تعمیر و سرویس خودرو

کارشناسی خودرو در محل شامل چه مواردی است؟

اگر قصد خرید خودرو دست دوم را دارید حتما به سرویس کارشناسی خودرو در محل نیاز خواهید داشت. بدون کارشناسی، امکان اینکه متوجه برخی ایرادات ماشین نشوید، وجود دارد. گاهی تشخیص خودوی رنگ شده واقعا مشکل است اما کارشناس خودرو با ترفندهای خاص می تواند هر مشکل پنهانی را پیدا کند. در برخی از موارد فروشنده موقع فروش خودرو در مورد تصادفات یا ایرادات ماشین، چیزی به خریدار نمی گوید و این به معنای ضرر و زیان خریدار در این معامله است. شاید خودرو در ظاهر بسیار تمیز و بدون ایراد باشد ولی با بررسی تخصصی ، همه ایرادات فنی ماشین مشخص خواهد شد.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

کارشناسی خودرو در محل در چه مواردی انجام می شود؟

حتما می دانید که خودروی رنگ شده ارزش کمتری نسبت به خودروی بدون رنگ دارد. خودروی تصادفی نیز به قیمت کمتری به فروش می رسد. واقعیت اینجاست که خودرویی که در تصادف آسیب شدید دیده دیگر استحکام قبل را ندارد. به لحاظ ایمنی این موضوع اهمیت زیادی دارد زیرا هر چه شدت تصادف بیشتر باشد احتمال تغییر شکل و آسیب کلی به خودرو نیز بیشتر می شود. حتی پس از تعمیرات خودرو نیز برخی از قطعات نظیر شاسی هرگز به ایمنی قبل باز نمی گردند. بنابراین حتما در هر معمامله خرید و فروش خودرو می بایست همه قسمت ها مورد بازبینی دقیق قرار گیرد. در این صورت خریدار می داند پولی که پرداخت می کند بابت خرید چه چیزی است.  گاهی حتی فروشنده ها نیز از ایرادات خودرو مطلع نیستند و ماشین را به همین صورت خریداری کرده اند.

در ادامه مهم ترین بخش هایی که مورد بررسی کارشناس خودرو قرار می گیرد را معرفی می کنیم.

کارشناسی خودرو و تعیین قیمت اتومبیل

کارشناسی خودرو در محل

  • کارشناسی خودرو در محل برای رنگ و بدنه

بازدید کامل بدنه، سقف و ستون شاسی جلو و عقب از مواردی است که حتما انجام می شود. کارشناس خوردو هوم سرویز هر گونه رنگ شدگی، صافکاری بدون رنگ، تعویض و … را بررسی کرده و به صورت گزارش ارائه می کند. اگر چه تشخیص چشمی کارشناس متخصص به تنهایی برای رنگ خودرو کافی است ولی برای بررسی تخصصی تر از دستگاه مخصوص و تجهیزات دیجیتال و حرفه ای تر نیز استفاده می شود. لازم به ذکر است که خودروی رنگ شده نشان دهنده تصادف اتوموبیل است. خودرویی که تصادف کرده باشد دچار فرو رفتگی و تغییر شکل بدنه می شود. این روزها صافکاران حرفه ای می توانند بدنه خودرو را بدون رنگ، صافکاری کنند اما کارشناس خودرو می تواند محل تصادف و تغییر شکل بدنه خودرو را تشخیص دهد.

  • کارشناسی موتور و فنی خودرو

بررسی فنی خودرو در حالت سرد و گرم می تواند بسیاری از ایرادات ماشین را مشخص کند. بررسی عدم  روغن ریزی ، عدم نشتی گیربکس، تست دمای موتور و عملکرد سیستم خنک کننده، بازدید واشر در سوپاپ و واشر سرسیلندر، بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب ، بررسی اگزوز، باتری و ….. توسط دستگاه دیاگ خودرو انجام می شود. دیاگ همه قسمت های فنی و تجهیزات را بررسی می کند و در صورت وجود مشکل، کد خطا ارسال می کند. علاوه بر دیاگ لازم است تا تست رانندگی نیز برای کارشناسی فنی خودرو انجام شود. برخی از مشکلات خودرو تنها در حین رانندگی قابل تشخیص است. بررسی سیستم تعلیق و جلوبندی، کارکرد موتور در دور بالا، تست صدای اضافی و لرزش غیر عادی، صحت کارکرد دنده و سیستم گیربکس، شتاب گیری خودرو و سیستم هیدورلیک و ترمز و …… در موقع رانندگی بهتر انجام می شود.

ملاک تعیین قیمت خودرو کارکرده چیست؟

کارشناسی خودرو در محل حرفه ای

  • کارشناسی خودرو در محل: آپشن و تجهیزات

کارشناسی آپشن و تجهیزات جانبی در مدل های مختلف خودرو با کمی تفاوت انجام می شود. معمولا با دستگاه دیاگ می توان سیستم های الکترونیکی و تجهیزات جانبی را مورد بررسی قرار داد. تجهیزات ایمنی خودرو نظیر ایربگ ها، ترمز ABS، کمربند ایمنی،سیستم کنترل پایداری خودرو، سیستم صوتی و سنسورها، سیستم روشنایی، بازدید وضعیت داخلی خودرو و همه تجهیزات جانبی لازم است تا به دقت انجام شود. نقص یا ایراد در هر کدام از این سیستم ها روی قیمت نهایی خودروی دست دوم اثرگذار است و می بایست طرفین معامله در این مورد اطلاع داشته باشند. دستگاه دیاگ برای تشخیص مشکلات خودرو بسیار کاربردی است اما همه دستگاه ها دارای ضریب خطا هستند و در نهایت این کارشناس خودرو متخصص است که می تواند متوجه ایرادات خودرو شود. یکی از این موارد دست کاری کیلومتر خودرو است.

  • کارشناسی خودرو در محل برای تشخیص کم کردن کیلومتر خودرو

این خودرو دست یک خانم دکتر بوده و اصلا کار نکرده است! این جمله را در اغلب معاملات خرید و فروش ماشین می شنوید ولی چگونه می توان صحت این ادعا را ثابت کرد. یکی از رایج ترین تقلب ها در معاملات خودروی دست دوم مربوط به کم کردن عدد کیلومتر شمار است. دستگاه دیاگ خودرو در این مورد نیز می تواند راهگشا باشد و با وجود خطا باز هم میزان کارکرد اتوموبیل را تشخیص دهد. البته با توجه به حساس بودن موضوع نمی توان به دستگاه دیاگ اکتفاد کرد و کارشناس خودرو با توجه به تخصص و تجربه ای که دارد می تواند این مورد مشکوک را تشخیص دهد. معمولا با آزمایش چندین پارامتر می توان دستکاری کیلومتر خودرو را سنجش کرد.

تعمیرگاه سیار وسایل نقلیه امداد خودرو

میدونستی که هوم سرویز، خدمات کارشناسی خودرو هم ارائه میده؟

خدمات کارشناسی خودرو در محل

خدمات کارشناسی خودرو در محل تهران

برای خرید خودرو حتما نسبت به کارشناسی فنی و صحت قیمت اقدام کنید. هم اکنون کارشناس خودرو متخصص هوم سرویز در سطح تهران بزرگ خدمات تشخیص سلامت بدنه، فنی و صحت قیمت ماشین را ارائه می دهد. کارشناسی خودرو در محل از سرویس های فعال هوم سرویز است که هم اکنون به صورت شبانه روزی در همه مناطق انجام می شود. کارشناس اعزامی به محل می بایست خودرو را از لحاظ مکانیکی، برقی و سیستم روشنایی، سلامت بدنه و سیستم گرمایش و سرمایش و مواردی که مشتری نیاز به مشورت وی دارد به طور کامل بررسی نماید. قیمت علام شده از سوی همیار کارشناس خودرو کاملا مطمئن بوده و ارزش واقعی خودرو می باشد.قبل از هر معامله ای با ما تماس بگیرید.

برای اطلاع از قیمت کارشناسی خودرو  سفارش خود را به رایگان در اپلیکیشن هوم سرویز ثبت کنید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی کارشناسی خودرو تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا