رایانه و تکنولوژی

۱۰ علامت که نشان می دهد وقت تعمیر لپ تاپ رسیده است!

آیا لپ تاپ شما هم دائم پیام های خطا می دهد؟ با سرعت اجرای برنامه ها روی سیستم مشکل دارید؟ لپ تاپ داغ می شود؟ خطاهای پی در پی برنامه ها و مشکلاتی که هر از گاهی پیش می آیند نشان دهنده مشکل در سیستم هستند. برخی از مشکلات را می توان ندیده گرفت ولی برخی از ایرادات به بهای از کار افتادن لپ تاپ تان تمام می شود. این روزها سرویس های تعمیر لپ تاپ و خدمات کامپیوتری در محل هم ارائه می شود. به این ترتیب حتی نیازی به بردن لپ تاپ تا تعمیرگاه هم نیست. اما سوال اینجاست که چه وقت نیاز به خدمات تخصصی تعمیرات لپ تاپ دارید؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

چه وقت تعمیر لپ تاپ ضروری است؟

لپ تاپ یک کامپیوتر پرتابل با کارایی بسیار زیادی است. از بازی و دیدن فیلم و کارهای شخصی گرفته تا کسب و کارهای  اقتصادی همگی با لپ تاپ انجام می شود. از کار افتادن لپ تاپ یک دردسر بزرگ است و می تواند کلی خسارت وارد کند. مشکلات رایانه های شخصی و انواع لپ تاپ به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شوند. برخی از دلایل خرابی و ایراد لپ تاپ جدی تر از سایر موارد است و منجر به خسارت زیادی می شود. وقتی این نشانه ها را در لپ تاپ خود دیدید دیگر درنگ جایز نیست بلافاصله با مرکز تعمیرات لپ تاپ تماس بگیرید.

  •  شارژ نشدن باتری
  • خاموش شدن خود به خود دستگاه
  • صفحه آبی مرگ
  • کند شدن برنامه ها و اجرای ضعیف
  • داغ شدن بیش از حد بدنه لپ تاپ
  •  پر سر و صدا شدن فن 
  • مشکلات اتصال WiFi یا بلوتوث
  • مشکلات صفحه کلید 
  • ترک خوردن یا شکستن صفحه نمایش
  • حمله ویروس یا بدافزار 

انجام خدمات کامپیوتری در محل

تعمیر تخصصی لپ تاپ

۱-تعمیر لپ تاپ وقتی باتری شارژ نمی شود

به طور متوسط عمر باتری لپ تاپ حدود دو تا چهار سال است. البته نحوه استفاده و شارژ هم در عمر مفید باتری تاثر دارد. مشخص شود. اگر عمر باتری تمام شده باشد دیگر قادر به شارژ نیست. در این صورت حتی پس از ساعت ها شارژ، هنوز وضعیت باتری در حالت هشدار قرار دارد. در اغلب لپ تاپ ها امکان تعویض باتری وجود دارد اما قبل از آن لازم است تا باتری از لحاظ خرابی تست شود. هزینه خرید باتری کم نیست پس ابتدا موارد دیگر را هم بررسی کنید. خراب شدن سیم شارژر یا آدابتور یکی از دلایل اصلی در شارژ نشدن باتری است که گاهی با خراب شدن باتری اشتباه گرفته می شود.

تعمیرات لپ تاپ حرفه ای در تهران

۲- تعمیر لپ وقتی ناگهان خاموش می شود

هیچ چیز بدتر از خاموش کردن غیر منتظره لپ تاپ در حین کار نیست. در اغلب موارد خالی شدن باتری موجب می شود که ناگهان دستگاه خاموش شود. با شارژ مجدد و وصل لپ تاپ به طور مستقیم به برق دوباره می توانید از ان استفاده کنید. گاهی یک صفحه خطا روی سیستم باز شده و ناگهان سیستم خاموش می شود. این اصلا خوب نیست و نشان دهنده یک مشکل بزرگتر و پیچیده است که نیاز به بررسی دارد. احتمال وجود مشکل سخت افزاری را هم در نظر بگیرید. در اولین فرصت از داده ها نسخه پشتیبان تهیه کنید و بلافاصله با سرویس تعمیرات کامپیوتر هوم سرویز تماس بگیرید.

۳- صفحه آبی مرگ چیست؟

سیستم عامل های مبتنی بر ویندوز موقع بروز مشکلات مهم و برای جلوگیری از خرابی کامل هارد دیسک، ترفند ساده ای دارند. در این مواقع برنامه ها کامل قطع شده و یک صفحه آبی با پیام خطا نشان داده می شود. با توجه به اینکه در اغلب موارد این پیام ها نشانه های از خرابی سیستم عاملف هارد یا درایوها هستند، اصطلاح صفحه آبی مرگ به آن داده شده است.

سرویس تعمیر کامپیوتر

سرویس تعمیر لپ تاپ

۴- کند شدن اجرای برنامه ها

آخرین باری که تعمیر لپ تاپ را انجام داده اید را یادتان هست؟ اصلا تاکنون سیستم عامل را بهینه سازی کرده اید؟ پس از مدتی فضای هارد دیسک با انبوهی از پرونده های خالی یا بدون کارایی پر می شود. همین مورد عامل اصلی بسیاری از کند شدن های سیستم است. با پاک کردن برنامه های حجیم و غیر کاربردی، حافظه را خالی کنید تا لپ تاپ بینوا بتواند نفس بکشد. شاید وقت آن رسیده که سیستم عامل را هم عوض کنید.

۵- تعمیر لپ تاپ : داغ شدن بیش از حد

هرگز لپ تاپ را روی پاهایتان نگذارید، همه لپ تاپ ها موقع کارکردن کمی گرم می شوند. حتی روی میز کار هم می توانید متوجه گرمای لپ تاپ بشوید. اگر دستگاه خیلی داغ شده، فورا لپ تاپ را خاموش کنید تا خنک شود. داغی بیش از حد به بخش های سخت افزاری آسیب می زند. 

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعمیر کامپیوتر هم ارائه میده؟

تعمیر کامپیوتر و افزایش سرعت ویندوز

۶- لپ تاپ پر سر و صدا می شود

صدای لپ تاپ از فن است. گرفتگی، کثیفی، مسدود شدن دریچه های فن و … موجب بالا رفتن حرارت و ایجاد سر و صدای زیاد فن می شود. برای بررسی علت صدای فن با خدمات تخصصی لپ تاپ هوم سرویز تماس بگیرید.

۷-مشکلات اتصال WiFi یا بلوتوث

مشکلات اینترنت و شبکه آزاردهنده است اما گاهی مشکل از شبکه ارائه دهنده نت نیست بلکه دستگاه های داخلی ایراد دارند. اگر مشکل از مودم و آدابتور و دستگاه های جانبی نبود احتمال خرابی مودم لپ تاپ وجود دارد. در این صورت با استفاده از دانگل وای فای مشکل حل می شود.

خدمات راه اندازی شبکه کامپیوتری

انجام خدمات کامپیوتر و تعمیر لپ تاپ

۸- خرابی صفحه کلید

گرد و خاک و کثیفی باعث بد کار کردن دکمه های صفحه کلید می شود. اگر مشکل جدی وجود داشته باشد باید برخی از دکمه ها و یا کل صفحه کلید تعویض شوند. برای تعمیر لپ تاپ و تعویض قطعات با متخصص حرفه ای تماس بگیرید.

۹-صفحه نمایش ترک خورده

لپ تاپ از لوازم بسیار ظریف و حساس است. حتی کوچکترین ضربات نیز منجر به خرابی و حتی شکستن مانیتور می شود. برای تعویض مانیتور با واحد تعمیرات تخصصی لپ تاپ تماس بگیرید. هرگز بدون دانش حرفه ای اقدام به باز کردن لپ تاپ نکنید.

۱۰- تعمیر لپ تاپ و حمله ویروس ها

اگر رایانه یا لپ تاپ به صورت غیر معمول فعالیت هایی را انجام می دهد، احتمال ویروسی شدن سیستم وجود دارد. انواع بد افزارها، پاپ آپ ها، ویروس ها و … می توانند مدت ها ناشناخته باقی بمانند. اگر بعد از روشن کردن لپ تاپ متوجه تغییراتی شدید حتما از یک متخصص برای بررسی بیشتر کمک بگیرید.

laptop-repair

برای ثبت سفارش رایگان سرویس تعمیر کامپیوتر از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید.

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعمیر کامپیوتر تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا