخچال، ماشین ظرفشویی و لباسشویی، یک تصفیه کننده آب هم در آشپزخانه قرار داده می شود. آب آشامیدنی، سالم ترین نوشیدنی برای بدن انسان است که از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند. این دستگاه ساده از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده و به مرور دچار مشکلاتی می شود. با پیدا کردن ایراد دستگاه می توان نسبت به تعمیر آن و برطرف کردن مشکل، اقدام کرد. برای عیب یابی دستگاه تصفیه آب توجه به چند نکته ضروری است. مهم ترین نکته توجه به کارکرد خود دستگاه از لحاظ صدا و لرزش است. نکته مهم دیگر بررسی عملکرد دستگاه تصفیه از لحاظ ریزش و فشار آب است. هر تغییری در این موارد روی کارکرد دستگاه تاثیر دارد و باید علت یابی شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

عیب یابی دستگاه تصفیه آب

تصفیه کننده های آب خانگی خیلی ساده تر و کوچکتر از دستگاه های تصفیه صنعتی هستند. اگر مراکز تصفیه آب شهری را از نزدیک دیده باشید، حوضچه های ذخیره آب، کلر زنی، ضد عفونی و … را می بینید. برای استفاده در منازل معمولا انواع ساده تری از تصفیه کننده ای آب آشامیدنی استفاده می شود که برای حجم کم و محدود قابلیت خوبی دارند. این لوازم قادرند با استفاده از روش های فیزیکی و شیمیایی، بسیاری از املاح و آلودگی های مضر آب را از بین ببرند. در همه دستگاه های تصفیه کننده آب خانگی حذف آلودگی توسط فیلتر دستگاه انجام می شود. فیلتر قطعه ای مصرفی است که می بایست در بازه زمانی مشخص و به صورت دوره ای تعویض شود.

چرا استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی ضروری است؟

هزینه عیب یابی دستگاه تصفیه آبعیب یابی دستگاه تصفیه آب

عیب یابی دستگاه تصفیه آب : تعویض فیلتر

آب ورودی به دستگاه از مرحله فیلتر عبور می کند تا به کیفیت مطلوب برای نوشیدن برسد. فیلتر ها در انواع مختلفی تولید شده اند که به لحاظ کیفیت متفاوت هستند. کارایی همه فیلترها یکسان بوده و آلاینده ها و رسوبات آب را جذب می کنند. وقتی آب آشامیدنی خروجی دستگاه بد بو یا بد مزه شده باشد، حتما فیلتر کارایی خود را از دست داده است. یک فیلتر استاندارد تنها می تواند زمان محدودی کارایی داشته باشد. هر چقدر میزان استفاده از دستگاه بیشتر باشد، فیلتر زودتر اشباع می شود. برای تعویض فیلتر دستگاه آب لازم است تا یک فیلتر مشابه از نظر اندازه و توان با فیلتر قبلی جایگزین شود. به غیر از موضوع تعویض فیلتر که چندان مشکل بغرنجی نیست، معمولا مشکلات دیگری هم برای دستگاه تصفیه آب خانگی اتفاق می افتد. برخی از رایج ترین مشکلات اینها هستند:

  • اشکال در روشن شدن دستگاه

دستگاه تصفیه آب خانگی وسیله ای برقی است. نوسانات برق، کاهش فشار و خرابی ترانس تبدیل برق می تواند موجب بروز مشکلاتی در دستگاه شود. اگر دستگاه روشن نمی شود و یا پس از روشن شدن مرتب خاموش و روشن می شود با تعمیرکار تماس بگیرید. برای عیب یابی دستگاه تصفیه آب لازم است تا سوئیچ کنترل فشار پایین و بالا بررسی شود.شیر برقی، شیر یک طرفه و شیر چهار طرفه نیز از نظر برقی و اتصالات باید بررسی شوند. سوئیچ های کنترل فشار بالا و پایین و برق پمپ دستگاه و …. همگی می تواند مشکلات روشن و خاموش شدن دستگاه را ایجاد کند. به طور قطع نمی گفت کدامیک از این قطعات آسیب دیده و برای عیب یابی باید دستگاه از نزدیک بررسی شود.

سرویس دستگاه تصفیه آب

عیب یابی دستگاه تصفیه آب خانگیعیب یابی  تصفیه آب خانگی
  • افت فشار خروجی آب

کاهش فشار خروجی از شیر برداشت دستگاه تصفیه آب یکی از مشکلات رایج است که معمولا در دستگاه های قدیمی تر دیده می شود. گاهی میزان آب خروجی به حدی کم می شود که برای پر کردن یک لیوان آب باید کلی وقت صرف کنید. کاهش حجم آب و یا فشار پایین هر دو می تواند این مشکل را ایجاد کند. برای عیب یابی دستگاه تصفیه آب لازم است تا مخزن دستگاه بررسی شود. معمولا کیسه هوای درون مخزن آسیب دیده و نمی تواند فشار لازم برای خروج آب از شیر را تامین کند. برای تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی با تعمیرکار تصفیه آب هوم سرویز تماس بگیرید. همه مراحل عیب یابی و تعمیر دستگاه در محل انجام می شود و در صورت نیاز قطعه اسیب دیده تعویض خواهد شد.

  • کارکرد با صدای زیاد

دستگاه تصفیه آب خانگی به خودی خود صدای ناهنجاری ندارد. صدای کارکرد دستگاه یا هنگام برداشتن آب از شیر خروجی در حدی نیست که موجب سلب آسایش شود. اگر به تازگی دستگاه دچار سر و صدای زیادی شده، احتمال ایراد در پمپ آب وجود دارد. برای عیب یابی دستگاه تصفیه آب خانگی لازم است تا پمپ توسط تعمیرکار تصفیه آب بررسی شود. اگر پمپ آب سالم بود می بایست شیر چهار طرفه مورد بازدید قرار گیرند. در صورت نیاز به تعویض می توان این قطعه را جایگزین کرد. در برخی موارد فشار ورودی زیاد دستگاه نیز علت ایجاد صدای زیاد موقع روشن شدن دستگاه است. با خدمات نصب و راه اندازی تصفیه آب هوم سرویز تماس بگیرید تا بلافاصله تعمیرکار به محل اعزام شود. عیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه آب به صورت تخصصی توسط تکنیسین با تجربه انجام می شود. هوم سرویز در همه محله های تهران فعال است.

خدمات عیب یابی دستگاه تصفیه آبسرویس نصب و راه اندازی دستگاه تصفیه آب

خدمات عیب یابی دستگاه تصفیه آب هوم سرویز

نصب و راه اندازی دستگاه های تصفیه آب خانگی از سرویس های کاربردی هوم سرویز برای خانواده های تهرانی است. سرویس دوره ای و تعمیرات حرفه ای دستگاه تصفیه آب زیر نظر تعمیرکار متخصص در محل انجام می شود. تعویض فیلتر، جا به جایی دستگاه، هواگیری مخزن تصفیه آب، تعمیر پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی، تعمیر دستگاه تصفیه آب در همه نقاط تهران پذیرفته می شود. هزینه تعمیرات منصفانه و طبق تعرفه اعلام شده و شامل پرداخت مبلغ اضافی در محل نیست. بدون نگرانی عیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه آب خانگی را به هوم سرویز بسپارید. همه سفارش های ثبت شده در اپلیکیشن این سامانه شامل گارانتی و تضمین کیفیت خدمات هستند. 

ثبت سفارش رایگان سرویس دستگاه تصفیه آب از طریق اپلیکیشن هوم سرویز امکان پذیر است

همیار ما شوید
اگر شما هم توی دستگاه تصفیه آب تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا