برقکاری ساختمان

۶ نکته کلیدی در نصب تلفن سانترال

نصب تلفن سانترال یکی از مهم ترین اقدامات در هر سازمانی است. همه شرکت های کوچک و بزرگ می توانند با راه اندازی شبکه مخابراتی داخلی خود، کنترل دقیق روی ارتباطات درون سازمانی داشته باشند.  نصب و راه اندازی سانترال با توجه به نیاز هر شرکت انجام می شود. برخی از امکانات به صورت پیش فرض در همه سانترال های تحت شبکه وجود دارد. این قابلیت ها، عمومی هستند ولی یک سانترال قدرتمند از روی قابلیت های اختصاصی سنجیده می شود. شبکه مخابراتی اختصاصی نمونه ای از قدرتمندی کسب و کارتان است.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

تلفن سانترال چیست؟

سیستم سانترال شباهت به یک شبکه مخابراتی در ابعاد کوچک تر دارد. اشتراک لوازم مخابراتی بین واحدهای داخلی و دسترسی راحت به خطوط ارتباطی از ویژگی های نصب سانترال است. این سیستم امکانات زیادی را در اختیار ادارات قرار می دهد شبکه ارتباطی سانترال بر پهنای اینترنت ارائه می شود. بنابراین هر چه گستردگی شبکه ای اینترنت بیشتر می شود، ضرورت نصب سانترال نیز بیشتر حس می شود. مدیران شرکت ها از این طرق می توانند نظارت بیشتری روی عملکرد کارکنان داشته باشند ولی هر شبکه ارتباطی کارایی لازم را ندارد. برای اینکه سیستم سانترال مناسب باشد موارد مهمی را باید در نظر گرفت که در ادامه به آن می پردازیم.

نحوه سیم کشی سانترال چگونه است؟

راه اندازی و نصب تلفن سانترال

نصب تلفن سانترال و دریافت و ارسال صدا

یکی از مهم ترین اهداف شرکت ها از راه اندازی سیستم سانترال، دسترسی به امکانات مخابراتی مناسب است. امکاناتی از قبیل دریاف و ارسال صدا با کیفیت مناسب، به قدرت پردازشگرها بستگی دارد. اکو کنسلر سخت افزاری و فیلترهای صوتی تعیین کننده کیفیت صدا در شبکه ارتباطی هستند. چنانچه پردازنده ها در زمان فشرده سازی مکالمات دچار اختلال نشوند یقینا مرکز تلفن سانترال کیفیت بسیار مطلوبی دارد.

نصب تلفن سانترال و تماس هم زمان

به طور معمول سانترال قابلیت پشتیبانی تعداد زیادی تلفن را دارد. حتی سیستم های کم ظرفیت سانترال نیز تعداد زیادی تلفن را پشتیبانی می کنند. اما این موضوع به تنهایی اهمیت زیادی ندارد. مهم ترین موضوع اینست که شبکه ارتباطی توانایی پشتیبانی هم زمان از خطوط بیشتری را داشته باشد. تصور کنید در یک ساختمان سیستم سانترال نصب شده که در آن ۵۰ تلفن داخلی به مرکز تلفن اتصال دارند. اگر این مرکز نتواند کیفیت مناسب را در اختیار همه خطوط برقرار نماید اصلا کارایی قابل قبولی ندارد. در سیستم های ضعیف و ناکارامد گاهی سانترال تنها از چند مکالمه هم زمان پشتیبانی می کند که اصلا کافی نیست.

تعداد داخلی ها و خطوط شهری در سانترال

کیفیت سانترال با تعداد داخلی ها سنجیده می شود. یک سیستم با کیفیت که تنها ۱۰ تلفن را پشتیبانی می کند برای مدیریت ۵۰ داخلی اصلا مناسب نیست. قبل از نصب تلفن سانترال در مورد تعداد آی پی ها و داخلی های اولیه سانترال تصمیم گیری کنید. خدمات سیم کشی تلفن ساختمان هزینه بر است و نصاب تلفن سانترال طبق الگویی که مشخص شده کار را انجام می دهد. ظرفیت درونی سانترال ارتباط مستقیم با ماژول موجود در خط شهری دارد. از نظر اجرایی و سیستم های سخت افزاری، تعداد آی پی ها اثرگذار است به طور معمول سیستم هایی با کارایی بالاتر همیشه امکانات بهتری را ارائه می دهند. 

تعمیرات سیم کشی تلفن و رفع نویز خط

نصب تلفن سانترال اداری

نصب تلفن سانترال و کدک های صوتی

کدک های صوتی پیشرفته تر توان فشرده سازی بیشتر بسته های صوتی را دارند. این کدک های پیشرفته در زمان اتصال، پهنای باند کمتری را به خود اختصاص می دهند. همین ویژگی ساده در کیفیت ارتباطی سهولت ایجاد زیادی به وجود می آورد. همواره کدک های پیشرفته تری ارائه می شود ولی تا زمانی که پردازنده مرکز تلفن، قدرت پردازش کدک ها را نداشته باشد، کارایی لازم را ندارند. سیم کشی سانترال نیاز به دقت و تجربه زیادی دارد.  نصاب و تعمیرکار سانترال از نیروهای فنی متخصص محسوب می شود. کارهای شبکه ارتباطی داخلی و سیستم سانترال را به شرکت های معتبر بسپارید پشتیبانی بعدی و پیگیری های تیم نصاب اهمیت زیادی دارد. در صورت ایراد احتمالی تعمیرکاران شرکت می توانند به سادگی مشکل را بر طرف کنند.

حافظه داخلی تلفن سانترال

یکی از مهم ترین مواردی که موقع نصب تلفن سانترال باید در نظر گرفته شود، میزان حافظه داخلی و طول ذخیره سازی مکالمات ضبط شده است. در یک شرکت بزرگ با تعداد بالای تماس تلفنی لازم است تا پیام ها برای پیگیری های بعدی ضبط شوند. معمولا به محض تماس، منشی تلفنی هدایت مکالمات را بر عهده می گیرد. هر چه مدت زمان ذخیره سازی مکالمات بیشتر باشد، کیفیت سانترال بهتر است. فرمت های ذخیره سازی روی طول زمان مکالمات ضبط شده تاثیر می گذارند.

نصب تلفن سانترال با سرویس های جانبی ویژه

قابلیت های جانبی در شبکه ارتباطی مخابراتی، تعیین کننده کیفیت آن است. این مورد کاملا بستگی به نیاز شرکت و بودجه ای که برای نصب سانترال در نظر گرفته شده، ارتباط دارد. برای مثال استفاده از قابلیت فکس در اغلب موارد الزامی است و موجب تسهیل در ارتباطات می شود. البته هر سیستم جانبی نیازمند مجموعه ای از نرم افزارها و ظرفیت های سخت افزاری است. سیستم سانترال یک مجموعه به هم پیچیده است و برای کارایی موثر می بایست همه بخش ها به درستی یکپارچه سازی شده باشند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب سانترال و رفع خرابی هم ارائه میده؟

خدمات تعمیر سیم کشی تلفن ثابت در تهران

هزینه نصب تلفن سانترالخدمات نصب تلفن سانترال

تعرفه نصب و راه اندازی سانترال هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
نصب سانترال(کم ظرفیت)240000350000
نصب سانترال(پر ظرفیت)350000750000
تنظیمات سانترال150000310000
رفع خرابی سانترال150000200000
سیم کشی سانترال
توافقی

سرویس نصب سانترال و رفع خرابی

خدمات راه اندازی تلفن سانترال هوم سرویز ویژه سازمان ها، ادارات و شرکت ها در همه مناطق تهران ارائه می شود. جهت  سفارش از اپلیکیشن این سامانه درخواست خود را ثبت کنید. این سرویس در دو بخش نصب سانترال و رفع خرابی سانترال سفارش می پذیرد. اگر لازم است می توانید توضیحات بیشتر به هنگام سفارش در کادر مربوطه درج کنید. در این مرحله هیچ مبلغی دریافت نمی شود. پس از حضور کارشناس در محل و بررسی وضعیت شرکت و نوع درخواست مشتری، هزینه نهایی اعلام می شود. این قیمت شامل خرید قطعات نیست و همیار موظف است در قبال خرید تجهیزات و قطعات، فاکتور خرید را ارائه دهد. بهتر است از قبل در مورد شبکه ارتباطی مورد نظرتان تصمیم گیری کنید و کارهای اجرایی را به حرفه ای ها بسپارید.

برای ثبت سفارش رایگان نصب سانترال و رفع خرابی از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب سانترال و رفع خرابی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا