رایانه و تکنولوژی

احتمال خراب شدن کدام قطعات دستگاه کپی بیشتر است؟

قطعات دستگاه کپی وقتی دچار آسیب شوند قادر به ارائه سرویس نیستند و باید دستگاه را خاموش کرد.. این دستگاه های پر کاربرد نیاز به سرویس دوره دارند تا حداکثر کارایی را بتوانند ارائه دهند. دستگاه کپی از مهم ترین و کاربردی ترین تجهیزات اداری است. در همه ادارات و سازمان ها چند دستگاه کپی در بخش های مختلف وجود دارد که روزانه بارها مورد استفاده قرار می گیرد. تا وقتی که یکی از قطعات داخلی دستگاه خراب نشود به فکر رسیدگی و سرویس دستگاه نیستیم. هزینه تعمیر قطعات دستگاه کپی و یا تعویض قطعات معیوب خیلی بیشتر از سرویس دستگاه کپی است. برخی از قطعات پر مصرف دستگاه کپی در معرض آسیب بیشتری قرار دارند و زودتر از بقیه اجزا مستهلک می شوند. در ادامه این قطعات معرفی می شوند.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

پر مصرف ترین قطعات دستگاه کپی

برخی از قسمت های دستگاه های کپی در معرض آسیب بیشتری هستند. استهلاک در قطعاتی که پر مصرف تر هستند، رخ می دهد. روزانه ده ها بار درب دستگاه باز شده و برگه ای برای کپی داخل دستگاه می شود. فرایند کپی کردن کاغذ با درگیر کردن بخش های متحرک دستگاه انجام می شود. هر چه میزان استفاده از دستگاه کپی و دیگر ماشین آلات اداری بیشتر باشد، امکان فرسایش و استهلاک در این قطعات بیشتر است. احتمال خراب شدن کدام قطعات بیشتر است؟ آیا می دانید بهترین بازه زمانی برای سرویس دستگاه کپی چه وقتی است؟ 

۶ مشکل رایج در دستگاه فتوکپی و راه های رفع آن

قطعات دستگاه کپی تعمیراتسرویس دوره ای و تعمیر قطعات دستگاه کپی در محل
  • تعمیر قطعات دستگاه کپی : تونر کارتریج

تونر از قطعات پر مصرف در انواع پرینتر و دستگاه فتوکپی لیزری است. برای اینکه از روی سند کپی گرفته شود باید عامل اصلی رنگساز یعنی تونر کارتریج کارایی مطلوبی داشته باشد. معمولا پودر تونر داخل کارتریج قرار دارد و دیده نمی شود. هر دستگاه با توجه برند سازنده دارای تونر کارتریج مخصوص به خود است. کیفیت چاپ بستگی به نوع تونر دارد بنابراین حتما تونرکارتریج اصل برای هر دستگاه کپی را تهیه کنید. هر بار که سندی کپی می شود تونر در معرض خرابی قرار می گیرد. این قطعه قابل تعویض است و در صورت آسیب توسط تکنیسین هوم سرویز به سادگی با قطعه اصل جایگزین می شود.

  • تعمیر قطعات پر مصرف دستگاه کپی : درام

درام دستگاه کپی از قطعات مصرفی است که می بایست پس از مدتی تعویض شود. در برندهای مختلف کیفیت و طول عمر درام تفاوت دارد . معمولا پس از ۳ بار شارژ کارتریج یا بعد از حدود ۲۰ هزار تا حداکثر ۵۰ هزار کپی لازم است تا درام دستگاه فتوکپی با قطعه جدید تعویض شود. این قطعه به شکل میله ای استوانه ای طراحی شده و وظیفه انتقال تصویر روی کاغذ را برعهده دارد. 

  • تعمیر قطعات دستگاه کپی : دولوپر (DEVELOPER)

دولوپر یا توسعه دهنده، با چشم قابل مشاهده نیست. وظیفه این ماده انتقال تونر به روی سطح استوانه ای درام است. در واقع این ماده با دیگر قطعات دستگاه کپی به صورت هماهنگ کار می کند. هر گونه ایراد و اشکال در یکی از این موارد روی کیفیت نهایی چاپ تاثیر می گذارد. هزینه تعمیرات در این بخش کمی بیشتر از تعویض درام و شارژ تونر کارتریج است.

تعمیر پرینتر وقتی کاغذ گیر کرده است!

تعمیر قطعات پر مصرف دستگاه کپیتعمیر قطعات دستگاه کپی
  • تعمیر دستگاه فتوکپی و کاغذ کش دستگاه

کاغذ کش از مهم ترین اجزای دستگاه کپی است. عملیات ورود و خروج برگه های کاغذی از طریق همین قطعه کنترل می شود. اگر چه نوع کاغذ و تمیز بودن دستگاه کپی دو عامل مهم در کارکرد کاغذ کش هستند ولی هرگونه ایراد و شاکال در این قطعه موجب می شود تا موقع کپی گرفتن باد مشکل روبرو شوید. وقتی کاغذ در دستگاه گیر می کند، نشان دهنده خرابی کاغذ کش است. اگر کاغذ نتواند به درستی وارد دستگاه شود یا موقع خروج اشکالی پیش بیاید، در عمل روند کار دستگاه فتوکپی مختل شده است. به این ترتیب کارکنان نکی توانند از این دستگاه استفاده کنند. برخی از افراد بی تجربه با باز کردن دستگاه سعی در تعمیر کاغذ کش دارند که اغلب موجب خسارت بیشتر شده و این قطعه می شکند.

  • تعمیرات فیوزینگ دستگاه کپی

سرویس دوره ای و تعمیر قطعات دستگاه کپی موجب می شود تا کارایی دستگاه بیشتر شده و عمر مفید آن افزایش داشته باشد. قیمت خرید دستگاه های فتوکپی کم نیست پس تا جایی که امکان دارد باید در رسیدگی به دستگاه دقت کرد.وقتی کاغذهای نامرغوب داخل دستگاه قرار می گیرد، فیوزینگ دچار مشکل می شود. جنس کاغذ، طرقه قراردادن کاغذ در دستگاه هر دو تاثیر دارد ولی هیچکدام به اندازه قراردادن کاغذهای نامرغوب و منگنه دار یا دارای لاک غلط گیر به فیوزینگ آسیب نمی زند.

بهترین زمان سرویس دستگاه کپی

میزان استفاده ای که از دستگاه می شود روی زمان تاثیر سرویس دوره ای تاثیر می گذارد. در همه شرایط کاکرد ماشین آلات اداری در مقایسه با دستگاه های پرینتر یا دستگاه کپی خانگی، بیشتر است. اگر بخواهیم از روی برگه های کپی شده به یک بازه زمانی مشخص برای سرویس و تعمیر قطعات برسیم می توان اینطور محاسبه کرد. پس از ۲۰ هزار کپی لازم است تا سرویسکار دستگاه را بررسی کند. معمولا بعد از چند بار سرویس برخی قطعات نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند. تشخیص تعویض قطعات تنها با تعمیرکار ماهر و آموزش دیده است.

تعمیر پرینتر در محل

هزینه تعمیر قطعات دستگاه کپیتعمیر قطعات دستگاه کپی

خدمات تعمیر و سرویس دستگاه کپی در تهران

با توجه به ضرورت زمانی در تعمیرات ماشین آلات اداری، پس از ثبت سفارش هماهنگی های بعدی به سرعت انجام می شود. خدمات کپی در دو بخش تعمیرات و سرویس دستگاه ارائه می شود. شرکت ها و سازمان ها می توانند با عقد قرارداد سرویس ماهانه از خدمات تکنیسین های سرویسکار در محل شرکت برخوردار شوند. این سرویس در همه مناطق تهران ارائه می شود. در صورت از کار افتادن و یا خرابی دستگاه نیز سرویس ویژه تعمیر قطعات دستگاه کپی در محل ارائه می شود. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز رایگان است و شامل دریافت حق عضویت نمی شود. در صورتی که همیار قطعه را تهیه کند فاکتور خرید ارائه خواهد شد. این سرویس مشمول گارانتی و تضمین کیفیت خدمات است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات تعمیر و سرویس دستگاه کپی هم ارائه میده؟
برای ثبت سفارش تعمیر و سرویس دستگاه کپی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی تعمیر و سرویس دستگاه کپی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا