لوله کشی و تاسیسات

آشنایی با انواع اتصالات لوله کشی ساختمان

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

خدمات لوله کشی از مهم ترین کارهای ساختمانی است. این روزها علاوه بر لوله کشی آب سرد و گرم اغلب ساختمان های مسکونی دارای لوله کشی شوفاژ و لوله کشی گاز هم هستند. برای اینکه تاسیسات و لوله های ساختمان طول عمر بیشتری داشته باشد لوله کش حرفه ای از اتصالات لوله کشی با کیفیت و مرغوب استفاده می کند. اغلب مشکلات نشتی یا ترکیدگی لوله ها مربوط به استفاده از متریال نامرغوب است. تعمیرات لوله کشی هزینه زیادی دارد و با کمی دقت می توان مانع هزینه های اضافی در آینده شد.

خدمات لوله کشی ساختمان

معمولا به هنگام ساخت بنا تاسیسات و لوله کشی ها هم کار می شود. انواع لوله کشی پلی اتیلن و لوله کشی نیوپایپ در ساختمان های جدید به کار می روند که طول عمر تاسیسات را افزایش می دهند. اما تعمیرات لوله کشی مربوط به بعد از ساخت بنا است. گاهی به دلیل پایین آوردن هزینه ها از مواد نامرغوب و اتصالات لوله کشی بی کیفیت استفاده می شود. در این صورت توان تحمل و مقاومت لوله های ساختمان بسیار پایین آمده و دیر یا زود لوله ها دچار نشتی یا شکستگی می شوند.

سیستم لوله کشی ساختمان و تعمیرات لوله کشی ساختمان

قیمت اتصالات لوله کشی

تعمیرات لوله کشی

کاهش هزینه های ساخت و ساز در ابتدا به نظر ایده مناسبی است ولی خیلی زود سازه با مشکل روبرو می شود. در نظر داشته باشید که هزینه تعمیرات لوله کشی بسیار بیشتر از قیمت تهیه اتصالات لوله کشی مرغوب است. بنابراین با کاهش جزئی در هزینه ها در آینده ای نه چندان دور می بایست بهایی بیشتر برای تعمیر و ترمیم خرابی ها بپردازید. با درنظر گرفتن هزینه تعمیرات لوله کشی ساختمان و قیمت دستمزد لوله کش، منطقی است که از ابتدا متریال با کیفیت برای تاسیسات به کار گرفته شود.

انواع اتصالات لوله کشی ساختمان

اتصالات همان لوازمی هستند که برای بسط و وصل کردن لوله ها به کار می روند. اهمیت اتصالات لوله ها در مواردی که نیاز به تعمیرات لوله کشی باشد، مشخص می شود. زیرا موقع خرابی با باز کردن این اتصالات می توان به راحتی لوله ها را تعویض کرد. در همه لوله کشی های آب، گاز، شوفاژ و … همیشه از اتصالات استفاده می شود. برخی از اتصالات لوله کشی ساختمان عبارتند از:

اصول لوله کشی فاضلاب ساختمان

اتصالات مغزی

مغزی ها همان قطعات کوتاهی هستند که برای اتصال دو قطعه استفاده می شوند. انواع مغزی در مواردی که هدف تغییر قطر لوله ها باشد نیز به کار می روند. البته نوعی لوله مغزی هم برای اتصالات لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد که با مغزی معمولی تفاوت دارد. لوله مغزی حداکثر ۳۰ سانتی متر و دارای دو سر رزوه کاری شده است. انواع مغزی در دو نوع متفاوت تولید شده که عبارتند از:

دستمزد لوله کشی ساختمان

 • الف- مغزی روپیچ توپیچ
 • ب- مغزی روپیچ ساده

درپوش لوله ها

لوله کش با نگاه کردن به مسیر لوله ها و نوع لوله کشی ساختمان مشخص می کند که چه نوع اتصالات لوله کشی برای هر بخش مورد نیاز است. معمولا قبل از تعمیرات لوله کشی هوم سرویز براورد دقیق ابزار و اتصالات انجام شده و به کارفرما اطلاع داده می شود. یکی از اتصالات بسیار مهم در لوله کشی ساختمان درپوش لوله است. این درپوش ها برای انسداد لوله ها و انشعابات به کار می رود. انواع درپوش لوله در ۲ نوع وجود دارد:

 • الف-درپوش لوله چارگوشه: مخصوص لوله هایی با قطر کم
 • ب-درپوش لوله شش گوشه: مخصوص لوله های قطورتر

مهره ماسوره

پرکاربردترین نوع اتصالات لوله کشی همین مهره ماسوره است. این ابزار کاربردی با توجه به رزوه نر و مادگی روی دو لوله ای که برای اتصال آماده شده اند جفت شده و توسط واسط ارتباطی لوله ها را به هم وصل می کنند. سه قسمت نری، مادگی و واسط ارتباطی در مهره ماسوره وجود دارد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات لوله کشی آب و فاضلاب هم ارائه میده؟

سه راهی اتصال لوله ها

مسیر لوله کشی ساختمان همیشه مستقیم نیست و لازم است تا انشعابات زیادی در تاسیسات لوله کشی انجام شود. برای انشعابات فرعی در لوله کشی ساختمان از این ابزار استفاده می شود. سه راهی ها در همه قسمت های تاسیسات لوله کشی آب سرد و گرم ، لوله کشی شوفاژ و … وجود دارند. انواع سه راهی اتصال برای مصارف گوناگون تولید شده اند که عبارتند از:

 1. سه راهی تبدیل
 2. سه راهی معادل
 3. سه راهی ۴۵ درجه

اتصالات لوله کشی مرغوب

چهار راهی اتصال

برای ایجاد انشعاب در لوله هایی با قطر بیشتر از چهار راهی اتصال استفاده می شود. عملکرد و نحوه کار با این ابزار مشابه سه راهی اتصال است. البته مورد استفاده چهارراهی ها در تاسیسات لوله کشی بسیار محدودتر است.

بوش در اتصالات لوله کشی

لوله کش حرفه ای برای اتصال لوله هایی که دندانه دار هستند از ابزاری به نام بوش استفاده می کند. داخل هر بوش به صورت دندانه دار است و می تواند اتصال کامل ایجاد کند. ۳ نوع بوش برای لوله کشی ساختمان استفاده می شود که عبارتند از:

 • الف- بوش ساده: ان ابزار از ریخته گری چدن و به شکل استوانه ساخته می شود.
 • ب- بوشن رو پیچ توپیچ: برای اتصال قطعاتی که دارای دو سر متفاوت هستند به کار می رود معمولا یک سر از داخل و دیگری از روی کار دارای دنده است.
 • ج- بوش تبدیل: دو سر این ابزار اتصال از لحاظ قطر یکسان نیست. بوش تبدیل از اتصالات لوله کشی برای اتصال قطعاتی است که دارای قطر متفاوت هستند.

لوله کشی شبانه روزی

اتصالات زانویی

از زانویی وقتی استفاده می شود که لوله کش قصد تغییر جهت لوله کشی در یک مسیر مشخص را دارد. با توجه به زاویه ای که برای تغییر مسیر مورد نیاز است زانویی مناسب انتخاب می شود. انواع زانویی در اتصالات لوله کشی عبارتند از:

 1. زانویی ۹۰ درجه
 2. زانویی ۴۵ درجه
 3. زانویی تبدیل

فلنچ و واشر در لوله کشی ساختمان

فلنچ ها یکی از مهم ترین اتصالات لوله کشی ساختمان هستند که لوله کش ها از آن استفاده می کنند. معمولا فلنج با واشر آب بندی می شود ولی در صورت جوشکاری در محل اتصال نیازی به آب بندی با واشر نیست.

لوله کشی شبانه روزی

خدمات لوله کشی ساختمان هوم سرویز شامل لوله کشی پلی اتیلن، تعمیرات لوله کشی ساختمان، لوله کشی آب ساختمان، لوله کشی شوفاژ روکار، لوله کشی گاز خانگی، لوله کشی نیوپایپ می باشد. تیم حرفه ای لوله کش در همه محلات تهران به صورت شبانه روزی فعالیت دارد.

جهت ثبت سفارش سرویس لوله کشی از اپ هوم سرویز استفاده کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی لوله کشی آب و فاضلاب تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا