تعمیر موتور برقی

تعمیر موتور برقی

از 1363 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر موتور برقی در پاییز 1401 چقدر است؟

قیمت تعمیر موتور برقی

توافقی

درصد سرویس های انجام شده
قیمت تمام شده
نمودار درصد سرویس های انجام شده با قیمت های متفاوت در 3 ماه گذشته

تعمیر موتور برقی

موتورهای برقی یا موتور سیکلت شارژی به عنوان وسایل نقلیه پاک شناخته می شوند. این وسایل چون کمترین آلودگی در محیط زیست ایجاد نمی کنند امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. با عرضه بیشتر این وسایل نقلیه و استفاده بیشتر از آنها، نیاز به تعمیر موتور برقی نیز بیشتر درخواست می شود. در ادامه به معرفی قطعات موتور برقی، عیب یابی و تعمیرات موتور برقی و عوامل موثر بر قیمت تعمیر موتور برقی در محل می پردازیم.

معرفی قطعات موتور برقی

تعمیر دینام موتور برقی

قطعه برقی متحرک در موتور برقی دینام است. موتور این وسایل نقلیه از نوع براشلس است. در این موتورها سیم پیچ ثابت می باشد و پوسته به صورت دورانی به دور آن می چرخد. موتورهای براشلسی از 500 وات شروع می شوند و تا 4000 وات هم می رسند. ای موتورها نهایت سرعت تا 45 کیلومتر بر ساعت را می توانند رقم بزنند. دینام موتور برقی ممکن است بر اساس خراشیدگی یا پاره شدن سیم انتقال دچار ایراد شود.

تعمیر درایور و یا تعمیر برد کنترل موتور سیکلت برقی

مهم ترین قطعه در موتور برقی درایور یا کنترلر موتور سیکلت برقی است. این قطعه در تمام دستورات مربوط به حرکت و ترمز و ... در موتور برقی را تحت نظر دارد. همچنین این قطعه وظیفه تامین ولتاژ موتور را نیز به عهده دارد زیرا موتور سیکلت برقی معمولا از نوع براشلس هستند. برد موتور برقی ولتاژ خود را از باتری می گیرد و با استفاده از دسته گاز دستور حرکت را به موتور می دهد. تعمیر برد موتور سیکلت برقی ممکن است بر بر اثر داغ شدن و یا آبخوردن نیاز شود. همچنین در صورت سوختن برد تنها راه تعویض برد موتور سیکلت برقی است.

تعمیر باتری موتور برقی

باطری موتور برقی یکی از اجزای بسیار مهم و اساسی این وسایل حمل و نقل به شمار می رود. اغلب در موتور سیکلت شارژی 4 باتری با ظرفیت 12ولت و جریان 18 آمپر که به طور کل 42 ولت را تامین می کنند تشکیل شده است. علت خرابی باتری موتور برقی در استفاده غیر اصولی و یا عدم استفاده از باتری ایجاد می شود. همچنین زمانی که قدرت باتری موتور کاهش پیدا می کند باعت می شود سرعت موتور برقی کاهش پیدا کرده و خاموش شدن موتور در سر بالایی ها می شود. قیمت باطری موتور برقی بالاست و بیشترین تاثیر را بر کیفیت موتور سیکلت برقی دارد.

در صورت ایراد هم ممکن است که موتور سیکلت روشن شود اما حرکت نکند. ایراداتی مانند روشن شدن چراغ موتور اما روشن نشدن موتور سیکلت نیز از نشانه های ایراد در باتری موتور سیکلت شارژی است.

تعمیر شارژر موتور برقی

همانطور که می دانید شارژر موتور سیکلت برقی وظیفه شارژ کردن باطری موتور برقی را بر عهده دارد. این قطعه بر اساس نوع باطری تعبیه شده در موتور سیکلت برقی در ولتاژ و آمپرهای مختلف تولید می شوند. انواع شارژر در 48، 60 و 72 ولت تولید می شوند. این قطعه طی مرور زمان ممکن است بسوزد و یا کارایی اولیه را نداشته باشد. استفاده از شارژرهای بی کیفیت موجب آسیب به باطری می شود. در بیشتر مواقع امکان تعمیر شارژر موتور برقی نیست و باید شارژر موتور برقی تعویض شوند.

تعمیر دسته گاز موتور برقی

دسته گاز موتور برقی وظیفه کنترل سرعت و هدایت موتور برقی را بر عهده دارد. دسته گازی در مدل های متفاوت تولید شده اند. دسته گازی عمدتا دارای سه سیم است. اگر به دنبال تعویض دسته گاز موتور برقی هستید باید از نمونه اصلی استفاده کنید.

عیب یابی و تعمیر موتور سیکلت برقی در محل

تعمیر موتور سیکلت برقی در چه فضایی انجام می شود؟! این سوالی است که اغلب استفاده کنندگان از این وسایل نقلیه ممکن است از بابت آن نگرانی داشته باشند. تصور عموم بر این است که افراد بیشتر در زمینه وسایل نقلیه بنزینی تبحر دارند. اما در واقعیت امروزه نیز تعمیرگاه های مجازی برای تعمیر موتور سیکلت برقی ایجاد شده اند که افراد با مهارت بالا برای ارائه این خدمات به محل نیز مراجعه می کنند.

تعمیر موتور سیکلت شارژی : علت کم شدن سرعت موتور برقی

اگر موتور سیکلت برقی در سرعت خاصی که معمولا بین ۲۵ کیلومتر و۳۵ کیلومتر ثابت بماند و با گاز دادن سرعت هیچ تغییری نکند ایراد به برد درایور مرتبط است. برای تعمیر برد موتور سیکلت شارژی باید حتما به تعمیرگاه موتور برقی مراجعه کنید یا از متخصصین هوم سرویز کمک بخواهید.

تعمیر موتور برقی در محل: علت روشن نشدن موتور برقی

در درجه اول ایراد به باتری موتور سیکلت برقی بر می گردد. زیرا باتری به صورت سری در مدار برقی موتور برقی قرار گرفته است و در صورت ایراد داشتن و شارژ نشدن موتور برقی به طور کل موتور روشن نمی شود. البته ممکن است ایراد از قطعات دیگر هم باشد که رایج ترین دلیل باتری است.

تعمیرات موتور برقی : سفت شدن چرخ عقب موتور برقی

اگر در هنگام حرکت وسیله از حرکت بایستد و تکان نخورد. باید چرخ عقب را بچرخوانید اگر سفت شده است و یا به صورت مقطعی و تکه تکه حرکت می کند ایراد از درایور می باشد و با تعمیر برد موتور برقی یا تعویض این قطعه مسکل حل می شود.

از کار افتادن چراغ ها و بوق موتور برقی

یکی دیگر از ایرادات شایع در موتور سیکلت برقی قطع شدن چراغ راهنما و بوق موتور برقی است. همانطور که می دانید ولتاژ موتورهای شارژی 60 ولت به بالا است و برق مورد نیاز چراغ 12 ولت می باشد در نتیجه قطعه ای برای کاهش ولتاژ به نام مبدل موتور برقی نیاز است. ایراد در این قطعه چنین مشکلی بوجود می آورد و برای رفع این ایراد باید از کانورتر یا مبدل موتور برقی تعمیر یا تعویض شود.

هزینه تعمیرات موتور سیکلت برقی به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تعمیر موتور سیکلت برقی به موارد متعددی وابسته است. انواع موتور سیکلت دارای تجهیزات متعددی هستند. از این رو قیمت تعمیر موتور سیکلت برقی به نوع ایراد و قطعه معیوب وابسته است. همچنین تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر عامل دیگری هستند که بر هزینه تعمیرات موتور سیکلت برقی بستگی دارد. به طور کل برای اعلام قیمت نهایی باید وسیله مورد نظر توسط متخصصین بررسی شود و پس از عیب یابی نرخ نهایی اعلام می شود.

خدمات تعمیر موتور سیکلت برقی در محل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

اگر به هر دلیلی موتور سیکلت برقی شما دچار ایراد شده است تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما در کمترین زمان ممکن جهت عیب یابی و تعمیرات سیار موتورسیکلت برقی در محل حضور پیدا کرده و به صورت سیار تعمیرات در محل را ارائه می کنند و نیازی به مراجعه به تعمیرگاه نیست.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر موتور برقی و همچنین ارایه خدمات تعمیرات انواع موتور سیکلت شارژی در محل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تعمیر دوچرخه و موتورسیکلت ارائه می دهد که شامل آچارکشی و سرویس دوچرخه در محل, تعمیرات تخصصی انواع اسکوتر برقی، هاوربرد , عیب یابی و تعمیر ماشین و موتور شارژی کودک در محل , تعمیرات تخصصی انواع موتور سیکلت ایرانی و خارجی در محل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های تعمیر و سرویس خودرو را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر موتور برقی

تعمیرات انواع موتور سیکلت شارژی در محل

تعمیرات تخصصی موتور برقی های ایرانی

تعمیر موتور برقی های وارداتی

تعمیر برد کنترل موتور سیکلت برقی

تعمیر و تعویض باطری موتور برقی

تعمیر دسته گاز موتور برقی و ...

نظرات کاربران

profile picture
مریم تورانی

خیلی سریع و فرز کار کردند تو 4 ساعت همه جارو برق انداختن دستشون درد نکنه هردفعه با ایشون سرویس میخواهم

profile picture
مصطفی محسنی

خیلی خوب بودند وبه طور کامل و با دقت نظافت را انجام دادند

profile picture
الهام مربان

خیلی ازشون راضی بودم اسم ایشونو گذاشتم جزء منتخبینم که هربار با ایشون سرویس بگیرم ممنونم

profile picture
حسین تقی

هم از لحاظ خوش قولی هم از لحاظ کیفیت قطعه ایی که استفاده کردند عالی بود واقعا منظم و مرتب کارو انجام دادند

شرایط تعمیرات و تعویض قطعات موتورسیکلت شارژی در محل

همیار می بایست ابتدا باید موتور برقی را عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر آن نماید.

همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده به مشتری می باشد.

همیار می بایست حتی المکان از قطعات دارای گارانتی برای تعمیر موتور برقی استفاده نماید و برگه گارانتی را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

تعمیر موتور سیکلت
تعمیر موتور سیکلت
قیمت از 320,000 الی 700,000 تومان
تعمیر ماشین و دوچرخه شارژی
تعمیر ماشین و دوچرخه شارژی
قیمت از 250,000 الی 1,400,000 تومان
تعمیر اسکوتر برقی
تعمیر اسکوتر برقی
قیمت از 250,000 الی 1,400,000 تومان
تعمیر دوچرخه
تعمیر دوچرخه
قیمت از 300,000 الی 650,000 تومان

خدمات تعمیر موتور برقی در این شهرها ارائه می شود: