تعمیر موتور برقی

تعمیر موتور برقی

از 1363 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر موتور برقی در پاییز 1402 چقدر است؟

قیمت تعمیر موتور برقی

توافقی

متوسط قیمت825,000 تومانکمینه قیمت250,000 تومانبیشینه قیمت1,400,000 تومان

آنچه درباره تعمیر موتور برقی خواهید خواند

  • تعمیر موتور برقی
  • معرفی قطعات موتور برقی
  • عیب یابی و تعمیر موتور سیکلت برقی در محل
  • هزینه تعمیرات موتور سیکلت برقی به چه مواردی بستگی دارد؟
  • خدمات تعمیر موتور سیکلت برقی در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

تعمیر موتور برقی

موتورهای برقی یا موتورسیکلت شارژی به عنوان وسایل نقلیه پاک شناخته می شوند. این وسایل چون کمترینآلودگی در محیط زیست ایجاد نمی کنند امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. باعرضه بیشتر این وسایل نقلیه و استفاده بیشتر از آنها، نیاز به تعمیر موتور برقینیز بیشتر درخواست می شود. در ادامه به معرفی قطعات موتور برقی، عیب یابی و تعمیراتموتور برقی و عوامل موثر بر قیمت تعمیر موتور برقی در محل می پردازیم.

معرفی قطعات موتور برقی

تعمیر دینام موتوربرقی

قطعه برقی متحرک درموتور برقی دینام است. موتور این وسایل نقلیه از نوع براشلس است. در این موتورهاسیم پیچ ثابت می باشد و پوسته به صورت دورانی به دور آن می چرخد. موتورهای براشلسیاز 500 وات شروع می شوند و تا 4000 وات هم می رسند. ای موتورها نهایت سرعت تا 45کیلومتر بر ساعت را می توانند رقم بزنند. دینام موتور برقی ممکن است بر اساسخراشیدگی یا پاره شدن سیم انتقال دچارایراد شود.

تعمیر درایور ویا تعمیر برد کنترل موتور سیکلت برقی

مهم ترین قطعه درموتور برقی درایور یا کنترلر موتور سیکلت برقی است. این قطعه در تمام دستوراتمربوط به حرکت و ترمز و ... در موتور برقی را تحت نظر دارد. همچنین اینقطعه وظیفه تامین ولتاژ موتور را نیز به عهده دارد زیرا موتور سیکلت برقیمعمولا از نوع براشلس هستند. برد موتور برقی ولتاژ خود را از باتری می گیردو با استفاده از دسته گاز دستور حرکت را به موتور می دهد. تعمیر برد موتورسیکلت برقی ممکن است بر بر اثر داغ شدن و یا آبخوردن نیاز شود. همچنین در صورتسوختن برد تنها راه تعویض برد موتور سیکلت برقی است.

تعمیر باتریموتور برقی

باطری موتور برقی یکی از اجزای بسیار مهم و اساسی این وسایلحمل و نقل به شمار می رود. اغلب در موتور سیکلت شارژی 4 باتری با ظرفیت 12ولت وجریان 18 آمپر که به طور کل 42 ولت را تامین می کنند تشکیل شده است. علت خرابیباتری موتور برقی در استفاده غیر اصولی و یا عدم استفاده از باتری ایجاد میشود. همچنین زمانی که قدرت باتری موتور کاهش پیدا می کند باعت می شود سرعت موتوربرقی کاهش پیدا کرده و خاموش شدن موتور در سر بالایی ها می شود. قیمت باطری موتوربرقی بالاست و بیشترین تاثیر را بر کیفیت موتور سیکلت برقی دارد.

در صورت ایراد همممکن است که موتور سیکلت روشن شود اما حرکت نکند. ایراداتی مانند روشن شدن چراغموتور اما روشن نشدن موتور سیکلت نیز از نشانه های ایراد در باتری موتور سیکلتشارژی است.

تعمیر شارژرموتور برقی

همانطور که می دانیدشارژر موتور سیکلت برقی وظیفه شارژ کردن باطری موتور برقی را بر عهده دارد. اینقطعه بر اساس نوع باطری تعبیه شده در موتور سیکلت برقی در ولتاژ و آمپرهای مختلفتولید می شوند. انواع شارژر در 48، 60 و 72 ولت تولید می شوند. این قطعه طی مرورزمان ممکن است بسوزد و یا کارایی اولیه را نداشته باشد. استفاده از شارژرهای بیکیفیت موجب آسیب به باطری می شود. در بیشتر مواقع امکان تعمیر شارژر موتور برقینیست و باید شارژر موتور برقی تعویض شوند.

تعمیر دسته گازموتور برقی

دسته گاز موتور برقی وظیفه کنترل سرعت و هدایت موتور برقیرا بر عهده دارد. دسته گازی در مدل های متفاوت تولید شده اند. دسته گازی عمدتادارای سه سیم است. اگر به دنبال تعویض دسته گاز موتور برقی هستید باید ازنمونه اصلی استفاده کنید.

عیب یابی و تعمیر موتور سیکلت برقی در محل

تعمیر موتور سیکلتبرقی در چهفضایی انجام می شود؟! این سوالی است که اغلب استفاده کنندگان از این وسایل نقلیهممکن است از بابت آن نگرانی داشته باشند. تصور عموم بر این است که افراد بیشتر درزمینه وسایل نقلیه بنزینی تبحر دارند. اما در واقعیت امروزه نیز تعمیرگاه هایمجازی برای تعمیر موتور سیکلت برقی ایجاد شده اند که افراد با مهارت بالابرای ارائه این خدمات به محل نیز مراجعه می کنند.

تعمیر موتورسیکلت شارژی :علت کم شدن سرعت موتور برقی

اگر موتور سیکلت برقیدر سرعت خاصی که معمولا بین ۲۵ کیلومتر و۳۵ کیلومتر ثابت بماند و با گاز دادن سرعتهیچ تغییری نکند ایراد به برد درایور مرتبط است. برای تعمیر برد موتور سیکلتشارژی باید حتما به تعمیرگاه موتور برقی مراجعه کنید یا از متخصصین هوم سرویزکمک بخواهید.

تعمیر موتوربرقی در محل:علت روشن نشدن موتور برقی

در درجه اول ایراد بهباتری موتور سیکلت برقی بر می گردد. زیرا باتری به صورت سری در مدار برقی موتوربرقی قرار گرفته است و در صورت ایراد داشتن و شارژ نشدن موتور برقی به طور کلموتور روشن نمی شود. البته ممکن است ایراد از قطعات دیگر هم باشد که رایج تریندلیل باتری است.

تعمیرات موتوربرقی :سفت شدن چرخ عقب موتور برقی

اگر در هنگام حرکتوسیله از حرکت بایستد و تکان نخورد. باید چرخ عقب را بچرخوانید اگر سفت شده است ویا به صورت مقطعی و تکه تکه حرکت می کند ایراد از درایور می باشد و با تعمیربرد موتور برقی یا تعویض این قطعه مسکل حل می شود.

از کار افتادنچراغ ها و بوق موتور برقی

یکی دیگر از ایراداتشایع در موتور سیکلت برقی قطع شدن چراغ راهنما و بوق موتور برقی است. همانطور کهمی دانید ولتاژ موتورهای شارژی 60 ولت به بالا است و برق مورد نیاز چراغ 12 ولت میباشد در نتیجه قطعه ای برای کاهش ولتاژ به نام مبدل موتور برقی نیاز است. ایراد دراین قطعه چنین مشکلی بوجود می آورد و برای رفع این ایراد باید از کانورتر یا مبدلموتور برقی تعمیر یا تعویض شود.

هزینه تعمیرات موتور سیکلت برقی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر موتورسیکلت برقی به مواردمتعددی وابسته است. انواع موتور سیکلت دارای تجهیزات متعددی هستند. از این رو قیمتتعمیر موتور سیکلت برقی به نوع ایراد و قطعه معیوب وابسته است. همچنین تعمیر یاتعویض قطعه مورد نظر عامل دیگری هستند که بر هزینه تعمیرات موتور سیکلت برقیبستگی دارد. به طور کل برای اعلام قیمت نهایی باید وسیله مورد نظر توسط متخصصینبررسی شود و پس از عیب یابی نرخ نهایی اعلام می شود.

خدمات تعمیر موتور سیکلت برقی در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

اگر به هر دلیلیموتور سیکلت برقی شما دچار ایراد شده است تنها کافیست به صورت رایگان در سامانههوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما در کمترین زمان ممکن جهت عیب یابی و تعمیراتسیار موتورسیکلت برقی در محل حضور پیدا کرده و به صورت سیار تعمیرات در محل راارائه می کنند و نیازی به مراجعه به تعمیرگاه نیست.

همیار شماییم تاپایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر موتور برقی و همچنین ارایه خدمات تعمیرات انواع موتور سیکلت شارژی در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر دوچرخه و موتورسیکلت ارائه می دهد که شامل آچارکشی و سرویس دوچرخه در محل, تعمیرات تخصصی انواع اسکوتر برقی، هاوربرد , عیب یابی و تعمیر ماشین و موتور شارژی کودک در محل , تعمیرات تخصصی انواع موتور سیکلت ایرانی و خارجی در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر موتور برقی

تعمیرات انواع موتور سیکلت شارژی در محل

تعمیرات تخصصی موتور برقی های ایرانی

تعمیر موتور برقی های وارداتی

تعمیر برد کنترل موتور سیکلت برقی

تعمیر و تعویض باطری موتور برقی

تعمیر دسته گاز موتور برقی و ...

نظرات کاربران

profile picture
نگار جلودارزاده

بسیار خانم خوش برخورد و کم حرفی بودند و بدون معطلی و وقت کشی و ... کار رو انجام دادن و 6 ساعت کاملا خالص کار کردند

profile picture
مهناز دهقان

خیلی آقای صبور و با حوصله ایی بودن . قفل در من به مشکل برخورد کرد و چفت درب نمیشد که مقصر سازنده در بود ولی ایشون با حوصله تمام در رو درست و اصولی نصب کردند و خیلی ممنونم ازشون و خسته نباشن

profile picture
محمد موسیوند

عالی بودن و پیگیری خوبی داشتند . وقت شناسی هم موردی بود که رضایت منو بیشتر از همه جلب کرد

profile picture
امیر مهرپویا

نیرو پیگیری بودند کار رو دنبال میکردند و از بهترین قطعات استفاده کردند ازشون صمییمانه تشکر میکنم

شرایط تعمیرات و تعویض قطعات موتورسیکلت شارژی در محل

همیار می بایست ابتدا باید موتور برقی را عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر آن نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده به مشتری می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر موتور برقی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر موتور سیکلت
تعمیر موتور سیکلت
قیمت از 300,000 الی 650,000 تومان
تعمیر ماشین و دوچرخه شارژی
تعمیر ماشین و دوچرخه شارژی
قیمت از 350,000 الی 1,500,000 تومان
تعمیر اسکوتر برقی
تعمیر اسکوتر برقی
قیمت از 150,000 الی 400,000 تومان
تعمیر دوچرخه
تعمیر دوچرخه
قیمت از 350,000 الی 750,000 تومان