رایانه و تکنولوژی

هزینه راه اندازی شبکه چقدر است؟

راه اندازی شبکه نوعی اتصال بین چند کامپیوتر است که به منظور استفاده اشتراکی از امکانات انجام می شود. به طور معمول در هر جایی که چند کامپیوتر وجود داشته باشد امکان راه اندازی شبکه کامپیوتری وجود دارد. در ادارات و سازمان ها با شبکه کردن کارمندان می توانند از فضاهای ذخیره داده ها و اطلاعات با توجه به سطح دسترسی استفاده کنند. خدمات نصب شبکه هزینه بر است. هزینه راه اندازی شبکه همیشه ثابت نیست. هر پروژه بنابر شرایط خاص خود قیمت گذاری می شود. امکانات اجرایی در یک پروژه شبکه بر اساس اهداف مدیریت سازمان تغییر می کند. نوع اتصال ها و کابل کشی ها از یک شبکه به شبکه ای دیگر در اداره ای دیگر، تفاوت دارد. اساس تغییرات قیمت شبکه همین تغییرات بنیادی است.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

عوامل تاثیرگذار بر هزینه راه اندازی شبکه

یک شرکت کوچک با کارمندان اندک را در نظر بگیرید. به نظرتان قیمت خدمات شبکه در این شرکت چقدر است؟ حالا یک اداره دولتی بزرگ با صدها کارمند را در نظر بگیرید که در اتاق های مختلف یک ساختمان چندین طبقه مشغول به کار هستند. آیا تصور می کنید هزینه راه اندازی شبکه در این دو اداره یکی است؟ موارد زیادی روی قیمت های خدمات کامپیوتری و نصب و راه اندازی شبکه تاثیر دارند که بخش اعظم آن مربوط به عملیات اجرایی است. در ادامه مهم ترین مواردی که موجب افزایش قیمت خدمات نصب شبکه می شوند را بررسی می کنیم.

خدمات راه اندازی شبکه کامپیوتری

هزینه راه اندازی شبکه کامپیوتری

  • نوع سرور شبکه

اولین و مهم ترین عاملی که در هزینه های اجرای شبکه تفاوت ایجاد می کند، نوع سرور است. در عرف رایج سرورها به دو دسته تقسیم شده اند. اولین گروه سرورهای موسوم به مایکروسافتی و دیگری سرورهای لینوکسی هستند. این تقسیم بندی از نظر نوع سیستم عامل صورت گرفته است. از بحث های تخصصی که بگذریم به بیان ساده هر کدام از این سرورها را که انتخاب کنید نوع سوئیچ و روتر به کار رفته در شبکه هم تغییر خواهد کرد. اگر قصد راه اندازی شبکه داخلی را دارید با ما تماس بگیرید.سرویس نصب و نگهداری شبکه از خدمات تخصصی هوم سرویز است که ویژه سازمان ها و ادارات ارائه می شود. با ثبت سفارش امکان استفاده از مشاوره رایگان در مورد نوع سرور و … را خواهید داشت.

  • نصب نرم افزارهای امنیتی

بسیاری از مدیران مایل هستند تا یک سیستم مانیتورینگ و نصب نرم افزارهای امنیتی و هشدار دهنده نیز در شبکه انجام شود. مانیتورینگ جهت پایش دائمی کاربران شبکه توسط ادمین انجام می شود . راه اندازی این سیستم در مجموع روی قیمت ها اثرگذار است. نصب و راه اندازی شبکه یک کار تخصصی است و می بایست توسط افراد حرفه ای در شبکه های کامپیوتری انجام شود. اتصال سیم ها و کابل ها با هدف ارتباط دو کامپیوتر نمی تواند همه اهداف شبکه کردن را در یک سازمان برآورده کند.

هزینه راه اندازی شبکه اداری

  • سیستم های پشتیبان کیری از شبکه

هزینه راه اندازی شبکه وقتی از استراتژِ های پشتیبان Back up استفاده شود، افزایش خواهد یافت. در واقع یک سیستم اتومات به موازات شبکه فعال است که در بازه های زمانی مشخص از اطلاعات موجود یک نسخه پشتیبان تهیه می کند. این اطلاعات روی هاردهایی با ظرفیت بالا ذخیره می شود تا در موقع لزوم استفاده شود. به این ترتیب به هر علتی که اطلاعات سازمان از دست برود، همیشه امکان بازیابی اطلاعات ذخیره شده وجود دارد. این سیستم کارامد با مجموعه ای از سخت افزارها و نرم افزارها در ارتباط است که طبیعتا هزینه راه اندازی شبکه و پشتیبانی را افزایش می دهد.

  • پنل های اختصاصی مدیریتی

چنانچه مدیریت نیاز به سیستم های ویژه برای مدریت منابع و کنترل داشته باشد چاره چیست؟ دنیای خدمات کامپیوتری و راه اندازی شبکه بسیار وسیع است. امکانات زیادی برای مدیریت درون شبکه و کنترل وجود دارد برای مثال می توان سطح دسترسی ها را تغییر داد ولی هر امکان اضافی مشمول پرداخت بهای آن است. پنل های مدیریتی باید از قبل هماهنگ شوند تا در زمان نصب و شبکه کردن موارد اختصاصی مدیریت نیز لحاظ شود. 

  • هزینه راه اندازی شبکه و خدمات  پشتیبانی شبکه

نصب شبکه هوم سرویز شامل خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه هم می شود. موقع قسمت گذاری همیشه بخشی از هزینه ها مربوط به خدمات پشتیبانی است که جهت نگهداری از شبکه دریافت می شود. سرکشی ماهانه، رفع ایراد شبکه، تنظیم دوباره سیستم بک آپ و …. از وظایف تیم پشتیابی شبکه است. اصولا یک شبکه وقتی کارایی دارد که به طور منظم توسط متخصصین مورد بازبینی قرار گیرد. همیشه احتمال ویروسی شدن و مشکلات سرورها وجود دارد. بدون خدمات پشتیبانی تقریبا راه اندازی شبکه فایده ای ندارد.

سرویس نصب و نگهداری شبکه

هزینه راه اندازی شبکه در شرکت

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و نگهداری شبکه هم ارائه میده؟
  • هزینه راه اندازی شبکه و کابل کشی

مهم ترین عامل در تعیین هزینه ها بزرگی و حجم شبکه است. تعداد کاربران شبکه هر چه بیشتر باشدف تجهیزات نصب و سیم های ارتباطی بیشتر خواهد شد. قیمت کابل کشی و داکت گذاری به صورت متری اعلام می شود متخصص نصب شبکه ابتدا فضا را بررسی می کند و راه حل های مختلفی را ارائه می دهد. راه حل های مقرون به صرفه تر و کارامدتر همیشه ارجحیت دارند. اگر هزینه کابل کشی ها خیلی زیاد باشد می توان به گزینه شبکه های بی سیم نیز فکر کرد. راه اندازی شبکه های بی شیم در ادارات کوچک چندان مقرون به صرفه نیست ولی اگر هزنه کابل کشی و داکت کشی برابر با قیمت شبکه های بی سیم باشد، معمولا متخصصین شبکه مورد بی سیم را پیشنهاد می دهند.

عنوان(به روز رسانی سال 1400)قیمت از(تومان)
قیمت تا(تومان)
نصب سیستم عامل شبکه
250000300000
نصب سرویس های سرور(هر سرویس)
70000100000
طراحی و اجرای شبکه
توافقی
اصلاح شبکه
توافقی
سیم کشی و داکت کشی(متری)
45005500
کابل کشی
50006000

خدمات نصب و راه اندازی شبکه در تهران

هزینه راه اندازی شبکه هوم سرویز پس از بازدید و مشاوره به صورت شفاف اطلاع رسانی می شود. در جلسه مشاوره لازم است تا مدیریت به صورت واضح اهداف شرکت از شبکه کردن را مطرح کند. به این ترتیب متخصصین شبکه می توانند راه حل های بهتری را ارائه داده و تصمیمات کارامدتری را اتخاذ کنند. هزینه های نهایی بستگی به این تعاملات دارد. نصب سیستم عامل شبکه، نصب سرویس های سرور، کابل کشی وسیم کشی و داکت کشی، اصلاح شبکه و خدمات پشتیبانی در این سرویس ارائه می شود. جهت راه اندازی شبکه با حرفه ای ها تماس بگیرید.

سرویس نصب و نگهداری شبکه را از طریق اپ هوم سرویز به رایگان ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و نگهداری شبکه تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا