گچ گیری در منزل

گچ گیری در منزل

از 1493 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت گچ گیری در منزل در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت گچ گیری در منزل

2,700,000 الی 4,500,000 تومان

متوسط قیمت2,000,000 تومانکمینه قیمت2,000,000 تومانبیشینه قیمت2,000,000 تومان

آنچه درباره گچ گیری در منزل خواهید خواند

 • گچ گیری در منزل
 • نحوه دریافت خدمات گرفتن گچ در منزل هوم سرویز چگونه است؟
 • گچ گیری چیست؟
 • انواع گچ گیری در منزل
 • گرفتن گچ در منزل برای کدام قسمت ها به کار می رود؟
 • نحوه گچ گرفتن دست در منزل
 • نحوه گچ گرفتن پا در منزل
 • مزایای گچ گرفتن دست با فایبر گلاس
 • مزایای گچ گیری در منزل چیست؟
 • گچ گیری در منزل چه معایبی دارد؟
 • هزینه گچ گیری در منزل به چه مواردی وابسته است؟
 • کلیه خدمات گچ گرفتن در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

گچ گیری در منزل

گچ گیری در منزل یکی از روش های معمول بعد از شکستگی یا دررفتگی استخوان ها است. گچ گیری دست یا سایر اندام ها موجب می شود که عضو دچار شکستگی و ترک ثابت نگاه داشته و پروسه ترمیم و بهبود آن سریع تر انجام می شود. گرفتن گچ در منزل نیز از خدماتی است که به دلایل خاص که امکان جابجایی بیمار وجود ندارد و یا جابجایی برای بیمار خطرناک است اهمیت پیدا می کند. به این ترتیب کل پروسه گچ گیری پا در منزل و گچ گرفتن دست در خانه و بدون استرس در شرایط کاملا آرام انجام می شود.

در ادامه به نحوه گچ گرفتن پا در منزل و عوامل موثر بر قیمت گچ گرفتن پا و دست و قیمت باز کردن گچ در منزل می پردازیم.

نحوه دریافت خدمات گرفتن گچ در منزل هوم سرویز چگونه است؟

در صورت نیاز به خدمات گچ گرفتن دست و پا در خانه تنها کافیست مراحل ساده زیرا طی کنید تا در کمترین زمان ممکن این خدمات را در خانه بدون استرس دریافت کنید.

· ثبت درخواست رایگان جهت گچ گرفتن در خانه

در صورت نیاز به گچ گیری در منزل تنها کافیست از طریق، سایت، اپلیکیشن هوم سرویز و یا تماس مستقیم ثبت درخواست نمایید. در ثبت درخواست اولیه نوع خدمات مورد نیاز، محل آسیب دیدگی بیمار، زمان و مکان مد نظر برای دریافت خدمات را مشخص می کنید.

· تماس همیاران جهت ارائه توضیحات در ارتباط با نحوه گچ گرفتن در منزل

پس از ثبت درخواست متخصصین جهت اطلاع دقیق از وضعیت سلامتی بیمار، سن بیمار، محل آسیب دیدگی با شما تماس خواهند گرفت. در طی مشاوره رایگان علت درخواست، نحوه گچ گرفتن در منزل و همچنین قیمت گچ گرفتن دست در خانه اعلام می شود.

· مراجعه متخصصین در محل جهت گچ گیری در منزل

پس از ارائه توضیحات در ارتباط با نحوه ارائه خدمات و هزینه گچ گیری در منزل متخصصین در محل حاضر شده و خدمات را با تجهیزات مورد نیاز ارائه می دهند.

گچ گیری چیست؟

گچ گیری در منزل در واقع همان قالب گیری است که در جهت درمان شکستگی و مشکلات مفصلی به کار می رود. به واسطه گرفتن گچ در منزل عضو آسیب دیده ثابت نگه داشته می شود به بیان دیگر گچ گیری مانند آتل بندی است. در ابتدا برای ثابت نگاه داشتن عضو از گچ استفاده می شد و برای بهبود کارایی آن، مواد دیگر به آن اضافه شد. همچنین برای اینکه پوشش محکم گچ به پوست آسیبی وارد نکند پوشش داخلی آن را از پنبه درست می کردند.

نحوه گچ گرفتن مچ دست در منزل به این صورت است که باند گچ گیری که از پارچه کرباس تشکیل شده است با استفاده از گچ مرطوب در قسمت آسیب دیده بسته می شود و مرور سفت می شود. پهنای باند بر اساس محلی که آسیب دیده انتخاب می شود. گچ گیری در منزل و همچنین گچ گرفتن دست در خانه یا سایر عضو ها توسط پزشک ارتوپد یا دستیار پزشک انجام می گیرد.

انواع گچ گیری در منزل

انواع گچ گیری در منزل متفاوتند. انواع گچ گیری بر اساس محل آسیب دیدگی و همچنین نوع آسیب دیدگی مانند درمان شکستگی، تسریع بهبودی بعد از عمل و .. تغییر می کند. در ادامه به صورت مختصر در ارتباط با انواع روش های گچ گرفتن در خانه توضیح می دهیم.

 • گچ گیری استوانه ای برای گچ گرفتن مچ دست در منزل
 • گچ گرفتن مارپیچ جهت گچ گرفتن پا در منزل که که استخوان دو قسمتی دارد.
 • گچ گیری edf برای درمان انحراف ستون فقرات نوزادان و گچ گیری کودکان در منزل کاربرد دارد. این روش گچ گیری موجب بهبودی در شکل ستون فقرات و لگن می شود.
 • گچ گیری کامل بدن هم برای بیماران به ویژه کودکانی که اجازه تحرک ندارند انجام می شود.
 • گچ گیری مینروا بعد از جراحی گردن و یا کتف برای گچ گیری اطراف گردن و بالا تنه استفاده می شود.
 • گچ گیری اسپیکا شانه نیز در مواقعی که شانه دچار دررفتگی می شود تجویز می گردد.
 • گچ گیری پا کوتاه نیز در مواقعی که زیرزانو تا پا دچار آسیب هایی مانند شکستگی یا رگ به رگ شدگی شود توسط پزشک تجویز می شود.

گرفتن گچ در منزل برای کدام قسمت ها به کار می رود؟

احتمال شکستگی در قسمت های مختلفی از بدن وجود دارد. که بیشتر این قسمت ها امکان گچ گیری در منزل وجود دارد. در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

· گچ گرفتن دست در خانه

گچ گیری دست، گچ گیری بازو و نحوه گچ گرفتن مچ دست در منزل به صورت بازو بلند و کوتاه انجام می شود. در این مواقع سعی بر این است که انگشتان آزاد باشند. البته در مواردی که حجم آسیب به انگشتان رسیده باشد در این صورت نحوه گچ گرفتن دست در خانه به این صورت است که انگشتان نیز در داخل گچ فایبرگلاس قرار می گیرند.

· گچ گیری پا در منزل

گچ گرفتن پا در منزل به این صورت است که شامل ساق و مفصل ران می شود. گچ گرفتن پا در منزل به دو صورت بلند و کوتاه انجام می گردد. نحوه گچ گرفتن پا در منزل به این صورت است که یگ پاشنه در کف پا قرار داده می شد تا بیمار در هنگام حرکت پای بیمار به زماین برخورد نکند. گچ گیری پا در منزل به این صورت است که انگشتان پا آزاد خواهند بود.

· گچ گرفتن مچ دست در منزل

گچ گرفتن مچ دست در منزل در صورتی که انگشتان سالم هستند به گونه ای است که حرکت انگشتان دست به مچ آسیب نرساند. اغلب استخوان زند زبرین یا استخوان رادیوس در مچ آسیب می بینند گچ گیری مچ دست در خانه توسط پزشک انجام می شود.

· گچ گیری مچ پا در منزل

ممکن است پیچ خوردگی مچ پا، موجب آسیب به استخوان ها و مفاصل شود. گچ گرفتن مچ پا در منزل موجب می شود که مچ پا ثابت باقی بماند و روند بهبودی سریع تر طی شود. گچ گیری مچ پا به صورت کوتاه انجام می شود. پس از گچ گرفتن در منزل حداقل حدود 6 هفته زمان لازم است تا مچ پا ترمیم شود.

نحوه گچ گرفتن دست در منزل

گچ گرفتن دست در خانه توسط پزشک یا دستیار پزشک انجام می شود. نحوه گچ گرفتن دست در خانه به این صورت است که ابتدا از نوار پنبه استفاده می شود تا گچ به دست برخورد نکند. سپس باند گچی را در آب فرو برده تا گچ مرطوب شود. سپس باند گچی دور قسمت آسیب دیده پیچیده می شود. در زمان گچ گیری دست باید دقت شود که بعد از گچ گیری قسمت آسیب دیده ورم نکند. پس از چند دقیقه نوار گچی یا گچ فایبر گلاس سفت می شود. در زمان گچ گیری مچ دست در خانه، پزشک انگشتان دست را آزاد می گذارد تا بیمار بتواند کارهای روزمره خود را انجام دهد.

نحوه گچ گرفتن پا در منزل

گچ گیری پا در منزل هم باید توسط پزشک انجام شود. زیرا در صورتی که در نحوه گچ گرفتن پا ایرادی به وجود بیاید خون رسانی با مشکل روبه رو می شود. مچ پا در زمان گرفتن گچ پا در منزل باید دقیقا به صورت 90 درجه نگاه داشته شود.

مزایای گچ گرفتن دست با فایبر گلاس

گچ فایبر گلاس نوعی گچ پلاستیکی است که جهت گچ گیری دست و پا در خانه استفاده می شود. این ماده از رزین و شیشه تشکیل شده است که بسیار سبک و مقاوم است. این ماده به شکل نواری موجود است و موجب سهولت گچ گیری دست و سایر اندام ها می شود. همچنین در مواردی که برای اطلاع از شرایط بهبودی و ترمیم استخوان نیاز به عکس است اشعه ایکس به راحتی از این ماده عبور می کند و عکس های واضح در اختیار پزشک قرار داده می شود.

مزایای گچ گیری در منزل چیست؟

همانطور که گفته شد گچ گیری هر کدام از اعضای بدن برای ثابت نگاه داشتن آن عضو و ایجاد شرایط بهتر برای طی شدن روند بهبودی استخوان است. در زمان هایی که به استخوان آسیب وارد می شود هر چه حرکت کمتری به استخوان داده شود برای بهبودی آن استخوان مفیدتر خواهد بود. از این رو در صورتی که قسمتی از استخوان های فرد دچار شکستگی شده است در صورت ماندن در خانه و حرکت ندادن به استخوان حرکت مثبت تری انجام داده اید. زیرا در بسیاری از موارد حرکت دادن به بیمار موجب آسیب بیشتر به قسمت آسیب دیده می شود. در ادامه به معرفی سایر مزایای گچ گیری دست و پا در منزل می پردازیم.

 • دریافت خدمات اختصاصی با دقت بیشتر در خانه
 • جلوگیری از ابتلا به بیماری های عفونی که در محیط بیمارستان بیشتر دیده می شود
 • صرفه جویی در زمان
 • عدم نیاز به ماندن در ترافیک و آلودگی
 • کم کردن استرس و ترس بیمار و اطرافیان، به ویژه در کودکان
 • عدم نیاز به جابجایی افرادی که توانایی تحرک ندارند مانند افراد سالخورده و ناتوان

گچ گیری در منزل چه معایبی دارد؟

گچ گیری در منزل باید توسط متخصصین در این زمینه انجام شود. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که ابتدا معاینه پزشک در منزل انجام شود و سپس این خدمات تحت نظر پزشک و یا دستیاران با تجربه انجام شود. تنها عارضه ای که ممکن است پس از گرفتن گچ در منزل ایجاد شود مربوط به تنگ شدن مسیر عبور خون است. با نشانه هایی مانند قرمزی عضو، بی حسی و ورم عضو مشخص می شود. مورد دیگر که عضوی که باید گچ گرفته شود باید به خوبی در داخل گچ قرار بگیرد تا استخوان به طور صحیح ترمیم شوند. از این رو حتما این خدمات باید توسط افرادی ماهر در این زمینه انجام شود تا عوارض ناشی از گچ گیری در خانه کاهش پیدا کند. با کمک هوم سرویز ماهر ترین متخصصین در کمترین زمان در کنارتان حاضر می شوند.

هزینه گچ گیری در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه گچ گرفتن در منزل به موارد متعددی وابسته است و نمی توان مبلغ ثابتی را به عنوان قیمت گچ گرفتن پا و دست در منزل اعلام نمود. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر هزینه گچ گرفتن دست در منزل می پردازیم.

· روش گچ گیری بر هزینه گچ گیری در منزل تاثیر دارد

همانطور که گفته شد انواع روش های گچ گیری در منزل متفاوتند و برای هر قسمتی از بدن، روش متفاوتی به کار می رود. هر کدام از این روش ها هزینه گچ گیری پا در منزل را تغییر می دهند.

· اندام آسیب دیده در هزینه گچ گرفتن در منزل تاثیر دارد

محل آسیب دیدگی بر هزینه گچ گرفتن در خانه تاثیر دارد. زیرا که مقدار لوازم و ابزار مورد نیاز متفاوت است. طبیعتا قیمت گچ گرفتن پا با قیمت گچ گرفتن دست در خانه و یا قیمت گچ گرفتن انگشت پا یکسان نخواهد بود.

· خدمات جانبی مورد نیاز

گاهی در کنار خدماتی مانند گچ گرفتن دست در خانه نیاز به سرم تراپی در منزل و یا ویزیت پزشک متخصص در منزل است که در این صورت هزینه گچ گیری در منزل تغییر می کند.

کلیه خدمات گچ گرفتن در منزل را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

در صورت نیاز به خدمات گچ گرفتن در منزل، گچ گیری مچ پا، گچ گرفتن دست بچه، گچ گیری پا در منزل و... تنها کافیست در هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. همیاران هوم سرویز از پزشکان و پرستاران خبره در این زمینه هستند که در کمترین زمان ممکن در محل حاضر می شوند. کلیه خدمات گچ گیری در منزل تحت نظر پزشک خبره انجام می شود.

همراه شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس گچ گیری در منزل و همچنین ارایه خدمات گچ گیری در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات پزشکی ارائه می دهد که شامل ویزیت پزشک در منزل و خدمات پزشکی در محل, انجام ساکشن بیمار در منزل, طب سوزنی در منزل, حجامت در منزل, شستشوی گوش در منزل, باز کردن گچ در منزل, صدور گواهی فوت در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس گچ گیری در منزل

گچ گیری در منزل

گچ گیری دست

گچ گیری پا در منزل

گرفتن گچ در منزل

گچ گیری مچ دست در منزل

گچ گیری مچ در منزل

نظرات کاربران

profile picture
کریم جنگی

شخص محترمی بودند دستگاه تحویل دادند متشکرم

profile picture
شیما داورپناه
1 سال پیش |همیار نبض اول

پرستاری که اعزام شد بسیار ان تایم و ماهر بودند ممنون

پرستار خوب و خوش اخلاقی بودند

profile picture
سعید آب روشن  

یک دنیا تشکر واقعا ممنونم از همه لحاظ خوب بود

شرایط گرفتن گچ مچ پا و دست در منزل

خدمات گچ گرفتن اعضای بدن در منزل شامل حضور متخصص در محل به همراه تجهیزات مورد نیاز است و ارائه خدمات گچ گرفتن در محل می باشد.

همیاران هوم سرویز در زمینه گچ گیری از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان بوده و همچنین تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشند.

برای اطلاع از شرایط ارائه خدمات ثبت درخواست اولیه را انجام دهید. متخصصین با تماس مستقیم جزئیات نحوه ارائه خدمات را شرح خواهند داد.

هزینه ارائه خدمات گچ گرفتن در تماس مستقیم به کامل شرح داده خواهد شد.

در صورت داشتن بیماری زمینه ای خاص لطفا همیار را از جزئیات وضعیت بیمار آگاه کنید.

به هر دلیلی اگر همیار پس از حضور در محل نتواند خدمات ارائه دهد هزینه ایاب و ذهاب دریافت می شود.

توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

شهر و خدمات مورد نظر خودت را انتخاب کن!
قیمت خدمات را چک کن و به سوالات جواب بده
همیار مورد نظر خود را انتخاب کن
بعد از برآورد هزینه، همیار ما در کنار شماست

خدمات مرتبط

plaster-removal-at-home
باز کردن گچ در منزل
قیمت از 400,000 الی 650,000 تومان
medical-examination
پزشک در منزل
قیمت از 750,000 الی 1,500,000 تومان
private-ambulance-rental
اجاره آمبولانس خصوصی
قیمت از 14,500,000 الی 14,500,000 تومان
surgical-suture
زدن بخیه و کشیدن بخیه
قیمت از 350,000 الی 500,000 تومان