چگونه طرح و مدل کابینت آشپزخانه ایرانی را انتخاب کنیم؟

طراحی و مدل کابینت آشپزخانه ایرانی های امروزی با کابینت های ساده قدیمی خیلی فرق کرده است. این روزها کابینت ها تنها محفظه ای برای نگهداری از ظروف نیستند بلکه بار اصلی دکوراسیون آشپزخانه را هم بر عهده دارند. در اغلب خانه های آپارتمانی، فضایی بین آشپزخانه و اتاق پذیرایی وجود ندارد و کابینت ها در دید مستقیم هستند. در این صورت خیلی باید در انتخاب طرح درب و تجهیزات کابینت ها دقت کرد. حتی کوچکترین تغییرات هم دور از چشم نمی ماند. برای ساخت کابینت آشپزخانه هم بُعد کاربردی بودن و هم جنبه زیبایی در نظر گرفته می شود. کابینت های مدل جدید حتی در طراحی آشپزخانه های ایرانی نیز کارایی خوبی دارند. می توان سبک و سیاق بومی را در طراحی مدرن ترکیب کرد نتیجه خیلی بهتر از چیزی است که تصور می کنید.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

طراحی کابینت های جدید

تنوع در طرح ومدل کابینت آشپزخانه ایرانی خیلی زیاد است. همین موضوع باعث سر در گمی و دشواری در انتخاب بهترین کابینت برای آشپزخانه شده است. با توجه به اینکه قیمت کابینت آشپزخانه چندان پایین نیست باید با دقت بیشتری طرح، جنس و مدل کابینت را انتخاب کرد. یکی از چالش های جدی هماهنگی بین کابینت آشپزخانه و دیگر لوازم است. برای اینکه دکوراسیون آشپزخانه به زیبایی هر چه تمام تر دیده شود باید حتی کوچکترین موارد را هم در نظر بگیرید. آشپزخانه های ایرانی تنها محلی برای طبخ غذا نیستند بلکه اغلب به عنوان اتاق ناهارخوری هم استفاده می شوند. از همه مهمتر اینکه افراد خانواده ساعات زیادی را در این فضا دور هم جمع شده و گفتگو می کنند به این ترتیب آشپزخانه نقش اتاق نشیمن و هال را هم ایفا می کند. بنابراین دکوراسیون آشپزخانه اهمیت بیشتری پیدا می کند.

انتخاب مدل کابینت آشپزخانه ایرانی

حتی اگر بهترین یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، اجاق گاز، لوازم برقی و … را هم داشته باشید، بدون کابینت آشپزخانه هنوز یک وسیله کلیدی را کم دارید. کابینت ها نقش بسیار مهمی در نظم فضای آشپزخانه دارند. حتی اگر اندازه آشپزخانه بزرگ هم باشد نمی توانید بدون کابینت آن را چیدمان کنید. کابینت آشپزخانه های کوچک که بزرگترین عنصر حیاتی در آن است. لوازم و خرده ریزهای زیادی را می توان در قفسه ها و طبقات کابینت ها جای داد. برای اینکه حداکثر استفاده از فضای آشپزخانه را داشته باشید روی طراحی داخل کابینت، وقت بگذارید. در ادامه با مهم ترین نکات در طراحی کابینت آشپزخانه آشنا می شویم.

چرا باید نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه را یاد بگیریم؟

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه ایرانی

  • استفاده بهینه از فضا و طراحی کابینت

هر مدل کابینت آشپزخانه ایرانی برای یک فضای خاص طراحی می شود. اصل مهم در طراحی کابینت آشپزخانه اینست که هیچ فضایی بدون استفاده باقی نماند. در آشپزخانه های کوچکتر می توان برای افزایش سطح از کابینت های دیواری بلندتر و تا سقف استفاده کرد. حتی اگر فضای بزرگتری هم دارید نباید هیچ مکانی را بدون استفاده و به اصطلاح پرت بگذارید. آشپزخانه های ایرانی کاربردی ترین فضای منزل هستند و هر یک وجب آن باید به خوبی مورد استفاده قرار گیرد. اگر دیوار  خالی برای نصب کابینت وجود ندارد می توانید کابینت های زمینی بیشتری را سفارش دهید. در صورتی که فضای کافی ندارید روی کابینت های دیواری مانور دهید.

  • جاگذاری صحیح کابینت در فضای آشپزخانه

برای اینکه مدل کابینت آشپزخانه ایرانی بیشترین کاربرد را داشته باشد باید تعیین فضای کابینت با توجه به کاربری باشد. در واقع کابینت ها نباید دست و پا گیر باشند بلکه باید بتوانند نظم و آرامش را در محیط ایجاد کنند. برای مثال طراحی کابینت آشپزخانه برای جای ادویه ها را در نظر بگیرید، جای ادویه جات حتما باید در نزدیکی اجاق گاز باشد تا به راحتی بتوان از کابینت استفاده کرد. یا تصور کنید همیشه بالای سینک ظرفشویی، کابینت مخصوصی برای قرار دادن ظروف شسته شده وجود دارد. این ترتیب را نمی توان به هم زد زیرا نظم حاکم بر آشپزخانه بر هم می خورد و کابینت کاربردی نیست. طرح اصلی جاگذاری کابینت ها مشخص است و هر گونه تغییری می تواند مشکلاتی را به وجود آورد اما تصمیم گیرنده نهایی شمایید. 

جدیدترین طرح کابینت آشپزخانه در دکوراسیون آشپزخانه لوکس

مدل کابینت آشپزخانه ایرانیطراحی و ساخت کابینت آشپزخانه ایرانی
  • مدل کابینت آشپزخانه ایرانی دیواری

برای جبران کمبود فضا در آشپزخانه می توان کابینت های دیواری را تا سقف ادامه داد. اما اگر در مدل کابینت آشپزخانه ایرانی فکری باری جایگذاری لوله هود نشده باشد، به مشکل بر می خورید. به طور معمول لوله هود از بالای کابینت خارج شده و به خروجی می رسد. وقتی کابینت دیواری تا ارتفاع سقف را پوشش می دهد، فضای لوله هود اشغال می شود. یک مشکل دیگر هم بحث زیبایی و خوش قواره بودن کابینت ها است. اگر ارتفاع درب کابینت خیلی زیاد است می توان برای زیبایی از طرح های دو پله ای برای یونیت دیواری استفاده کرد تا شکل ظاهری کابینت شکیل تر باشد. تنها نکته مهم کابینت بالای گاز است که در واقع برای هود در نظر گرفته می شود. ارتفاع مناسب هود برای ایمنی در آشپزخانه همان اندازه استاندارد است و نمی توان این ارتفاع را تغییر داد.

نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه 

  • کانتر آشپزخانه ایرانی جدید

انواع مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید برای قسمت کانتر تنوع زیادی را عرضه کرده است. الزامی به استفاده از متریال ساخت کابینت آشپزخانه در میز کانتر نیست و می توانید طیف وسیعی از مصالح را استفاده کنید. مدل اپن ام دی اف ، کانتر با میز سنگی، صفحه روی کابینت و کانتر هماهنگ و با چوب، کانترهای پی وی سی و …..همگی بخشی از طراحی آشپزخانه مدرن ایرانی می توانند باشد. در آشپزخانه های کوچکتر کانتر به عنوان میز ناهارخوری هم مورد استفاده قرار می گیرد که ایده جالبی است اما یک مشکل وجود دارد. ارتفاع کانتر به اندازه کابیت زمینی و ۹۰ سانتیمتر است در حالیکه ارتفاع میز ناهارخوری ۸۰ سانتی متر است. علت بلندی کانتر اینست که اساسا کانترها برای استفاده در حالت ایستاده طراحی شده اند در صورتی که میز ناهارخوری ارتفاع مناسب برای نشستن روی صتدلی را دارد.

مزایا و معایب کابینت های گلاس سفید

میدونستی که هوم سرویز، خدمات ساخت کابینت آشپزخانه هم ارائه میده؟

مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید

مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید

متریال ساخت و طراحی کابینت آشپزخانه هم خیلی متنوع است.یکی از مدل های شیک نظیر طرح کابینت آشپزخانه mdf، کابینت آشپزخانه هایگلاس سفید قهوه ای، کابینت آشپزخانه سفید، کاینت ممبران، روکش چوبی، کابینت پی وی سی و کابینت چوبی را می توان در آشپزخانه های لوکس دید. یراق آلات کابینت ها هم خودش یک مبحث جدی است. برای اینکه کیفیت ساخت کابینت آشپزخانه بالاتر باشد همیشه از یراق آلات استاندارد و مرغوب تر استفاده می شود. لولا، ریل های کشو، درهای آرام بازشو و دستگیره ها از یراق آلات پر کاربرد در کابینت آشپزخانه هستند. البته کابینت های گلاس مدرن بدون دستگیره هم زیبایی خاصی دارد که بیشتر سلیقه ای است.

کابینت آشپزخانه کاربردی ترین فضا در قلب خانه

مدل کابینت آشپزخانه ایرانی چه قیمتی است؟

دکوراسیون آشپزخانه با طراحی کابینت آشپزخانه مدل جدید، تکمیل می شود. کابینت های گلاس هوم سرویز با توجه به متریال ساخت قیمت متفاوتی از کابینت فلزی دارد. در واقع از قدیم گفته اند “هر چقدر پول بدهی آش می خوری” ! این مثل عین واقعیت است. جنس متریال ساخت تاثیر زیادی روی قیمت کابینت آشپزخانه دارد. گرانقیمت ترین محصول، کابینت چوبی است. استفاده از چوب طبیعی این روزها خیلی کم شده و اغلب از ورق ام دی اف یا ورق هایگلاس با مغزی mdf در تولید انواع مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید استفاده می شود. ارتفاع کابینت زمینی همیشه ثابت است اما اندازه ارتفاع کابینت هوایی یا دیواری بستگی به انتخاب مشتری دارد. کابینت دیواری به طور معول با ارتفاع ۷۰ تا ۹۰ تولید می شود برای اندازه های بلندتر لازم است تا مبلغ بیشتری پرداخت کنید.

هزینه ساخت کابینت آشپزخانه هوم سرویز

عنوان( به روز رسانی سال 1400 )از قیمت(تومان)تا قیمت(تومان)
ساخت کابینت
قیمت کابینت تمام لترون با صفحه 3/2 سانتی و یراق آلات(متر طول)2400000
قیمت کابینت با بدنه لترون و درب ام دی اف با صفحه 3/2 سانتی و یراق آلات(متر طول)2700000
کابینت تمام MDF با مغز ایرانی با بدنه MDF و صفحه 3/2 سانتی و یراق آلات(متر مربع)3100000
کابینت تمام MDF با مغز ترک با بدنه MDF و صفحه 3/2 سانتی و یراق آلات(متر مربع)3300000
کابینت MDF هایگلاس ایرانی با بدنه تمام MDF و صفحه 3/2 سانتی و یراق آلات(متر مربع)3600000
کابینت MDF هایگلاس ترک با بدنه تمام MDF و صفحه 3/2 سانتی و یراق آلات(متر مربع)4000000
کابینت MDF ترکیب فرآمید و هایگلاس با صفحه 3/2 سانتی و یراق آلات(متر طول)
4200000
کابینت ممبران روکش وکیوم با بدنه تمام MDF و صفحه 3/2 سانتی و یراق آلات(متر مربع)4400000
کابینت ممبران شرکتی با بدنه تمام MDF و صفحه 3/2 سانتی و یراق آلات(متر مربع)4900000
کابینت لمی گلاس و پلی گلاس با بدنه تمام MDF و صفحه 3/2 سانتی و یراق آلات(متر مربع)4500000
کابینت تمام ام دی اف با پوشش رنگ پلی اورتان و صفحه 2 /3 سانتی و یراق آلات5500000
کابینت تمام ام دی اف با روکش چوب و صفحه 3/2 سانتی و یراق آلات (متر طول)7000000
ساخت کابینت تمام چوب و صفحه 3/2 سانتی و یراق آلات(متر طول)13100000
قیمت تعمیر کمد، کابینت و نجاری
تعویض و جابجایی ریل کـشو(هر جفت)
3500048000
نصب آینه
4000050000
تعویض و جابجایی دستگیـره کمد دیواری(هر عدد)
1500020000
تعویض درب لولایی3500050000
تعویض درب ریلی
5500090000
تعویض و جابجایی پایه کابینت(هر عدد)
1000020000
تعویض و جابجایی دستگیره قدی(هر عدد)
3000035000
تعویض و جابجایی مسیر درب ریلی6500075000
قیمت ساخت کمد
کمد دیواری تمام لتــرون با یراق آلات(متر مربع)
1400000
کمد دیواری بدنه لتــرون با درب ام دی اف و یراق آلات(متر مربع)
1600000
کمد دیواری تمام ام دی اف ایرانی با یراق آلات(متر مربع)
1900000
کمد دیواری تمام ام دی اف تـرک با یراق آلات(متر مربع)
2100000
کمد دیواری تمام ام دی اف های گلاس ایرانی با یراق آلات(متر مربع)
2100000
کمد دیواری تمام ام دی اف هایگلاس ترک یا فرآمید (فوق برجسته) و یراق آلات(متر مربع)
2500000
کمد دیواری ممبران روکش وکیوم با بدنه ام دی اف و یراق آلات(متر مربع)
2800000
کمد دیواری تمام ام دی اف ممبران شرکتی با یراق آلات(متر مربع)
3200000
کمد دیواری تمام ام دی اف با نمای پوشش رنگ پلی اورتان و یراق آلات(متر مربع)
4200000
کمد دیواری تمام ام دی اف با نمای روکش چوب با یراق آلات(متر مربع)
4200000
کمد دیواری تمام چوب با یراق آلات(متر مربع)
6500000
مکانیزم هر درب ریلی300000

خدمات ساخت کابینت آشپزخانه در تهران

طراحی و ساخت کابینت جدید آشپزخانه را به حرفه ای های هوم سرویز بسپارید. کابینت ساز حرفه ای همه درخواست های کابینت را انجام می دهد. در هر محله ای که زندگی می کنید با استفاده از اپ هوم سرویز سفارش خود را ثبت کنید. امکان درخواست کابینت سازی در همه ساعات شبانه روز وجود دارد. این سرویس به صورت آنلاین سفارش می پذیرد. پس از انجام هماهنگی های لازم، کابینت ساز برای اندازه گیری ابعاد آشپزخانه به محل اعزام می شود. جزئیات سفارش و هر آپشن اضافی که می خواهید در این مرحله سفارش دهید. مبنای قیمت گذاری، توافق اولیه پس از اندازه گیری است. پس از ساخت کابینت ها امکان تغییر نیست بنابراین از قبل تصمیم خود را اعلام کنید. هزینه این سفارش طبق تعرفه های اعلامی در جدول بالا دریافت می شود. 

سفارش  ساخت کابینت آشپزخانه را از طریق اپلیکیشن هوم سرویز به رایگان ثبت کنید

همیار ما شوید
اگر شما هم توی ساخت کابینت آشپزخانه تخصص دارید، همیار ما بشید

 ثبت سفارش در هوم سرویز 

رایگان سفارش ثبت کنید. 

√ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

√ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

√ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

√ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا