تعمیر بخاری ماشین

تعمیر بخاری ماشین

از 1512 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر بخاری ماشین در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت تعویض بخاری خودرو

1,200,000 الی 1,800,000 تومان

قیمت رفع انسداد رادیاتور بخاری

200,000 الی 300,000 تومان

قیمت تعویض شیلنگ بخاری

200,000 الی 300,000 تومان

قیمت تعویض رادیاتور بخاری

400,000 الی 800,000 تومان

متوسط قیمت0 تومانکمینه قیمت0 تومانبیشینه قیمت0 تومان

آنچه درباره تعمیر بخاری ماشین خواهید خواند

 • تعمیر بخاری خودرو
 • نحوه تعمیر بخاری ماشین در محل هوم سرویز چگونه است؟
 • سیستم عملکرد بخاری خودرو چگونه است؟
 • علائم خرابی بخاری ماشین
 • مهم ترین قطعات در تعمیر بخاری ماشین
 • برای پیشگیری از خرابی بخاری خودرو چه باید کرد؟
 • تعمیر و سرویس بخاری خودرو در محل با هوم سرویز
 • در سرویس تعمیر بخاری خودرو در محل هوم سرویز چه خودروهایی پذیرفته می شود؟
 • هزینه تعمیر بخاری خودرو به چه مواردی وابسته است؟
 • خدمات تعمیرات بخاری خودروهای ایرانی و خارجی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر بخاری خودرو

تعمیر بخاری خودرو در هوای سرد از مواردی است که باید سریعا انجام شود. همواره پیشنهاد می شود قبل از شروع فصل سرما سرویس بخاری خودرو را انجام دهید تا در زمان سرما با مشکل مواجه نشوید. یکی از مهم ترین اقدامات برای جلوگیری از خرابی این قطعه، شستشوی بخاری ماشین است. اگر اکنون بخاری خودرو با مشکل مواجه شده است و در پی پیدا کردن مرکز تعمیر بخاری خودرو هستید ما به شما کمک می کنیم تا بهترین تعمیرکار بخاری خودرو در محل حاضر شوند.

در ادامه به معرفی نحوه کارکرد بخاری، آموزش تعمیر بخاری خودرو و عوامل موثر بر هزینه تعمیر بخاری خودرو در محل می پردازیم.

نحوه تعمیر بخاری ماشین در محل هوم سرویز چگونه است؟

در صورتی که با خرابی بخاری خودرو مواجه شده اید نیازی نیست به مراکز تعمیر بخاری خودرو مراجعه کنید. تنها کافیست مراحل ساده زیرا را طی کنید که تعمیرکاران جهت سرویس بخاری خودرو در محل حاضر شوند.

· ثبت درخواست جهت تعمیر بخاری ماشین

در ابتدا تنها کافیست از طریق سایت، اپلیکیشن و یا تماس مستقیم درخواست خودتان را ثبت کنید. در ثبت درخواست اولیه نوع خودرو و همچنین مکان و زمان مد نظر جهت دریافت خدمات را مشخص خواهید نمود.

· تماس همیاران جهت ارائه توضیحات نهایی

پس از ثبت درخواست، تعمیرکارن متخصص در این زمینه جهت اطلاع از وضعیت خودرو و همچنین اعلام نحوه تعمیرات بخاری خودرو تماس گرفته و محدوده هزینه تعمیر بخاری خودرو و شستشوی رادیاتور بخاری ماشین را در اختیارتان قرار خواهند داد.

· اعزام متخصصین جهت سرویس بخاری ماشین در محل

پس از توافقات نهایی در ارتباط با نحوه تعمیرات و همچنین هزینه تعمیر بخاری ماشین، متخصصین به محل اعزام شده و کلیه خدمات مربوط به تعمیرات بخاری خودرو را در محل ارائه می دهند.

سیستم عملکرد بخاری خودرو چگونه است؟

بخاری خودرو اغلب در زیر صندلی راننده و یا در کنار سیستم تهویه خودرو نصب می شود و با استفاده از لوله کشی هوای گرم را به داخل کابین خودرو وارد می کند. گرمای بخاری ماشین از گرمای آب موتور تامین می شود. فرآیند احتراق منجر به آزاد شدن حرارت زیادی شده و این گرما با استفاده از آب رادیاتور خنک می شود. آب خنک کننده در هنگام عبور از رادیاتور بخاری خودرو این گرما را منتقل کرده و با استفاده از فن بخاری به داخل کابین دمیده می شود.

علائم خرابی بخاری ماشین

با دیدن علائم زیر باید به فکر تعمیر بخاری خودرو باشید

· روشن نشدن بخاری خودرو

روشن نشدن بخاری خودرو شایع ترین ایرادی است که اغلب رانندگان با آن مواجه می شوند و در نتیجه هوای گرم به داخل خودرو دمیده نمی شود. اگر به دنبال آموزش تعمیر بخاری خودرو هستید که خودتان مشکل را حل کنید. باید ابتدا اتصالات برقی بخاری را بررسی کنید. زیرا سوختن فیوز و شل شدن اتصالات موجب روشن نشدن بخاری ماشین می شود. در صورتی که اتصالات مشکلی نداشتند باید المنت ها بررسی شوند. اگر المنت ها سوخته باشند متاسفانه باید به فکر خرید بخاری خودرو جدید باشید. البته ایراد در فن بخاری خودرو، پمپ آب نیز ممکن است عامل این مشکل باشند.

· چرا بخاری ماشین گرما نمیده ؟

در این مواقع بخاری روشن می شود ولی باد گرم زده نمی شود. کم شدن گرمای بخاری خودرو به چند مورد مرتبط است. اولین مورد کم شدن آب خنک کننده موتور است. در نتیجه گرمای موتور به خوبی گرفته نمی شود و به رادیاتور بخاری خودرو منتقل نخواهد شد. مورد بعدی مربوط به گرفتگی رادیاتور بخاری ماشین است که با شستشوی رادیاتور بخاری ماشین این مشکل رفع خواهد شد.

· علت دیر گرم شدن بخاری خودرو

دیر گرم شدن بخاری خودرو ممکن است به علت گرفتگی رادیاتور بخاری خودرو باشد. زیرا گاهی آب رادیاتور خودرو رسوب دارد و جلوی ورود و خروج آب را می گیرد و بخاری خوب گرما نمی دهد. همچنین کم شدن سطح مایعات خنک کننده نیز عامل بعدی است. کم شدن مایعات موجب می شود که گرما به خوبی منتقل نشود. در این مواقع باید احتمال هر گونه نشتی در سیستم خنک کاری موتور بررسی شود. همچنین اطمینان کسب کنید که در خودرو ضدیخ ریخته اید.

مهم ترین قطعات در تعمیر بخاری ماشین

در سیستم گرمادهی خودرو قطعات زیادی درگیرند که در صورت خرابی بخاری ماشین باید این قطعات بررسی شوند و تعمیر بخاری ماشین صورت بگیرد. در ادامه به معرفی مهم ترین قطعاتی که در تعمیر بخاری خودرو باید بررسی شوند می پردازیم.

· تعمیر فن بخاری خودرو

فن بخاری ماشین از اجزای مهمی است که مسئولیت گردش هوای را در داخل خودرو بر عهده دارد. در صورت خرابی فن بخاری خودرو هوا در داخل خودرو جریان پیدا نمی کند. جهت تعمیر فن بخاری خودرو باید این قطعه از بخاری جدا شود. قسمت های مختلف فن به خوبی بررسی شده و در صورت ایراد داشتن پره ها، موتور و یا بلبرینگ ها تعویض شوند.

· خرابی فیلتر هوا

وقتی که فیلتر هوا مسدود شده باشد هوای ورودی به بخاری مسدود می شود. در نتیجه در زمان سرویس بخاری خودرو این قطعه باید بررسی شود.

· خرابی واتر پمپ

اگر زمانی که خودرو در حرکت است گرمای بخاری ماشین بالاست. اما زمانی که خودرو در حالت توقف است و دور موتور خودرو پایین است گرمای کافی تولید نمی شود، در این صورت علت ضعف در واتر پمپ خودرو است.

برای پیشگیری از خرابی بخاری خودرو چه باید کرد؟

برای جلوگیری از خرابی بخاری خودرو و پیشگیری از نیاز به تعمیر بخاری خودرو بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید.

 • فیلتر هوا را به صورت منظم در هر بار تعویض روغن موتور ماشین بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید. زیرا همانطور که گفته شد این قطعه تاثیر مستقیم روی کارکرد بخاری ماشین دارد.
 • پمپ سوخت باید به صورت منظم بررسی شود تا در صورت ایراد دار بودن سریعا رفع شود.
 • به صورت منظم قطعات بخاری باید تمیز شوند. شستشوی بخاری ماشین را جدی بگیرید.
 • مایع خنک کننده را به صورت مرتب بررسی کنید و در صورت کم شدن سطح مایعات باید عامل کم شدن سریعا شناسایی و رفع شود . زیرا کم شدن مایع تاثیر مستقیم روی عملکرد بخاری ماشین دارد. از این رو باید به فکر تعویض آب رادیاتور باشید.
 • سرویس بخاری ماشین را در مواقعی که حتی از بخاری استفاده نمی کنید جدی بگیرید. در طی سرویس بخاری خودرو تمام قطعات بخاری و همچنین قطعات مرتبط بررسی می شوند.

تعمیر و سرویس بخاری خودرو در محل با هوم سرویز

در صورتی که با ایرادی در بخاری خودروی خود مواجه شده اید نیازی به انتقال خودرو به مرکز تعمیر بخاری خودرو نیست. حرکت دادن خودروی بدون بخاری طاقت فرسا است. زیرا ممکن است شیشه ها بخار بگیرند و همچنین کابین بسیار سرد شود و شرایط سختی را برای سرنشینان پدید بیاورد. از این رو خدمات تعمیر بخاری خودرو در محل توسط هوم سرویز راه اندازی شده است. که متخصصین با تجهیزات در محل حاضر شده و کلیه خدمات را در محل ارائه می دهند. به این ترتیب نیازی نیست مدت زمان طولانی را در ترافیک معطل شوید و همچنین در مراکز تعمیر بخاری ماشین منتظر بمانید تا مشکل خودروی شما رفع شود. تمام این خدمات در زمان و مکان مورد نظر در محل ارائه می شوند.

در سرویس تعمیر بخاری خودرو در محل هوم سرویز چه خودروهایی پذیرفته می شود؟

 • تعمیر انواع خودروهای لوکس خارجی بنز، bmw، لکسوس، لندکروز و ...
 • تعمیر بخاری سمند
 • تعمیر بخاری دنا، رانا، شاهین، تارا
 • تعمیر بخاری پژو
 • تعمیر بخاری پراید؛ ساینا، سارینا، تیبا و ...

هزینه تعمیر بخاری خودرو به چه مواردی وابسته است؟

هزینه تعمیر بخاری ماشین به موارد متعددی وابسته است. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر هزینه تعمیرات بخاری خودرو می پردازیم.

· نوع قطعات معیوب

همانطور که گفته شد بخاری خودرو از قطعات متعددی تشکیل شده است که ممکن است هر کدام از این قطعات معیوب باشد. هزینه تعمیر فن بخاری خودرو با تعمیر رادیاتور بخاری خودرو تفاوت دارد.

· تعمیر یا تعویض قطعه

طبیعتا هزینه تعمیر قطعه تنها شامل اجرت تعمیرکار می شود. اما در زمان نیاز به تعویض قطعه هم قیمت قطعه و هم دستمزد نصب و تعویض قطعه دریافت می شود. همین مورد هزینه تعمیر بخاری ماشین در محل را بالا می برد.

· هزینه شستشوی رادیاتور بخاری ماشین و رفع گرفتگی رادیاتور ماشین

گاهی تنها با شستشوی رادیاتور بخاری ماشین تمام ایرادات رفع می شود. این مورد هزینه ثابتی دارد که در صورتی که تنها مشکل همین باشد هزینه مناسبی نسبت به تعمیرات اساسی بخاری ماشین دارد.

خدمات تعمیرات بخاری خودروهای ایرانی و خارجی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به این خدمات تنها کافیست در هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما در کمترین زمان ممکن جهت ارائه خدمات در محل حاضر شده و بهترین خدمات را با هزینه مناسب ارائه می دهند. تمامی قطعات مورد استفاده از اجناس اورجینال و باکیفیت بازار بوده و فاکتور به مشتری ارائه می شود.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر بخاری ماشین و همچنین ارایه خدمات تعمیر بخاری خودرو نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر خودرو ارائه می دهد که شامل تعویض چراغ هالوژنی، زنون، لیزری، led و نئونی خودرو در محل, تعویض باتری خودرو در محل, تعویض وایر شمع انواع خودروهای ایرانی , تست دیاگ خودرو و عیب یابی سریع خودرو در محل, خدمات صافکاری و نقاشی انواع ماشین لوکس و ایرانی , تعمیرات تخصصی انواع خودروهای بنزینی، گازوئیلی و هیبریدی, سپر سازی و تعویض انواع سپر خودرو ایرانی, تعمیر جلوبندی و تعمیر سیستم تعلیق انواع خودرو ایرانی و خارجی, تعویض لنت ترمز انواع خودرو ایرانی, لوازم یدکی خودرو ایرانی, رادیاتور سازی سیار , کلیه خدمات برق خودرو در محل, تعمیر دیفرانسیل پراید, تعمیر گیربکس دنده ای, تعمیر کولر ماشین در محل, تعمیر دینام خودرو در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر بخاری ماشین

تعمیر بخاری خودرو

سرویس بخاری خودرو

شستشوی بخاری ماشین

تعمیر فن بخاری خودرو

تعمیر واتر پمپ

رفع گرفتگی رادیاتور ماشین

نظرات کاربران

profile picture
فرشاد کرمی

خوش اخلاق بودن و مسئولیت پذیر. موتور مشکل داشت زنگ زدم مجددا اومدن

profile picture
رضا مهدی زواره

بسیار کارشون تمیز و خوب بود و خیلی از کارشون راضی بودم

profile picture
احسان همت یار

بسیار با اخلاق و کاربلد و تمیز، عالی بود

profile picture
ارش جمالی

ممنونم از زحمات اقا مرتضی کارشونو بادقت انجام میدن و دلسوزانه باتشکر

شرایط سرویس و شستشوی رادیاتور بخاری ماشین

با توجه به امکان وجود برخی محدودیت‌های فنی و دسترسی بهتر به تجهیزات ممکن است جهت انجام هر چه بهتر تعمیر بخاری ماشین همچنین جهت انجام خدمات تکمیلی نیاز به اعزام خودرو به محل همیار باشد.

مدت زمان انجام کار بسته به نوع و حجم کار مشتری حدود یک تا دو ساعت طول خواهد کشید.

حضور مشتری محترم در محل ماشین الزامی نیست ولی لطفا قبل از شروع به کار همیار مطمئن شوید اشیاء و اجسام با ارزش از خودرو خارج شده باشد.

جهت ارایه سرویس بهتر از سمت سامانه هوم سرویز ترجیحا از روزهای قبل سرویس تعمیر بخاری ماشین را رزرو نمایید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

car-radiator-repair
رادیاتور سازی
قیمت از 200,000 الی 500,000 تومان
auto-electrical-services
خدمات برق خودرو
قیمت از 450,000 الی 700,000 تومان
wiper-blade-replacement
تعویض برف پاک کن
در حال بروزرسانی قیمت
window-lifter-repair
تعمیر شیشه بالابر
در حال بروزرسانی قیمت