تعمیرات و خدمات فنی

توری پرسی یا فنس پرسی چیست؟

انواع توری با هدف کاربری های مختلفی طراحی می شوند و استفاده های متفاوتی در بخش های مختلف دارند. مثلا توری هایی مانند توری پلیسه ای، توری آلومینیومی و… با هدف نصب توری پنجره تولید می شوند و در زمینه های دیگر کاربرد خیلی زیادی ندارند.

توری پرسی یا فنس پرسی، یکی از انواع توری است که در نصب توری پنجره کاربردی ندارد و اصلا برای این هدف ساخته نشده است، بلکه از این توری برای حفاظت و دیوارکشی باغ ها و خانه ها استفاده می شود.

در این مقاله می خواهیم همه چیز در مورد توری پرسی را به شما بگوییم و در مورد مزایا و معایب این محصول و همچنین کاربردهای آن صحبت کنیم.

اگر به فکر محصور کردن باغ یا منزل خودتان هستید و می خواهید از توری پرسی برای این منظور استفاده کنید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جالبی را در مورد این توری به دست بیاورید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

توری پرسی چیست؟

توری پرسی یا فنس توری حصاری، نوعی از توری است که از طریق بافت افقی و عمودی مفتول آهن سیاه، فولاد ضد زنگ و یا گالوانیزه ساخته می شود.

توری پرسی با سیم گابیون متفاوت است و معمولا در توری گابیون شاهد سوراخ های لوزی شکل هستید اما در توری پرسی این سوراخ ها معمولا به شکل مربع یا مستطیل هستند و البته شکل گیری توری پرسی هم بسیار کمتر از گابیون است.

این نوع توری دارای سوراخ های مربعی شکلی است که معمولا بزرگ هستند و برای توری درب و پنجره کاربرد ندارند؛ اما می توانید از آنها برای حفاظت از محیط هایی ماندن باغ میوه، فنس کشی باغ کیوی، حصار خانه و… استفاده کنید.

توری پرسی معمولا به منظور حفاظت و محصور کردن استفاده می شود و احتمالا با آن در جاهار مختلف مانند باغ های میوه، باغ کیوی و… برخورد کرده اید، حتی در طراحی برخی از دروازه ها هم از این نوع توری استفاده می شود.

۶ نکته مهم در نصب توری درب و پنجره ای

توری پرسی

جنس توری پرسی یا فنس پرسی چیست؟

توری پرسی معمولا از مفتول های آهن سیاه، فولاد ضد زنگ یا گالوانیزه تهیه می شوند که کمتر دچار زنگ زدگی می شوند و عمر مفید بسیار بیشتری دارند. اما توری پرسی ارزان تر هم وجود دارد که با مواد اولیه ضعیف تر ساخته می شود و این موضوع باعث می شود قیمت کمتر و به همان اندازه عمر کمتری هم داشته باشد.

این توری ها با مفتول هایی با قطر ۱ تا ۱۶ میلیمتر ساخته می شوند و سوراخ های آنها به شکل مربع یا مستطیل با اندازه ۲ تا ۵ سانتی هستند که به وسیله دستگاه به هم بافته می شوند.

توری پرسی به این خاطر به پرسی معروف است که در ساخت آن، به جای استفاده از جوشکاری، از دستگاهی استفاده می شود که مفتول ها را پرس می کند و این موضوع باعث می شود دوام و ماندگاری این محصول بسیار بیشتر شود.

این توری به صورت رولی و در متراز بالا تولید می شود. از نزدیک این توری شبیه به یک پارچه فلزی بافته شده با سیم مفتول است. شبکه های تار و پود شکل را در سرتاسر توری می توانید ببینید. اندازه چشمه های توری و نوع بافت در یک نوع توری همیشه یکسان است و کاملا یکدست تولید می شود.

تولید توری پرسی

در فرآیند تولید این نوع توری از جوشکاری به شکل رایج، کمتر استفاده می شود. به این ترتیب که ابتدا فولاد وارد کوره شده و تحت دمای ۴۵۰ درجه قرار می گیرد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب توری هم ارائه میده؟

زمان اعمال حرارت روی فولاد از قبل برنامه ریزی شده و پس از طی مدت زمان مشخص، فولاد از کوره خارج شده و توسط لایه ای از جنس کربن پوشانده می شود.

در ادامه فولاد تحت فشار و پرس، به شکل مفتول های بافته شده با اندازه های مشخص، در می آید و فشار وارد شده به گونه ای است که یک موج سینوسی در امتداد مفتول های فولادی شکل می گیرد و در جایگاه های مشخص شده، مفتول به شکل تار و پود روی هم قرار می گیرد و بافته می شود.

این پروسه تحت حرارت بالا و فشار انجام می شود و کلیه عملیات تولید توری پرسی از طریق دستگاه های اختصاصی این کار قابل انجام است.

نصب توری پنجره و رهایی از حشرات مزاحم

انواع توری پرسی

کاربرد توری پرسی

فنس پرسی موقع نصب در داخل قالب های پروفیلی قرار می گیرد و به صورت یکپارچه استفاده می شود. در بسیاری از صنایع از قبیل پتروشیمی، صنعت معدن، ساخت تجهیزات ساختمانی و به خصوص نرده های محافظتی و دیوارهای امنیتی از این توری استفاده می شود.

با توجه به استحکام زیاد، قیمت ارزان و همچنین شکل ظاهری مناسب، توری های پرسی را می توان برای نرده کشی دور زمین های ورزش و پارک های بزرگ نیز به کار برد. معمولا در مجتمع های مسکونی و ویلاهای شخصی از این فنس ها به جای دیوار حفاظتی استفاده شده است.

انواعی از توری های پرسی در ساختمان سازی به کار می رود که کاربردی کاملا متفاوت دارد. با توجه به شبکه بافت دار این فنس ها، می توان در فونداسیون کف، دیواره ها و سقف های بزرگ نیز از این توری ها استفاده کرد. به این ترتیب کار بتن ریزی و آرماتوربندی با سرعت و سهولت بیشتری انجام می شود.

ابعاد ورقه ها و اندازه چشمه های توری قابل تغییر است و بنا بر سفارش می توان اصلاحاتی در آن انجام داد به همین دلیل باتوجه به نوع مصرف، به لحاظ بزرگی و کوچکی چشمه های توری یا پروفیل ساخت، برخی تغییرات انجام می شود تا سازه به خوبی برای کاربرد مورد نظر، آماده شود.

یعنی مثلا شما می توانید سفارش دهید تا توری پرسی ریزبافت برایتان تولید شود تا استفاده های دیگری از آن داشته باشید.

برخی از کاربردهای فنس پرسی عبارتند از:

 • حصارکشی زمین های پالایشگاه و پتروشیمی
 • استحکامات و حفاظ های امنیتی مراکز نظامی
 • دیوارکشی زمین های کشاورزی و باغات میوه
 • محصور کردن سالن و زمین های ورزشی
 • حصارکشی اطراف ریل قطار
 • حصارکشی منطقه زندگی حیوانات وحشی و قفس حیوانات در باغ وحش
 • ساخت پنل های سه بعدی( منولیت )
 • توری گالونیزه در صنایع غذایی
 • پروژه های معماری و  طراحی صنعتی
 • تزئین درب فلزی برای حیاط ویلاها
 • و…

بهترین توری پنجره دوجداره کدام است؟

فنس پرسی

انواع توری پرسی

صرف نظر از اینکه نوع سفارش ساخت توری، روی چه مواردی تاکید دارد یا اینکه فنس توری برای چه منظوری استفاده می شود، این محصول در انواع مختلفی تولید شده است.

از نظر کاربری، قیمت و نوع استفاده هر کدام از این توری ها با هم فرق دارند و کاربردهای متفاوتی دارند.

انواع توری پرسی از نظر دسته بندی، شامل موارد زیر است:

 • انواع توری بر اساس نوع بافت
 • توری با بافت موج دار حصیری
 • توری با بافت موج دار عادی
 • توری با بافت موج دار هلندی

تقسیم بندی بر اساس مواد اولیه و وزن

 • توری  مشبک سبک وزن
 • توری مشبک سنگین وزن

تقسیم بندی بر اساس شیوه ساخت فنس توری

 • لبه های برش داده شده
 • لبه های ۱۸۰ درجه خم شده
 • لبه های پوشیده شده و محافظت شده با فویل

کدام توری پنجره دوجداره را انتخاب کنم؟قیمت توری فلزی

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب توری هم ارائه میده؟

قیمت توری فلزی پرسی چقدر است؟

با توجه به کاربرد گسترده توری پرسی در صنایع مختلف، این محصول با کیفیت های گوناگون تولید می شود.

از نظر ضخامت، اندازه چشمه های توری، ابعاد و بلندی ارتفاع، وزن و حتی جنس مواد اولیه، تفاوت های زیادی در توری های پرسی دیده می شود.

برای مثال ضخامت برخی از سازه ها ۱ میلیمتر است اما این ضخامت تا ۱۶ میلیمتر نیز قابل تغییر است. همه این تغییرات روی کیفیت و قیمت ها تاثیر می گذارد.

به طور کلی سه عامل تاثیر مستقیم روی هزینه ساخت توری پرسی دارند:

۱- اندازه و ابعاد توری پرسی: ابعاد توری پرسی تعیین کننده این است که چه مقدار مواد اولیه در آن به کار برده می شود و هرچه ابعاد موردنیاز شما بزرگتر باشد، به همان اندازه نیاز به مواد اولیه و هزینه بیشتری برای تولید توری پرسی است و این موضوع روی قیمت توری تاثیرگذار خواهد بود.

۲- وزن و ضخامت توری: وزن و ضخامت توری پرسی، میزان مواد اولیه موجود در آن و همچنین کیفیت این مواد را تعیین می کند و هرچه که ضخامت مواد اولیه بیشتر باشد، وزن توری بیشتر می شود و قیمت هم افزایش پیدا می کند.

البته ضخامت بیشتر به معنای امنیت بیشتر هم هست و اگر برای مکانی نصب توری پرسی را انجام می دهید که امنیت آن اهمیت زیادی دارد، ضخامت بیشتر توری می تواند برایتان مناسب باشد.

۳- جنس مواد اولیه: سومین عامل تعیین کننده در قیمت توری پرسی، جنس مواد اولیه آن است. شما می توانید براساس بودجه ای که دارید و امنیت موردنیاز خودتان، جنس مواد اولیه را مشخص کنید و قطعا توری که با فولاد ضد زنگ ساخته می شود با توری که با مفتول آهنی معمولی ساخته می شود، تفاوت قیمت زیادی خواهد داشت.

قیمت نصب توری پرسی

توری پرسی اغلب به عنوان حفاظ امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد و از آن برای نصب توری باغ، ویلا، زمین های کشاورزی و… استفاده می شود.

برای نصب دیوار حفاظتی و حصار کشی از پایه های فلزی استفاده می شود و با توجه به طول اجرای فنس در فواصل مشخص، پایه ها بر روی زمین نصب می شود.

فنس به صورت رولی برای نصب بر روی پروفیل پایه در محل، استفاده می شود. در این موارد معمولا دستمزد اجرای کار به صورت متری محاسبه می شود و هر چقدر ابعاد زمین بزرگ تر باشد، هزینه ها نیز افزایش خواهد یافت.

نصاب ماهر با در نظر گرفتن فاصله پایه ها، متراژ اجرای حصار، سختی و دشواری محل نصب و برخی ملاحظات می تواند در مورد هزینه ها تصمیم گیری کند و معمولا براورد نهایی پس از بازدید و بررسی محل انجام می شود.

بهترین توری پنجره کدام است؟

هزینه نصب حفاظ حصار

تعرفه های نصب توری پنجره هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
ساخت و نصب توری ثابت(متر مربع)230000270000
ساخت و نصب توری لولایی(متر مربع)240000
280000
ساخت و نصب توری پلیسه ای(متر مربع)330000
360000
ساخت و نصب توری ریلی (متر مربع)310000
340000
ساخت و نصب توری مرغی (جلوگیری از ورود پرندگان) هر متر مریع
400000
ساخت و نصب توری پلیسه ای با فریم رنگی (طرح چوب، قهوه ای، مشکی، سفید، انادایز)
توافقی
تعمیرات
توافقی

خدمات نصب و تعمیر توری پنجره در تهران

ساخت و نصب انواع توری پنجره ثابت، لولایی، ریلی، پلیسه ای، ثابت و متحرک و نماشویی ساختمان از خدماتی است که هوم سرویز در سطح تهران بزرگ ارائه می دهد.

سفارش گیری برای این سرویس در همه ایام سال انجام می شود. انواع توری های حفاظ برای درب بالکن، پاسیو و پنجره دوجداره با متریال با کیفیت ساخته می شود.

حداقل سفارش برای یک متر، در نظر گرفته شده و مبنای قیمت گذاری متر مربع است.

جهت ثبت سفارش از طریق اپ هوم سرویز اقدام کنید. ثبت درخواست رایگان است و هزینه ها بعد از اندازه گیری درب و پنجره به طور دقیق و شفاف اطلاع رسانی خواهد شد.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس نصب توری پنجره از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب توری تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا