تعمیرات و خدمات فنی

توری پرسی یا فنس پرسی چیست؟

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 سفارش با نرم افزار

توری درب و پنجره برای جلوگیری از ورود حشرات به کار می رود. موقع سفارش سرویس درب و پنجره یو پی وی سی معمولا توری هم سفارش داده می شود. این توری ها دارای چشمه های ریزی هستند که به توری پشه ای هم معروف شده اند. برای نصب انواع توری در منزل با نصاب حرفه ای با ما تماس بگیرید. هوم سرویز نصب انواع توری درب و پنجره ای را بر عهده دارد. با گرم شدن هوا تقاضا برای ساخت توری بیشتر می شود اما برخی از انواع توری، کاربرد متفاوت تری دارد. توری پرسی یا فنس پرسی نمونه ای از همین محصولات است که به هیچوجه جلوی وارد شدن حشرات را نمی گیرد.

این توری ساختار متفاوت و کاربرد دیگری دارد که شاید کمتر در موردش شنیده باشید. توری های پشه ای بر روی پنجره و درب ورودی نصب می شوند ولی فنس توری ها اغلب برای فضای بیرونی ساخته شده اند.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

توری پرسی چیست؟

توری پرسی یا فنس پرسی یا توری فنس باغ همگی اشاره به یک محصول دارد. این توری دارای نوعی بافت پارچه مانند با مفتول است که به صورت عمودی و افقی اجرا می شود. مهم ترین ویژگی این توری ها، چشمه های بزرگ و چهار ضلعی آن است. بر خلاف توری پشه ای، چشمه های بافت دار توری بسیار بزرگ تر از حد معمول است به طوری که به راحتی حشرات می توانند از میان توری عبور کنند. در اصل این محصول اصلا برای جلوگیری از ورود حشرات تولید نشده بلکه کاربرد حفاظتی و امنیتی دارد.

اگرچه در صنایع مختلف از انواع توری فلزی پرسی استفاده می شود و کاربردهای این سازه متنوع است اما نقش حفاظ ایمنی توری های فنسی را نمی توان نادیده گرفت. شاید نمونه هایی از این توری را به عنوان حفاظ باغ دیده باشید که از لحاظ استحکام و مقاومت نیز با توری پنجره تفاوت دارند.

۶ نکته مهم در نصب توری درب و پنجره ای

فنس توری

جنس توری پرسی یا فنس پرسی چیست؟

توری پرسی معمولاً از  سیم مفتول های حرارتی به شکل مربع-مستطیل تولید می شود. نوع مفتول آهن و گالوانیزه است که در حدود ۱ تا ۵ میلیمتر قطر دارد. چشمه های توری بین ۲ تا ۵ سانت هستند که به صورت تار و پود با دستگاه بافته شده اند. در تولید این محصول معمولا از پرس به جای جوشکاری استفاده می شود. به همین دلیل نام پرسی برایش برازنده تر است.

جنس سیم های مفتول به کار رفته در ساخت توری از مس، فولاد، برنج و دیگر فلزات است. این توری به صورت رولی و در متراز بالا تولید می شود. از نزدیک این توری شبیه به یک پارچه فلزی بافته شده با سیم مفتول است. شبکه های تار و پود شکل را در سرتاسر توری می توانید ببینید. اندازه چشمه های توری و نوع بافت در یک نوع توری همیشه یکسان است. 

ساخت توری پرسی

در فرآیند تولید این نوع توری از جوشکاری به شکل رایج، کمتر استفاده می شود. به این ترتیب که ابتدا فولاد وارد کوره شده و تحت دمای ۴۵۰ درجه قرار می گیرد. زمان اعمال حرارت روی فولاد از قبل برنامه ریزی شده و پس از طی مدت زمان مشخص، فولاد از کوره خارج شده و توسط لایه ای از جنس کربن پوشانده می شود. در ادامه تحت فشار و پرس، شکل گیری مفتول های بافته شده با اندازه های مشخص، انجام خواهد شد. فشار وارد شده به گونه ای است که یک موج سینوسی در امتداد مفتول های فولادی شکل می گیرد و در جایگاه های مشخص شده، مفتول به شکل تار و پود روی هم قرار می گیرد و بافته می شود. این پروسه تحت حرارت بالا و فشار انجام می شود. کلیه عملیات از طریق دستگاه های اختصاصی قابل انجام است.

نصب توری پنجره و رهایی از حشرات مزاحم

فنس پرسی چیست؟

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

در هوم سرویز همه قیمت ها شفافه و رایگان میتونید سفارش ثبت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

کاربرد توری پرسی

فنس پرسی موقع نصب در داخل قالب های پروفیلی قرار می گیرد و به صورت یکپارچه استفاده می شود. در بسیاری از صنایع از قبیل پتروشیمی، صنعت معدن، ساخت تجهیزات ساختمانی و به خصوص نرده های محافظتی و دیوارهای امنیتی از این توری استفاده می شود. با توجه به استحکام زیاد، قیمت ارزان و همچنین شکل ظاهری مناسب، توری های پرسی را می توان برای نرده کشی دور زمین های ورزش و پارک های بزرگ نیز به کار برد. معمولا در مجتمع های مسکونی و ویلاهای شخصی از این فنس ها به جای دیوار حفاظتی استفاده شده است.

انواعی از توری های پرسی در ساختمان سازی به کار می رود که کاربردی کاملا متفاوت دارد. با توجه به شبکه بافت دار این فنس ها، می توان در فونداسیون کف، دیواره ها و سقف های بزرگ نیز از این توری ها استفاده کرد. به این ترتیب کار بتن ریزی و آرماتوربندی با سرعت و سهولت بیشتری انجام می شود. ابعاد ورقه ها و اندازه چشمه های توری قابل تغییر است و بنابر سفارش می توان اصلاحاتی در آن انجام داد به همین دلیل باتوجه به نوع مصرف، به لحاظ بزرگی و کوچکی چشمه های توری یا پروفیل ساخت، برخی تغییرات انجام می شود تا سازه به خوبی برای کاربرد مورد نظر، آماده شود. برخی از کاربردهای فنس پرسی عبارتند از:

 • حصارکشی زمین های پالایشگاه و پتروشیمی
 • استحکامات و حفاظ های امنیتی مراکز نظامی
 • دیوارکشی زمین های کشاورزی و باغات میوه
 • محصور کردن سالن و زمین های ورزشی
 • حصارکشی اطراف ریل قطار
 • حصارکشی منطقه زندگی حیوانات وحشی و قفس حیوانات در باغ وحش
 • ساخت پنل های سه بعدی( منولیت )
 • توری گالونیزه در صنایع غذایی 
 • پروژه های معماری و  طراحی صنعتی
 • و ……

بهترین توری پنجره دوجداره کدام است؟

نصب توری پرسی

انواع توری پرسی

صرف نظر از اینکه نوع سفارش ساخت توری، روی چه مواردی تاکید دارد یا اینکه فنس توری برای چه منظوری استفاده می شود، این محصول در انواع مختلفی تولید شده است. به لحاظ کاربری، قیمت و نوع استفاده هر کدام از این توری ها متفاوت هستند به طور معمول با این تقسیم بندی ها می توان انواع توری را مشخص کرد:

انواع توری بر اساس نوع بافت

 • توری با بافت موج دار حصیری
 • توری با بافت موج دار عادی
 • توری با بافت موج دار هلندی

تقسیم بندی بر اساس مواد اولیه و وزن

 • توری  مشبک سبک وزن
 • توری مشبک سنگین وزن

تقسیم بندی بر اساس شیوه ساخت فنس توری

 • لبه های برش داده شده
 • لبه های ۱۸۰ درجه خم شده
 • لبه های پوشیده شده و محافظت شده با فویل

کدام توری پنجره دوجداره را انتخاب کنم؟ویژگی های باغ حصار

قیمت فنس توری چقدر است؟

با توجه به کاربرد گسترده توری پرسی در صنایع مختلف، محصولات با کیفیت های گوناگون تولید می شود.  از نظر ضخامت، اندازه چشمه های توری، ابعاد و بلدی ارتفاع، وزن و دیگر مولفه ها، تفاوت های زیادی در توری های پرسی دیده می شود. برای مثال ضخامت برخی از سازه ها ۱ میلیمتر است اما این ضخامت تا ۱۶ میلیمتر نیز قابل تغییر است. همه این تغییرات روی کیفیت و قیمت ها تاثیر می گذارد. به طور کلی دو عامل تاثیر مستقیم روی هزینه ساخت توری دارند:

الف- اندازه و ابعاد توری پرسی : هر چقدر بزرگ تر باشد هزینه ها نیز بیشتر خواهد شد.

ب- وزن و ضخامت توری: با توجه به نیاز در هر سفارش متفاوت است. وزن و ضخامت بیشتر به معنای استحکام بیشتر و قیمت بالاتر است.

قیمت نصب توری پرسی

استفاده از این توری ها در صنایع مختلف بسیار زیاد است شاید بحث حصارکشی و حفاظ امنیتی فنس توری ها بیشتر در بین عموم شناخته شده باشد. اغلب سفارش های شخصی مربوط به دیوار حفاظ باغ و ویلا یا مجتمع های مسکونی است. برای نصب دیوار حفاظتی و حصار کشی از پایه های فلزی استفاده می شود. با توجه به طول اجرای فنس در فواصل مشخص، پایه ها بر روی زمین نصب می شود. فنس به صورت رولی برای نصب بر روی پروفیل پایه در محل، استفاده می شود. در این موارد معمولا دستمزد اجرای کار به صورت متری محاسبه می شود. هر چقدر ابعاد زمین بزرگ تر باشد، هزینه ها نیز افزایش خواهد داشت.

نصاب ماهر با در نظر گرفتن فاصله پایه ها، متراژ اجرای حصار، سختی و دشواری محل نصب و برخی ملاحظات می تواند در مورد هزینه ها تصمیم گیری کند. براورد نهاییی پس از بازدید و بررسی محل انجام می شود.

بهترین توری پنجره کدام است؟

هزینه نصب حفاظ حصار

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

در هوم سرویز همه قیمت ها شفافه و رایگان میتونید سفارش ثبت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

تعرفه های نصب توری پنجره هوم سرویز

نوع توری(به روز رسانی سال 99)از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
ساخت و نصب توری ثابت(متر مربع)200000 250000
ساخت و نصب توری لولایی(متر مربع)220000 270000
ساخت و نصب توری پلیسه ای(متر مربع)300000 330000
ساخت و نصب توری ریلی (متر مربع)240000 290000
تعمیرات
توافقی

خدمات نصب و تعمیر توری پنجره در تهران

ساخت و نصب انواع توری پنجره ثابت، لولایی، ریلی، پلیسه ای، ثابت و متحرک از خدماتی است که هوم سرویز در سطح تهران بزرگ ارائه می دهد. سفارش گیری برای این سرویس در همه ایام سال انجام می شود. انواع توری های حفاظ برای درب بالکن، پاسیو و پنجره دوجداره با متریال با کیفیت ساخته می شود. حداقل سفارش برای یک متر، در نظر گرفته شده و مبنای قیمت گذاری متر مربع است. جهت ثبت سفارش از طریق اپ هوم سرویز اقدام کنید. ثبت درخواست رایگان است و هزینه ها بعد از اندازه گیری درب و پنجره به طور دقیق و شفاف اطلاع رسانی خواهد شد. این سرویس به صورت تضمین شده در همه مناطق تهران سفارش می پذیرد. به رایگان سفارش دهید و بعد از تحویل، در صورت رضایت از کیفیت کار، هزینه را پرداخت کنید.

جهت ثبت سفارش رایگان سرویس نصب توری پنجره از اپلیکیشن هوم سرویز استفاده کنید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا