تعمیرات و خدمات فنی

چگونه طرح و مدل کابینت آشپزخانه ایرانی را انتخاب کنیم؟

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

تنوع در طرح ومدل کابینت آشپزخانه ایرانی خیلی زیاد است. همین موضوع باعث سر در گمی و دشواری در انتخاب بهترین کابینت برای آشپزخانه شده است. با توجه به اینکه قیمت کابینت آشپزخانه چندان پایین نیست باید با دقت بیشتری طرح، جنس و مدل کابینت را انتخاب کرد. یکی از چالش های جدی هماهنگی بین کابینت آشپزخانه و دیگر لوازم است. برای اینکه دکوراسیون آشپزخانه به زیبایی هر چه تمام تر دیده شود باید حتی کوچکترین موارد را هم در نظر بگیرید. آشپزخانه های ایرانی تنها محلی برای طبخ غذا نیستند بلکه اغلب به عنوان اتاق ناهارخوری هم استفاده می شوند. از همه مهمتر اینکه افراد خانواده ساعات زیادی را در این فضا دور هم جمع شده و گفتگو می کنند به این ترتیب آشپزخانه نقش اتاق نشیمن و هال را هم ایفا می کند. بنابراین دکوراسیون آشپزخانه اهمیت بیشتری پیدا می کند.

انتخاب مدل کابینت آشپزخانه ایرانی

حتی اگر بهترین یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، اجاق گاز، لوازم برقی و ... را هم داشته باشید، بدون کابینت آشپزخانه هنوز یک وسیله کلیدی را کم دارید. کابینت ها نقش بسیار مهمی در نظم فضای آشپزخانه دارند. حتی اگر اندازه آشپزخانه بزرگ هم باشد نمی توانید بدون کابینت آن را چیدمان کنید. کابینت آشپزخانه های کوچک که بزرگترین عنصر حیاتی در آن است. مهم ترین نکات در طراحی کابینت آشپزخانه عبارتند از:

چرا باید نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه را یاد بگیریم؟

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه ایرانی

  • استفاده بهینه از فضا و طراحی کابینت

هر مدل کابینت آشپزخانه ایرانی برای یک فضای خاص طراحی می شود. اصل مهم در طراحی کابینت آشپزخانه اینست که هیچ فضایی بدون استفاده باقی نماند. در آشپزخانه های کوچکتر می توان برای افزایش سطح از کابینت های دیواری بلندتر و تا سقف استفاده کرد. حتی اگر فضای بزرگتری هم دارید نباید هیچ مکانی را بدون استفاده و به اصطلاح پرت بگذارید. آشپزخانه های ایرانی کاربردی ترین فضای منزل هستند و هر یک وجب آن باید به خوبی مورد استفاده قرار گیرد.

  • جاگذاری صحیح کابینت در فضای آشپزخانه

برای اینکه مدل کابینت آشپزخانه ایرانی بیشترین کاربرد را داشته باشد باید تعیین فضای کابینت با توجه به کاربری باشد. در واقع کابینت ها نباید دست و پا گیر باشند بلکه باید بتوانند نظم و آرامش را در محیط ایجاد کنند. برای مثال طراحی کابینت آشپزخانه برای جای ادویه ها را در نظر بگیرید، جای ادویه جات حتما باید در نزدیکی اجاق گاز باشد تا به راحتی بتوان از کابینت استفاده کرد. یا تصور کنید همیشه بالای سینک ظرفشویی، کابینت مخصوصی برای قرار دادن ظروف شسته شده وجود دارد. این ترتیب را نمی توان به هم زد زیرا نظم حاکم بر آشپزخانه بر هم می خورد و کابینت کاربردی نیست.

جدیدترین طرح کابینت آشپزخانه در دکوراسیون آشپزخانه لوکس

مدل کابینت آشپزخانه ایرانیمدل کابینت آشپزخانه ایرانی
  • کابینت آشپزخانه دیواری

برای جبران کمبود فضا در آشپزخانه می توان کابینت های دیواری را تا سقف ادامه داد. اما اگر در مدل کابینت آشپزخانه ایرانی فکری باری جایگذاری لوله هود نشده باشد، به مشکل بر می خورید. به طور معمول لوله هود از بالای کابینت خارج شده و به خروجی می رسد. وقتی کابینت دیواری تا ارتفاع سقف را پوشش می دهد، فضای لوله هود اشغال می شود. یک مشکل دیگر هم بحث زیبایی و خوش قواره بودن کابینت ها است. اگر ارتفاع درب کابینت خیلی زیاد است می توان برای زیبایی از طرح های دو پله ای برای یونیت دیواری استفاده کرد تا شکل ظاهری کابینت شکیل تر باشد. تنها نکته مهم کابینت بالای گاز است که در واقع برای هود در نظر گرفته می شود. ارتفاع مناسب هود برای ایمنی در آشپزخانه همان اندازه استاندارد است و نمی توان این ارتفاع را تغییر داد.

  • کانتر آشپزخانه ایرانی جدید

انواع مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید برای قسمت کانتر تنوع زیادی را عرضه کرده است. الزامی به استفاده از متریال ساخت کابینت آشپزخانه در میز کانتر نیست و می توانید طیف وسیعی از مصالح را استفاده کنید. مدل اپن ام دی اف ، کانتر با میز سنگی، صفحه روی کابینت و کانتر هماهنگ و با چوب، کانترهای پی وی سی و .....همگی بخشی از طراحی آشپزخانه مدرن ایرانی می توانند باشد. در آشپزخانه های کوچکتر کانتر به عنوان میز ناهارخوری هم مورد استفاده قرار می گیرد که ایده جالبی است اما یک مشکل وجود دارد. ارتفاع کانتر به اندازه کابیت زمینی و ۹۰ سانتیمتر است در حالیکه ارتفاع میز ناهارخوری ۸۰ سانتی متر است. علت بلندی کانتر اینست که اساسا کانترها برای استفاده در حالت ایستاده طراحی شده اند در صورتی که میز ناهارخوری ارتفاع مناسب برای نشستن روی صتدلی را دارد.

مزایا و معایب کابینت های گلاس سفید

مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید

مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید

متریال ساخت و طراحی کابینت آشپزخانه هم خیلی متنوع است.یکی از مدل های شیک نظیر طرح کابینت آشپزخانه mdf، کابینت آشپزخانه هایگلاس سفید قهوه ای، کابینت آشپزخانه سفید، کاینت ممبران، روکش چوبی، کابینت پی وی سی و کابینت چوبی را می توان در آشپزخانه های لوکس دید. یراق آلات کابینت ها هم خودش یک مبحث جدی است. برای اینکه کیفیت ساخت کابینت آشپزخانه بالاتر باشد همیشه از یراق آلات استاندارد و مرغوب تر استفاده می شود. لولا، ریل های کشو، درهای آرام بازشو و دستگیره ها از یراق آلات پر کاربرد در کابینت آشپزخانه هستند. البته کابینت های گلاس مدرن بدون دستگیره هم زیبایی خاصی دارد که بیشتر سلیقه ای است.

کابینت آشپزخانه کاربردی ترین فضا در قلب خانه

مدل کابینت آشپزخانه ایرانی چه قیمتی است؟

دکوراسیون آشپزخانه با طراحی کابینت آشپزخانه مدل جدید، تکمیل می شود. کابینت های گلاس هوم سرویز با توجه به متریال ساخت قیمت متفاوتی از کابینت فلزی دارد. در واقع از قدیم گفته اند "هر چقدر پول بدهی آش می خوری" ! این مثل عین واقعیت است. جنس متریال ساخت تاثیر زیادی روی قیمت کابینت آشپزخانه دارد. گرانقیمت ترین محصول، کابینت چوبی است. استفاده از چوب طبیعی این روزها خیلی کم شده و اغلب از ورق ام دی اف یا ورق هایگلاس با مغزی mdf در تولید انواع مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید استفاده می شود. ارتفاع کابینت زمینی همیشه ثابت است اما اندازه ارتفاع کابینت هوایی یا دیواری بستگی به انتخاب مشتری دارد. کابینت دیواری به طور معول با ارتفاع ۷۰ تا ۹۰ تولید می شود برای اندازه های بلندتر لازم است تا مبلغ بیشتری پرداخت کنید.

 

بیشتر بخوانید
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

 

 

برای ثبت درخواست سرویس ساخت کابینت آشپزخانه از اپ هوم سرویز استفاده کنید.

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن