header

نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

شبکه گسترده از متخصصان مجرب آماده ارائه خدمت با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشند

ثبت درخواست

بدون هزینه اولیه
بدون هزینه اولیه

ثبت درخواست بدون هیچ هزینه ای

همیار متخصص
همیار متخصص

همیارهای آموزش دیده و مجرب

امنیت کامل
امنیت کامل

همیارهای تایید شده به همراه ضمانت های معتبر

قیمت نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی در منزل

شرایط سرویس دستگاه تصفیه آب

• همیار می بایست ابتدا عیب یابی نموده و سپس در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر دستگاه تصفیه آب نماید.

• سرویس دستگاه تصفیه آب شامل موراد ذیل می باشد : بررسی عملکرد کامل دستگاه، تست کامل آب بندی دستگاه و رفع مشکل آن، تست کامل عملکرد پمپ و لوازم برقی دستگاه، تست باد مخزن و تنظیم روی فشار استاندارد و تعویض فیلترها

• نصب دستگاه تصفیه آب شامل موارد ذیل می باشد : نصب دستگاه تصفیه آب خانگی، هواگیری و تست کامل آب دستگاه تصفیه، آب بندی کامل دستگاه در اولین نصب، جایگذاری فیلترها و تنظیم در اولین نصب، تنظیم فشار باد مخزن ذخیره در اولین نصب

• همیار موظف به ارایه فاکتور اقلام خریداری شده توسط وی می باشد.

• نصب و سرویس دستگاه تصفیه آب را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به همیاران هوم سرویز بسپارید.

• پلیس فتا: امنیت سرویس ارائه شده را هوم سرویز بر عهده گرفته است، لذا از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

اطلاعات تکمیلی دستگاه تصفیه آب

مزایای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

مطمئننا آب ضروری ترین ماده ای که انسان برای بقا به آن نیازمند است . متاسفانه آب با ساختار مولکولی منحصر به فرد خود ممکن است ، آلودگی های زیادی را در چرخه ای که طی می کند تا به دست ما برسد ، در خود حل کند. مقدار زیادی از این آلودگی توسط تصفیه شهری از آب جدا میشود ، ولی درصدی از آن نیز به علت ضعف در لوله کشی ها و کم و کاستی هایی که در تصفیه آب شهری وجود دارد، در آب باقی می ماند.
با نصب دستگاه تصفیه آب و استفاده از فیلترهای مخصوص درصد بالایی از آلودگی ها و بوی بد باقی مانده در آب از بین خواهد رفت. بدین ترتیب آب گوارا تری در دسترستان قرار خواهد گرفت. همچنین با توجه به نقش پر رنگ دستگاه تصفیه آب در سلامتی اعضای خانواده ، در صورت مشاهده کوچکترین ایراد باید در جهت هواگیری تصفیه آب و یا تعمیر تصفیه آب خانگی اقدام کرد. با توجه به اهمیت نصب این وسیله انواع مختلفی از آنها روانه بازار شده است. که در ادامه به معرفی انواع دستگاه تصفیه آب خواهیم پرداخت .

نصب دستگاه تصفیه آب خانگی واترتک

دستگاه تصفیه آب خانگی واترتک یک محصول تایوانی تحت لیسانس کانادا می باشد. مراحل تصفیه آب در این دستگاه 6 مرحله .است. یا به عبارت دیگر آب از 6 فیلتر مجزا باید عبور کند تا آماده مصرف شود. همین امر موجب می شود تا تمام مواد خطرناک مانند سم و یا فلزات سنگین مانند جیوه و آرسنیک به طور کامل در این پروسه فیلترینگ از بین بروند. نصب دستگاه تصفیه آب واتر تک توانایی بالایی در حذف درصد بالایی از آلاینده ها را دارد و مقداری از مواد معدنی مفید که ممکن است در حین تصفیه شهری خذف شده باشند را به آب بر می گرداند. به همین دلیل آب بسیار سالمی را به دست مصرف کننده می رساند.

نصب دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا اسپرینگ

نصب دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا اسپرینگ  دارای ظاهری زیبا و بدنه ای بسیار مقاوم از جنس فایبر گلاس است. شاسی دستگاه تصفیه آکوا اسپرینگ بسیار مستحکم است و در برابر رطوبت مقاوم است. از دیگر مزایای نصب دستگاه تصفیه کن آب آکوا اسپرینگ پمپ با قدرت و کم صدای آن می باشد.

دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ در مدل های 5، 6 و 7 مرحله ای  موجود هستند. که از نظر شکل ظاهری اندکی باهم متفاوتند. البته روش نصب دستگاه تصفیه آب 5 مرحله ای آکوا اسپرینگ تفاوتی با روش نصب دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای آکوا اسپرینگ ندارد و مراحل کلی به یک شکل هستند.

نصب دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر soft water))

دستگاه تصفیه آب سافت واتر یکی دیگر از برندهای معتبر تایوانی است. نصب دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر باید بر اساس نقشه اتصالات تصفیه آب انجام شود. با استفاده از نقشه، تمام اتصالات و مسیرهایی که در این دستگاه وجود دارند آشنا خواهید شد و می‌توانید مطابق با آن مراحل نصب تصفیه آب را پیش ببرید. البته چون که هر گونه اشتباه در مراحل نصب و تعمیر دستگاه تصفیه اثر مستقیمی بر روی کیفیت آب خروجی خواهد داشت. ازین رو پیشنهاد میکنیم برای نتیجه دهی بهتر از تعمیرکار دستگاه تصفیه آب کمک بخواهید.

نصب تصفیه آب خانگی cck

دستگاه تصفیه آب سی سی کا یکی از معروف ترین و پرطرفدار ترین در میان هوم نوعان خود است. در این دستگاه از پیشرفته ترین روش تصفیه آب اسمز معکوس استفاده می شود. که آب خروجی در حد آب معدنی با کیفیت میباشد. روش نصب تصفیه آب خانگی سی سی کا در مدل های مختلف 3 مرحله و بالاتر با هم تفاوت چندانی ندارند و تقریبا به یک روش انجام می شوند.

نصب دستگاه تصفیه آب   filmtec

اگر بخواهیم یک دستگاه میان رده و نسبتا با کیفیت معرفی کنیم. باید سراغ نصب دستگاه تصفیه آب فیلم تک برویم. این دستگاه در ایران مونتاژ میشود. در واقع این برند به نام هیچ شرکت و نمایندگی خاصی تعلق ندارد. برند filmtec که بر روی این دستگاه نوشته شده است از روی برند آمریکایی فیلم تک که تولید کننده ی فیلتر  ROمیباشد، بر گرفته شده است. اما این برند ایرانی هیچ ربطی با برند آمریکایی ندارد.

پمپ تصفیه آب استفاده شده در این دستگاه ساخت ایران است. که البته کیفیت بالایی دارد. مخزن این دستگاه نیز ایرانی است. فیلتر ممبران آن نیز ساخت چین با برند FILMTEC است. که البته از نوع درجه 1 و مرغوب است. و همچنین اتصالات استفاده شده در این دستگاه تایوانی هستند. که از کیفیت خوبی برخوردارند.

نحوه نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

قبل از توضیح درباره روش نصب دستگاه تصفیه آب خانگی در ابتدا باید فضای کافی و مناسبی را در کابینت زیر سینک برای نصب دستگاه تصفیه آب درنظر بگیرید. زیرا به دلیل نیاز به تعویض فیلتر هر 6ماه و سالانه فضای مناسب و کافی باید در دسترس باشد. از دیواره ی کابینت باید به عنوان تکیه گاه دستگاه استفاده کنید و با مقداری فاصله از کف کابینت دستگاه را به دیواره کابینت پیچ کتید.

به وسیله نوار تفلون رزوه های موجود بر روی تانک دستگاه تصفیه آب را خوب نوارپیچی کنید و شیر مخزن تصفیه آب را به ورودی تانک وصل کنید.  در دستگاه تصفیه آب دو فیلتر کربنی و الیافی قرار دارند. که باید پوشش پلاستیکی آن را جدا کنید  و فیلترها را در هوزینگ دستگاه قرار دهید. فیلتر ممبران RO را پس از خارج کردن از پوشش پلاستیکی از طرفی که دو عدد واشر لاستیکی روی آن قرار دارد وارد محفظه ی مخصوص خود کنید. به خاطر داشته باشید که درپوش محفظه ی ممبران را به خوبی محکم کنید.

در مرحله بعدی روش نصب دستگاه تصفیه آب باید به سراغ نصب شیر دستگاه بروید. باید یک سوراخ به قطر مته 11 روی سینگ ایجاد کنید. جهت نصب قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی باید بر اساس نقشه دستگاه تصفیه پیش بروید.

نحوه اتصال شیلنگ دستگاه تصفیه بر روی این نقشه به خوبی نشان داده شده است. معمولا 4 شیلنگ برای ارتباط بین بخش های مختلف دستگاه تصفیه وجود دارد. در هنگام نصب شیلنگ دستگاه تصفیه دقت کنید تمام اتصالات به خوبی انجام شود.

تعمیرات دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی از جمله وسایلی هستند که سرویس دستگاه تصفیه آب و ایرادات هر چند کوچک آن باید کاملا رفع شود. تا موجب کاهش کیفیت آب تصفیه شده نشوند. در ادامه ایرادات شایع دستگاه تصفیه و راهکارهای عیب یابی دستگاه تصفیه آب را برایتان شرح خواهیم داد. تا خودتان بتوانید اقدام به تعمیر دستگاه تصفیه آب در منزل بپردازید. یا در هنگام خبر کردن تعمیرکار تصفیه آب بتوانید اطلاعات درست در اختیار آنها قرار دهید.

علت خاموش نشدن دستگاه تصفیه آب خانگی

برای رفع مشکل یکسره کار کردن دستگاه تصفیه و عیب یابی علت خاموش نشدن تصفیه آب باید پمپ دستگاه تصفیه بررسی کنید. برای تعمیر پمپ دستگاه تصفیه باید فشار هوای مخزن را بررسی کنید. معمولا اگر فشار هوا را به حداکثر برسانید ، مشکل حل میشود. کم بودن فشار پمپ و ایراد در کلید فشار پایین نیز موجب یکسره کار کردن پمپ خواهد شد.

علت روشن نشدن دستگاه تصفیه آب خانگی

روشن نشدن دستگاه آب تصفیه کن می تواند علت های مختلفی داشته باشد. علت های زیادی میتواند سبب روشن نشدن پمپ دستگاه تصفیه آب شود. اولین مشکل می تواند مربوط به پریز برق باشد. علت بعدی سوختن آداپتور با ترانس برق دستگاه تصفیه است. که معمولا ین ایراد به علت نوسانات برق و پایین بودن کیفیت ترانس برق دستگاه تصفیه اتفاق می اقتد. برای بررسی این مشکل باید از ولت متر استفاده کنید.

جریان ورودی به آب را بررسی کنید. ممکن است آب ورودی قطع باشد و یا فشار پایین آب علت روشن نشدن دستگاه تصفیه آب شود.

علت صدای دستگاه تصفیه آب

در زیر پمپ دستگاه تصفیه 6 پیچ قرار دارد. که برای اتصال بین قطعات کلگی پمپ قرار داده شده اند. با لرزش پمپ دستگاه تصفیه پیچ های کلگی شل می شوند و باعث ایجاد صدای تق تق دستگاه تصفیه آب شود. برای رفع صدای تق تق دستگاه تصفیه آب کافی است پیچ های زیر دستگاه را محکم کنید.

همچنین بر اثر لرزش پمپ ممکن است شیلنگ دستگاه نیز شروع به لرزش کنند و با برخورد به بدنه دستگاه یا کابینت سر و صدا هایی ایجاد شود. برای بر طرف کردن این صدا شیلنگ ها را با چسب و یا سیم به هم ببندید. تا به هم برخورد نکنند. در صورتی که بعد از عوض کردن و نصب فیلتر تصفیه آب صدای سوت از دستگاه شنیدید. این قضیه کاملا طبیعی میباشد و به علت هوای موجود در فیلترها میباشد و طی چند روز حل خواهد شود

علت طعم بد آب تصفیه شده
انقضای فیلترهای کربن دستگاه موجب طعم بد آب تصفیه میشود. یا ممبران دستگاه منقضی شده است . مورد بعدی که موجب بوی بد آب تصفیه میشود عدم خروج صحیح آب فاضلاب است.

علت خاموش و روشن شدن متناوب پمپ تصفیه آب
برای تعمیر پمپ باید سوییچ دستگاه و کلید فشار بالا و پایین بررسی شود. در صورتی که ایراد از پمپ نباشد فیلترهای پیش تصفیه مصدود شده اند.
 
طریقه هواگیری دستگاه تصفیه آب خانگی

در ابتدا این نکته را بدانیم که در هر بار که به تعویض فیلتر تصفیه آب میپردازید، به هواگیری مخزن تصفیه آب نیاز نمی باشد. بیشترین قطعه ای که به هواگیری تصفیه آب نیاز دارد، هوزینگ است . هوزینگ محل قرارگیری فیلترها میباشد. دکمه هایی در پشت هوزینگ قرار داده شده اند، وظیفه هواگیری مخزن تصفیه آب را بر عهده دارند. با چند بار فشار دادن این دکمه ها هواگیری دستگاه تصفیه آب انجام می شود.

روش هواگیری مخزن تصفیه آب ابتدا مخزن را از دستگاه تصفیه جدا کنید. برای ایمنی بیشتر جهت هواگیری تصفیه آب و تنظیم فشار مجدد هوا را در محیط باز مثل حمام یا حیاط انجام دهید  .خروجی مخزن را باز بگذارید و از سمت دیگر تلمبه را به مخزن متصل کنید. شروع به باد زدن مخزن نمایید. این کار را حدود 15 بار انجام دهید. این کار را تا زمانی که کل آب با فشار خارج شود ادامه دهید. سپس بر اساس دفترچه راهنمای تصفیه آب مخزن که میزان مناسب هوا را بیان کرده است ، هوای درون مخزن را پر کنید. برای مطلع شدن از فشار هوا، از دستگاه فشار سنج کمک بگیرید.
حتما دقت کنید که در هنگام باد زدن ، خروجی دستگاه تصفیه آب باز باشد. زیرا در غیر این صورت فشار کاذب ایجاد میشود.
در صورتی که تجربه زیادی در تنظیم فشار مجدد مخزن ندارید، این کار را به تعمیرکار تصفیه آب خانگی بسپارید. زیرا کم و زیاد بودن فشار هوای مخزن موجب خسارات بالایی در دستگاه می شود.

تعمیرکار دستگاه تصفیه آب خانگی هوم سرویز

در صورت نیاز به خدمات نصب تصفیه آب و تعمیر تصفیه آب در خانه میتوانید از تعمیرکار تصفیه آب خانگی هوم سرویز کمک بگیرید. در صورت نیاز به سرویس تصفیه آب و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه و تنظیم فشار استاندارد می توانید از خدمات نصب فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و تعمیر تصفیه آب خانگی هوم سرویز در منزل کمک بگیرید.

تعمیر دستگاه تصفیه آب در منزل هوم سرویز

در صورت نیاز به جابجایی دستگاه تصفیه و یا اقدام تعمیرات دستگاه تصفیه آب در تهران می توانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. جهت اطلاع از قیمت تعمیرات دستگاه تصفیه آب میتوانید به بررسی و مقایسه قیمت های شفاف در اپلیکیشن و سایت هوم سرویز بپردازید. هزینه نصب و تعمیرات دستگاه تصفیه آب در تهران هوم سرویز بر اساس نرخ اتحادیه تعیین و اعلام می شود.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

ثبت درخواست
رایگان سفارش ثبت کنید
بعد از ثبت سفارش و اعلام جزئیات با شما تماس میگیریم
شما امکان لغو سفارش را دارید
سپس در صورت تایید و توافق همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند
هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید
برای اطلاعات بیشتر و پشتیبانی با ما تماس بگیرید
همیار ما شوید
هر تخصصی که دارید، درآمدتان را بیشتر کنید
contact-us

اطلاعات تماس

تهران - بلوار کشاورز - جنب خیابان 16 آذر - پلاک 78
پشتیبانی: 91001332-021

خبرنامه هوم سرویز

از آخرین تخفیف‌های ما با خبر شویدecunion
enamad
samandehi