لوازم خانگی

تعمیر پنکه سقفی در تهران ✔️ تعمیر انواع پنکه سقفی و رومیزی

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

این روزها با وجود تجهیزات خنک کننده مدرن، هنوز هم انواع پنکه سقفی و زمینی از لوازم حنک کننده محبوب در بسیاری از خانه ها هستند. انواع پنکه دیواری، زمینی، ایستاده و سقفی با طرح های متنوع و تجهیزات روشنایی زینت بخش دکوراسیون داخلی منازل هستند. پنکه ها گرمای طاقت فرسای تابستان را قابل تحمل می کنند و هوا را خنک و دلچسب تر می کنند. خراب شدن پنکه ها در روزهای گرم اصلا چیز خوشایندی نیست. از کار افتادن پنکه یک مشکل بزرگ است و باید به سرعت برای تعمیر پنکه سقفی و زمینی اقدام کرد.

نصب و تعمیر پنکه در تهران

خدمات نصب و تعمیر پنکه هوم سرویز از کاربردی ترین سرویس ها در روزهای گرم تابستان است. تعمیر پنکه رطوبت ساز، تعمیر پنکه زمینی، تعمیرات پنکه رومیزی، تعمیرات پنکه ایستاده، تعمیر پنکه پایه دار، پنکه دیواری ، تعمیر پنکه سقفی لوستری ، تعمیر پنکه پارس خزر در تهران، تعمیرات پنکه جنرال، تعمیر پنکه پایه بلند ، تعمیر پنکه سانی، تعمیر پنکه ارشیا، تعمیر پنکه توشیبا ، تعمیرات پنکه میدیا و … تعمیرات لوازم خانگی هوم سرویز توسط تکنیسین متخصص و با تجربه انجام می شود.

آموزش تعمیر کولر گازی و اسپلیت

نصب و تعمیر پنکه در تهران

عیب یابی و تعمیر پنکه سقفی

تعمیر پنکه پایه دار، تعمیرات پنکه ایستاده، تعمیر پنکه سقفی لوستری، تعمیرات پنکه رومیزی، تعمیر پنکه زمینی، تعمیر پنکه پایه بلند و دیگر تعمیرات لوازم خانگی برقی نیاز به دانش فنی و تجربه عملی دارد. قبل از اینکه تعمیرات پنکه را شروع کنید به فکر پیدا کردن مشکل و علت خرابی یا از کار افتادن پنکه باشید.. علت یابی خرابی پنکه خیلی مهم است و می تواند کار تعمیرات را ساده تر کند. در ادامه برخی از مشکلات رایج که موجب از کار افتادن و یا بد کار کردن پنکه های سقفی می شود را بررسی می کنیم.

  • با روشن شدن پنکه، فیوز می پرد

اگر به محض روشن کردن پنکه، فیوز از مدار خارج شده و برق ساختمان قطع می شود، قطعا مشکل یکی از این موارد است که باید تک تک بررسی شود.

اشتباه در مدار

اشتباه در بستن مدار علت اصلی پریدن فیوز و قطع شدن جریان برق است. نصب و تعمیر پنکه سقفی یک کار حرفه ای است اگر مدار را اشتباه بسته اید از یک حرفه ای کمک بگیرید.

هزینه سرویس کولر آبی در هوم سرویز چقدر است؟

هزینه تعمیر پنکه سقفی لوستری

معیوب شدن خازن

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر پنکه هم ارائه میده؟

هر نوع جریان اضافی برق منجر به تحریک فیوز می شود که نتیجه آن قطع شدن برق ساختمان است. برای مثال خرابی عایق بین صفحات خازن موجب می شود تا خازن جریان خیلی زیادتری را از شبکه بکشد.

سوختن موتور

هر گونه اتصال در سیم پیچ های موتور موجب جریان اتصال کوتاه در آن می شود و فیوز با قطع برق، مشکل را کنترل می کند. اگر سرعت موتور کم شده یا موقع کارکرد پنکه داغ می شود شاید مشکل از موتور باشد. در این صورت صدای موتور موقع روشن شدن پنکه شنیده می شود. برای تعمیر پنکه سقفی در صورت سوختن موتور با واحد تعمیرات پنکه هوم سرویز تماس بگیرید.

  • پنکه سقفی اصلا روشن نمی شود

اگر برق ورودی به دستگاه جریان دارد و کلید برق هم سالم است حتما مشکل در جای دیگری است. برای تعمیر پنکه سقفی ابتدا علت روشن نشدن آن را پیدا کنید. اگر در انتقال فاز از کلید ورودی مشکلی پیش بیاید، ولتاژ به موتور دستگاه نمی رسد و با زدن کلید پنکه سقفی کار نمی کند. برای حل این مشکل باید درب کلید را باز کرد و مشکل قطعی و یا عیب کلید را برطرف کرد. در صورتی که در زمینه تعمیرات لوازم خانگی برقی تجربه ای ندارید با ما تماس بگیرید. قطع شدن برق مدار به هر علتی که باشد این مشکل را ایجاد می کند گاهی سوختن کامل موتور هم با توجه به نرسیدن ولتاژ به موتور، با قطعی برق همراه است.

تعمیر و تعویض کولر آبی یا گازی

آموزش تعمیر پنکه سقفی

  • کلیدهای پنکه خراب است

سیم پیچ های متفاوتی به حالت سری کنار یکدیگر قرار گرفته اند که هر کدام به یکی از دکمه های کلید متصل است. اگر دکمه اول و دوم کار می کند ولی بقیه دکمه خراب است تعمیر پنکه سقفی را با عیب یابی کلیدها شروع کنید. با یک دستگاه دیجیتالی می توانید صحت کارکرد سیم پیچ های کلید را آزمایش کنید. تعمیر برد پنکه نیاز به دانش فنی و تجربه دارد.

  • صدای دستگاه زیاد است

شنیدن صدا در هنگام کارکرد پنکه سقفی مشکل مهمی است. به محض شنیدن صدای ناهنجار دستگاه را خاموش کنید تا صدمه بیشتری وارد نشود. اتصال کلاف های موتور و درگیری میدان های مغناطیسی می تواند مشکل سر و صدای ناهنجار در موقع کار کردن پنکه را ایجاد کند. برای تعمیر پنکه سقفی وقتی صدایی شبیه به صوت یا سایش آهن می دهد، نگاهی به بلبرینگ ها بیندازید. با تعویض بلبرینگ ها به طور قطع مشکل صدای اضافی در حین کار کردن پنکه هم حل می شود. از روی پوسته خارجی بلبرینگ می توانید مشخصات آن را پیدا کنید. کافیست یک بلبرینگ با همین مشخصات را خریداری کرده و قطعه معیوب را تعویض کنید.

هزینه تعمیر پنکه سقفی

  • پنکه سقفی روشن شده ولی حرکت نمی کند

گریپاژ موتور این مشکل را ایجاد کرده است. ابتدا با دست پروانه ها را حرکت دهید اگر چرخش پروانه ها سخت و یا غیر ممکن باشد، مشکل همین گریپاژ کردن موتور است. نیم سوز شدن موتور، ایراد در خازن ها و سیم پیچی اصلی نیز می تواند این مشکل را به وجود آورد. در این صورت نیاز به کمک دارید و به تنهایی نمی توانید همه کارهای تعمیراتی را به تنهایی انجام دهید. خدمات تعمیر پنکه سقفی ، تعمیر پنکه پایه بلند و تعمیرات پنکه رومیزی هوم سرویز در همه محله های تهران فعال است.

  • موتور پنکه داغ می کند

خراب شدن بلبرینگ ها موجب می شود تا سرعت پنکه کاهش پیدا کند و موقع کار کردن صدای خشنی از موتور شنیده شود. این صدا ناشی از اصطکاک بلبرینگ هاست که داغ شدن بیش از حد موتور را به همراه دارد. برای تعمیر پنکه سقفی لازم است تا بلرینگ ها عوض شود. در برخی موارد نیم سوز شدن موتور هم موجب کاهش مقاومت سیم پیچ ها می شود که در نتیجه جریان برق بیشتری از موتور عبور می کند و موتور داغ می شود.

برای اطلاع از قیمت نصب و تعمیر پنکه هوم سرویز با ما تماس بگیرید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی نصب و تعمیر پنکه تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام یه پنکه ایستاده دارم سرعتش کم شده بود بهم گفتن روغن کاری کنم بعد خیلی خوب شد سرعتش هم مث اول شد ولی فقط یکی دوروز خوبه بعدش دوباره روغن میخاد باید چکارکنم میتونید راهنمایی کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا