نظافت و پذیرایی

خدمات خشکشویی موکت در محل

آیا هوای موکت ها را دارید؟ با توجه به شیوع کرونا لازم است تا انواع کفپوش ها از جمله فرش و موکت را شستشو دهید. الیاف موکت فضای خوبی برای زندگی میکروب ها، باکتری ها و انواع ویروس های بیماری زاست. نظافت منزل به تنهایی کافی نیست تا زمانی که فرش و موکت زیر پایتان را تمیز نکرده اید هنوز خطر در کمین است. با توجه به اینکه امکان ضد عفونی موکت با اسپری های خانگی نیست لازم است تا از خدمات خشکشویی موکت در محل برای ضدعفونی و از بین بردن آلودگی های موکت استفاده کنید. این سرویس تویسط خدمات قالیشویی هوم سرویز در تهران ارائه می شود.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

چرا خشکشویی موکت در محل ؟

در بسیاری از ساختمان های اداری از کفپوش های موکتی استفاده شده. این کفپوش ها به صورت یکپارچه در محل نصب شده اند و نمی توان موکت را برای شستشو به قالیشویی محل سپرد. در برخی خانه ها نیز موکت چسبان برای اتاق ها یا راه پله و راهروها نصب شده است. با توجه به اینکه کندن این کفپوش ها موجب هزینه نصب مجدد می شود، شرکت های خدماتی-نظافتی سرویس های ویژه شستشوی موکت در محل را ارائه می دهند. به این ترتیب موکت در همان محل و با استفاده از روش خشکشویی تمیز می کند. 

قیمت قالیشویی سال ۹۹ (به روز شده)

شستشوی موکت در تهرانخشکشویی موکت در محل

انواع روش های شستشوی موکت

به طور کلی موکت ها را با دو شیوه دستی و صنعتی شستشو می دهند. شیوه دستی یا سنتی در گذشته بیشتر رایج بود. زمانی که منازل حیاط دار بودند و فضای کافی برای شستن فرش و موکت در هر خانه ای وجود داشت. اما این روزها خانه ها آپارتمانی شده و کمتر کسی امکان این کار را دارد. به هر حال هنوز هم می توان موکت را در پارکینگ یا حیاط خلوت و … شستشو داد. در این شیوه سطح زمین باید کاملا صاف و هموار و ترجیحا سرامیک یا سیمان باشد. داشتن یک شیب ملایم در محل مورد نظر موجب می شود که آب اضافی از موکت خارج شود. در شستشوی دستی از شلنگ آب و پودر برای شستن موکت استفاده می شود. در مقایسه با خشکشویی موکت در محل با دستگاه، این کار معایبی دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

انواع موکت نمدی، موکت تافتینگ و پرز بلند، موکت تایل و … تولید شده. این موکت ها تکنولوژی ساخت متفاوتی دارند. برای مثال الیاف موکت تافتینگ دارای بافت متفاوت و طول الیاف بلندتر است. روش های سنتی شسشتو با آب فراوان و پودر منجر به آسیب جدی به الیاف موکت می شود. باقی ماندن  پودر در لا به لای الیاف بلند موکت، آن را خشک و زبر نشان می دهد. از طرفی چنانچه موکت کامل خشک نشودف امکان پوسیدگی یا رشد کپک و قارچ در آن وجود دارد که خود منبع آلودگی زیادی است. این روزها استفاده از خدمات خشکشویی موکت در محل جایگزین روش های سنتی شده است.

بهترین قالیشویی تهران در محله شما

هزینه شستشوی موکت در منزلخدمات شستشوی فرش و موکت در محل

خشکشویی موکت در محل با دستگاه

در شرکت های قالیشویی برای شستشوی موکت از دستگاه های صنعتی و مخصوص استفاده می شود. اما دستگاه های نیمه مکانیزه و کوچکتری وجود دارد که از ان برای شستن موکت در منزل یا محل کار می توان استفاده کرد. شستشوی موکت در محل به یکی از این روش ها انجام می شود:

  • شستشو با دستگاه موکت شویی برسی

این دستگاه دارای مخزن آب تمیز و شوینده است. این مواد با درصد مناسب روی سطح موکت اسپری می شود و برس چرخنده شروع به کار می کند. چرخش برس کاری شبیه به ساییدن موکت با اسفنج را انجام می دهد. پس از تمیز کردن کامل موکت، آب اضافی به داخل دستگاه مکش می شود. به این ترتیب اثری از آلودگی و کثیفی روی موکت باقی نمی ماند.

  • خشکشویی موکت در محل با دستگاه اسپری مکش

در برخی از ادارات و شرکت ها از موکت رول به صورت سرتاسری استفاده شده است. این کفپوش ها با چسب مخصوص به سطح زمین فیکس شده اند. برای نظافت این کفپوش ها از دستگاه موکت شویی استفاده می شود. طرز کار این دستگاه ها نیز شبیه به دستگاه برسی است. با این تفاوت که هم زمان عمل شستشو و خشک کردن موکت، انجام می شود! در مکان هایی که در دسترس نیستند، اسپری مکش برای نظافت موکت استفاده می شود.

  • خشکشویی موکت در محل با جاروبرقی صنعتی

این دستگاه در واقع نوعی پولیشر و مکنده صنعتی است. ابتدا با دستگاه پولیشر عملیات شستشو و برس زدن موکت انجام می شود و پس از آن با دستگاه جاروبرقی صنعتی عملیات خشک کردن کفپوش شروع می شود. در مکان های بزرگتر با سطح موکت بیشتر می توان از این دستگاه استفاده کرد. برای شستشوی موکت در منزل از دستگاه های کوچکتری استفاده یم شود و جاروبرقی صنعتی برای مقیاس بزرگتر به کار می رود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات قالیشویی هم ارائه میده؟
  • خشکشویی موکت در محل با دستگاه بخارشو

این دستگاه با استفاده از بخار آب، سطح موکت را تمیز می کند. ابتدا آب داخل مخزن به بخار تبدیل شده و روی موکت پاشیده می شود. بخار با فشار زیاد وارد الیاف موکت شده و آلودگی ها را در خود حل می کند! سپس آب آلوده با مکش وارد مخزن دستگاه شده و به فاضلاب هدایت می شود.

۷ راه برای خشک کردن فرش مرطوب در منزل

شستشوی موکت در منزلخشکشویی موکت در محل

تعرفه خدمات شستشوی فرش و موکت هوم سرویز

عنوان(به روز رسانی سال 1400)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
شستشوی فرش ماشینی(متر مربع)11500-
شستشوی فرش دستباف(متر مربع)
15000-
اعلاء شویی فرش ماشینی(متر مربع)16000
اعلاء شویی فرش دستباف(متر مربع)2500033500
شستشو فرش گل ابریشم دستبافت متری
60000
شستشوی موکت جدا از زمین
7000
خشکشویی فرش ماشینی در محل(متر مربع)16000-
خشکشویی فرش دستباف در محل(متر مربع)22000-
خشکشویی موکت در محل(متراژ کمتر از 50 متر)400000-
قیمت خشکشویی موکت در محل(متراژ بیشتر از 50 متر)- متر مربع8000
خشکشویی موکت در محل پله هر عدد
20000
اعلاء شویی موکت جدا از زمین(متر مربع)
توافقی
قیمت شستشوی قالیچه و کناره
توافقی
قیمت رفوگری و ترمیم(متر مربع)
توافقی
قیمت لکه برداری(متر مربع)
توافقی
خشکشویی چمن مصنوعی زیر ۵۰ متر متری
8000
خشکشویی تاتامی هر قطعه زیر ۵۰ عدد هر عدد
6000
سرویس حمل فرش25000

سرویس قالیشویی و شستشوی در تهران

خدمات خشکشویی موکت در محل توسط تیم حرفه ای قالیشویی ارائه می شود. این سرویس هم اکنون تنها در سطح تهران بزرگ سفارش می پذیرد. جهت ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز و یا شماره تلفن درج شده در این مطلب، استفاده کنید. چنانچه موکت خیلی کثبف بوده و نیاز به خدمات لکه بری می باشد، این موضوع را در توضیحات درج کنید. ثبت سفارش شامل پرداخت هزینه حق عضویت و آبونمان نیست. امکان لغو سقارش وجود دارد. ما به مهارت همیاران خود اطمینان داریم، تنها در صورتی که از خدمات ارائه شده رضایت داشتید، هزینه را پرداخت کنید. این سرویس شامل شستشوی فرش، قالی و قالیچه نیز می باشد. شستشوی قالی در محل کارگاه و توسط دستگاه مکانیزه و نیمه مکانیزه انجام می شود.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس قالیشویی از اپلیکیش هوم سرویز استفاده کنید

۰۲۱-۹۱۰۰۱۳۳۲

همیار ما شوید
اگر شما هم توی قالیشویی تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا