تعمیر موتور برقی

تعمیر موتور برقی

از 1317 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر موتور برقی در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت تعمیر موتور برقی

توافقی

متوسط قیمت1,200,000 تومانکمینه قیمت1,200,000 تومانبیشینه قیمت1,200,000 تومان

آنچه درباره تعمیر موتور برقی خواهید خواند

  • تعمیر موتور برقی
  • نحوه درخواست خدمات تعمیر موتور برقی در هوم سرویز چگونه است؟
  • معرفی قطعات موتور برقی
  • عیب یابی و تعمیر موتور برقی در محل
  • در زمان تعویض باتری موتور برقی به چه نکاتی باید دقت شود؟
  • تعمیر موتور برقی در محل آیا امکان پذیر است؟
  • هزینه تعمیرات موتور برقی به چه مواردی بستگی دارد؟
  • خدمات تعمیر موتور سیکلت برقی در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر موتور برقی

تعمیر موتور برقی یکی دیگر از خدمات در محلی است که توسط هوم سرویز ارائه می شود. موتورهای برقی به عنوان وسایل نقلیه پاک شناخته می شوند. این وسایل چون کمترین آلودگی در محیط زیست ایجاد نمی کنند امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. موتورهای شارژی جزو وسایل حمل و نقل ارزان به حساب می آیند زیرا نیازی به سوخت فسیلی ندارند و همچنین افراد برای راندن این وسایل، نیازی به گواهینامه رانندگی ندارند. به واسطه همین دلایل عرضه این محصولات پیشرفت چشم گیری داشته است. با عرضه بیشتر این وسایل نقلیه و استفاده بیشتر از آنها، نیاز به تعمیر موتور برقی نیز بیشتر درخواست می شود. در ادامه به معرفی قطعات موتور برقی، عیب یابی و تعمیرات موتور برقی و عوامل موثر بر قیمت تعمیر موتور برقی در محل می پردازیم.

نحوه درخواست خدمات تعمیر موتور برقی در هوم سرویز چگونه است؟

جهت نیاز به خدمات تعمیرات اسکوتر برقی، تعمیر موتور برقی و یا حتی تعمیرات دوچرخه در محل تنها کافیست مراحل ساده زیرا راطی کنید.

· ثبت درخواست رایگان جهت تعمیر موتور برقی

به راحتی از طریق، سایت، اپلیکیشن و یا تماس مستقیم می توانید درخواست خودتان را ثبت کنید. در ثبت درخواست اولیه، نوع وسیله، برند موتور و همچنین در صورت اطلاع، توضیح مختصری در ارتباط با ایراد موتور برقی ذکر خواهید نمود.

· تماس همیاران جهت ارائه توضیحات نهایی

پس از ثبت درخواست در کمترین زمان ممکن متخصصین در زمینه تعمیرات موتور شارژی جهت کسب اطلاعات دقیق از وضعیت موتور و همچنین نوع ایراد موتور برقی تماس خواهند گرفت. در طی این مشاوره رایگان محدوده هزینه تعمیر موتور برقی هم اعلام می شود.

· اعزام متخصصین به محل جهت تعمیر موتوربرقی

پس از ارائه توضیحات نهایی و اعلام موافقت مشتری، متخصصین به محل اعزام شده و کلیه خدمات مربوط به تعمیر موتور برقی را در محل ارائه می دهند.

معرفی قطعات موتور برقی

موتورهای برقی از قطعات متعددی تشکیل شده اند که در ادامه به معرفی مهم ترین قطعات آنها می پردازیم.

· تعمیر دینام موتور برقی

قطعه برقی متحرک در موتور برقی، دینام است. موتور این وسایل نقلیه از نوع براشلس است. در این موتورها سیم پیچ ثابت می باشد و پوسته به صورت دورانی به دور آن می چرخد. موتورهای براشلسی از 500 وات شروع می شوند و تا 4000 وات هم می رسند. ای موتورها نهایت سرعت تا 45 کیلومتر بر ساعت را می توانند رقم بزنند. دینام موتور برقی ممکن است بر اساس خراشیدگی یا پاره شدن سیم انتقال دچار ایراد شود. در این موارد تعمیر دینام موتور برقی باید توسط تعمیرکار انجام شود.

· تعمیر درایور و یا تعمیر برد کنترل موتور برقی

مهم ترین قطعه در موتور برقی درایور یا کنترلر موتوربرقی است. این قطعه در تمام دستورات مربوط به حرکت و ترمز و ... در موتور برقی را تحت نظر دارد. همچنین این قطعه وظیفه تامین ولتاژ موتور را نیز به عهده دارد زیرا موتورهای برقی معمولا از نوع براشلس هستند. برد موتور برقی ولتاژ خود را از باتری می گیرد و با استفاده از دسته گاز موتوربرقی دستور حرکت را به موتور می دهد. تعمیر برد موتور برقی ممکن است بر بر اثر داغ شدن و یا آبخوردن نیاز شود. همچنین در صورت سوختن برد، تنها راه تعویض برد موتور برقی است که هزینه تعمیر موتور برقی را بالا می برد.

· تعمیر باتری موتور برقی

باطری موتور برقی یکی از اجزای بسیار مهم و اساسی این وسایل حمل و نقل به شمار می رود. اغلب در موتور های شارژی 4 باتری با ظرفیت 12ولت و جریان 20 آمپر که به طور کل 42 ولت را تامین می کنند تشکیل شده است. علت خرابی باتری موتور برقی در استفاده غیر اصولی و یا عدم استفاده از باتری ایجاد می شود. همچنین زمانی که قدرت باتری موتور کاهش پیدا می کند باعت می شود سرعت موتور برقی کاهش پیدا کرده و موجب خاموش شدن موتور در سر بالایی ها خواهد شد. قیمت باطری موتور برقی بالاست و بیشترین تاثیر را بر کیفیت موتورهای برقی دارد.

در صورت ایراد هم ممکن است که موتور برقی روشن شود اما حرکت نکند. ایراداتی مانند روشن شدن چراغ موتور اما روشن نشدن موتورهای برقی نیز از نشانه های ایراد در باتری موتور شارژی است که باید به فکر تعمیر باتری موتور برقی باشید.

· تعمیر شارژر موتور برقی

همانطور که می دانید شارژر موتور برقی وظیفه شارژ کردن باطری موتور برقی را بر عهده دارد. این قطعه بر اساس نوع باطری تعبیه شده در موتور برقی در ولتاژ و آمپرهای مختلف تولید می شوند. انواع شارژر در 48، 60 و 72 ولت تولید می شوند. این قطعه طی مرور زمان ممکن است بسوزد و یا کارایی اولیه را نداشته باشد. استفاده از شارژرهای بی کیفیت موجب آسیب به باطری می شود. در بیشتر مواقع امکان تعمیر شارژر موتور برقی نیست و باید شارژر موتور برقی تعویض شوند.

· تعمیر دسته گاز موتور برقی

دسته گاز موتور برقی وظیفه کنترل سرعت و هدایت موتور برقی را بر عهده دارد. دسته گازی در مدل های متفاوت تولید شده اند. دسته گازی عمدتا دارای سه سیم است. اگر به دنبال تعویض دسته گاز موتور برقی هستید باید از نمونه اصلی استفاده کنید.

عیب یابی و تعمیر موتور برقی در محل

تعمیر موتور برقی در کجا انجام می شود؟! این سوالی است که اغلب استفاده کنندگان از این وسایل نقلیه ممکن است از بابت آن نگرانی داشته باشند. تصور عموم بر این است که افراد بیشتر در زمینه وسایل نقلیه بنزینی تبحر دارند. اما در واقعیت امروزه نیز تعمیرگاه های مجازی برای تعمیر موتور برقی ایجاد شده اند که افراد با مهارت بالا برای ارائه این خدمات به محل نیز مراجعه می کنند. در ادامه به نکاتی می پردازیم که در صورت مواجه شدن با آن ایرادات بدانید ایراد در کدام قسمت موتوربرقی است.

· علت کم شدن سرعت موتور برقی

اگر موتور برقی در سرعت خاصی که معمولا بین ۲۵ کیلومتر و۳۵ کیلومتر ثابت بماند و با گاز دادن سرعت هیچ تغییری نکند ایراد به برد درایور مرتبط است. برای تعمیر برد موتور برقی باید حتما به تعمیرگاه موتور برقی مراجعه کنید یا از متخصصین هوم سرویز کمک بخواهید.

· علت روشن نشدن موتور برقی

در درجه اول ایراد به باتری موتور برقی بر می گردد. زیرا باتری به صورت سری در مدار برقی موتور برقی قرار گرفته است و در صورت ایراد داشتن و شارژ نشدن موتور برقی به طور کل موتوربرقی روشن نمی شود. البته ممکن است ایراد از قطعات دیگر هم باشد که رایج ترین دلیل باتری است.

· علت حرکت نکردن موتور برقی

یکی دیگر از مشکلات رایج که تعمیرکار موتور برقی هوم سرویز با آن مواجه می شوند مربوط به حرکت نکردن موتور برقی است. در این مواقع مشکل به این صورت است که سوییچ را باز کرده و صفحه نمایش روشن می گردد اما با گاز دادن موتور حرکت نمی کند. در این مواقع برای تعمیر موتور سیکلت برقی، باید ابتدا دسته گاز موتور برقی بررسی شود و اگر ایراد از این قسمت نبود باید سیم کشی موتور برقی بررسی گردد.

· سفت شدن چرخ عقب موتور برقی

اگر در هنگام حرکت وسیله از حرکت بایستد و تکان نخورد. باید چرخ عقب را بچرخوانید اگر سفت شده است و یا به صورت مقطعی و تکه تکه حرکت می کند ایراد از درایور می باشد و با تعمیر برد موتور برقی یا تعویض این قطعه مسکل حل می شود.

· از کار افتادن چراغ و بوق موتور برقی

یکی دیگر از ایرادات شایع در موتور برقی قطع شدن چراغ راهنما و بوق موتور برقی است. همانطور که می دانید ولتاژ موتورهای شارژی 60 ولت به بالا است و برق مورد نیاز چراغ 12 ولت می باشد در نتیجه قطعه ای برای کاهش ولتاژ به نام مبدل موتور برقی نیاز است. ایراد در این قطعه چنین مشکلی بوجود می آورد و برای رفع این ایراد باید از کانورتر یا مبدل موتور برقی تعمیر یا تعویض شود.

در زمان تعویض باتری موتور برقی به چه نکاتی باید دقت شود؟

از مواردی شایع ایراد در باتری موتورهای برقی است. اگر نیاز به تعویض باتری موتور برقی دارید باید دقت کنید که باطری موتور شارژی باید 12 ولت و 20 آمپر باشد. زیرا موتورهای برقی برای حرکت و روشن شدن نیاز به توان لحظه بالا دارند و تنها این مورد در باتری های 12 ولت و 20 آمپر فراهم می شود.

تعمیر موتور برقی در محل آیا امکان پذیر است؟

موتورهای برقی هم مانند سایر وسایل نقلیه در صورت مواجه شدن با مشکل با مشکل حمل و نقل روبه رو است از این رو خدمات تعمیر موتور برقی در محل توسط هوم سرویز فراهم شده است. به این ترتیب بیشتر اقدامات مربوط به تعمیرات موتور برقی در محل قابل انجام است و نیازی به یدک کش سیار و انتقال به تعمیرگاه نخواهد بود.

هزینه تعمیرات موتور برقی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر موتور برقی به موارد متعددی وابسته است. انواع موتور سیکلت دارای تجهیزات متعددی هستند. از این رو قیمت تعمیر موتور سیکلت برقی به نوع ایراد و قطعه معیوب وابسته است. همچنین تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر عامل دیگری هستند که بر هزینه تعمیرات موتور سیکلت برقی بستگی دارد. به طور کل برای اعلام قیمت نهایی باید وسیله مورد نظر توسط متخصصین بررسی شود و پس از عیب یابی نرخ نهایی اعلام می شود.

خدمات تعمیر موتور سیکلت برقی در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

اگر به هر دلیلی موتور سیکلت برقی شما دچار ایراد شده است تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما در کمترین زمان ممکن جهت عیب یابی و تعمیرات سیار موتورسیکلت برقی در محل حضور پیدا کرده و به صورت سیار تعمیرات در محل را ارائه می کنند و نیازی به مراجعه به تعمیرگاه نیست.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر موتور برقی و همچنین ارایه خدمات تعمیر موتور سیکلت شارژی در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر دوچرخه و موتورسیکلت ارائه می دهد که شامل آچارکشی و سرویس دوچرخه در محل, تعمیرات اسکوتر برقی هاوربرد , تعمیر ماشین شارژی کودک در محل , تعمیر دوچرخه برقی , تعمیرات تخصصی موتور سیکلت ایرانی و خارجی در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر موتور برقی

تعمیر موتور سیکلت شارژی در محل

تعمیر موتور برقی ایرانی

تعمیر موتور برقی وارداتی

تعمیر برد کنترل موتور سیکلت برقی

تعمیر و تعویض باطری موتور برقی

تعمیر دسته گاز موتور برقی و ...

نظرات کاربران

profile picture
صالح جعفری نسب

حتی زودتر از ساعتی که گفتن تشریف آوردن هم رفتارشون مودبانه و محترمانه بود هم کاملا به کارشون اشراف داشتن. مرسی از جناب شهرکی عزیز

profile picture
ابراهیم یساولزاده

ما که راضی بودیم.. خدا راضی باشه

profile picture
عباس شجاعی

انسان کار درست و اخلاق خوب عالی عالی🙏🙏🙏

profile picture
امیر مسیبی

عالی بودند اقای بهارلو ممنون

شرایط تعمیرات و تعویض قطعات موتورسیکلت شارژی در محل

همیار می بایست ابتدا باید موتور برقی را عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر آن نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده به مشتری می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر موتور برقی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

motorcycle-repair
تعمیر موتور سیکلت
قیمت از 720,000 الی 2,000,000 تومان
repair-car-rechargeable-bicycle
تعمیر ماشین و دوچرخه شارژی
قیمت از 950,000 الی 1,500,000 تومان
electric-scooter-repair
تعمیر اسکوتر برقی
قیمت از 2,750,000 الی 2,750,000 تومان
bicycle-repair
تعمیر دوچرخه
قیمت از 450,000 الی 1,750,000 تومان