تعمیرات و خدمات فنی

توری قفس مشبک

نگهداری پرندگان، یکی از سرگرمی‌هایی است‌که بشر از دیرباز تاکنون داشته است. گاه برای سرگرمی و گاه برای پرورش پرندگان آن‌ها را در قفس نگه می‌دارد. توری قفس پرندگان از آن دست ابزاری است که به پرورش دهندگان حیوانات کمک می‌کند تا به راحتی پرندگان را نگه دارند.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

همه‌ی کسانی که از پرندگان نگهداری می‌کنند به خوبی می‌دانند که نصب توری برای قفس پرندگان، می‌تواند بخش اصلی نگهداری پرندگان باشد. اگر این توری‌ها به درستی و با دقت نصب نشوند نمی‌توانند به خوبی از پرندگان محافظت کنند.

این توری‌ها فقط برای قفس پرندگان کاربرد ندارند. بلکه برای محوطه سازی و طراحی و دیزاین باغچه نیز می‌توانید از این توری‌ها استفاده کنید. 

توری چیست

توری شبکه‌ای فلزی است که از بافته‌ شدن مفتول‌های سیمی، برش یا کشش ورق فولادی به یکدیگر تشکیل می‌شود. طول و عرً این ورق‌ها می‌تواند بسیار متنوع باشد. این توری‌ها وزن بسیار کمی دارند. در نتیجه می‌توان از آن‌ها برای مصارف متعددی استفاده کرد.

می‌توانید از خاصیت سیم‌های مفتول استفاده کنید. این توری‌های برای ساخت محوطه‌های کوچک استفاده می‌شود. با استفاده از این محوطه می‌توان هم امنیت را تامین نمود هم جلوه‌ی بصری‌ محیط را نیز از بین نبرد.

چشمه‌ی توری

هر ورق توری دارای شبکه‌های هم اندازه‌ای است که ابعاد مختلفی دارند. این ابعاد می‌تواند سفارشی باشد. اما از ابعاد ۱*۱ ، ۳*۳ و ابعاد مختلف دیگری دارند که برای مصارف گوناگون از توری‌ها با چشمه‌های مختلف استفاده می‌شود.

شکل این چشمه‌ها می‌توان در مختلف باشد. ۶ ضلعی، متوازی‌الاضلاع، لوزی یا هر شکل هندسی دیگری باشند.

اگر توری را دیدید که دارای چشمه‌های دایره‌ای هستند بدانید این توری ورق یک دستی بوده است که با عملیات قالب زنی این دایره‌ها در آن ایجاد شده است.

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
ساخت و نصب توری ثابت(متر مربع)230000270000
ساخت و نصب توری لولایی(متر مربع)240000
280000
ساخت و نصب توری پلیسه ای(متر مربع)330000
360000
ساخت و نصب توری ریلی (متر مربع)310000
340000
ساخت و نصب توری مرغی (جلوگیری از ورود پرندگان) هر متر مریع
400000
ساخت و نصب توری پلیسه ای با فریم رنگی (طرح چوب، قهوه ای، مشکی، سفید، انادایز)
توافقی
تعمیرات
توافقی

توری قفس پرندگان چیست؟

توری قفس پرندگان بیشتر برای ساخت قفس پرندگان در ابعاد بزرگ کاربرد دارد. این قفس‌ها بیشتر صنعتی هستند و تعداد زیادی پرنده را در خود جای می‌دهند. 

از نظر ظاهری این قفس‌ها نیز دارای چشمه‌های هستند که ابعاد متفاوتی دارند. چشمه‌‌های ۳*۳ یکی از این ابعاد است. اما اندازه‌های متنوع دیگری نیز  دارند. 

برای این‌که بتوانید با استفاده از توری مش گالوانیزه قفس پرندگان را بسازید، حتما در ابتدا باید تعداد پرندگان و پس از آن فضایی که قرار است پرندگان در آن قرار بگیرند را تعیین کرده و سپس با توجه به ابعاد به دست آمده قفس توری را تهیه نمایید.

این توری‌های مشبک را به یکدیگر جوش می‌زنند و ضخامت مفتول در این توری‌ها از ۲و نیم تا ۴ میلیمتر متغیر است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب توری هم ارائه میده؟

برای اینکه بتوانید قفسی بسازید که از هر جهت کیفیت داشته باشد، بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید.

جنس توری

توری
توری پرسی

بهتر است جنس توری که برای ساخت قفس در نظر می‌گیرید، حتما از مش گالوانیزه باشد. این جنس از ورق‌ها در طی زمان طولانی زنگ نمی‌زند و خراب می‌شود. اما توری قفسی که با استفاده از توری مرغی ساخته شده باشد، طولی نمی‌کشد که خراب می‌شود. 

از آن مهم‌تر باید به قطر این توری نیز توجه کنید. اگر تعداد پرندگان در قفس زیاد باشد، باید حتما از توری‌هایی با قطر بیشتر استفاده کنید که توانایی نگه‌داری همه‌ی پرندگان را داشته باشد.

 این فواصل از آن جهت است که  فضولات از دستگاه خارج می‌شود.

در ادامه توضیح خواهیم داد که این توری‌ها بر اساس متریال ساخته شده به دو دسته مفتولی و ورقه‌ای تقسیم‌بندی می‌شوند.

سایز پرندگان

اگر قرار است در ساخت قفس از توری استفاده کنیم، بهتر است به جثه‌ی پرندگانی که در آن قرار می‌گیرند توجه کنید. پرندگانی با جثه‌ی کوچک باید درون توری‌هایی قرار گیرند که چشمه‌هایی با ابعاد کوچک‌تری دارد. 

برای این پرندگان بهتر است از توری جوشی مشبکی استفاده کنیم که ابعاد چشمه‌های آن حدودا ۱*۱ باشد. مفتول ۱ میلیمتر و کم‌تر از آن زیر برای جوش زدن این توری‌ها بسیار مناسب هستند.

کف قفس

کف قفس پرندگان نیز باید از توری‌های مخصوصی باشد. این توری‌ها باید شیب داشته باشند. البته حداکثر شیب این پرندگان باید ۱۰ درجه باشد. شیب بیشتر از این می‌تواند موجب انباشته شدن پرندگان در یک ناحیه باشد. این امر موجب شکسته شدن تخم مرغ‌ها می‌شود.

این توری‌ها باید از خطوط موازی تهیه شده باشد که فاصله ۱و نیم سانتیمتری داشته باشند. این فاصله تضمین می‌کند ضمن گیر نکردن پای مرغ در  آن فضولات نیز از آن عبور می‌کنند.

وزن

هنگام خرید حتما به وزن توری که می‌خرید دقت کنید. بهتر است وزن آن با مصرفی که برایش در نظر گرفته‌اید تناسب داشته باشد. چنانچه پرندگان یا مصالحی که بر روی  این توری‌ها قرار می‌گیرند وزن زیادی داشته باشند باید از توری‌های مقاوم‌تری استفاده کرد. اما برای پرندگان کوچک‌تر و مصالح ظریف‌تر از توری‌های سبک‌تر استفاده می‌شود.

انواع توری قفس

توری قفس‌ها انواع مختلفی دارند. بسته به نوع استفاده‌ای که دارید می‌توانید از هرکدام از این توری‌ها استفاده کنید. توری‌ها را بر اساس متریالی هم که دارند تقسیم بندی می‌کنند. این توری‌ها به دو بخش توری‌های مفتولی و ورقه‌ای تقسیم‌بندی می‌شوند. اما آن‌ها را از لحاظ شکل ظاهری و کاربردی که دارند نیز به دسته‌های مختلف دیگری تقسیم بندی می‌کنند که در زیر به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

توری مرغی

توری ضعیف
وزن توری

توری مرغی، فنچی یا  ۶ ضلعی همگی نام یک‌محصول است که دارای چشمه‌های ۶ ضلعی است. هر کدام از این چشمه‌ها حدود ۳/۴ اینچ اندازه دارند.

این توری‌ها مناسب قفس‌های موقت هستند زیرا مقاومت کمتری در برابر رطوبت دارند. از طرفی اگر پرنده چندین بار از آن بالا برود، شکل اولیه‌ی توری خراب شده و فرم اصلی خود را از دست می‌دهد.

از توری‌های مرغی برای ساخت قفس پرندگان استفاده می‌شود. اما کاربردهای دیگری نیز دارند. از این توری‌ها برای پوشش سقف سوله‌ها نیز استفاده می‌کنند. زیر سازی پلاستر و گچ نیز از دیگر مواردی است که از توری مرغی استفاده می‌شود.

مشبک

این توری‌ها به توری فنچی یا بلدرچینی معروف هستند. این توری جوشی رولی است و مفتول آن ۰.۸ تا ۱ میلیمتر است.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب توری هم ارائه میده؟

ابعاد چشمه‌های این ورقه‌ها به اندازه‌ای کوچک است که‌منتسب نگهداری فنچ یا قناری و پرندگان کوچک دیگر است. این توری‌ها اغلب از جنس گالوانیزه بوده و بسیار محکم می‌باشند.

این توری‌ها هم زیبایی دارند و هم از استحکام لازم برخوردار هستند.

توری‌ گالوانیزه

توری‌های گالوانیزه در برابر شستشو بسیار مقاوم هستند. می‌توانید آن‌ها را به راحتی بشویید.از همه مهم‌تر می‌توانید اندازه‌ی چشمه‌های این توری‌ها را نیز سفارش دهید.

توری حصاری

توری حصاری
توری حصاری

این توری‌ها دارای اشکال  لوزی هستند و سیم های مفتول به یکدیگر قلاب شده‌اند. از این توری‌ها همانطور که از نامشان برمی‌آید برای حصاری کشی اطراف ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

مفتولی که در این توری‌ها استفاده می‌شود اغلب بین ۲ تا ۳ سانتی‌متر قطر دارند و چشمه‌ها بین ۵ تا ۸ سانتیمتر متغیر هستند.

توری گابیون

این توری تنها تفاوتی که با نوع مرغی دارد در بافت چشمه‌های آنان است. در این نوع توری‌ها مفتول سه بار تابیده می‌شوند و د  نتیجه چشمه‌ها را تشکیل می‌دهند. اغلب این توری‌ها از جنس گالوانیزه هستند. این توری‌ها اغلب برای سنگ چینی استفاده می‌شوند

توری فرنگی

این توری نسخه‌ی کوچک‌تر توری گابیون است که به همین دلیل به آن بچه گابیون نیز گفته می‌شود. از این توری برای حفاظ ساختمان‌های در حال ساخت استفاده می‌شود که از ریزش مصالح جلوگیری می‌کند.

توری پرسی

این نوع توری در دسته‌ی مش‌های فولادی قرار می‌گیرد. اغلب این مش‌ها دارای شبکه‌های مربعی شکل هستند. از این توری‌ها د  سرندها و الک‌های صنعتی و ساخت قفس پرندگان استفاده می‌شود.

کاربرد

  • از توری‌ها برای ساخت قفس پرندگان استفاده می‌شود.

  • حفاظت از ملک‌ها و حریم‌های شخصی

  • استحکام ساختمان‌ها

  • حفظ ایمنی افراد در مقابل ریزش مصالح

  • محوطه سازی و دیزاین باغچه

کلام آخر

توری‌ها از آن دست ابزاری هستند که در بسیاری از جنبه‌ها استفاده و کاربرد دارند. از نگهداری و پرورش حیوانات و پرندگان تا ساختن ساختمان‌ها می‌توانید این توری‌ها را در شکل‌ها و ابعاد مختلف ببینید.

استفاده از این توری‌ها بسته به محل مورد استفاده بسیار می‌تواند متفاوت باشد. نصب این توری‌ها کار آسانی نیست و نیازمند دستگاه‌ها و تخصص در این زمینه هستند. شما به تنهایی نمی‌توانید از این توری‌ها استفاده کنید و قفس یا حصاری درست کنید که محکم باشد. مگر اینکه از متخصصین این امر بخواهید تا به کمک شما بیایند.

اگر اکنون به فکر رفتید که چه کار می‌توانید انجام دهید باید بگوییم نگران نباشید. هوم سرویز اینجاست تا به شما کمک کند تا توری‌های خود  را محکم نصب کنید. حتی برای کاربردهای دیگری نیز می‌توانید از هوم سرویز کمک بگیرید. کافی است با ما تماس بگیرید.

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب توری تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا