ترفندها، روش ها و همه چیز درباره تعمیرات خودرو

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

از نظافت و اسباب کشی تا تعمیرات و بازسازی

مشاوره و ثبت سفارش رایگان

021-91001332 ثبت سفارش با نرم افزار

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

ثبت درخواست

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

گرفتن قیمت

در زمان های قدیم، حمل و نقل و جابه جایی از یک مکان به مکان دیگه، کار سخت و مشکلی بود. همچنین این کار، یک پروسه بسیار زمان بر هم بود. چون در اون زمان ماشین و خودرو های امروزی وجود نداشت، افراد مجبور بودن که از حیواناتی مثل اسب و … استفاده کنن. اما استفاده از این روش ها، خیلی سخت بود و مشکلاتی داشت. بنابراین مدتی بعد، خودرو به وجود اومد. خودروها که امروزه هم هستند، می تونن مسافت زیادی رو بدون خستگی در زمان کمی برن. اما اگه این خودرو خراب بشه و مشکلی واسش پیش بیاد چی میشه؟ در این مواقع تعمیرات خودرو به چشم میاد. تعمیرات خودرو خیلی مهمه. بنابراین در این پست با من همراه باشید تا درباره تعمیرات خودرو براتون بگم.

مراقبت و نگهداری از ماشین

همین ماشین زیر پای تان که یک جورایی عصای دست تان هم هست، فقط با رسیدگی و مراقبت سر پا می مونه. یعنی چی؟ یعنی اگر به این وسیله کاربردی بی توجهی کنید بدون تردید یک جایی دیگر نای حرکت ندارد و از کار می افتد. هیچکس دوست ندارد وقتی به یک جلسه مهم کاری، مهمانی خانوادگی یا …. می رود، ماشین نازنین بد قلقی کند. سرویس دوره ای و تعمیرات خودرو هوم سرویز برای همین روزهاست. وقتی ماشین نیاز به بررسی دارد یا عیب و ایرادی پیدا کرده با ما تماس بگیرید. راستی هوم سرویز خدمات تعمیر خودرو در محل هم داره که در این سرویس، مکانیک سیار برای تعمیر ماشین به محل مراجعه می کنه و مشکل اتومبیل را حل می کنه.

خدمات تعمیر ماشین در محل

نکات مهم در رابطه با نگهداری و تعمیرات خودرو

حتی ساده ترین ماشین ها هم از تعداد خیلی زیادی قطعات بزرگ و کوچک تشکیل شده اند. این قطعات هر کدام وظیفه مشخصی دارند. بعضی از این قطعات بیشتر درگیر هستند و در معرض آسیب بیشتری قرار دارن. برای تعمیر قطعات خودرو جایگاه های مخصوص یا همون تعمیرگاه های خودرو در نظر گرفته شدن. اگر بتونین به خوبی از خودرو خودتون مراقبت کنین، قطعا تعداد دفعاتی که تعمیرگاه رو می بینید به حداقل میرسه! در ادامه یک سری نکات یادآوری شده که خیلی کمک می کنه. گاهی فراموش می کنید که ماشین هم نیاز به رسیدگی داره. برای اینکه هزینه تعمیرات خودرو کمتر بشه این کارها رو انجام بدید. 

تعویض روغن موتور خودرو و فیلترها

همیشه به صورت دوره ای روغن موتور رو بازدید و تعویض کنید. این مورد خیلی مهمه. گرچه خیلیها اهمیت این کار رو می دونن اما ممکنه یادتون بره! تعویض روغن هزینه زیادی نداره ولی بی توجهی به این موضوع می تونه مشکلات زیادی ایجاد کنه. راستی یک نکته مهم موقع تعویض روغن بد نیست فیلتر روغن رو هم عوض کنید تا دیگه خیال تون راحت باشه. فیلتر هوا رو فراموش نکنین! می دونین که فیلتر هوا باید در مواقع نیاز تعویض بشه. در غیر این صورت میتونه باعث اختلال در سوخت رسانی خودرو، باعث کم شدن شتاب خودرو و خیلی چیزای دیگه بشه.

سلامت چرخ ها و سیستم تعلیق خودرو

سالم بودن لاستیک ها خیلی مهمه. تنظیم باد لاستیک ها، بررسی آج لاستیک ها، بالانس بودن و به طور کلی سلامت چرخ ها و سیستم تعلیق خودرو  اهمیت زیادی داره. با همه مراقبت هایی مه می کنین باز هم لاستیک ها در مرور زمان دچار سایش و آسیب می شوند. به خصوص قبل از هر سفر باید وضعیت چرخ ها بررسی بشه. خیلی از حوادث جاده ای مربوط به معیوب بودن همین لاستیک ها بوده. 

خدمات تعویض روغن در محل

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

در هوم سرویز همه قیمت ها شفافه و رایگان میتونید سفارش ثبت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

تسمه ها هم از موارد مهم هستن. همیشه بعد از هر ۲۵ هزار کیلومتر، تسمه ها رو چک کنین. همچنین بعد هر ۵۰ هزار کیلومتر هم اونا رو تعویض کنین. اگه این اتفاق نیفته، ممکنه اتفاق ناگواری پیش بیاد! ممکنه وقتی در حال سفر هستین، تسمه پاره بشه و …شمع ها قسمت هایی از خودرو هستن که درون موتور، هوا و سوخت که مخلوط شدن رو مشتعل میکنه. بنابراین کارکرد صحیح اون خیلی مهمه. اونها رو چک کنین و اگه دیدین شتاب ماشین کمه، جرقه نامناسب هست، یا استارت به خوبی زده نمیشه با نظر سازنده اونها رو تعویض کنین. هزینه عوض کردن تسمه و شمع ها خیلی مقرون به صرفه است.

تعمیرات خودرو : اگزوز ماشین

رنگ دود خارج شده از اگزوز خودرو نشون میده که وضعیت اتومبیل چطوریه. تعمیرکارهای حرفه ای با نگاه کردن به دود اگزوز متوجه مشکل میشن ولی خیلی از راننده های معمولی هم این ترفندها رو بلد هستن. برای مثال این موارد نشون دهنده مشکل در کارکرد خودرو هستند:

تعمیرگاه سیار وسایل نقلیه امداد خودرو

آموزش مراقبت از خودرو برای مبتدی ها

مراقبت از کولر خودرو

در تابستان وقتی گرمای هوا بیداد می کنه کولر ماشین تقریبا هر روز روشن میشه. اما در روزهای سرد کسی به یاد کولر ماشین نیست. برای جلوگیری از گاز و روغن مخصوص کولر لازمه که کولر خودرو گاهی روشن بشه. کارکرد چند دقیقه ای کولر خودرو حداقل ماهی یکی دو دوبار باعث میشه که کولر مدت های زیادی کاملا سالم باشه. راستی بهتره کولر رو وقتی ماشین متوقف شده روشن نکنید.

گرم کردن خودرو ممنوع

تا همین چند وقت پیش خیلی ها تصور می کردند باید ماشین را روشن کرده و چند دقیقه درجا موتور کار کند تا به اصطلاح گرم شود! اگر چه خیلی ها دیگر این کار را انجام نمیدن ولی هنوز عده ای به گرم کردن خودرو به خصوص در زمشتان اصرار دارند. برای گرم کردن خودرو این کار را انجام بدید اول ماشین را روشن و به فاصله چند ثانیه حرکت کنید. تا فاصله یک کیلومتری رو با دنده یک یا دو برانید. همین کافیه و نیاز به درجا کار کردن ماشین نیست. 

نشت مایعات از خودرو

تعمیرات خودرو یک حرفه تخصص هست و نمیشه بدون اطلاع دست به قسمت های موتوری یا برق خودرو بزنید. گاهی بنزین، روغن یا .. از اتومبیل به بیرون نشت می کنه. هر کدام از این موارد باید دقیق توسط مکانیک خودرو بررسی بشه. نشت روغن می تونه نشونه هدم کارکرد درست سیستم ترمز باشه. در این صورت خطر جانی هم ممکنه پیش بیاد. این یک مورد رو اصلا کوتاه نیایین و خیلی سریع به تعمیرگاه مراجعه کنید. اگر وقت این کار رو ندارید با سرویس تعمیر خودرو هوم سرویز تماس بگیرید تا خیلی زود تعمیرکار حرفه ای به محل مراجعه کنه و این مشکل جدی رو براتون برطرف کنه. البته روغن ریزی همیشه از سیستم ترمز نیست ولی بهتره یک خبره اون رو بررسی کنه.

تا الان از هوم سرویز خدمات گرفتید؟

در هوم سرویز همه قیمت ها شفافه و رایگان میتونید سفارش ثبت کنید

021-91001332 سفارش با نرم افزار

تعمیرات خودرو در محل

تعویض روغن گیربکس

برای اینکه عمر قطعات خوردو بالاتر بره لازمه تا روغن گیربکس به موقع عوض بشه. زمان تعویض روغن گیربکس رو از مکانیک خود بپرسید. روغن های کهنه خاصیت روان کنندگی ندارند. در این صورت قطعات دچار استهلاک و خوردگی میشن. وقتی موقع حرکت ماشین سر و صدا ایجاد می کنه یهنی خیلی از زمان تعویض روغن ها گذشته و شاید حتی خرج هم تراشیده باشه. روغن ترمز گیربکس، روغن هیدرولیک و … باید در زمان مناسب با روغن تازه جایگزین بشه. این کار چندان هزینه ای نداره ولی از شکستگی و خرد شدن قطعات موتوری جلوگیری می کنه. بی توجهی به این موضوع خسارات زیادی به همراه داره.

تعمیرات خودرو و تنظیم سوپاپ

این روزها انواع خودروهای مدرن در خیابان ها جولان می دهند. بسیاری از خودروهای جدیدتر دارای سیستم اتوماتیک برای سوپاپ های هیدرولیک هستن. اما هنوز هم ماشین های زیادی در شهرها تردد می کنن که دارای لیفترهای مکانیکی سوپاپ هستند. این لیفترها باید مرتب تمیز بشن و در صورت نیاز، تعمیر و تنظیم دوباره داشته باشن. سفت شدن سوپاپ ها بازدهی موتور رو کاهش میده و گاهی سوختگی سوپاپ ها منجر به آسیب شدید موتور خودرو میشه. در این صورت چاره ای جز صرف هزینه زیاد برای تعمیرات خودرو باقی نمی مونه. پس قبل از اینکه سوپاپ ها حال ماشین تان رو بگیرند و نگران تان کنند با ما تماس بگیرید تا تعمیرات خودرو در محل را انجام دهید.

تعمیرات باتری خودرو

یکی از اصول اولیه مراقبت از خودرو، بررسی سلامت باتری هاست. به خصوص در فصل تابستان باتری ها در معرض فشار بیشتری هستند. روشن کردن کولر ماشین، جان باتری را می گیره. سیستم تهویه و … هم بی تاثیر نیست. روشن نشدن خودرو اغلب نشونه ای از خالی شدن باتری ماشین است. برای اینکه یک باتری ساده حال خوب تان را بد نکند، تست باتری را به صورت دوره ای انجام بدین. این خورده کاری ها اصلا هزینه زیادی نداره ولی از بروز خیلی مشکلات بزرگ تر جلوگیری می کنه. تست باتری توسط مکانیک انجام میشه و در صورت نیاز به شارژ یا تعویض باتری باید حتما این کار را انجام بدین.

در صورت نیاز به تعمیرات خودرو چیکار کنیم؟

معلومه باید تعمیرش کنین!!!!  این که دیگه توضیح لازم نداره. ختی اگر ماشین هنوز روشن میسه و کار می کنه هم لازمه تا ایرادات احتمالی برطرف بشه. عدم توجه به هشدارهای ماشین هزینه تعمیرات خودرو رو چند برابر می کنه. برای شما سه راه بیشتر ندارین که این ها هستند:

یا باید خودتون تعمیر کنین که ممکنه همیشه نتونین این کار رو انجام بدین. اصلا ممکنه دانش فنی برای تعمیرات خودرو در حد حرفه ای رو نداشته باشید.

یا باید به روش سنتی ماشین رو به تعمیرگاه ببرین. در این روش شاید نتونین به آسونی به تعمیرگاه مراجعه کنین. گاهی مشغله زیاد باعث میشه که نتونین به تعمیرگاه مراجعه کنین. در این ترافیک و شلوغی خیاببان ها ساعت ها وقت تان هدر میره تا یک تعمیرگاه خوب پیدا کنین.

اما بهترین و جدیدترین روش هوم سرویزه! شما می تونین با یک کلیک به صفحه تعمیر خودرو برین و سفارش خودتون رو ثبت کنین. سرویز دهنده های ما به محل زندگی شما مراجعه می کنن و خودرو شما تعمیر میشه! حتی می تونین از جشنواره تقدیر هوم سرویز هم استفاده کنین! به همین سادگی! تعمیرات خودرو یک امر خیلی مهم هست که باید حتما به خوبی انجام بشه. شما می تونین با کمک هوم سرویز این کار رو انجام بدین. هوم سرویز به راحتی به محل زندگی شما میاد و ماشین شما رو براتون به خوبی، با کم ترین قیمت و بهترین کیفیت تعمیر می کنه. کافیه سفارش خودتون رو با یک کلیک ثبت کنین. نظر شما چیه؟ حتما نظر خودتون رو به ما بگید. مطالب دیگه رو هم از دست ندید!

سرویس تعمیر خودرو شبانه روزی

با تولید ماشین های جدید که سیستم های پیچیده تری دارند، هر کسی نمی تونه سر از موتور ماشین در بیاره. تعمیرات خودرو و به خصوص تعمیر کامیپوتر خودرو کاملا تخصصیه. این روزها مکانیکی یک علمه که حتی در دانشگاه ها هم تدریس میشه. گذشت اون دوره ای که هر شاگرد مکانیکی می تونست چند سال بعد یک تعمیرگاه باز کنه. سرویس تعمیرات خوردو یکی از خدمات فنی هوم سرویز هست که در همه محله های تهران فعالیت داره. در هر کجایی که هستین به محض برخورد با مشکل خودرو با ما تماس بگیرین. هیچ هزینه اضافی از شما دریافت نمیشه حتی تعرفه ها گاهی خیلی کمتر از قیمت تعمیر ماشین در تعمیرگاه هست. برای ثبت سفارش رایگان و اطلاع از قیمت ها کافیه اپلیکیشن هوم سرویز رو روی گوشی ها نصب کنین. مشاوره هم کاملا رایگان هست پس منتظر چی هستین با ما تماس بگیرین.

جهت اطلاع از هزینه تعمیر خودرو و سفارش کارشناسی خودرو تضمینی به اپ هوم سرویز مراجعه کنید.

خروج از نسخه موبایل