تعمیر و سرویس خودرو

ملاک تعیین قیمت خودرو کارکرده چیست؟

قیمت خودرو صفر در بازار تقریبا مشخص است ولی موقع خرید خوردو دست دوم معمولا استاندارد خاصی وجود ندارد. در واقع نمی توان به صورت ثابت برای همه خوردوهای دست دوم یک قیمت را در نظر گرفت. تفاوت قیمت خودرو کارکرده موجب شده تا خریداران موقع انجام معاملات دچار سر در گمی بشوند. عرف رایج خرید و فروش خودروی دست دوم به این صورت است که ابتدا کارشناسی خودرو برای تعیین قیمت انجام می شود. فروشنده و خریدار برای سنجش دقیق قیمت خودرو به نظریه کارشناسی مکانیک حرفه ای اعتماد می کنند. در ادامه موارد اثرگذار روی قیمت خودروی دست دوم را بررسی می کنیم.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

قیمت خودرو کارکرده چقدر است؟

این سوالی است که اغلب جواب مشخصی ندارد. در واقع همه اتومبیل های دست دوم دارای شرایط یکسانی نیستند. بنابراین نمی توان یک قیمت مشخص را برای همه ماشین های فروشی در نظر گرفت. برای مثال نوع خودرو عامل مهمی در تعیین قیمت فروش است. بدون تردید اتومبیل هایی که قیمت صفر بالاتری دارند، حتی در صورت دست دوم بودن هم قیمت بالاتری از خودروهای ارزان قیمت دارند. سال ساخت خودرو نیز ملاک دیگری برای سنجش ارزش آن است. هر چه سال ساخت و مدل اتومبیل قدیمی تر باشد، به طبع قیمت خودرو کمتر خواهد شد. نوع خودرو، مدل خودرو و سال ساخت ۳ عامل مهم در قیمت گذاری اتومبیل دست دوم هستند ولی ملاک های دیگری نیز وجود دارد که نقش مهمی در ارزش نقدی ماشین دارند.

کارشناسی خودرو و تعیین قیمت اتومبیل

قیمت خودرو کارکرده و دست دوم

  • نرخ تورم و قیمت خودرو کارکرده

بالا رفتن قیمت ها تنها مخصوص خودروهای صفر نیست. تورم روی همه خودروهای موجود در بازار اثر می گذارد. با این حساب گاهی قیمت فروش خودروی دست دوم از قیمت خرید چند سال قبل هم بیشتر است. قیمت روز ماشین روی قیمت خودرو کارکرده هم اثر می گذارد. وقتی کارخانه های اتومبیل سازی تولیدات خود را به قیمت بالاتری عرضه می کنند، همیشه نرخ فروش خودروهای دست دوم هم بالاتر می رود. البته این نرخ با توجه به سایر شرایط هر ماشین، تغییر می کند. برای مثال ظاهر اتومبیل خیلی مهم است. ماشین هایی که دارای خط و خش زیادی هستند معمولا به قیمت کمتری به فروش می رسند. اما ظاهر بدون در نظر گرفتن فنی خودرو اصلا ملاک خوبی نیست.

  • میزان کارکرد خودرو

یکی از اصلی ترین موارد در تعیین قیمت خودرو وضعیت موتوری آن است. بدون تردید اتومبیل های دست دوم به مرور دچار استهلاک شده اند پس هر چه ماشین کمتر کار کرده باشد، از لحاظ موتوری سالم تر است. برای اطمینان از کارکرد خودرو و سلامت فنی حتما از یک مکانیک کمک بگیرید. نیازی نیست ماشین را نزد کارشناس ببرید با سرویس کارشناسی خودرو هوم سرویز می توانید در هر کجای تهران که هستید وضعیت فنی ماشین را بررسی کنید. اگر از روی ظاهر اتومبیل را انتخاب کنید پس از مدت کوتاهی مشکلات فنی و موتوری دردسر ایجاد می کند و از خریدتان پشیمان می شوید. برای خرید خودرو کارکرده کمی اختیاط شرط عقل است.

تعمیرگاه سیار وسایل نقلیه امداد خودرو

قیمت خودرو کارکرده تصادفی

  • تعیین قیمت خودرو کارکرده تصادفی

تصادفی بودن خودرو موجب کاهش شدید قیمت می شود. همه خودروهای کارکرده تصادفی نیستند ولی در صورت تصادفی بودن باید بررسی شوند. شدت تصادف و میزان آسیب اتومبیل در موقع تصادف روی قیمت خودرو تاثیر زیادی دارد. هر چقدر تصادف شدیدتر باشد، میزان آسیب نیز بیشتر خواهد بود. در این صورت حتی به شرط تعمیر ماشین نیز مقداری از ارزش آن افت خواهد کرد. تصادف اتومبیل موجب رنگ شدگی کاپوتف درب ها، صندوق عقب و حتی سقف ماشین می شود. در مواردی که تصادف سطحی است و تنها صافکاری انجام شده است نیز با نظر کارشناسی تعیین قیمت صورت می گیرد.

  • قیمت خودرو کارکرده دارای تجهیزات جانبی

بسیاری از مالکین تمایل دارند از تجهیزات جانبی  برای خودروی خود استفاده کنند. نصب سیستم های صوتی حرفه ای و حتی سیستم های تصویری روی اتومبیل یکی از همین موارد است. اگر فروشنده بخواهد ماشین را با همین تجهیزات به فروش برساند، قیمت این تجهیزات نیز به مبلغ خرید افزوده می شود. البته همیشه یک قیمت صوری و اغلب کمتر از قیمت خرید تجهیزات در نظر گرفته می شود. برای مثال دستمزد نصب تجهیزات اصلا در نظر گرفته نمی شود. برخی از فروشنده ها  نیز سیستم های صوتی حرفه ای را هنگام فروش برداشته و خودرو را با سیستم ساده قبلی به فروش می رسانند. فلشرها، باربند، تایرهای تعویض شده، روکش صندلی ها و …. همگی برای مالک قبلی هزینه داشته اند این موارد در جلب نظر مشتری تاثیر می گذارد و موجب تفاوت قیمت اندکی نیز خواهد شد.

  • تعداد مالکین قبلی خودرو

به طور کلی برخی از اپشن های اضافی می تواند قیمت خودرو را افزایش دهد. حتی گاهی برخی از رنگ ها روی بورس هستند و مشتری بیشتری دارند. این موارد هیچکدام به اندازه کیلومتر کارکرد خودرو، وضعیت فنی و موتوری، تصادفی بودن و سال ساخت روی قیمت خودرو تاثیر نمی گذارند. یکی دیگر از موارد اثر گذار مربوط به مالک یا مالکین قبلی خودرو است. در عرف رایج قیمت خودرو کارکرده برای فروش در بار اول اندکی بیشتر است. در واقع اتومبیل های دست چندم کمی افت قیمت دارند. هر چقدر بیشتر ماشین دست به دست بگردد، قیمت ان نیز کاهش جزئی پیدا می کند. باور عمومی اینست که مالکین محتلف هر کدام به گونه ای متفاوت با ماشین رفتار کرده اند. در هر صورت برای تعیین قیمت اتومبیل نیاز به کارشناسی تخصصی است.

تعیین قیمت کارشناسی خودرو

میدونستی که هوم سرویز، خدمات کارشناسی خودرو هم ارائه میده؟
تعیین قیمت خودرو کارکردهکارشناسی قیمت خودرو کارکرده

خدمات کارشناسی خودرو دست دوم

خریدی مطمئن را با سرویس کارشناسی خودرو هوم سرویز تجربه کنید. جهت تعیین قیمت خودرو سفارش خود را در اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید. در کوتاه ترین زمان هماهنگی برای بازدید و کارشناسی خودرو در محل انجام می شود. همیار اعزام شده به محل خودرو دست دوم را از لحاظ  سلامت بدنه، مکانیکی و فنی، برقی و سیستم روشنایی، سیستم گرمایش و سرمایش و دیگر موارد درخواستی شما بررسی کرده و قیمت کارشناسی خودرو را اعلام می کند. کارشناسان هوم سرویز در همه مناطق تهران حضور دارند و آماده ارائه خدمات به مشتری هستند. با ما تماس بگیرید.

برای اطلاع از قیمت کارشناسی خودرو  سفارش خود را به رایگان در اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی کارشناسی خودرو تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا