تعمیر ویلچر

تعمیر ویلچر

از 1481 نظر
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
پیشنهاد رایگان از همیاران معتمد
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
اطلاعات شفاف و مناسب از همیاران
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف
انتخاب همیار از بین پیشنهادهای مختلف

قیمت تعمیر ویلچر در بهار 1403 چقدر است؟

قیمت تعمیر ویلچر

توافقی

متوسط قیمت600,000 تومانکمینه قیمت450,000 تومانبیشینه قیمت800,000 تومان

آنچه درباره تعمیر ویلچر خواهید خواند

 • تعمیر ویلچر
 • نحوه تعمیر ویلچر در هوم سرویز چگونه است؟
 • تعمیرات تخصصی انواع ویلچر
 • ویلچر از چه اجرایی تشکیل شده است؟
 • قبل از تعمیر ویلچر برقی چه مواردی باید انجام شوند؟
 • هزینه تعمیر ویلچر در منزل به چه مواردی وابسته است؟
 • تعمیرات ویلچر دستی و برقی را به همیاران هوم سرویز بسپارید

تعمیر ویلچر

تعمیرات ویلچر از مواردی است که برای افرادی که به طور مستمر از این تجهیزات استفاده می کنند امری طبیعی است. زیرا که قطعات ویلچر نیز طی مرور زمان و در مواردی با استفاده غیر صحیح دچار ایراد می شوند. طبیعتا هزینه تعمیر ویلچر در مقابل قیمت ویلچر گزینه ی مناسب تری است. از این رو در بیشتر موارد تاکید می شود بعد از مشاهده شدن کوچکترین ایراد اقدام به سرویس ویلچر در منزل نمایید تا مشکلات بزرگتر و هزینه برتر نشوند. در ادامه به معرفی قطعات ویلچر و همچنین عوامل موثر بر هزینه تعمیر ویلچر می پردازیم.

نحوه تعمیر ویلچر در هوم سرویز چگونه است؟

جهت تعمیرات انواع تجهیزات پزشکی مانند تعمیر تخت بیمارستانی و تعمیر ویلچر می توانید روی خدمات هوم سرویز حساب کنید تنها کافیست مراحل ساده زیر را طی کنید.

· ثبت درخواست رایگان جهت تعمیرات ویلچر برقی و دستی

با ثبت درخواست رایگان در سایت، اپلیکیشن و یا تماس مستقیم نوع ویلچر مورد نظر، زمان و مکان مورد نظر مربوط به مراجعه تعمیرکاران را مشخص می کنید.

· تماس همیاران جهت ارائه نحوه تعمیر ویلچر برقی

پس از ثبت درخواست در کمتر یک ساعت متخصصین جهت اطلاع دقیق از نوع ویلچر و همچنین نوع ایراد با شما تماس خواهند گرفت. در طی این مشاوره رایگان عیب یابی سطحی بر اساس توضیحات شما مشخص می شود و در صورتی که عیب دستگاه واضح باشد هزینه تعمیر ویلچر نیز اعلام می گردد.

· مراجعه حضوری تعمیرکار ویلچر به محل

بعد از ارائه توضیحات و توافقات طرفین جهت بررسی حضوری متخصصین در محل حاضر می شوند و اگر امکان تعمیر ویلچر در محل باشد خدمات لازم را انجام می دهند. اما در مواردی که حجم خرابی بالا باشد و نیاز به انتقال ویلچر به تعمیرگاه ویلچر باشد هماهنگی های لازم را انجام می دهند و پس از تعمیرات، در موعد زمانی مشخص صندلی چرخدار را به محل برمی گردانند.

تعمیرات تخصصی انواع ویلچر

تعمیر ویلچر نیز با توجه به انواع مختلفی که در بازار موجود هستند در گروه اقدامات تخصصی قرار می گیرد. در ادامه به معرفی انواع ویلچر که در هوم سرویز پذیرفته و تعمیر می شود می پردازیم.

· تعمیر ویلچر دستی

تعمیر ویلچر دستی از موارد پردرخواست است. زیرا که این نوع ویلچرها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و قطعات آنها زودتر مستهلک می شوند. قطعات ویلچر دستی شامل قطعات مکانیکی مربوط به چرخ و بدنه است که توسط تعمیرکاران ماهر در کمترین زمان انجام می شود. هزینه تعمیر ویلچر دستی بر اساس نوع ایراد و تعویض یا تعمیر قطعه تغییر می کند.

· تعمیر ویلچر برقی

تعمیر ویلچر برقی نسبت به نمونه های دیگر تخصصی تر است. زیرا از موتور و گیربکس و اهرم هدایت گر فرد ناتوان تشکیل شده است. هزینه تعمیر ویلچر برقی نسبت به نمونه های دیگر بیشتر است زیرا از قطعات الکترونیکی در کنار قطعات مکانیکی تشکیل شده است.

· تعمیر ویلچر ارتوپدی

بزرگترین تفاوت تعمیر ویلچر ارتوپدی با ویلچرهای ساده در مکانیزم دسته های ویلچر است که شرایطی را فراهم می آورد که بیمار بتواند خودش روی این صندلی ها بنشینند. تعمیر ویلچر ارتوپدی نیز در کمترین زمان ممکن توسط همیاران هوم سرویز پذیرفته می شود.

· تعمیر ویلچر برانکاردی

این نوع ویلچر نیز برای تعدادی از بیماران هم نقش وسیله حمل و نقل و هم تخت بیمار را ایفا می کند. ممکن است ایراداتی در مکانیزم بازشوندگی این نوع ویلچر ها به وجود بیاید که در کمترین زمان ممکن توسط تعمیرکاران هوم سرویز رفع می شود.

· تعمیر ویلچر سی پی

این تجهیات برای افراد ناتوان که در اثر اتفاقات متعدد، امکان حفظ تعادل در سر و گردن خود را نیز ندارند استفاده می شود. این نوع ویلچرها هم به دو صورت برقی و دستی موجود هستند. که در هر دو صورت تعمیرات ویلچر سی پی پس از عیب یابی انجام می شود.

ویلچر از چه اجرایی تشکیل شده است؟

قبل از اقدام به تعمیر ویلچر بهتر است با قطعات ویلچر آشنایی داشته باشید. ویلچرها بر خلاف آن چیزی که به نظر می رسند اجزای مختلفی دارند. در بین این تجهیزات تعمیر ویلچر برقی تخصصی تر است زیرا که دارای موتوربرقی و شارژر نیز می باشد.

· بلبرینگ و چرخ های ویلچر

اصلی ترین قسمت های ویلچر مربوط به این دو قسمت هستند. در زمان تعمیر ویلچر دستی اغلب این دو قسمت دچار استهلاک شده و باید سرویس شوند. در بیم چرخ های ویلچر، بلبرینگ قرار داده شده است که کابردی مشابه بلبرینگ های ماشین را دارند و ممکن است طی عبور و مرور بر اثر خاک گرفتگی و یا خشک شدن کارایی اولیه را نداشته باشند.

چرخ های ویلچر نیز به دو صورت بادی و فومی موجود هستند. که مورد بادی وزن کمتری دارد اما خوب ممکن است پنچر شوند. اما چرخ های توپر فومی به هیچ عنوان پنچر نخواهند شد اما این چرخ ها هم طی استفاده مستهلک شده وعاج آنها از بین خواهد رفت. در این صورت تنها راه تعمیر ویلچر، تعویض آنها است.

· تعمیر بدنه در تعمیر ویلچر تاشو

در تعمیر ویلچر تاشو به دو صلیب و یک محور برخواهید خورد که درواقع دو قطعه اساسی برای تا شدن ویلچر محسوب می شوند. چهار سوپاپ قرار گرفته شده روی این میله ها به مرور و بر اثر استفاده مستهلک می شوند و ممکن است که ویلچر به خوبی بازو بسته نشود. از این رو برای سرویس ویلچر تاشو باید این قسمت ها به خوبی تمیز و روغنکاری شوند.

· تعمیر کفی و پشتی ویلچر

این قسمت های ویلچر نیز طی مرور زمان راحتی اولیه خود را از دست می دهند و ممکن است در مواردی کفی دچار پارگی شود که برای فرد خطرناک است. در مواردی که بتوان با اقداماتی کفی و پشتی ویلچر را مرمت نمود این اقدامات انجام می شود. اما در مواردی که پارگی وسیع است تنها راه تعویض کفی و پشتی ویلچر می باشد.

· تعمیر جاپایی و سایر متعلقات ویلچر

مواردی مانند دسته و جاپایی که همه برای راحتی بیمار تعبیه شده اند نیز ممکن است دچار شکستگی شوند. در بیشتر موارد مربوط به قطعات پلاستیکی بهترین راه برای تعمیرات ویلچر، تعویض این قطعات است. زیرا که هر گونه تعمیر ممکن است دوباره مشکل ساز شود.

قبل از تعمیر ویلچر برقی چه مواردی باید انجام شوند؟

در همه موارد پیشگیری بهتر از درمان است. در مقابل استفاده از تجهیزات پزشکی نیز رعایت نکات در نگهداری از ویلچر موجب می شود که کمتر به تعمیرات ویلچر نیاز پیدا کنید و عمر مفید وسیله مورد استفاده را افزایش دهید که در ادامه به تعدادی از موارد که بهتر است در سرویس ویلچر انجام شود می پردازیم.

 • قبل از تعمیر ویلچر تاشو، مرتبا سوپاپ ها و بلبرینگ های چرخ های جلو و عقب ویلچر را روغن کاری کنید تا خشک نشوند.
 • مکان های مانند جاپایی، کفی و پشتی چون تحت فشار هستند ممکن است پیچشان شل شوند. مرتبا پیچ های این قسمت را بررسی و محکم کنید.
 • ویلچرتان را در فضای مرطوب رها نکنید. اگر دیدید قسمتی از بدنه ویلچر دچار زنگ زدگی شده سریعا آن قسمت را ضد زنگ و رنگ بزنید.
 • ویلچرها وسیله ای برای جابجایی اجسام نیستند. زیراکه مکانیزم ویلچر طوری طراحی شده که باید وزن به طور کامل به آن منتقل شود. اما یک جسم سنگین موجب فشار آوردن به یک قسمت ویلچر می شود و این اقدامات موجب آسیب به قطعات آن خواهد شد.

هزینه تعمیر ویلچر در منزل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه تعمیر ویلچر در منزل به موارد متعددی وابسته است. از این رو نمی توان مبلغ ثابتی را تحت عنوان هزینه تعمیر ویلچر برقی یا دستی اعلام نمود. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر هزینه تعمیر ویلچر دستی در منزل می پردازیم.

· نوع ویلچر بر هزینه تعمیر ویلچر تاثیر دارد

همانطور که پیشتر هم توضیح دادیم انواع ویلچر در بازار موجود هستند که هر کدام از آنها مکانیزم مختص به خود را دارند. از این رو نمی توان هزینه تعمیر ویلچر برقی یا با هزینه تعمیر ویلچر دستی یکسان برشمرد. زیرا از قطعات متنوعی تشکیل شده اند.

· نوع خرابی ویلچر

مورد دیگر که بر هزینه تعمیر ویلچر در منزل تاثیر دارد میزان خرابی ویلچر است. هر چه ویلچر در شرایط بدتری باشد یعنی باید اقدامات بیشتری برای سرویس ویلچر انجام شود و همین مورد هزینه تعمیر ویلچر را بالا می برد.

· تعمیر یا تعویض قطعات ویلچر و تاثیر آن بر قیمت تعمیر ویلچر در منزل

در تعدادی از موارد ایرادات این تجهیزات با سرویس قطعات و روغن کاری رفع می شود. اما در پاره ای از موارد نیز تعویض قطعات معیوب، تنها راه پیش رو است. لذا تعمیر یا تعویض قطعه مواردی هستند که هزینه تعمیرات ویلچر را دستخوش تغییرات قرار می دهند.

تعمیرات ویلچر دستی و برقی را به همیاران هوم سرویز بسپارید

در صورت مواجه با انواع ایرادات تنها کافیست با هوم سرویز تماس بگیرید. متخصصین ما دارای انواع قطعات اورجینال هستند و در صورت امکان تعمیرات را در محل انجام می دهند تا ویلچر هر چه زودتر در اختیار کاربر قرار بگیرد. همیاران هوم سرویز همگی از موسسات معتبر بوده و بالاترین کیفیت را با هزینه ای منصفانه ارائه می دهند.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس تعمیر ویلچر و همچنین ارایه خدمات تعمیر ویلچر دستی نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات تجهیزات پزشکی ارائه می دهد که شامل اجاره دستگاه فتوتراپی, اجاره اکسیژن ساز خانگی, اجاره کپسول اکسیژن خانگی, شارژ کپسول اکسیژن در محل, اجاره پالس اکسیمتر بیمارستانی, اجاره بای پپ در منزل, کرایه سی پپ, اجاره دستگاه تنفس مصنوعی ونتیلاتور, اجاره نبولایزر در خانه, اجاره پمپ سرم در خانه, اجاره دستگاه ساکشن قابل حمل, اجاره تجهیزات ICU, اجاره تخت بیمارستانی ساده, تعمیر تخت بیمارستانی مکانیکی, اجاره تشک مواج, اجاره ویلچر ساده, اجاره آمبولانس خصوصی , اجاره مانیتورینگ علائم حیاتی می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های پزشکی و پرستاری را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس...

خدمات قابل ارائه در سرویس تعمیر ویلچر

تعمیر ویلچر دستی

تعمیرات ویلچر برقی

تعمیر ویلچر ارتوپدی

تعمیر ویلچر برانکاردی

تعمیر ویلچر سی پی

تعمیر بلبرینگ و تعمیر چرخ ویلچر

تعمیر بدنه ویلچر، تعمیر کفی و پشت ویلچر

نظرات کاربران

profile picture
لیلا عمویی

خیلی تلاش کردن و مشکل ما حل شد راضی بودیم🙏 کارشون خوب بود

شرایط تعمیرات ویلچر برقی و ارتوپدی

همیاران تعمیر ویلچر قبل از حضور در محل تماس گرفته و توضیحات لازم را در ارتباط با نحوه نحوه تعمیرات ویلچر در محل ارائه می دهند.

هزنیه دقیق تعمیرات ویلچر بعد از مراجعه حضوری و بررسی تجهیزات اعلام می شود.

به طور معمول تعمیرات و تعویض قطعات ویلچر در محل انجام می شود و در مواقعی که جهت تعمیرات نیاز به تجهیزات تخصصی داشته باشد با هماهنگی مشتری به مرکز تعمیرات منتقل می شود.

چنانچه مشتری نیاز به همفکری یا تهیه جنس مناسب توسط همیار داشته باشد، همیار در صورت تهیه می بایست فاکتور نهایی خرید را به مشتری ارایه نماید.

از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با همیاران خودداری کنید.

خدمات مرتبط

medical-examination
پزشک در منزل
قیمت از 750,000 الی 1,500,000 تومان
sampling
آزمایش و نمونه گیری در محل
قیمت از 500,000 الی 500,000 تومان
elderly
پرستاری و مراقبت سالمند
قیمت از 7,500,000 الی 22,000,000 تومان
hospital-bed-rental
اجاره تخت بیمار
قیمت از 2,200,000 الی 2,200,000 تومان