لوازم خانگیهوم سرویز

تعمیر جاروبرقی در محل ✔️ خدمات عیب یابی و سرویس جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی یک تخصص حرفه ای است. اگر قطعات داخلی نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشند باید از یک کار بلد کمک بگیرید. اما گاهی برخی از مشکلات را می توانید خودتان هم برطرف کنید. اگر تجربه ای در زمینه تعمیر وسایل خانگی ندارید و یا در این حوزه آموزش ندیده اید با ما همراه شوید. هدف از نوشتن این مطلب تعمیرات حرفه ای جاروبرقی و آموزش تخصصی نیست اما هنوز هم کارهای زیادی است که می توانید انجام دهید. با این اطلاعات ایرادات جاروبرقی را به راحتی حل کنید. 

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

آموزش تعمیر جاروبرقی مبتدی

جاروبرقی از لوازم برقی پر مصرف در منازل است که نقش مهمی در نظافت و بهداشت عمومی دارد. یک جاروبرقی خوب با مکش مناسب می تواند حتی غبارهایی که با چشم دیده نمی شوند را نیز از لابلای فرش و موکت بیرون بکشد. استفاده مداوم از جاروبرقی می تواند موجب آسیب به قطعات داخلی دستگاه می شود. آموزش تعمیر جاروبرقی در خانه به مواردی که اغلب در منازل موجب عدم کارکرد دستگاه می شود اشاره دارد و راهکارهایی را برای رفع عیب و تعمیرات جاروبرقی در خانه پیشنهاد می دهد. قبل از هر اقدامی باید علت اصلی مشکل را پیدا کرد.

الف – جاروبرقی اصلا روشن نمی شود

بسیاری از اوقات با وصل پریز به برق و روشن کردن دستگاه، جاروبرقی روشن نمی شود در این موارد چند علت وجود دارد که ابتدا بهتر است آن را بررسی کنید. برخی از این مشکلات را بدون کمک می توانید برطرف کنید اما در موارد تخصصی تر نیاز به خدمات تعمیرکار جاروبرقی دارید. رایج ترین علت روشن شندن جاروبرقی اینها هستند:

علت عدم مکش جاروبرقی چیست؟

تعمیر پریز برق

  • جریان برق پریز قطع شده

جریان برق از پریز به دستگاه وارد شده و چراغ خبر روشن می شود. برای روشن شدن دستگاه معمولا یک دکمه هم روی بدنه جاروبرقی نصب شده که با زدن آن دستگاه سروع به کار می کند. اگر با اتصال پریز به دوشاخه، چراغ روی بدنه روشن نشد،  از عدم قطعی برق ساختمان مطمئن شوید. با قطع برق، جریان در همه کلید و پریزها هم قطع می شود. در صورتی که برق ساختمان قطع نشده باشد، جاروبرقی را به پریز دیگری وصل کنید. با روشن شدن دستگاه علت را پیدا کرده اید. در اغلب موارد یک پریز معیوب، مجرم اصلی است. با تعویض پریز، می توانید از جاروبرقی هم استفاده کنید.

  • سیم جمع کن قطع شده

اگر برق در دوشاخه جریان دارد و پریز هم سالم است بهتر است قبل از تعمیر جاروبرقی سیم رابط را بررسی کنید. آیا از نظر ظاهری سیم رابط جاروبرقی سالم است؟ اگر سیم اصلی دچار آسیب باشد باید تعویض شود. برای اطمینان ار رسیدن برق به دستگاه و سالم بودن سیم از فازمتر و یا ولت متر استفاده کنید. اگر سیم جمع کن کاملا سالم بود ولی برق به جاروبرقی نمی رسید می توانید با حلقه های گردان سیم جمع کن را چک کنید. شاخک های زیر سیم جمع کن، با حالت فنری خود ارتباط بین سیم و گرداننده ها را برقرار می کنند. از کاتالوگ جارو می توانید اطلاعات مربوط به آزاد کردن سیم جمع کن را پیدا کنید. تعمیرات سیم جمع کن نیاز به تخصص دارد کاملا طبیعی است که نتوانید آن را تعمیر کنید.

با خدمات جاروبرقی هوم سرویز تماس بگیرید تا بلافاصله هماهنگی برای اعزام تعمیرکار انجام شود.

  • خرابی کلید قطع و وصل جاروبرقی

روی بدنه اغلب برندهای جاروبرقی یک کلید مجزا برای خاموش و روشن کردن تعبیه شده. این کلید به سادگی در معرض آسیب قرار دارد. برای تست خرابی کلید قطع و وصل از یک اهم متر استفاده کنید. این دستگاه برای کلید روشن و خاموش جاروبرقی، عددی بین صفر و بینهایت را نشان می دهد. در غیر این صورت باید کلید را تعویض کنید. تعویض کلید بدنه جاروبرقی برای افراد آچار به دست چندان دشوار نیست. با خرید یک کلید تازه می توانید مشکل را برطرف کنید. حالا با زدن دو شاخه به پریز و روشن کردن دستگاه، جاروبرقی مثل قبل شروع به کار خواهد کرد.

آموزش تعمیر جاروبرقی

  • عیب یابی و تعمیر جاروبرقی : رله سوخته

برخی از ایرادات جاروبرقی پیچیده تر است برای مثال برای تعمیر جاروبرقی که مجهز به رله باشد باید کلید روی دسته جاروبرقی را با اهم متر چک کرده و از سلامت آن مطمئن شوید سپس رله را آزمایش کنید. سیم های رابط رله و داخل آن باید سالم باشد تا مدار رله بسته شده و کلید قدرت عمل کند. در این مورد احتمالا به کمک اختیاج دارید. هوم سرویز در همه محله های تهران حضور دارد با ما تماس بگیرید.

  •  اشکال در موتور جاروبرقی

موتور جاروبرقی به صورت سری است و چنانچه ارتباط اجزا با یکدیگر قطع شود، موتور نمی تواند روشن شود. با اهم متر تک تک اجزاء موتور جاروبرقی را چک کنید تا از سلامت اجزاء آن مطمئن شوید. در صورت پیدا کردن قطعه آسیب دیده باید قطعه تعویض شود. اگر در حین بررسی متوجه سوختن پیچک های آرمیچر و پیچک های قطب ها بشوید باید بدانید که موتور نیم سوز شده و یا کاملا سوخته است. البته موتور جاروبرقی اگر نیم سوز باشد می توان مدتی از آن استفاده کرد ولی در نهایت پیچک های بیشتری سوخته و موتور کاملا آسیب دیده و دیگر روشن نمی شود. موتور نیم سوز شده در حین کار، به سرعت داغ می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعمیر جاروبرقی هم ارائه میده؟

ب- جارو برقی قدرت خوبی ندارد

اگر فرزند کوچکی در خانه دارید احتمالا بیشتر از جاروبرقی استفاده کنید. این دستگاه کاربردی در تمیزکاری و نظافت بهترین است اما هر وسیله ای عمری دارد. به مرور زمان متوجه می شوید که انگار دستگاه به قدرت قبل نیست و به اصطلاح ضعیف شده است. در این مورد چند علت مشخص وجود دارد که باید یک به یک بررسی کنید. این کار نیاز به صرف وقت و البته حوصله دارد.

تعمیرات لوازم خانگی برقی

کثیفی کلکتور

هرگز برای تمیزی کلکتور از سنباده استفاده نکنید زیرا ذرات ریز سنباده شده دردسر می شود. این ذرات مابین شیار تیغه جا خوش کرده و اتصال ایجاد می کنند. در این صورت آرمیچر به کلی سوخته و غیر قابل استفاده می شود. با کمی تینر یا بنزین می توانید کلکتور و آرمیچر را تمیز کنید را تمیز کنید. در هنگام تمیز کردن کلکتور مراقب باشید تا هیچ ذره ای بر روی شیار تیغه ها نباشد زیرا موجب سوختن و آسیب جدی به آرمیچر می شود. همیشه باید کلکتور را روی زمین قرار داده و آرمیچر به سمت بالا باشد. در این صورت خطر ریختن مایعات روی سیم پیچ ها کاملا منتفی می شود. همیشه سیم پیچ ها باید بالاتر از کلکتور باشند پس موقع تمیزکاری این موضوع را در نظر بگیرید.

خرابی زغال جاروبرقی

آیا به تازگی جاروبرقی قدرت سابق را ندارد؟ در این صورت دستگاه با صدا شروع به کار می کند ولی اصلا موتور قدرت ندارد. یک راخ حل ساده پیشنهاد می شود برای تعمیر جاروبرقی زغال را تعویض کنید. به همین سادگی شاهد بهبود کارایی جاروبرقی خواهید شد. دقت کنید که هنگام تعویض زغال، کلکتور را نیز تمیز کرده و سطح زیر زغال و باقیمانده آثار زغال سوخته را به خوبی تمیز کنید. اگر زغال جدید به خوبی جایگزین شود با هر بار روشن کردن دستگاه قدرت موتور بهتر خواهد شد تا به سطح ایده آل برسد. پس از تعویض زغال در ابتدا قدرت موتور کاهش دارد که پس از یکی دوبار روشن کردن دستگاه، وضعیت بهتر خواهد شد. 

خرابی یاتاقان

برای اینکه آرمیچر به درستی حرکت کند باید بلبرینگ ها، بوش ها و یتاقان ها نیز کاملا سالم باشند. علت صدای ناهنجار جاروبرقی در حین کار، درگیری آرمیچر با کفشک های قطب است که در این صورت با تعویض یاتاقان برطرف خواهد شد. محل سایش هسته فلزی آرمیچر به خوبی قابل مشاهده است. مراقب باشید به دیگر قسمت های دستگاه، آسیب وارد نکنید.

نیم سوز شدن موتور

برای اینکه بدانید موتور نیم شوز شده یا نه به بدنه دستگاه دست بزنید. موتور نیم سوز خیلی ضعیف تر است و قدرت چندانی ندارد. با روشن شدن دستگاه، موتور به سرعت داغ می کند که این اصلا عادی نیست. تعمیرکار حرفه ای بدون باز کردن جارو و با اندازه گیری جریان مصرفی به نیم سوز بودن موتور پی می برد. اگر موتور نیم سوز شده باشد کم کم به فکر تعویض موتور و خرید یک موتور تازه باشید. دیر یا زود به کلی موتور نیم سوز شده، از کار می افتد. موتور نیم سوز می تواند چند صباح دیگر هم به همین صورت کار کند. البته کشش دستگاه به شدت کم می شود و خیلی زود موتور به کلی از کار خواهد افتاد. اگر آموزش ندیده اید هرگز اقدام به باز کردن موتور نکنید.
سرویس جاروبرقی در منزلخدمات عیب یابی و تعمیر جاروبرقی در تهران

ج- جاروبرقی مکش ضعیفی دارد

  • پر بودن کیسه جاروبرقی یکی از اصلی ترین دلایل مکش ضعیف دستگاه است. گاهی فراموش می کنیم کیسه را تعویض کنیم و به مرور دیگر جایی برای آشغال ها باقی نمی ماند. کیسه زباله را تعویض کنید تا به دستگاه فشار وارد نشود. کیسه های پر موجب عدم مکش جاروبرقی خواهد شد. برخی از برندهای جاروبرقی دارای کیسه نیستند در این صورت محفظه آشغال را از نظر پر بودن بررسی کنید.
  • لوله های جاروبرقی را از جهت انسداد بررسی کنید. وجود مانع و گرفتگی در لوله و خرطومی به شدت مکش جاروبرقی را کم می کند. تمیز بودن برس جاروبرقی نیز اهمیت زیادی در مکش دارد. در اغلب موارد برس پر از مو شده و کارایی خوبی ندارد. به خصوص اگر از سگ و گربه خانگی نگهداری می کنید، احتمال کثیف بودن برس و درگیری موها خیلی بیشتر است.
  • سوراخ شدن لوله خرطومی هم یکی از دلایل کشش ضعیف جاروبرقی است! در واقع بخشی از قدرت مکش دستگاه از طریق همین سوراخ به هدر می رود. سوراخ و ترک های ریز روی خرطومی با چشم هم قابل مشاهده هستند. در این مورد می توانید با خرید یک خرطومی دیگر مشکل را حل کنید.
  • گاهی فیلتر جاروبرقی بیش از حد کثیف شده و تمام روزنه های آن مسدود می باشد. شستن و تمیزکردن مرتب فیلتر جاروبرقی بر قدرت مکش دستگاه بسیار تاثیر دارد. برای دسترسی به فیلتر، کاتالوگ دستگاه را بررسی کنید. 
  • اگر موتور جاروبرقی نیم سوز باشد، قدرت مکش دستگاه به شدت کم خواهد شد. برای بررسی این مشکل، سفارش خود را در اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید تا هماهنگی برای اعزام تعمیرکار به محل انجام شود. 

خدمات لوازم خانگی

تعرفه خدمات تعمیر جاروبرقی هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
تعویض بلبرینگ6000080000
تعویض سیم پیچی70000145000
تعویض کلکتور4500055000
تعویض پروانه4000050000
تعویض ذغال4000055000
تعویض بوش3000085000
تعویض بالشتک6000075000
تعویض سیم جمع کن4000055000
تعمیر سیم جمع کن4000055000
تعویض موتور7500090000
تعمیر موتور130000210000
سرویس کامل6000080000

خدمات تعمیر جاروبرقی در تهران

هوم سرویز یک شرکت خدماتی فنی با صدها سرویس ویژه درب منزل است. تعمیرات جاروبرقی یکی از کاربردی ترین سرویس های خانگی محسوب می شود. ابتدا تعمیرکار عیب یابی را مرحله به مرحله انجام می دهد. پس از شناسایی علت مشکل و در صورت نیاز به تعویض قطعه، با مشتری هماهنگ می شود. هزینه خدمات از قبل به طور شفاف اطلاع رسانی شده و در انتها مبلغ اضافی دریافت نخواهد شد.  تعویض سیم پیچی، کلکتور، پروانه، ذغال،بوش، بالشتک، سیم جمع کن در صورت نیاز انجام می شود. انتخاب در مورد تعمیر یا تعویض موتور به عهده مشتری است گاهی هزینه تعمیرات موتور بیش از خرید موتور جدید است. همه سفارش های ثبت شده در اپلیکیشن هوم سرویز شامل گارانتی و قیمت گذاری طبق تعرفه هستند. 

ثبت سفارش سرویس تعمیرات جاروبرقی از طریق اپلیکیشن هوم سرویز کاملا رایگان است

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعمیر جاروبرقی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

‫۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا