header

درمان زردی نوزاد در منزل

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

تست و درمان زردی نوزاد تحت نظر پزشک متخصص در منزل

شرایط سرویس درمان زردی نوزاد در منزل

• خدمات درمان زردی نوزاد در محل میتواند شامل حضور پزشک یا متخصص مربوطه جهت تست میزان زردی نوزاد در منزل، ارسال دستگاه گرفتن زردی کودک(فتوتراپی) در منزل (به صورت استیجاری) و درمان زردی نوزاد شود.

• در طول زمان درمان و پس از ویزیت نوزاد دستگاه های مجهز و پیشرفته(فتوتراپی) درب منزل، توسط متخصصین و کارشناسان مجرب و کارآزموده به شما تحویل و نحوه درمان و کار با دستگاه را به صورت عملی به والدین نوزاد آموزش خواهد داد. در طول این مدت تیم پزشکی آماده پاسخگویی به سوالات و رفع نگرانی های شما هستند.

• همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

• پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، پزشک متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

• با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

• در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

• پیشنهاد می گردد در خصوص سرویس خدمات معاینه پزشکی در منزل به صورت دوره ای یا مدت زمان بیشتر از یک هفته قرارداد رسمی با همیار منعقد نمایید.

• توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی درمان زردی نوزاد در منزل

​زردی نوزاد چیست و چگونه ایجاد می شود؟

درمان زردی نوزاد در منزل یکی از بزرگترین دغدغه والدین در کودک تازه متولد شده است. علت زرد شدن نوزاد عدم دفع بیلی روبین توسط کبد است. کبد نوزاد چون در اوایل تولد کامل نشده است، توانایی دفع کامل بیلی روبین را ندارد. نوزاد در بدو تولد گلبول های قرمز اضافی خون ارا تخریب و تبدیل به بیلی روبین می کند. بیلی روبین تولید شده چون در اکثر نوزاد ها توسط مدفوع به طور کامل دفع نمی شود منجر به زردی می شود. نشانه زردی در نوزاد در ابتدا در سفیدی چشم نوزاد مشخص می شود. به تدریج با بالا رفتن بیلی روبین در بدن زردی به ناحیه شکم و پاهای نوزاد می رسد.

معمولا ۶۰ درصد نوزادان سالم پس از تولد دچار زردی هر چند خفیف می شوند. در مواردی که نوزاد نارس باشد و زود متولد شده باشد. این موارد به ۸۰ درصد احتمال ابتلا به زردی افزایش پیدا می کنند. هر نوزادی که زرد می شود باید توسط پزشک معاینه شود و سطح بیلی روبین خون نوزاد اندازه گیری شود.

شخیص زردی نوزاد در منزل

زرد شدن سفیدی چشم، اندام های بدن و مخاط‌ها از علائم شروع زردی در نوزاد است. گاهی والدین و حتی پزشکان و پرستاران نیز در ارزیابی میزان زردی دچار اشتباه می شوند. البته راهکارهایی برای تشخیص و تخمین حدودی زردی در نوزاد وجود دارد. به طور مثال اگر تنها ناحیه سر و صورت نوزاد زرد باشد، و سینه و شکم و اندام‌های دیگر نشانه زردی نداشته باشند. یعنی میزان زردی بالا نیست. اما هرچه زردی به اندام های پایین تر برسد حاکی از آن است که زردی  نوزاد در حال افزایش است. در نهایت با رسیدن زردی به پاها نشان دهنده ی این است که عدد زردی نگران کننده است.

البته این راه تشخیص کاملا قطعی و کامل نیست. ترجیحا پزشکان والدین را ملزم به انجام آزمایش خون می کنند. تا مقدار دقیق زردی و نوع یرقان کاملا مشخص شود. معمولا نوزادان یک روز پس از تولد دچار زردی می شوند. زردی نوزادان در کودک نارس دیرتر شروع می شود ولی شدت زردی بیشتر است. از این رو توجه به زردی و درمان زردی نوزاد در منزل در کودک نارس بیشتر مورد نیاز است.

زردی نوزاد باید چند باشد

اگر نوزاد در روز اول تولد سریعا زرد شود. یا در روز بعد از تولد عدد زردی در کودک رسیده، بین 13 تا 15 باشد. یا در کودک نارس و زود متولد شده بیشتر از 10 باشد، این نوزاد نیاز به مراقبت زردی دارد. همچنین در صورتی که زردی نوزاد رسیده پس از 10 روز و کودک نارس قبل از 21 روز از بین نرود. حتما بایستی نوزاد توسط پزشک متخصص معاینه شود.

بیلی روبین عامل زردی نوزاد، در حد کم نه تنها برای بدن مضر نیست بلکه مفید هم هست. ولی بالا رفتن میزان آن در بدن موجب می شود که بیلی روبین وارد سیستم عصبی نوزاد از جمله مغز او شود. این اتفاق عوارض جبران ناپذیری از جمله اختلالات بینایی، شنوایی، حرکتی و دندانی در نوزاد ایجاد می کند. بنابراین توصیه می شود که تمام نوزادان روز سوم تا پنجم تولد توسط پزشک معاینه شوند.

البته همیشه زردی تنها علامت بالا رفتن بیلی روبین در نوزاد نیست. اگر در کنار زردی علایم دیگری مانند بی‌حالی ، نخوردن شیر مادر و بالا و پایین رفتن درجه حرارت در بدن مشاهده شود. احتمال خطر بالا میرود و باید اقدامات لازم را در زمینه درمان زردی نوزاد در منزل یا در مراکز درمانی انجام داد.

مراقبت از نوزادی که زردی دارد

 در صورتی که پس از انجام آزمایشات پزشکی، درجه زردی نوزاد عددی بالاتر یا مساوی 10 باشد. این عدد نشان دهنده ی این است که باید پروسه مراقبت از نوزادی که زردی دارد را آغاز کنید. به خاطر داشته باشید از بین بردن زردی نوزاد در منزل  اگر به موقع آغاز شود کاملا بی خطر است. در مواردی نوزاد مبتلا به زردی، بدون طی کردن درمان خاصی مداوا می شوند. در سایر موارد که زردی قابل کنترل نیست حتما کودک باید زیر نظر پزشک متخصص اطفال قرار بگیرید.

با توجه به شرایط مادر که به تازگی کودک را به دنیا آورده است و شرایط و آلودگی محیط بیمارستان بهترین راهکار استفاده از خدمات درمان زردی در منزل توسط پزشک متخصص است. در واقع ویزیت پزشک متخصص اطفال در منزل و ارائه راهکارهای درمان به والدین می تواند تا حجم بالایی از میزان استرس اعضای خانواده بکاهد.

تست زردی نوزاد در منزل

انجام تست زردی نوزاد در خانه موجب می شود که در کنار روز های پر مشغله و استرس بتوانند به بهترین شکل ممکن از فرزند دلبند خود پرستاری و مراقبت کنند. در نتیجه به جای خستگی ناشی از رفت و آمد کودک و مادر می توانند از خدمات تست و درمان زردی نوزاد در منزل بهره مند شوند.

با استفاده از خدمات تست زردی نوزاد در منزل هوم سرویز، بدون نیاز مراجعه والدین به آزمایشگاه می‌توانید از وضعیت بهیود نوزاد خود مطلع شوند. بنابراین استفاده از خدمت تست زردی نوزاد در منزل برای والدین و نوزاد موجب رفاه و آسایش و اطمینان خاطر می شود.

تست زردی نوزاد در منزل با بیلی چک

امروزه می توان با استفاده از دستگاه بیلی چک بدون نیاز به خونگیری و آزمایش میزان بیلی روبین در یرقان را از روی پوست تشخیص داد. این دستگاه برای سهولت تشخیص و درمان زردی نوزاد در منزل استفاده می شود. این دستگاه بسیار کوچک و سبک است و دقت اندازه گیری بالایی دارد.

اجاره دستگاه زردی نوزاد (فتوتراپی)

دستگاه زردی نوزاد یا دستگاه فتوتراپی نوزاد وسیله ای می باشد که لامپ های خاصی در آن تعبیه شده است. با قرار دادن کودک در این دستگاه و تابش مستقیم نور، موجب شکسته شدن بیلی روبین زیر پوست می شود.

پس از ویزیت نوزاد در منزل بر اساس میزان زردی نوزاد و دستور پزشک برای از بین بردن زردی نوزاد در منزل می توان به جای بستری نوزاد بیمار در بیمارستان ها اقدام به اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل نمود. در حدود نیم قرن است که از دستگاه فوتوتراپی برای درمان یرقان نوزادان استفاده میشود.

قیمت اجاره دستگاه زردی نوزاد در مقابل آسایش و ایمنی که به همراه خود دارد بسیار ناچیر است. در صورت نیاز  به درمان با دستگاه زردی نوزاد در منزل دارید می توانید از خدمات درمانی در منزل هوم سرویز استفاده کنید.

مراکز تست زردی نوزاد با دستگاه در تهران

انجام خدمات ویزیت کودک در منزل ، تست زردی نوزاد در منزل و جهت اجاره دستگاه زردی میتوانید از خدمات درمان زردی نوزاد در شمال،غرب، شرق و جنوب تهران هوم سرویز استفاده کنید.

در صورت تمایل می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. متخصصین ما در کمترین زمان ممکن

 جهت مشاوره و اعلام  قیمت اجاره دستگاه زردی نوزاد و سایر هزینه ها ها با شما تماس خواهند گرفت.

همیار شماییم تا پایان سرویس..

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi