تعمیر دوچرخه برقی

تعمیر دوچرخه برقی

از 1504 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر دوچرخه برقی در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت تعمیر دوچرخه برقی

توافقی

متوسط قیمت0 تومانکمینه قیمت0 تومانبیشینه قیمت0 تومان

آنچه درباره تعمیر دوچرخه برقی خواهید خواند

 • تعمیر دوچرخه برقی
 • خدمات تعمیرات دوچرخه برقی در محل هوم سرویز چگونه است؟
 • قطعات دوچرخه برقی
 • ایرادات رایج در دوچرخه برقی
 • نکاتی که برای جلوگیری از خرابی دوچرخه برقی بهتر است انجام دهید
 • خدمات تعمیر دوچرخه برقی در محل هوم سرویز
 • هزینه تعمیر دوچرخه برقی به چه مواردی وابسته است؟
 • تعمیرات تخصصی دوچرخه برقی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر دوچرخه برقی

تعمیر دوچرخه برقی از خدمات تخصصی هوم سرویز است. دوچرخه الکتریکی از بخش های مختلف موتور، باتری دوچرخه برقی، کنترلر، صفحه نمایش و ... تشکیل شده است. سازو کار دوچرخه برقی این گونه است که در مسافت های طولانی و شیب های سنگین دارای نیروی کمکی بوده و موجب حرکت راحت تر خواهد شد. در ادامه به قطعاتی که در تعمیر دوچرخه شارژی بررسی می شوند و همچنین عوامل موثر بر هزینه تعمیر دوچرخه برقی می پردازیم.

خدمات تعمیرات دوچرخه برقی در محل هوم سرویز چگونه است؟

کلیه خدمات تعمیر دوچرخه، تعمیر ماشین شارژی و تعمیرات دوچرخه برقی در محل توسط متخصصین هوم سرویز ارائه می شود. برای دریافت این خدمات تنها کافیست مراحل ساده زیر را طی کنید.

· ثبت درخواست رایگان جهت تعمیر دوچرخه برقی در محل

برای دریافت این خدمات تنها کافیست از طریق سایت، اپلیکیشن و یا تماس مستقیم درخواست خودتان را ثبت کنید. در ثبت درخواست رایگان نوع ایرادات دوچرخه برقی و همچنین زمان و مکان مدنظر را برای دریافت خدمات مشخص خواهید نمود.

· تماس تعمیرکار دوچرخه برقی جهت ارائه توضیحات نهایی

پس از ثبت درخواست متخصصین جهت ارائه توضیحات در ارتباط با نحوه تعمیر دوچرخه شارژی و همچنین محدوده هزینه تعمیرات دوچرخه برقی تماس خواهند گرفت.

· اعزام متخصصین به محل

پس از توافقات نهایی متخصصین جهت عیب یابی دقیق در محل حاضر خواهند شد. پس از عیب یابی، هزینه تعمیر دوچرخه برقی اعلام می شود. سپس در صورت رضایت تعمیرات انجام خواهد شد.

قطعات دوچرخه برقی

تعمیرات دوچرخه برقی از آن جهت بسیار تخصصی است که از قطعات الکتریکی و مکانیکی بسیاری تشکیل شده است. این قطعات باید در تعامل استاندارد در کنار یکدیگر باشند تا این وسیله به درستی کار کند. در ادامه به معرفی قطعات مهم در دوچرخه برقی می پردازیم.

· درایور دوچرخه برقی

درایور و یا برد کنترلر در واقع برد فرمان دوچرخه شارژی است. برد، وظیفه اصلی انتقال فرمان به سایر قطعات را بر عهده دارد. همچنبن برد کنترلر موجب صدور فرمان برای موتور دوچرخه شارژی نیز می شود. هر گونه ایراد در این قطعه موجب از کار افتادن قسمت برقی دوچرخه برقی می شود. تعمیر برد دوچرخه برقی تنها باید توسط تعمیرکار دوچرخه برقی ماهر و آشنا در زمینه الکترونیک و مکانیک باید انجام شود.

· تعمیر دینام دوچرخه برقی

موتور دوچرخه شارژی دارای گیربکس داخلی است. در داخل موتور آنها سنسورهایی تعبیه شده است که وضعیت موتور را به درایور دوچرخه انتقال می دهد. تعمیر موتور دوچرخه برقی نیز باید توسط متخصصین انجام شود.

· صفحه نمایش دوچرخه برقی

از مهم تری قطعات دوچرخه برقی، صفحه نمایش آن است که روی فرمان نصب شده و دکمه ی پاور، کروز و درصد شارژ باتری دوچرخه برقی را نشان می دهد. همچنین این قسمت به برد کنترلر متصل است.

· دسته ترمز دوچرخه برقی

عملکرد این قطعه شباهت زیادی با دوچرخه های معمولی دارد. تنها تفاوت آن داشتن سنسور جهت قطع کردن ولتاژ دینام است. در صورت شکستن دسته ترمز، امکان تعمیر دسته ترمز دوچرخه برقی نیست و باید این قطعه به وطر کامل تعویض شود.

· تعمیر سنسور پدال دوچرخه برقی

همانطور که می دانید هدف اصلی از ساخت این وسایل، سهولت در رکاب زدن است. سنسور پدال، نقش اساسی در حرکت دوچرخه دارد. با رکاب زدن، سنسور پالس حرکتی را به درایور می فرستد و موتور دوچرخه برقی فعال می شود. به این ترتیب موتور فعال شده و دوچرخه حرکت می کند. احتمال خرابی این قطعه بسیار کم است و در صورت خرابی امکان تعمیر سنسور پدال دوچرخه شارژی وجود ندارد و موثرترین راه تعویض آن است.

· تعمیر باتری دوچرخه برقی

شایع ترین ایراد در دوچرخه برقی ایراد در باتری آنها است. برای رفع خرابی و تعمیر دوچرخه شارژی باید یک به یک سلول های باتری بررسی و تست شوند. به طور معمول در دوچرخه های برقی که به مدت طولانی اغلب بیشتر از سه ماه از آنها استفاده نشده است تنها راه تعویض باطری دوچرخه برقی است. اما در مواردی که مطمئن هستید ایراد از قسمت باتری دوچرخه شارژی است، بهترین راهکار این است که باتری را جدا نموده و جهت تست و بررسی به تعمیرکار دوچرخه برقی بسپارید.

ایرادات رایج در دوچرخه برقی

هر گونه ایراد هر چند هم کوچک، باید در دوچرخه شارژی برطرف شود. زیرا این ایرادات کوچک به مرور به مشکل بزرگی تبدیل می شوند. طی استفاده ممتد از دوچرخه برقی قطعات زودتر مستهلک می شوند و باید قطعات به طور منظم توسط تعمیرکار دوچرخه برقی بررسی و سرویس شوند. تنها به خاطر داشته باشید که در صورت مواجه شدن با هر ایرادی در دوچرخه برقی ابتدا باتری دوچرخه برقی را از آن جدا کنید و از آن استفاده نکنید.

· خرابی دسته گاز دوچرخه برقی

دسته گاز دوچرخه برقی با استفاده از سنسور و میدان مغناطیسی کار می کند. در پاره ای از موارد مانند سوختن سنسور دسته گاز، تعمیر دسته گاز دوچرخه برقی امکان پذیر است. اما در مواقعی مانند شکستن دسته گاز، تنها راه تعویض دسته گاز دوچرخه شارژی است.

· خاموش شدن دوچرخه برقی

گاهی باوجود اینکه باتری دوچرخه برقی پر است اما دوچرخه برقی روشن نمی شود. این مشکل ممکن است بر اثر قطعی در مدار دوچرخه شارژی اتفاق بیوفتد. برای عیب یابی و تعمیر دوچرخه شارژی باید درایو تا قسمت باتری به خوبی بررسی شود. سیم کشی دوچرخه برقی و همچنین فیوزها تست شده و قسمت های معیوب شناسایی شوند.

· در مواقع عبور از سطوح ناهموار دوچرخه برقی خاموش می شود

اگر در هنگام عبور چاله های خیابانی و سطح ناهموار به طور ناگهانی دوچرخه شارژی خاموش می شود. این ایراد اغلب مربوط به دو قطعه است. قطعه اول باتری دوچرخه شارژی و مورد بعدی مربوط به سیم کشی دوچرخه برقی است.

· کم شدن سرعت دوچرخه برقی

گاهی با فشار دادن دسته گار متوجه می شوید که سرعت خودرو از یک حد ثابت بالا نمی رود. برای عیب یابی و تعمیر دوچرخه شارژی در صورت مواجه شدن با این مشکل باید قطعاتی مانند درایور و دسته گاز دوچرخه برقی تست شوند. البته در تعدادی از مدل های دوچرخه های شارژی محدود کننده سرعت تعبیه شده است که روی نمایشگر و یا روی دسته گاز هستند. پس قبل از خبر کردن تعمیرکار دوچرخه برقی مطمئن شوید که این قسمت فعال نشده باشد.

· حرکت نکردن دوچرخه شارژی و تعمیر دینام دوچرخه برقی

دینام، وظیفه انتقال قدرت به چرخ ها و حرکت دوچرخه شارژی را بر عهده دارد. این قطعه از قسمت های ثابت و متحرک زیادی تشکیل شده است. برای جلوگیری از خرابی این قطعه بهتر است هر ساله سرویس دوچرخه برقی را انجام دهید. به این ترتیب ایرادهای کوچک حل خواهد شد. اما اگر در انجام سرویس دوچرخه برقی سهل انگاری کنید این ایرادات گسترده تر خواهد شد و در نتیجه مجبور به تعویض دینام دوچرخه برقی می شوید و این کار هزینه تعمیر دوچرخه برقی را بالاتر می برد.

· خاموش شدن دوچرخه برقی در سربالایی ها

اگر بیشتر از چند دقیقه نمی توانید از دوچرخه شارژی استفاده کنید و سریعا با کمترین فشار خاموش می شود. این ایراد به باتری دوچرخه شارژی مرتبط است. برای رفع این مشکل تنها راه تعویض باتری دوچرخه برقی است.

· دوچرخه به عقب حرکت می کند اما جلو نمی رود

این مشکل به قسمت مکانیکی دوچرخه مربوط است. ایراد در قسمت دیسک ترمز و کوپلینگ مشکل ساز است. در زمان وقوع این مشکل اصلا وسیله را تکان ندهید و با تعمیرکار دوچرخه برقی تماس بگیرید.

نکاتی که برای جلوگیری از خرابی دوچرخه برقی بهتر است انجام دهید

برای جلوگیری از خرابی دوچرخه برقی همواره رعایت نکات جزئی اما مهم موجب می شود که این وسایل دیرتر مستهلک شده و عمر طولانی تری داشته باشند.

 • قبل از حرکت با رکاب زدن دوچرخه را به حرکت درآوردید.
 • در سربالایی های تند برای جلوگیری از فشار آوردن به موتور دوچرخه شارژی، حتما رکاب بزنید.
 • دقت کنید زمانی که باتری دوچرخه شارژی شارژ شد، شارژر را از آن جدا کنید.
 • برای مدت طولانی باتری دوچرخه شارژی را بدون شارژ نگذارید.
 • اگر زمان طولانی قادر به استفاده از این وسیله نیستید باتری آن را به طور کامل جدا کنید.
 • در روزهای بارانی از دوچرخه برقی استفاده نکنید.
 • قبل از سرویس دوچرخه برقی باتری آن را جدا کنید.
 • از شستن دوچرخه شارژی خودداری کنید.

خدمات تعمیر دوچرخه برقی در محل هوم سرویز

در صورتی که دوچرخه برقی تان با مشکلی رو به رو شده است نیازی نیست وسیله خود را جابجا کنید، می توانید تمام این خدمات را به متخصصین هوم سرویز بسپارید. تعمیرات انواع دوچرخه برقی شیائومی، تعمیرات و تعویض قطعات و تعمیر باتری دوچرخه شارژی توسط تعمیرکاران ماهر در محل ارائه می شود.

هزینه تعمیر دوچرخه برقی به چه مواردی وابسته است؟

هزینه تعمیر دوچرخه برقی به موارد متعددی وابسته است. نمی توان مبلغ ثابتی را به عنوان قیمت تعمیرات دوچرخه برقی اعلام نمود. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر هزینه تعمیر دوچرخه شارژی می پردازیم.

· نوع و مدل دوچرخه شارژی

انواع دوچرخه شارژی مدل های متنوعی و برندهای مختلف تولید و روانه بازار شده اند. از این رو هزینه تعمیر دوچرخه برقی در مدل های متنوع باهم تفاوت دارند.

· قطعات معیوب

همانطور که گفته شد انواع قطعه های الکترونیکی و مکانیکی در دوچرخه های برقی به کار رفته است. نوع قطعه معیوب هزینه تعمیر دوچرخه برقی را تغییر می دهد. به طور مثال هزینه تعمیر باتری دوچرخه شارژی با هزینه تعمیر سیم کشی دوچرخه برقی تفاوت دارد.

· تعمیر یا تعویض قطعه

همچنین تعمیر یا تعویض قطعه مورد دیگری است که محدوده هزینه تعمیر دوچرخه برقی را تغییر می دهد. طبیعتا هزینه تعمیرات با هزینه تعویض باتری دوچرخه شارژی تفاوت دارد.

تعمیرات تخصصی دوچرخه برقی را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

کلیه خدمات تعمیرات دوچرخه برقی در برندهای مختلف توسط متخصصین هوم سرویز پذیرفته می شوند. تعمیرات دوچرخه شارژی گرین پاور، شیائومی، گریزلی و ... به صورت تخصصی انجام می شود. بیشترین تمرکز متخصصین ما به تعمیر قطعات دوچرخه های برقی است تا تعویض آنها، به این ترتیب قطعات اورجینال حفظ شده و هزینه تعمیرات دوچرخه برقی نیز کمتر خواهد شد. تنها کافیست ثبت درخواست رایگان را انجام دهید تا بهترین متخصصین با شما ارتباط برقرار کنند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر دوچرخه برقی و همچنین ارایه خدمات تعمیر دوچرخه برقی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر دوچرخه و موتورسیکلت ارائه می دهد که شامل آچارکشی و سرویس دوچرخه در محل, تعمیر موتور سیکلت شارژی در محل, تعمیرات اسکوتر برقی هاوربرد , تعمیر ماشین شارژی کودک در محل , تعمیرات تخصصی موتور سیکلت ایرانی و خارجی در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر دوچرخه برقی

تعمیر دوچرخه برقی

تعمیر و تعویض باتری دوچرخه شارژی

تعمیر برد کنترلر دوچرخه برقی

تعمیر سنسور پدال دوچرخه برقی

تعمیر و یا تعویض دسته گاز دوچرخه برقی

تعمیر درایور دوچرخه برقی

رفع خرابی چرخ دنده های هاب موتور دوچرخه برقی

رفع ایرادات آبخوردگی دوچرخه برقی

نظرات کاربران

profile picture
فرشاد کرمی

خوش اخلاق بودن و مسئولیت پذیر. موتور مشکل داشت زنگ زدم مجددا اومدن

profile picture
رضا مهدی زواره

بسیار کارشون تمیز و خوب بود و خیلی از کارشون راضی بودم

profile picture
احسان همت یار

بسیار با اخلاق و کاربلد و تمیز، عالی بود

profile picture
ارش جمالی

ممنونم از زحمات اقا مرتضی کارشونو بادقت انجام میدن و دلسوزانه باتشکر

شرایط تعمیر دسته گاز و تعویض باتری دوچرخه برقی

همیار می بایست ابتدا دوچرخه برقی را عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر آن نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده به مشتری می باشد.

سرویس و تعمیرات تخصصی دوچرخه برقی را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی میباشد را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

motorcycle-repair
تعمیر موتور سیکلت
قیمت از 400,000 الی 1,600,000 تومان
repair-car-rechargeable-bicycle
تعمیر ماشین و دوچرخه شارژی
قیمت از 400,000 الی 1,250,000 تومان
electric-scooter-repair
تعمیر اسکوتر برقی
قیمت از 300,000 الی 400,000 تومان
electric-motor-repair
تعمیر موتور برقی
قیمت از 8,000,000 الی 8,000,000 تومان