رایانه و تکنولوژی

چرا پرینتر کار نمی کند؟

تعمیر دستگاه کپی نوعی تخصص حرفه ای است. همینطور بدون اطلاع نباید دستگاه را باز کرد و قسمت های داخلی را جا به جا کرد. معمولا همه شرکت های بزرگ از سرویس های دوره ای تعمیر دستگاه فتوکپی استفاده می کنند. در این صورت مشکلاتی احتمالی دستگاه از قبل شناسایی می شود. در سرویس های هفتگی یا ماهانه، تعمیرکار همه قسمت ها را بررسی می کند از جوهر تونر گرفته تا …. همگی روی کارکرد دستگاه تاثیر می گذارند. اگر قرار باشد به محض گیر کردن کاغذ در دستگاه یا دیگر مشکلات، هر یک از کارمندان خودشان دستگاه را تعمیر کنند، اوضاع بدتر می شود. در ادارات پرسنل به محض اشکال و ایراد دستگاه با تعمیرکار دستگاه کپی تماس می گیرند و به همین سادگی مشکل حل می شود. آیا می خواهید خودتان کارهای تعمیرات ماشین های اداری را انجام دهید؟  

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

تعمیر دستگاه کپی

در این مطلب اصلا قصد نداریم تعمیرات تخصصی دستگاه های فتوکپی و تعمیرات ماشین های اداری را آموزش دهیم. بهتر است کار را به کاردان بسپارید و به محض مشاهده اشکال با تعمیرکار دستگاه کپی تماس بگیرید. معمولا دستگاه های اداری به مرور زمان دچار استهلاک می شوند و کم و بیش ایراداتی پیدا می کنند. پخش شدن جوهر روی کاغذ، مچاله شدن و یا گیر کردن کاغذ در دستگاه و …. نشان می دهد که یک جای کار ایراد دارد. گاهی دستگاه کاملا سالم است ولی وقتی دکمه دستگاه را روشن می کنید، هیچ اتفاقی نمی افتد. در واقع دستگاه روشن نمی شود و یا دستور چاپ را اجرا نمی کند. در اغلب موارد این مشکل مربوط به بخش سخت افزاری دستگاه نیست. گاهی به دلایل خیلی ساده تری دستگاه کپی نمی تواند دستور کار را اجرا کند. قبل از اینکه با تعمیرکار تماس بگیرید این موارد را بررسی کنید.

۶ مشکل رایج در دستگاه فتوکپی و راه های رفع آن

تعمیر دستگاه کپی در محلتعمیر ات ماشین های اداری در تهران

دستگاه کپی روشن نمی شود

تعمیر دستگاه کپی نیاز به تخصص دارد اما در این مورد شاید خودتان هم بتوانید مشکل را برطرف کنید. اگر دستگاه فتوکپی اصلا روشن نشود طبیعتا قادر به چاپ و کپی گرفتن هم نیست. آیا دکمه دستگاه روشن است؟ اگر خیر بهتر است سیم برق را بررسی کنید. به خصوص در ادارات خیلی این مشکل پیش می آید. سهوا سیم برق قطع می شود و شاید اصلا کسی هم متوجه نشود. در این صورت وقتی یکی از کارمندان سراغ دستگاه می رود حتی متوجه قطع بودن سیم هم نخواهد شد. قبل از هر اقدامی از وصل بودن سیم رابط و اتصال دستگاه به برق مطمئن شوید. 

دستگاه دستور چاپ را اجرا نمی کند

دستگاه های مدل جدید قابلیت های زیادی دارند. برخی از این دستگاه ها هم زمان کار چاپ از رایانه را انجام می دهند، اسکن می کنند و فوتوکپی ساده یا رنگی هم می گیرند. طریقه کار این دستگاه ها کمی پیچیده تر از دستگاه  های ساده فتوکپی قدیمی است. در دستگاه های قدیمی با زدن کلید برق و دکمه روشن، دستگاه شروع به کار می کرد اما این روزها لازم است تا دستگاه فتوکپی به رایانه یا دستگاه های دیگر هم ارتباط داشته باشد. در صورتی که چراغ دستگاه روشن است اما فرمان چاپ را اجرا نمی کند، احتمال اینکه رابط بین دستگاه ها قطع شده باشد، زیاد است. 

تعمیر و سرویس دستگاه کپی

تعمیر دستگاه کپیتعمیر و سرویس دستگاه فتوکپی

قطع شدن رابط بین رایانه و دستگاه کپی

دقیقا همان مشکل سیم برق می تواند برای کابل رابط بین رایانه و دستگاه فتوکپی هم اتفاق بیفتد. معمولا این سیم ها در پشت دستگاه و از دید پنهان هستند. بنابراین احتمال اینکه متوجه قطع شدن کابل رابط نشوید وجود دارد. گاهی هم یک فرد دیگر بنابر دلایلی کابل را به طور موقت قطع کرده و بعد فراموش کرده دوباره آن را وصل کند. به هر صورت قبل از تماس با تعمیرکار دستگاه کپی هوم سرویز از اتصال صحیح دستگاه به سیم برق و رایانه مطمئن شوید. البته بسیاری از دستگاه های جدید دیگر کابلی نیستند و با وای فای به رایانه متصل هستند. در این صورت مشکل نرم افزاری وجود دارد.

تعمیر پرینتر وقتی کاغذ گیر کرده است!

تعمیر دستگاه کپی نرم افزاری

ماشین های اداری جدید از برندهای معتبر نظیر HP ، Epson ، Brother و … برای اتصال به رایانه از سیستم نرم افزاری مخصوص خود استفاده می کنند. برای اینکه دستگاه فرمان چاپ را اجرا کند لازم است تا نرم افزار خود شرکت روی رایانه نصب باشد و تنظیمات پرینت یا کپی و اسکن توسط نرم افزار صادر شود. حال به هر علتی که نرم افزار مربوط به دستگاه کپی آسیب ببیند و یا تنظیمات آن به هم بریزد، دستگاه فرمان ها را اجرا نخواهد کرد. یکبار به طور کامل تنظیمات نرم افزاری را بررسی کنید و در صورت ایراد و اشتباه دوباره تنظیمات را به حالت قبل برگردانید. سپس یکبار دستگاه کپی را حاموش کرده و رایانه را ری استارت کنید. اکنون عملیات چاپ یا کپی را از طریق نرم افزار مثل قبل انجام دهید.

در صورتی که هنوز مشکل برطرف نشده باشد با خدمات تعمیر دستگاه کپی هوم سرویز تماس بگیرید. بلافاصله تکنیسین متخصص به محل اعزام خواهد شد.

تعمیر پرینتر در محل

مراحل تعمیر دستگاه کپی

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعمیر و سرویس دستگاه کپی هم ارائه میده؟

خدمات تعمیر دستگاه کپی در تهران

خدمات دستگاه کپی هوم سرویز شامل دو بخش متفاوت است. اولین بخش برای سرویس دوره ای دستگاه کپی در نظر گرفته شده که ویژه ادارات و سازمان هاست. در هر ساختمان اداری چندین دستگاه فتوکپی وجود دارد که باید به طور مرتب از نظر تونر، کاغذ و … بررسی شود. در این سرویس متصدی هر بار جوهر دستگاه را هم شارژ می کند. بخش دیگر مربوط به عیب یابی و تعمیر دستگاه فتوکپی است. این سرویس موازی با سرویس دوره ای انجام می شود. در واقع وقتی تکنیسین دستگاه متوجه ایراد در دستگاه کپی بشود، پیشنهاد تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض قطعه را به مدیریت خواهد داد. در صورت خرابی دستگاه نیازی نیست دستگاه کپی از محل خارج شود، تعمیرکار دستگاه کپی با مراجعه به محل همه کارهای تعمیرات و تعویض قطعات ماشین های اداری را انجام می دهد.

برای ثبت سفارش تعمیر و سرویس دستگاه کپی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعمیر و سرویس دستگاه کپی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا