header

زدن بخیه و کشیدن بخیه

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت زدن بخیه و کشیدن بخیه

شرایط سرویس زدن بخیه و کشیدن بخیه

• همیاران هوم سرویز در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی از موسسات مراقبت پرستاری و پزشکی مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت و دارای مجوز و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشند.

• پس از ثبت سرویس همیاران و مشاورین هوم سرویز با شما تماس گرفته و پس از بررسی دقیق نیاز و انتظارات شما، همیار متناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد.

• با توجه به نیازهای متفاوت مشتری، قیمت بصورت برآوردی ارائه شده است و پس از تماس پشتیبانی با شما قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

• در صورت نیاز به انجام سایر خدمات و یا شرایط خاص مشتری لطفا پس از تماس همیاران جزئیات شرایط را به ایشان اطلاع رسانی نمایید.

• توافقات خارج از سامانه بین همیار و مشتریان محترم شامل پشتیبانی هوم سرویز نمی باشد.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی زدن بخیه و کشیدن بخیه

خدمات بخیه و کشیدن بخیه در منزل

خراش و بریدگی های سطحی یا عمیق ممکن است برای تمام سنین به علت های مختلف ایجاد شود. همواره در بیمارستان ها و مراکز درمانی شاهد افرادی هستیم که سراسیمه با پارگی در اعضای مختلف بدن برای دریافت خدمات بخیه مراجعه می کنند. معطلی در محیط بیمارستان و همچنین ترس از محیط بیمارستان در کنار اتفاق پیش آمده، ممکن است شرایط را سخت تر کند. مخصوصا اگر برای کودکان یا افراد سالمند چنین اتفاقاتی بیوفتد. در این شرایط بهترین راهکار چیست؟

 شما می توانید با کمک از تیم پزشکی و پرستاری هوم سرویز از خدمات بخیه زدن در منزل بهره مند شوید و اصلا نگران ساعت نباشید. در هر ساعت از شبانه روز همیاران ما آماده ارائه خدمات بخیه زدن و همچنین کشیدن بخیه در منزل با هزینه مناسب هستند.

بخیه زدن توسط تیم پزشکی و پرستاری ماهر

بخیه زدن زخم و همچنین کشیدن بخیه شاید از ابتدایی ترین اصول پزشکی باشد، اما هیچگاه نباید از اهمیت مهارت فرد در انجام آن غافل بود. هیچ گاه این اقدامات نباید توسط افراد غیر متخصص انجام شود زیرا که عواقب جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. وسایل بخیه و مراحل زدن بخیه باید به درستی و با مهارت انجام شود، تا مراحل جوش خوردن و بسته شدن زخم نیز به درستی و بدون ایجاد علائم عفونت سپری شود. مهارت فرد در انتخاب نوع بخیه و ظرافت در زدن بخیه موجب می شود که بعدها اثر کمتری از زخم باقی بماند و عوارضی مانند ایجاد گوشت اضافه را به دنبال نداشته باشد.

انواع بخیه کدامند؟

انواع بخیه بر اساس نوع نخ مورد استفاده در کل به دو دسته تقسیم می شوند.

بخیه جذبی

بخیه هایی که بعد از مدتی جذب پوست می شوند و اغلب برای قسمت های داخلی بدن استفاده می شود بخیه جذبی نامیده می شوند. این نخ ها پس از نهایت 60 روز جذب خواهند شد و نیازی به کشیدن بخیه جذبی نیست.   

 بخیه غیر جذبی

نخ مورد استقاده در این نوع بخیه کاملا بر عکس نوع جذبی آن است. این نوع بخیه ها به هیچ عنوان جذب نمی شوند و بعد از گذشت چند روز وابسته به محل زخم و نوع زخم باید کشیده شوند. این نوع بخیه برای اعضای داخلی بدن استفاده نمی شود. بلکه برای بستن زخم های بیرونی از بدن کاربرد دارد. این نوع بخیه به راحتی قابل مشاهده است و به همین علت کشیدن بخیه کار سختی نخواهد بود. در مواردی نیز بخیه زیر پوستی زده می شود که فقط دو سر زخم گره های بخیه قابل مشاهده هستند. که با کشیدن و قطع کردن یک طرف با کشیدن بخیه زیر پوستی کل بخیه جدا می شود. کشیدن بخیه زیر پوستی حتما باید توسط پزشک انجام شود.

انواع روش های بخیه زدن زخم

منگنه جراحی

بخیه زدن یکی از راههای بستن زخم است. مورد بعدی منگنه های جراحی هستند. البته مهارت شخصی که منگنه های جراحی را می زند بسیار مهم است. زیرا در صورتی که از منگنه به درستی استفاده نشود و دو طرف پوست به درستی روی هم قرار نگیرند پوست به طرز بدی جوش می خورد و اثرات دائمی و بسیار بدی از زخم باقی می ماند. از مزایای منگنه نسبت به بخیه ساده سرعت بالا و کاهش احتمال عفونت را می توان نام برد. به همین علت برای جراحت های پوست سر و جراحی های عمیق از این روش استفاده می شود.کشیدن منگنه جراحی نیز توسط دستگاه مخصوص انجام می شود و دو طرف منگنه صاف می شود و از همان قسمتی که منگنه زده شده، یکی یکی باید جدا شوند.

نوارهای چسبی بسته شونده پوست

نوار چسبی نیز امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است. این نوع بخیه چسبی درصد عفونت بسیار پایینی دارد. از این رو برای بخیه زخم های سطحی از این نوع بخیه چسبی استفاده می شود. برای این نوع بخیه چسبی نیازی به استفاده از داروهای بی حسی و بیهوشی نیست زیرا کاملا بدون درد هستند. البته در کنار این مزایا، بخیه چسبی ایراداتی نیز دارند. به طور مثال در محل هایی که تعریق زیاد است استفاده از این نوع بخیه پیشنهاد نمی شود و همچنین قسمت هایی که احتمال رویش مو دارد نیز محل های مناسبی برای اجرای این روش نیستند.

بهترین زمان کشیدن بخیه

بخیه هایی که روی پوست زده می شوند بعد از آنکه کارایی خود به طور کامل به جا گذاشتند، باید کشیده شوند. البته زمان کشیدن بخیه به موارد زیادی بستگی دارد. محل زخم، میزان کشیدگی در محل مورد نظر، بررسی وضعیت زخم در صورت علائم عفونت همه تعیین کننده زمان کشیدن نخ بخیه است. کمترین زمان کشیدن بخیه بعد از 7 روز و بیشترین زمان نهایت 21 روز است.

زمان کشیدن بخیه در پوست شکم و سر که نقاط حساسی هستند 10 روز است. اندام هایی مانند قفسه سینه باید در حدود 14 روز بخیه باقی بماند و اما اندام هایی که کشیدگی بیشتری دارند مانند کف پا باید در حدود 21 روز باقی بمانند تا پوست به طور کامل بسته شود.

مراحل آماده سازی کشیدن بخیه در منزل

پس از طی شدن مراحل بسته شدن زخم با فرارسیدن زمان کشیدن بخیه باید از یک متخصص در این زمینه کمک گرفت تا با رعایت تمام نکات بهداشتی، کشیدن بخیه در منزل را انجام دهد.

ابتدا باید زخم کاملا ضدعفونی شود. محل زخم باید از هر گونه نشانه خون کاملا پاکسازی شود و سطح زخم کاملا تمیز باشد. سپس با استفاده از انبرهای استریل یک سمت بخیه را نگاه می دارند و قسمت گره بخیه را با استفاده از قیچی یا تیغ جراحی بریده می شود و به آرامی بخیه را جدا می کنند. پروسه کشیدن بخیه در منزل کاملا بدون درد و خونریزی است. تنها ممکن است حالت کشیدگی احساس کنید. پس از کشیدن تمام بخیه ها محل دوباره استریل می شود و سپس روی زخم دوباره نوار چسبی زده می شود تا زخم به طور کامل جوش بخورد.

هزینه بخیه و کشیدن بخیه در منزل

هزینه کشیدن بخیه در منزل یا هزینه زدن بخیه در منزل را نمی توان تعیین کرد. میزان جراحت و محل جراحت  همه تعیین کننده هزینه بخیه و قیمت کشیدن بخیه هستند. ما این اطمینان را به شما می دهیم که هزینه کشیدن بخیه در منزل در هوم سرویز قیمت منصفانه و بر اساس تعرفه های پزشکی و پرستاری می باشد. در واقع بدون پرداخت هر گونه هزینه جانبی مانند رفت و آمد و خطرات ناشی از بیماری های مسری در بیمارستان و مراکز درمانی می توانید با هزینه مناسب این خدمات را در منزل دریافت کنید.

خدمات زدن بخیه و کشیدن بخیه در هوم سرویز

در صورت نیاز به دریافت خدمات درمانی می توانید با ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز از مجرب ترین کادر پرستاری و پزشکی در منزل بهره مند شوید. همیاران ما پس از ثبت درخواست با شما تماس خواهند گرفت و از مشاوره رایگان ما نیز بهره مند خواهید شد.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi